Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

door
Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

Heeft The Great Old vandaag de beslissende stap gezet richting Play-Off I? Rood-Wit leek voor rust zijn schaapjes al op het droge te hebben maar kreeg het na een dubbele voorsprong nog knap lastig met KV Kortrijk. De Kerels verloren weer, al toonden ze nog lang niet dood te zijn.

Antwerp was goed op weg om zich opnieuw richting de Champions' Play-Offs te voetballen. The Great Old had nog een paar punten nodig en wou er daarvan graag vandaag al drie pakken tegen KV Kortrijk. De Kerels vochten tegen de degradatie en hadden dringend nood aan een zege. Vanderhaeghe bracht Kadri en Lagae aan de aftrap, De Neve verving de geblesseerde Dejaegere. Bij de thuisploeg mocht kersvers vader Vincent Janssen opdraven.

LEES OOK: 'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Great Old grijpt kansen, KVK wringt ze de nek om

Al na tien minuten spelen leek Antwerp een droomstart te kennen toen Kerk de bal tegen de netten schoot. De VAR kwam echter tussen vanwege voorafgaand handspel en het doelpunt werd afgekeurd. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers: halfweg de eerste helft kreeg Janssen de bal in de zestien meter en hij haalde de trekker over: 1-0 voor The Great Old en een prachtig moment voor 'papa' Vincent.

Slecht speelden de Kerels zeker niet op de Bosuil, even later hield Lammens de doorgebroken Dermane van een gemaakt doelpunt. Ook Mampassi kopte nog eens rakelings naast. Opnieuw greep de kelderploeg zijn kansen niet. Antwerp strafte dit op slag van rust nogmaals af. Chery kreeg de bal na een fraaie aanval voor zijn voet en schoot de 2-0 ruststand in doel.

Antwerp bibbert maar houdt wel stand

Kreeg Yves Vanderhaeghe nog het nodige vuur in zijn ploeg, met de dubbele achterstand in gedachten? Kortrijk begon alvast opnieuw goed, Ferri tikte aan de eerste paal een voorzet nipt naast. Aan de overzijde kreeg een lob van Chery dan weer niet genoeg hoogte. De Kerels verdienden absoluut wel een doelpunt en kregen dat ook even later. Kadri kapte goed naar binnen en krulde de bal vervolgens prinsheerlijk in doel: 2-1 en opnieuw spanning op de Bosuil.

The Great Old kreeg nadien zeker ook zijn kansen: een ferme knal van Alderweireld werd gepakt door Ilic, die ook nog eens hulp kreeg van de paal. Door de krappe voorsprong bleef het bij momenten bibberen voor Antwerp, dat uiteindelijk wel de zege over de streep trok. Zo doet het een prima zaak bovenin, terwijl KV Kortrijk stijf onderin blijft staan.

Scoreverloop:

1-0 (22') Janssen, 2-0 (42') Chery, 2-1 (53') Kadri

Gaat Antwerp Europees voetbal halen?

Meest recent

Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

0
0
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

60
60
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

217
217
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

6
6
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

21
21
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

35
35
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

86
86
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

68
68
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

53
53
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

302
302
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

143
143
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

266
266
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

121
121
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

433
433
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

246
246
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

190
190
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

155
155
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

232
232
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

694
694
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

121
121
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

443
443
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65

Meer sportnieuws