Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

door
Belabberd Anderlecht vervloekt VAR in Turkse deceptie

Tot twee maal toe liet Anderlecht een plek bij de eerste 8 liggen, vandaag bekocht het dat na een belabberde prestatie cash in Turkije. Een oppermachtig Fenerbahçe gaf de recordkampioen een pak slaag, al zullen Hubert en co nog wel een paar keer terugdenken aan enkele 'vreemde' arbitrale beslissingen.

De Turkse hel van Fenerbahçe was vandaag het strijdtoneel voor Anderlecht in de Europa League. De recordkampioen hoopte op een goed resultaat om de terugwedstrijd minstens 'aantrekkelijk' te houden. Hubert liet met onder meer Dolberg, Simic en Verschaeren een pak sterkhouders op de bank. Ook Vertonghen reisde mee maar begon eveneens als invaller. Mourinho kon rekenen op heel wat goudhaantjes zoals Tadic, Dzeko en Amrabat (ex-Club Brugge).

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Pover Anderlecht vervloekt arbitrage

Met de steun van de eigen aanhang nam Fenerbahçe het initiatief meteen in handen. Anderlecht had het knap lastig en werd na tien minuten spelen al op achterstand geplaatst. Een kopbal (na een hoekschop die er eigenlijk geen was) werd verlengd tot bij Tadic en die kopte de 1-0 genadeloos tegen de touwen, een horrorstart voor Paars-Wit.

Anderlecht toonde aanvankelijk weinig maar kwam halfweg de eerste helft toch dicht bij de gelijkmaker. Bij een stilstaande fase kopte Adryelson prima, de thuisdoelman verijdelde de gelijkmaker. De recordkampioen had de arbitrage zeker niet mee in de eerste helft, een mogelijk strafschopgeval (handspel Fred) werd niet gehonoreerd door scheidsrechter en VAR.

De thuisploeg toonde nog weinig maar counterde vlijmscherp op slag van rust. Sardella werd er volledig afgelopen, de voorzet kwam bij Dzeko en in twee tijden zette hij een dubbele voorsprong op het bord: 2-0. Een mokerslag voor Anderlecht halfweg.

Turks boek gaat helemaal toe

Kon Anderlecht na rust de rug rechten? De Turken namen opnieuw de beste start, een kopbal van En-Nesyri verdween in de grijpgrage handen van Coosemans. De Marokkaanse aanvaller van Fenerbahçe had even later minder genade en kopte staalhard de 3-0 in doel, een vernedering voor Paars-Wit dreigde.

De Turken duwden nadien door en tot twee maal toe ontsnapten de bezoekers aan een nog grotere achterstand. Halfweg de tweede helft stak Anderlecht via Huerta eindelijk nog eens de neus aan het venster, zijn geplaatst schot werd uit doel gehouden door Egribayat.

'Fener' liet in het slot nog een paar keer na om een vierde te maken. Uiteindelijk namen de Turken vrede met de 3-0 stand, iets waar ook een pover Anderlecht niets meer aan kon veranderen. De recordkampioen heeft volgende week een groot mirakel nodig om alsnog Europees verder te voetballen.

Scoreverloop:

1-0 (11') Tadic, 2-0 (43') Dzeko, 3-0 (57') En-Nesyri

Is Hubert wel de juiste coach voor Anderlecht?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

9
9
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

20
20
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

65
65
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

164
164
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

81
81
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

128
128
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

161
161
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

352
352
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

248
248
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

630
630
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

209
209
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

241
241
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

219
219
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

102
102
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

60
60
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

173
173
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

528
528
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

225
225
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

100
100
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

442
442
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

551
551
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

219
219
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

751
751

Meer sportnieuws