Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

door
Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

Tot twee maal toe liet Anderlecht een plek bij de eerste 8 liggen, vandaag bekocht het dat na een belabberde prestatie cash in Turkije. Een oppermachtig Fenerbahçe gaf de recordkampioen een pak slaag, al zullen Hubert en co nog wel een paar keer terugdenken aan enkele 'vreemde' arbitrale beslissingen.

De Turkse hel van Fenerbahçe was vandaag het strijdtoneel voor Anderlecht in de Europa League. De recordkampioen hoopte op een goed resultaat om de terugwedstrijd minstens 'aantrekkelijk' te houden. Hubert liet met onder meer Dolberg, Simic en Verschaeren een pak sterkhouders op de bank. Ook Vertonghen reisde mee maar begon eveneens als invaller. Mourinho kon rekenen op heel wat goudhaantjes zoals Tadic, Dzeko en Amrabat (ex-Club Brugge).

LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Pover Anderlecht vervloekt arbitrage

Met de steun van de eigen aanhang nam Fenerbahçe het initiatief meteen in handen. Anderlecht had het knap lastig en werd na tien minuten spelen al op achterstand geplaatst. Een kopbal (na een hoekschop die er eigenlijk geen was) werd verlengd tot bij Tadic en die kopte de 1-0 genadeloos tegen de touwen, een horrorstart voor Paars-Wit.

Anderlecht toonde aanvankelijk weinig maar kwam halfweg de eerste helft toch dicht bij de gelijkmaker. Bij een stilstaande fase kopte Adryelson prima, de thuisdoelman verijdelde de gelijkmaker. De recordkampioen had de arbitrage zeker niet mee in de eerste helft, een mogelijk strafschopgeval (handspel Fred) werd niet gehonoreerd door scheidsrechter en VAR.

De thuisploeg toonde nog weinig maar counterde vlijmscherp op slag van rust. Sardella werd er volledig afgelopen, de voorzet kwam bij Dzeko en in twee tijden zette hij een dubbele voorsprong op het bord: 2-0. Een mokerslag voor Anderlecht halfweg.

Turks boek gaat helemaal toe

Kon Anderlecht na rust de rug rechten? De Turken namen opnieuw de beste start, een kopbal van En-Nesyri verdween in de grijpgrage handen van Coosemans. De Marokkaanse aanvaller van Fenerbahçe had even later minder genade en kopte staalhard de 3-0 in doel, een vernedering voor Paars-Wit dreigde.

De Turken duwden nadien door en tot twee maal toe ontsnapten de bezoekers aan een nog grotere achterstand. Halfweg de tweede helft stak Anderlecht via Huerta eindelijk nog eens de neus aan het venster, zijn geplaatst schot werd uit doel gehouden door Egribayat.

'Fener' liet in het slot nog een paar keer na om een vierde te maken. Uiteindelijk namen de Turken vrede met de 3-0 stand, iets waar ook een pover Anderlecht niets meer aan kon veranderen. De recordkampioen heeft volgende week een groot mirakel nodig om alsnog Europees verder te voetballen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Tadic, 2-0 (43') Dzeko, 3-0 (57') En-Nesyri

Is Hubert wel de juiste coach voor Anderlecht?

Meest recent

Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

4
4
Transfer naar Anderlecht of Club Brugge? "Fake news"

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

18
18
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

31
31
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

143
143
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

183
183
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

149
149
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

75
75
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

31
31
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1242
1242
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

192
192
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

230
230
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

306
306
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

33
33
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

155
155
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

747
747
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

40
40
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

43
43
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

186
186
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

104
104
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

129
129
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

121
121
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

123
123
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

136
136
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

327
327

Meer sportnieuws