Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

door
Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

Heeft The Great Old vandaag de beslissende stap gezet richting Play-Off I? Rood-Wit leek voor rust zijn schaapjes al op het droge te hebben maar kreeg het na een dubbele voorsprong nog knap lastig met KV Kortrijk. De Kerels verloren weer, al toonden ze nog lang niet dood te zijn.

Antwerp was goed op weg om zich opnieuw richting de Champions' Play-Offs te voetballen. The Great Old had nog een paar punten nodig en wou er daarvan graag vandaag al drie pakken tegen KV Kortrijk. De Kerels vochten tegen de degradatie en hadden dringend nood aan een zege. Vanderhaeghe bracht Kadri en Lagae aan de aftrap, De Neve verving de geblesseerde Dejaegere. Bij de thuisploeg mocht kersvers vader Vincent Janssen opdraven.

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Great Old grijpt kansen, KVK wringt ze de nek om

Al na tien minuten spelen leek Antwerp een droomstart te kennen toen Kerk de bal tegen de netten schoot. De VAR kwam echter tussen vanwege voorafgaand handspel en het doelpunt werd afgekeurd. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers: halfweg de eerste helft kreeg Janssen de bal in de zestien meter en hij haalde de trekker over: 1-0 voor The Great Old en een prachtig moment voor 'papa' Vincent.

Slecht speelden de Kerels zeker niet op de Bosuil, even later hield Lammens de doorgebroken Dermane van een gemaakt doelpunt. Ook Mampassi kopte nog eens rakelings naast. Opnieuw greep de kelderploeg zijn kansen niet. Antwerp strafte dit op slag van rust nogmaals af. Chery kreeg de bal na een fraaie aanval voor zijn voet en schoot de 2-0 ruststand in doel.

Antwerp bibbert maar houdt wel stand

Kreeg Yves Vanderhaeghe nog het nodige vuur in zijn ploeg, met de dubbele achterstand in gedachten? Kortrijk begon alvast opnieuw goed, Ferri tikte aan de eerste paal een voorzet nipt naast. Aan de overzijde kreeg een lob van Chery dan weer niet genoeg hoogte. De Kerels verdienden absoluut wel een doelpunt en kregen dat ook even later. Kadri kapte goed naar binnen en krulde de bal vervolgens prinsheerlijk in doel: 2-1 en opnieuw spanning op de Bosuil.

The Great Old kreeg nadien zeker ook zijn kansen: een ferme knal van Alderweireld werd gepakt door Ilic, die ook nog eens hulp kreeg van de paal. Door de krappe voorsprong bleef het bij momenten bibberen voor Antwerp, dat uiteindelijk wel de zege over de streep trok. Zo doet het een prima zaak bovenin, terwijl KV Kortrijk stijf onderin blijft staan.

Scoreverloop:

1-0 (22') Janssen, 2-0 (42') Chery, 2-1 (53') Kadri

Gaat Antwerp Europees voetbal halen?

Meest recent

'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

34
34
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

43
43
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

76
76
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

9
9
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

44
44
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

185
185
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

303
303
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

71
71
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

84
84
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

690
690
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

268
268
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

38
38
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

118
118
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

141
141
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

108
108
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1241
1241
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

293
293
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

789
789
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

223
223
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

70
70
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

211
211
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

435
435
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

150
150

Meer sportnieuws