Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

door
Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

Heeft The Great Old vandaag de beslissende stap gezet richting Play-Off I? Rood-Wit leek voor rust zijn schaapjes al op het droge te hebben maar kreeg het na een dubbele voorsprong nog knap lastig met KV Kortrijk. De Kerels verloren weer, al toonden ze nog lang niet dood te zijn.

Antwerp was goed op weg om zich opnieuw richting de Champions' Play-Offs te voetballen. The Great Old had nog een paar punten nodig en wou er daarvan graag vandaag al drie pakken tegen KV Kortrijk. De Kerels vochten tegen de degradatie en hadden dringend nood aan een zege. Vanderhaeghe bracht Kadri en Lagae aan de aftrap, De Neve verving de geblesseerde Dejaegere. Bij de thuisploeg mocht kersvers vader Vincent Janssen opdraven.

LEES OOK: Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Great Old grijpt kansen, KVK wringt ze de nek om

Al na tien minuten spelen leek Antwerp een droomstart te kennen toen Kerk de bal tegen de netten schoot. De VAR kwam echter tussen vanwege voorafgaand handspel en het doelpunt werd afgekeurd. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers: halfweg de eerste helft kreeg Janssen de bal in de zestien meter en hij haalde de trekker over: 1-0 voor The Great Old en een prachtig moment voor 'papa' Vincent.

Slecht speelden de Kerels zeker niet op de Bosuil, even later hield Lammens de doorgebroken Dermane van een gemaakt doelpunt. Ook Mampassi kopte nog eens rakelings naast. Opnieuw greep de kelderploeg zijn kansen niet. Antwerp strafte dit op slag van rust nogmaals af. Chery kreeg de bal na een fraaie aanval voor zijn voet en schoot de 2-0 ruststand in doel.

Antwerp bibbert maar houdt wel stand

Kreeg Yves Vanderhaeghe nog het nodige vuur in zijn ploeg, met de dubbele achterstand in gedachten? Kortrijk begon alvast opnieuw goed, Ferri tikte aan de eerste paal een voorzet nipt naast. Aan de overzijde kreeg een lob van Chery dan weer niet genoeg hoogte. De Kerels verdienden absoluut wel een doelpunt en kregen dat ook even later. Kadri kapte goed naar binnen en krulde de bal vervolgens prinsheerlijk in doel: 2-1 en opnieuw spanning op de Bosuil.

The Great Old kreeg nadien zeker ook zijn kansen: een ferme knal van Alderweireld werd gepakt door Ilic, die ook nog eens hulp kreeg van de paal. Door de krappe voorsprong bleef het bij momenten bibberen voor Antwerp, dat uiteindelijk wel de zege over de streep trok. Zo doet het een prima zaak bovenin, terwijl KV Kortrijk stijf onderin blijft staan.

Scoreverloop:

1-0 (22') Janssen, 2-0 (42') Chery, 2-1 (53') Kadri

Gaat Antwerp Europees voetbal halen?

Meest recent

Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

6
6
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

107
107
Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

44
44
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

293
293
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

314
314
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

254
254
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

116
116
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

40
40
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

129
129
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

58
58
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

70
70
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

177
177
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

606
606
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

96
96
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

178
178
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

240
240
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

232
232
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

130
130
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

115
115
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

82
82
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

39
39
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

175
175
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

323
323
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

141
141

Meer sportnieuws