TRANSFERUURTJE: 'Gegeerd goudhaantje Genk, Barça heeft beet'

797 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gegeerd goudhaantje Genk, Barça heeft beet'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Jupiler Pro League

Bij KRC Genk zagen ze in de winter Carlos Cuesta vertrekken, maar het volgende goudhaantje staat al klaar. Ze rekenen op de 18-jarige Josué Kongolo om de Colombiaan te vervangen. Het jeugproduct staat volgens sportief directeur Dimitri de Condé nu al in de belangstelling van de Europese top.

Daarnaast hopen ze in Genk ook dat Hyeon-gyu Oh zal blijven scoren. De Zuid-Koreaanse spits speelde ei zo na bij een andere Belgische club. In de zomer stond Charleroi immers dicht bij zijn komst. Ze zouden Oh huren van Celtic, maar toen kwam Genk aankloppen.

STVV stuntte tijdens de wintermercato door Loïc Lapoussin weg te kapen bij Union. Het is echter maar de vraag hoe lang de Malagassiër op Stayen rond zal lopen. Hij had immers aanvankelijk zijn zinnen gezet op het buitenland, maar koos bij gebrek aan interesse toch maar voor Sint-Truiden. Ongetwijfeld zal hij zich daar de komende maanden vooral in de kijker willen spelen.

Anderlecht leek in de zomer een uitstekende zaak te doen met de komst van Thomas Foket, maar de ex-Rode Duivel verdwijnt alsmaar meer uit beeld. Het lijkt er daardoor alsmaar meer op dat hij in de zomer na amper één jaar alweer zal mogen vertrekken.

Buitenland

Bij FC Barcelona lijken ze hun eerste zomeraanwinst stilaan helemaal beet te hebben. Ze zouden in de komende weken de komst van Jonathan Tah helemaal gaan afronden. De Duitse international wordt voor de neus van Bayern München transfervrij weggeplukt bij Bayer Leverkusen.

De Catalanen mogen bovendien hopen op een tweede klepper. Nico Williams zou namelijk ook zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar Camp Nou. De sensatie van het vorige EK geniet ook interesse van topclubs uit de Premier League, maar zou de voorkeur geven aan Barça.

Zal Kongolo snel helemaal doorbreken bij Genk?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

178
178
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

104
104
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

148
148
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

140
140
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

303
303
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

108
108
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

651
651
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

68
68
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

267
267
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

285
285
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

574
574
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

473
473
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

766
766
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

166
166

Meer sportnieuws