Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

269 stemmen
Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

Tot twee maal toe liet Anderlecht een plek bij de eerste 8 liggen, vandaag bekocht het dat na een belabberde prestatie cash in Turkije. Een oppermachtig Fenerbahçe gaf de recordkampioen een pak slaag, al zullen Hubert en co nog wel een paar keer terugdenken aan enkele 'vreemde' arbitrale beslissingen.

De Turkse hel van Fenerbahçe was vandaag het strijdtoneel voor Anderlecht in de Europa League. De recordkampioen hoopte op een goed resultaat om de terugwedstrijd minstens 'aantrekkelijk' te houden. Hubert liet met onder meer Dolberg, Simic en Verschaeren een pak sterkhouders op de bank. Ook Vertonghen reisde mee maar begon eveneens als invaller. Mourinho kon rekenen op heel wat goudhaantjes zoals Tadic, Dzeko en Amrabat (ex-Club Brugge).

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Pover Anderlecht vervloekt arbitrage

Met de steun van de eigen aanhang nam Fenerbahçe het initiatief meteen in handen. Anderlecht had het knap lastig en werd na tien minuten spelen al op achterstand geplaatst. Een kopbal (na een hoekschop die er eigenlijk geen was) werd verlengd tot bij Tadic en die kopte de 1-0 genadeloos tegen de touwen, een horrorstart voor Paars-Wit.

Anderlecht toonde aanvankelijk weinig maar kwam halfweg de eerste helft toch dicht bij de gelijkmaker. Bij een stilstaande fase kopte Adryelson prima, de thuisdoelman verijdelde de gelijkmaker. De recordkampioen had de arbitrage zeker niet mee in de eerste helft, een mogelijk strafschopgeval (handspel Fred) werd niet gehonoreerd door scheidsrechter en VAR.

De thuisploeg toonde nog weinig maar counterde vlijmscherp op slag van rust. Sardella werd er volledig afgelopen, de voorzet kwam bij Dzeko en in twee tijden zette hij een dubbele voorsprong op het bord: 2-0. Een mokerslag voor Anderlecht halfweg.

Turks boek gaat helemaal toe

Kon Anderlecht na rust de rug rechten? De Turken namen opnieuw de beste start, een kopbal van En-Nesyri verdween in de grijpgrage handen van Coosemans. De Marokkaanse aanvaller van Fenerbahçe had even later minder genade en kopte staalhard de 3-0 in doel, een vernedering voor Paars-Wit dreigde.

De Turken duwden nadien door en tot twee maal toe ontsnapten de bezoekers aan een nog grotere achterstand. Halfweg de tweede helft stak Anderlecht via Huerta eindelijk nog eens de neus aan het venster, zijn geplaatst schot werd uit doel gehouden door Egribayat.

'Fener' liet in het slot nog een paar keer na om een vierde te maken. Uiteindelijk namen de Turken vrede met de 3-0 stand, iets waar ook een pover Anderlecht niets meer aan kon veranderen. De recordkampioen heeft volgende week een groot mirakel nodig om alsnog Europees verder te voetballen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Tadic, 2-0 (43') Dzeko, 3-0 (57') En-Nesyri

Is Hubert wel de juiste coach voor Anderlecht?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

47
47
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

94
94
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

22
22
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

148
148
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

140
140
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

123
123
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

211
211
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

187
187
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

270
270
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

418
418
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

589
589
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

231
231
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

314
314
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

590
590
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

163
163
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

176
176

Meer sportnieuws