Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

door stemmen
Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

Heeft The Great Old vandaag de beslissende stap gezet richting Play-Off I? Rood-Wit leek voor rust zijn schaapjes al op het droge te hebben maar kreeg het na een dubbele voorsprong nog knap lastig met KV Kortrijk. De Kerels verloren weer, al toonden ze nog lang niet dood te zijn.

Antwerp was goed op weg om zich opnieuw richting de Champions' Play-Offs te voetballen. The Great Old had nog een paar punten nodig en wou er daarvan graag vandaag al drie pakken tegen KV Kortrijk. De Kerels vochten tegen de degradatie en hadden dringend nood aan een zege. Vanderhaeghe bracht Kadri en Lagae aan de aftrap, De Neve verving de geblesseerde Dejaegere. Bij de thuisploeg mocht kersvers vader Vincent Janssen opdraven.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Great Old grijpt kansen, KVK wringt ze de nek om

Al na tien minuten spelen leek Antwerp een droomstart te kennen toen Kerk de bal tegen de netten schoot. De VAR kwam echter tussen vanwege voorafgaand handspel en het doelpunt werd afgekeurd. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers: halfweg de eerste helft kreeg Janssen de bal in de zestien meter en hij haalde de trekker over: 1-0 voor The Great Old en een prachtig moment voor 'papa' Vincent.

Slecht speelden de Kerels zeker niet op de Bosuil, even later hield Lammens de doorgebroken Dermane van een gemaakt doelpunt. Ook Mampassi kopte nog eens rakelings naast. Opnieuw greep de kelderploeg zijn kansen niet. Antwerp strafte dit op slag van rust nogmaals af. Chery kreeg de bal na een fraaie aanval voor zijn voet en schoot de 2-0 ruststand in doel.

Antwerp bibbert maar houdt wel stand

Kreeg Yves Vanderhaeghe nog het nodige vuur in zijn ploeg, met de dubbele achterstand in gedachten? Kortrijk begon alvast opnieuw goed, Ferri tikte aan de eerste paal een voorzet nipt naast. Aan de overzijde kreeg een lob van Chery dan weer niet genoeg hoogte. De Kerels verdienden absoluut wel een doelpunt en kregen dat ook even later. Kadri kapte goed naar binnen en krulde de bal vervolgens prinsheerlijk in doel: 2-1 en opnieuw spanning op de Bosuil.

The Great Old kreeg nadien zeker ook zijn kansen: een ferme knal van Alderweireld werd gepakt door Ilic, die ook nog eens hulp kreeg van de paal. Door de krappe voorsprong bleef het bij momenten bibberen voor Antwerp, dat uiteindelijk wel de zege over de streep trok. Zo doet het een prima zaak bovenin, terwijl KV Kortrijk stijf onderin blijft staan.

Scoreverloop:

1-0 (22') Janssen, 2-0 (42') Chery, 2-1 (53') Kadri

Gaat Antwerp Europees voetbal halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

34
34
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

68
68
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

56
56
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

169
169
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

136
136
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

466
466
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

681
681
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

404
404
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

208
208
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

122
122
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws