'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

1221 stemmen
'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

In de tussenronde van de Europa League hoopt Anderlecht op het veld van Fenerbahçe straks een gunstige uitgangspositie voor de return te bemachtigen. David Hubert rekent daarvoor naar verluidt niet meteen op Leander Dendoncker, die wellicht genoegen moet nemen met een plekje op de bank. Zijn dagen in het Lotto Park lijken al geteld.

Daar heeft het alleszins al alle schijn van weg, want met Cédric Hatenboer haalde Olivier Renard reeds een potentiële vervanger met het oog op volgend seizoen in huis. Al hoeft dat volgens de sportieve baas van de Brusselaars weliswaar nog niet per se te betekenen dat Dendoncker volgende zomer hardhandig richting de exit zal worden geduwd.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Hatenboer in, Dendoncker out?

Toch lijkt de kans momenteel klein dat de 32-voudig Rode Duivel aan boord zal blijven. Niet alleen wist hij de hoge verwachtingen deels door omstandigheden tot dusver niet in te lossen, zijn peperdure aankoopoptie van zeven miljoen lijkt geen spek voor de bek van Paars-Wit. "Ik denk niet dat ze die gaan lichten", aldus Ludo Vandewalle in Sjotcast.

"Het enige wat nog zou kunnen gebeuren is dat Aston Villa opnieuw wil onderhandelen over een lagere prijs. Maar ik weet niet of Anderlecht zelfs dan zal toehappen", bevestigt RSCA-watcher Jürgen Geril. Zelf staat Dendoncker volgens Het Nieuwsblad nochtans niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf in Neerpede, waar hij werd opgeleid.

Neerpede-trio op middenveld

Te meer omdat hij straks voor de tweede keer vader wordt. "Alleen met goeie prestaties kan hij hoop blijven koesteren", aldus de krant, volgens wie de 32-voudig Rode Duivel in Istanboel allicht wél aan de aftrap verschijnt. Dat hij vorige week in de halve finale van de Croky Cup tegen Antwerp op de bank begon was naar verluidt toch even slikken.

Als invaller scoorde Dendoncker toen wel de beslissende goal. Nu hij niet langer achterin moet depanneren lijkt de 29-jarige middenvelder, die op fysiek gebied wel minder impact heeft dan vroeger en wat aan snelheid heeft ingeboet, hoger op het veld in een driehoek met Yari Verschaeren en Mario Stroeykens bovendien al beter uit de verf te komen.

Renard (nog) niet overtuigd

Met zijn recuperaties en infiltraties leek Dendoncker afgelopen zondag tegen Antwerp opnieuw de oude. "Die Dendoncker kan Anderlecht wel gebruiken en een meerwaarde zijn voor de ploeg", aldus Geril. Indien hij die trend de rest van het seizoen kan doortrekken behoort een definitieve comeback wie weet alsnog tot de opties. Wordt vast vervolgd.

Denkt u dat Dendoncker bij RSCA zal blijven?

Meest recent

'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

50
50
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

14
14
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

134
134
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

172
172
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

133
133
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

139
139
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

31
31
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

430
430
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

271
271
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

91
91
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

130
130
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

106
106
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

479
479
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

214
214
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

221
221
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

374
374
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

563
563
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

102
102
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

200
200
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1375
1375
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1252
1252
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

187
187
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

586
586
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1095
1095

Meer sportnieuws