Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

269
Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

Tot twee maal toe liet Anderlecht een plek bij de eerste 8 liggen, vandaag bekocht het dat na een belabberde prestatie cash in Turkije. Een oppermachtig Fenerbahçe gaf de recordkampioen een pak slaag, al zullen Hubert en co nog wel een paar keer terugdenken aan enkele 'vreemde' arbitrale beslissingen.

De Turkse hel van Fenerbahçe was vandaag het strijdtoneel voor Anderlecht in de Europa League. De recordkampioen hoopte op een goed resultaat om de terugwedstrijd minstens 'aantrekkelijk' te houden. Hubert liet met onder meer Dolberg, Simic en Verschaeren een pak sterkhouders op de bank. Ook Vertonghen reisde mee maar begon eveneens als invaller. Mourinho kon rekenen op heel wat goudhaantjes zoals Tadic, Dzeko en Amrabat (ex-Club Brugge).

LEES OOK: 'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Pover Anderlecht vervloekt arbitrage

Met de steun van de eigen aanhang nam Fenerbahçe het initiatief meteen in handen. Anderlecht had het knap lastig en werd na tien minuten spelen al op achterstand geplaatst. Een kopbal (na een hoekschop die er eigenlijk geen was) werd verlengd tot bij Tadic en die kopte de 1-0 genadeloos tegen de touwen, een horrorstart voor Paars-Wit.

Anderlecht toonde aanvankelijk weinig maar kwam halfweg de eerste helft toch dicht bij de gelijkmaker. Bij een stilstaande fase kopte Adryelson prima, de thuisdoelman verijdelde de gelijkmaker. De recordkampioen had de arbitrage zeker niet mee in de eerste helft, een mogelijk strafschopgeval (handspel Fred) werd niet gehonoreerd door scheidsrechter en VAR.

De thuisploeg toonde nog weinig maar counterde vlijmscherp op slag van rust. Sardella werd er volledig afgelopen, de voorzet kwam bij Dzeko en in twee tijden zette hij een dubbele voorsprong op het bord: 2-0. Een mokerslag voor Anderlecht halfweg.

Turks boek gaat helemaal toe

Kon Anderlecht na rust de rug rechten? De Turken namen opnieuw de beste start, een kopbal van En-Nesyri verdween in de grijpgrage handen van Coosemans. De Marokkaanse aanvaller van Fenerbahçe had even later minder genade en kopte staalhard de 3-0 in doel, een vernedering voor Paars-Wit dreigde.

De Turken duwden nadien door en tot twee maal toe ontsnapten de bezoekers aan een nog grotere achterstand. Halfweg de tweede helft stak Anderlecht via Huerta eindelijk nog eens de neus aan het venster, zijn geplaatst schot werd uit doel gehouden door Egribayat.

'Fener' liet in het slot nog een paar keer na om een vierde te maken. Uiteindelijk namen de Turken vrede met de 3-0 stand, iets waar ook een pover Anderlecht niets meer aan kon veranderen. De recordkampioen heeft volgende week een groot mirakel nodig om alsnog Europees verder te voetballen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Tadic, 2-0 (43') Dzeko, 3-0 (57') En-Nesyri

Is Hubert wel de juiste coach voor Anderlecht?

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

4
4
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

5
5
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

8
8
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

23
23
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

157
157
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

50
50
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

56
56
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

44
44
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

115
115
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

233
233
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

86
86
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

270
270
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

121
121
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

49
49
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

78
78
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

188
188
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws