'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

1221 stemmen
'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

In de tussenronde van de Europa League hoopt Anderlecht op het veld van Fenerbahçe straks een gunstige uitgangspositie voor de return te bemachtigen. David Hubert rekent daarvoor naar verluidt niet meteen op Leander Dendoncker, die wellicht genoegen moet nemen met een plekje op de bank. Zijn dagen in het Lotto Park lijken al geteld.

Daar heeft het alleszins al alle schijn van weg, want met Cédric Hatenboer haalde Olivier Renard reeds een potentiële vervanger met het oog op volgend seizoen in huis. Al hoeft dat volgens de sportieve baas van de Brusselaars weliswaar nog niet per se te betekenen dat Dendoncker volgende zomer hardhandig richting de exit zal worden geduwd.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Hatenboer in, Dendoncker out?

Toch lijkt de kans momenteel klein dat de 32-voudig Rode Duivel aan boord zal blijven. Niet alleen wist hij de hoge verwachtingen deels door omstandigheden tot dusver niet in te lossen, zijn peperdure aankoopoptie van zeven miljoen lijkt geen spek voor de bek van Paars-Wit. "Ik denk niet dat ze die gaan lichten", aldus Ludo Vandewalle in Sjotcast.

"Het enige wat nog zou kunnen gebeuren is dat Aston Villa opnieuw wil onderhandelen over een lagere prijs. Maar ik weet niet of Anderlecht zelfs dan zal toehappen", bevestigt RSCA-watcher Jürgen Geril. Zelf staat Dendoncker volgens Het Nieuwsblad nochtans niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf in Neerpede, waar hij werd opgeleid.

Neerpede-trio op middenveld

Te meer omdat hij straks voor de tweede keer vader wordt. "Alleen met goeie prestaties kan hij hoop blijven koesteren", aldus de krant, volgens wie de 32-voudig Rode Duivel in Istanboel allicht wél aan de aftrap verschijnt. Dat hij vorige week in de halve finale van de Croky Cup tegen Antwerp op de bank begon was naar verluidt toch even slikken.

Als invaller scoorde Dendoncker toen wel de beslissende goal. Nu hij niet langer achterin moet depanneren lijkt de 29-jarige middenvelder, die op fysiek gebied wel minder impact heeft dan vroeger en wat aan snelheid heeft ingeboet, hoger op het veld in een driehoek met Yari Verschaeren en Mario Stroeykens bovendien al beter uit de verf te komen.

Renard (nog) niet overtuigd

Met zijn recuperaties en infiltraties leek Dendoncker afgelopen zondag tegen Antwerp opnieuw de oude. "Die Dendoncker kan Anderlecht wel gebruiken en een meerwaarde zijn voor de ploeg", aldus Geril. Indien hij die trend de rest van het seizoen kan doortrekken behoort een definitieve comeback wie weet alsnog tot de opties. Wordt vast vervolgd.

Denkt u dat Dendoncker bij RSCA zal blijven?

Meest recent

Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

15
15
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

68
68
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

44
44
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

266
266
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

75
75
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

283
283
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

157
157
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

268
268
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

214
214
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

190
190
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

210
210
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

129
129
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1080
1080
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

73
73
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

395
395
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

110
110
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

74
74
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

75
75
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

48
48
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

430
430
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

587
587
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

563
563
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

584
584

Meer sportnieuws