Vanderhaeghe: "Dan zal Kortrijk een heel goede ploeg hebben"

door
Vanderhaeghe:

KV Kortrijk is er zaterdag niet in geslaagd om te stunten op de Bosuil. De Kerels hebben wel zeer dapper gestreden, maar verloren uiteindelijk toch met 2-1 van Antwerp. Daardoor blijven ze op de voorlaatste plaats hangen.

Kortrijk staat er dus nog altijd zeer slecht voor in de strijd om het behoud. Desondanks zag Yves Vanderhaeghe wel redenen tot optimisme tegen Antwerp. Zijn ploeg wist het de Great Old behoorlijk lastig te maken.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Vanderhaeghe toch tevreden over Kortrijk

Nadat het bij de rust nog 2-0 stond, kon Kadri vroeg in de tweede helft de spanning terugbrengen. Daarna kwam Kortrijk ook nog dicht bij de gelijkmaker, maar Czubak kopte in blessuretijd nog tegen de paal.

"Op het moment dat je 1-0 achterkomt, ga je ervan uit dat het een lastige wedstrijd gaat worden. Maar onze reactie was uitstekend met drie grote kansen waardoor we 1-2 kunnen voorstaan bij de rust", was Vanderhaeghe toch tevreden bij Sporza.

Relegation Play-Off bijna mathematisch zeker

"De tweede helft was fantastisch, en hebben we het Antwerp lastig gemaakt. Het resultaat is er nog altijd niet, maar eenmaal dit Kortrijk over iedereen kan beschikken hebben we echt een heel goede ploeg", maakt de trainer zich toch sterk.

Die goede ploeg zal wellicht te laat komen om de Relegation Play-Off te ontlopen, want op vier matchen zal Kortrijk daarvoor nog tien punten moeten goedmaken. Dat lijkt dus een vrijwel onmogelijke opdracht te gaan worden.

Zal KV Kortrijk nog degradatie ontlopen?

Meest recent

'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

6
6
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

31
31
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

78
78
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

255
255
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

15
15
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

99
99
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

36
36
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

478
478
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

180
180
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

103
103
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

135
135
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

338
338
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

45
45
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

115
115
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1388
1388
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

532
532
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

619
619
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

219
219
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

436
436
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

338
338
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

292
292
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

238
238
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

277
277
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

112
112

Meer sportnieuws