Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

door
Great Old dankt 'oudjes' en houdt weerbarstig KV Kortrijk af

Heeft The Great Old vandaag de beslissende stap gezet richting Play-Off I? Rood-Wit leek voor rust zijn schaapjes al op het droge te hebben maar kreeg het na een dubbele voorsprong nog knap lastig met KV Kortrijk. De Kerels verloren weer, al toonden ze nog lang niet dood te zijn.

Antwerp was goed op weg om zich opnieuw richting de Champions' Play-Offs te voetballen. The Great Old had nog een paar punten nodig en wou er daarvan graag vandaag al drie pakken tegen KV Kortrijk. De Kerels vochten tegen de degradatie en hadden dringend nood aan een zege. Vanderhaeghe bracht Kadri en Lagae aan de aftrap, De Neve verving de geblesseerde Dejaegere. Bij de thuisploeg mocht kersvers vader Vincent Janssen opdraven.

LEES OOK: Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Great Old grijpt kansen, KVK wringt ze de nek om

Al na tien minuten spelen leek Antwerp een droomstart te kennen toen Kerk de bal tegen de netten schoot. De VAR kwam echter tussen vanwege voorafgaand handspel en het doelpunt werd afgekeurd. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers: halfweg de eerste helft kreeg Janssen de bal in de zestien meter en hij haalde de trekker over: 1-0 voor The Great Old en een prachtig moment voor 'papa' Vincent.

Slecht speelden de Kerels zeker niet op de Bosuil, even later hield Lammens de doorgebroken Dermane van een gemaakt doelpunt. Ook Mampassi kopte nog eens rakelings naast. Opnieuw greep de kelderploeg zijn kansen niet. Antwerp strafte dit op slag van rust nogmaals af. Chery kreeg de bal na een fraaie aanval voor zijn voet en schoot de 2-0 ruststand in doel.

Antwerp bibbert maar houdt wel stand

Kreeg Yves Vanderhaeghe nog het nodige vuur in zijn ploeg, met de dubbele achterstand in gedachten? Kortrijk begon alvast opnieuw goed, Ferri tikte aan de eerste paal een voorzet nipt naast. Aan de overzijde kreeg een lob van Chery dan weer niet genoeg hoogte. De Kerels verdienden absoluut wel een doelpunt en kregen dat ook even later. Kadri kapte goed naar binnen en krulde de bal vervolgens prinsheerlijk in doel: 2-1 en opnieuw spanning op de Bosuil.

The Great Old kreeg nadien zeker ook zijn kansen: een ferme knal van Alderweireld werd gepakt door Ilic, die ook nog eens hulp kreeg van de paal. Door de krappe voorsprong bleef het bij momenten bibberen voor Antwerp, dat uiteindelijk wel de zege over de streep trok. Zo doet het een prima zaak bovenin, terwijl KV Kortrijk stijf onderin blijft staan.

Scoreverloop:

1-0 (22') Janssen, 2-0 (42') Chery, 2-1 (53') Kadri

Gaat Antwerp Europees voetbal halen?

Meest recent

'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

18
18
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

33
33
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

29
29
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

90
90
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

101
101
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

51
51
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

52
52
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

136
136
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

174
174
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

121
121
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

155
155
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

145
145
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

321
321
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

96
96
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

428
428
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

332
332
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

142
142
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

214
214
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

466
466
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

119
119
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

300
300
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

221
221

Meer sportnieuws