Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

269 stemmen
Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

Tot twee maal toe liet Anderlecht een plek bij de eerste 8 liggen, vandaag bekocht het dat na een belabberde prestatie cash in Turkije. Een oppermachtig Fenerbahçe gaf de recordkampioen een pak slaag, al zullen Hubert en co nog wel een paar keer terugdenken aan enkele 'vreemde' arbitrale beslissingen.

De Turkse hel van Fenerbahçe was vandaag het strijdtoneel voor Anderlecht in de Europa League. De recordkampioen hoopte op een goed resultaat om de terugwedstrijd minstens 'aantrekkelijk' te houden. Hubert liet met onder meer Dolberg, Simic en Verschaeren een pak sterkhouders op de bank. Ook Vertonghen reisde mee maar begon eveneens als invaller. Mourinho kon rekenen op heel wat goudhaantjes zoals Tadic, Dzeko en Amrabat (ex-Club Brugge).

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Pover Anderlecht vervloekt arbitrage

Met de steun van de eigen aanhang nam Fenerbahçe het initiatief meteen in handen. Anderlecht had het knap lastig en werd na tien minuten spelen al op achterstand geplaatst. Een kopbal (na een hoekschop die er eigenlijk geen was) werd verlengd tot bij Tadic en die kopte de 1-0 genadeloos tegen de touwen, een horrorstart voor Paars-Wit.

Anderlecht toonde aanvankelijk weinig maar kwam halfweg de eerste helft toch dicht bij de gelijkmaker. Bij een stilstaande fase kopte Adryelson prima, de thuisdoelman verijdelde de gelijkmaker. De recordkampioen had de arbitrage zeker niet mee in de eerste helft, een mogelijk strafschopgeval (handspel Fred) werd niet gehonoreerd door scheidsrechter en VAR.

De thuisploeg toonde nog weinig maar counterde vlijmscherp op slag van rust. Sardella werd er volledig afgelopen, de voorzet kwam bij Dzeko en in twee tijden zette hij een dubbele voorsprong op het bord: 2-0. Een mokerslag voor Anderlecht halfweg.

Turks boek gaat helemaal toe

Kon Anderlecht na rust de rug rechten? De Turken namen opnieuw de beste start, een kopbal van En-Nesyri verdween in de grijpgrage handen van Coosemans. De Marokkaanse aanvaller van Fenerbahçe had even later minder genade en kopte staalhard de 3-0 in doel, een vernedering voor Paars-Wit dreigde.

De Turken duwden nadien door en tot twee maal toe ontsnapten de bezoekers aan een nog grotere achterstand. Halfweg de tweede helft stak Anderlecht via Huerta eindelijk nog eens de neus aan het venster, zijn geplaatst schot werd uit doel gehouden door Egribayat.

'Fener' liet in het slot nog een paar keer na om een vierde te maken. Uiteindelijk namen de Turken vrede met de 3-0 stand, iets waar ook een pover Anderlecht niets meer aan kon veranderen. De recordkampioen heeft volgende week een groot mirakel nodig om alsnog Europees verder te voetballen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Tadic, 2-0 (43') Dzeko, 3-0 (57') En-Nesyri

Is Hubert wel de juiste coach voor Anderlecht?

Meest recent

Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

7
7
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

17
17
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

25
25
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

48
48
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

717
717
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

47
47
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

141
141
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

263
263
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

42
42
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

264
264
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

137
137
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

346
346
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

265
265
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

432
432
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

447
447
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

249
249
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

76
76
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

107
107
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

190
190
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

64
64
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

72
72
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

544
544
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

131
131
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

190
190

Meer sportnieuws