'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

1221 stemmen
'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

In de tussenronde van de Europa League hoopt Anderlecht op het veld van Fenerbahçe straks een gunstige uitgangspositie voor de return te bemachtigen. David Hubert rekent daarvoor naar verluidt niet meteen op Leander Dendoncker, die wellicht genoegen moet nemen met een plekje op de bank. Zijn dagen in het Lotto Park lijken al geteld.

Daar heeft het alleszins al alle schijn van weg, want met Cédric Hatenboer haalde Olivier Renard reeds een potentiële vervanger met het oog op volgend seizoen in huis. Al hoeft dat volgens de sportieve baas van de Brusselaars weliswaar nog niet per se te betekenen dat Dendoncker volgende zomer hardhandig richting de exit zal worden geduwd.

LEES OOK: 'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

Hatenboer in, Dendoncker out?

Toch lijkt de kans momenteel klein dat de 32-voudig Rode Duivel aan boord zal blijven. Niet alleen wist hij de hoge verwachtingen deels door omstandigheden tot dusver niet in te lossen, zijn peperdure aankoopoptie van zeven miljoen lijkt geen spek voor de bek van Paars-Wit. "Ik denk niet dat ze die gaan lichten", aldus Ludo Vandewalle in Sjotcast.

"Het enige wat nog zou kunnen gebeuren is dat Aston Villa opnieuw wil onderhandelen over een lagere prijs. Maar ik weet niet of Anderlecht zelfs dan zal toehappen", bevestigt RSCA-watcher Jürgen Geril. Zelf staat Dendoncker volgens Het Nieuwsblad nochtans niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf in Neerpede, waar hij werd opgeleid.

Neerpede-trio op middenveld

Te meer omdat hij straks voor de tweede keer vader wordt. "Alleen met goeie prestaties kan hij hoop blijven koesteren", aldus de krant, volgens wie de 32-voudig Rode Duivel in Istanboel allicht wél aan de aftrap verschijnt. Dat hij vorige week in de halve finale van de Croky Cup tegen Antwerp op de bank begon was naar verluidt toch even slikken.

Als invaller scoorde Dendoncker toen wel de beslissende goal. Nu hij niet langer achterin moet depanneren lijkt de 29-jarige middenvelder, die op fysiek gebied wel minder impact heeft dan vroeger en wat aan snelheid heeft ingeboet, hoger op het veld in een driehoek met Yari Verschaeren en Mario Stroeykens bovendien al beter uit de verf te komen.

Renard (nog) niet overtuigd

Met zijn recuperaties en infiltraties leek Dendoncker afgelopen zondag tegen Antwerp opnieuw de oude. "Die Dendoncker kan Anderlecht wel gebruiken en een meerwaarde zijn voor de ploeg", aldus Geril. Indien hij die trend de rest van het seizoen kan doortrekken behoort een definitieve comeback wie weet alsnog tot de opties. Wordt vast vervolgd.

Denkt u dat Dendoncker bij RSCA zal blijven?

Meest recent

'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

63
63
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

137
137
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

228
228
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

253
253
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

215
215
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

109
109
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

317
317
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

211
211
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

125
125
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

96
96
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

127
127
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

172
172
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

120
120
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

92
92
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

444
444
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

110
110
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

293
293
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

163
163
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

391
391
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

238
238
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

175
175
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

466
466
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

151
151

Meer sportnieuws