'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

door
'Dendoncker hakt knoop door over toekomst bij Anderlecht'

In de tussenronde van de Europa League hoopt Anderlecht op het veld van Fenerbahçe straks een gunstige uitgangspositie voor de return te bemachtigen. David Hubert rekent daarvoor naar verluidt niet meteen op Leander Dendoncker, die wellicht genoegen moet nemen met een plekje op de bank. Zijn dagen in het Lotto Park lijken al geteld.

Daar heeft het alleszins al alle schijn van weg, want met Cédric Hatenboer haalde Olivier Renard reeds een potentiële vervanger met het oog op volgend seizoen in huis. Al hoeft dat volgens de sportieve baas van de Brusselaars weliswaar nog niet per se te betekenen dat Dendoncker volgende zomer hardhandig richting de exit zal worden geduwd.

LEES OOK: Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Hatenboer in, Dendoncker out?

Toch lijkt de kans momenteel klein dat de 32-voudig Rode Duivel aan boord zal blijven. Niet alleen wist hij de hoge verwachtingen deels door omstandigheden tot dusver niet in te lossen, zijn peperdure aankoopoptie van zeven miljoen lijkt geen spek voor de bek van Paars-Wit. "Ik denk niet dat ze die gaan lichten", aldus Ludo Vandewalle in Sjotcast.

"Het enige wat nog zou kunnen gebeuren is dat Aston Villa opnieuw wil onderhandelen over een lagere prijs. Maar ik weet niet of Anderlecht zelfs dan zal toehappen", bevestigt RSCA-watcher Jürgen Geril. Zelf staat Dendoncker volgens Het Nieuwsblad nochtans niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf in Neerpede, waar hij werd opgeleid.

Neerpede-trio op middenveld

Te meer omdat hij straks voor de tweede keer vader wordt. "Alleen met goeie prestaties kan hij hoop blijven koesteren", aldus de krant, volgens wie de 32-voudig Rode Duivel in Istanboel allicht wél aan de aftrap verschijnt. Dat hij vorige week in de halve finale van de Croky Cup tegen Antwerp op de bank begon was naar verluidt toch even slikken.

Als invaller scoorde Dendoncker toen wel de beslissende goal. Nu hij niet langer achterin moet depanneren lijkt de 29-jarige middenvelder, die op fysiek gebied wel minder impact heeft dan vroeger en wat aan snelheid heeft ingeboet, hoger op het veld in een driehoek met Yari Verschaeren en Mario Stroeykens bovendien al beter uit de verf te komen.

Renard (nog) niet overtuigd

Met zijn recuperaties en infiltraties leek Dendoncker afgelopen zondag tegen Antwerp opnieuw de oude. "Die Dendoncker kan Anderlecht wel gebruiken en een meerwaarde zijn voor de ploeg", aldus Geril. Indien hij die trend de rest van het seizoen kan doortrekken behoort een definitieve comeback wie weet alsnog tot de opties. Wordt vast vervolgd.

Denkt u dat Dendoncker bij RSCA zal blijven?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

69
69
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

43
43
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

69
69
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

188
188
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

44
44
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

123
123
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

453
453
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

282
282
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

260
260
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

255
255
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

491
491
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

52
52
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

176
176
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

523
523
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws