TRANSFERUURTJE: 'Gegeerd goudhaantje Genk, Barça heeft beet'

797 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gegeerd goudhaantje Genk, Barça heeft beet'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Jupiler Pro League

Bij KRC Genk zagen ze in de winter Carlos Cuesta vertrekken, maar het volgende goudhaantje staat al klaar. Ze rekenen op de 18-jarige Josué Kongolo om de Colombiaan te vervangen. Het jeugproduct staat volgens sportief directeur Dimitri de Condé nu al in de belangstelling van de Europese top.

Daarnaast hopen ze in Genk ook dat Hyeon-gyu Oh zal blijven scoren. De Zuid-Koreaanse spits speelde ei zo na bij een andere Belgische club. In de zomer stond Charleroi immers dicht bij zijn komst. Ze zouden Oh huren van Celtic, maar toen kwam Genk aankloppen.

STVV stuntte tijdens de wintermercato door Loïc Lapoussin weg te kapen bij Union. Het is echter maar de vraag hoe lang de Malagassiër op Stayen rond zal lopen. Hij had immers aanvankelijk zijn zinnen gezet op het buitenland, maar koos bij gebrek aan interesse toch maar voor Sint-Truiden. Ongetwijfeld zal hij zich daar de komende maanden vooral in de kijker willen spelen.

Anderlecht leek in de zomer een uitstekende zaak te doen met de komst van Thomas Foket, maar de ex-Rode Duivel verdwijnt alsmaar meer uit beeld. Het lijkt er daardoor alsmaar meer op dat hij in de zomer na amper één jaar alweer zal mogen vertrekken.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijken ze hun eerste zomeraanwinst stilaan helemaal beet te hebben. Ze zouden in de komende weken de komst van Jonathan Tah helemaal gaan afronden. De Duitse international wordt voor de neus van Bayern München transfervrij weggeplukt bij Bayer Leverkusen.

De Catalanen mogen bovendien hopen op een tweede klepper. Nico Williams zou namelijk ook zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar Camp Nou. De sensatie van het vorige EK geniet ook interesse van topclubs uit de Premier League, maar zou de voorkeur geven aan Barça.

Zal Kongolo snel helemaal doorbreken bij Genk?

Meest recent

VAR bezorgt Oostenrijk rollercoaster in moeizame WK-zege

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

11
11
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

136
136
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

83
83
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

156
156
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

300
300
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

69
69
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

72
72
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

103
103
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

193
193
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

36
36
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

238
238
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

187
187
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

33
33
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

35
35
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

143
143
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

250
250
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

62
62
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

209
209
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

209
209
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

283
283
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

115
115
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

443
443
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

633
633
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

158
158

Meer sportnieuws