'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

1221 stemmen
'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

In de tussenronde van de Europa League hoopt Anderlecht op het veld van Fenerbahçe straks een gunstige uitgangspositie voor de return te bemachtigen. David Hubert rekent daarvoor naar verluidt niet meteen op Leander Dendoncker, die wellicht genoegen moet nemen met een plekje op de bank. Zijn dagen in het Lotto Park lijken al geteld.

Daar heeft het alleszins al alle schijn van weg, want met Cédric Hatenboer haalde Olivier Renard reeds een potentiële vervanger met het oog op volgend seizoen in huis. Al hoeft dat volgens de sportieve baas van de Brusselaars weliswaar nog niet per se te betekenen dat Dendoncker volgende zomer hardhandig richting de exit zal worden geduwd.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Hatenboer in, Dendoncker out?

Toch lijkt de kans momenteel klein dat de 32-voudig Rode Duivel aan boord zal blijven. Niet alleen wist hij de hoge verwachtingen deels door omstandigheden tot dusver niet in te lossen, zijn peperdure aankoopoptie van zeven miljoen lijkt geen spek voor de bek van Paars-Wit. "Ik denk niet dat ze die gaan lichten", aldus Ludo Vandewalle in Sjotcast.

"Het enige wat nog zou kunnen gebeuren is dat Aston Villa opnieuw wil onderhandelen over een lagere prijs. Maar ik weet niet of Anderlecht zelfs dan zal toehappen", bevestigt RSCA-watcher Jürgen Geril. Zelf staat Dendoncker volgens Het Nieuwsblad nochtans niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf in Neerpede, waar hij werd opgeleid.

Neerpede-trio op middenveld

Te meer omdat hij straks voor de tweede keer vader wordt. "Alleen met goeie prestaties kan hij hoop blijven koesteren", aldus de krant, volgens wie de 32-voudig Rode Duivel in Istanboel allicht wél aan de aftrap verschijnt. Dat hij vorige week in de halve finale van de Croky Cup tegen Antwerp op de bank begon was naar verluidt toch even slikken.

Als invaller scoorde Dendoncker toen wel de beslissende goal. Nu hij niet langer achterin moet depanneren lijkt de 29-jarige middenvelder, die op fysiek gebied wel minder impact heeft dan vroeger en wat aan snelheid heeft ingeboet, hoger op het veld in een driehoek met Yari Verschaeren en Mario Stroeykens bovendien al beter uit de verf te komen.

Renard (nog) niet overtuigd

Met zijn recuperaties en infiltraties leek Dendoncker afgelopen zondag tegen Antwerp opnieuw de oude. "Die Dendoncker kan Anderlecht wel gebruiken en een meerwaarde zijn voor de ploeg", aldus Geril. Indien hij die trend de rest van het seizoen kan doortrekken behoort een definitieve comeback wie weet alsnog tot de opties. Wordt vast vervolgd.

Denkt u dat Dendoncker bij RSCA zal blijven?

Meest recent

Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

12
12
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

31
31
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

16
16
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

37
37
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

31
31
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

37
37
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

161
161
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

124
124
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

89
89
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

26
26
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

250
250
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

144
144
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

60
60
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

40
40
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

87
87
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

300
300
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

234
234
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

749
749
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

774
774
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

70
70

Meer sportnieuws