Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

614 stemmen
Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

De voorbije maanden zijn alweer zeer woelig geweest voor het Belgische voetbal. In de zomer ging KV Oostende kopje onder en daar kwam in december nog het faillissement van KMSK Deinze bij. Hopelijk blijft het daarbij, want veel andere profclubs laten nog steeds rode cijfers optekenen.

Het is een publiek geheim dat heel wat clubs, vooral in 1B, overleven bij gratie van de centen van hun buitenlandse investeerders. Eens die vertrekken, blijft er vaak een puinhoop achter. De Pro League probeert dat in te dijken met strengere Financial Fair Play-regels.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

Francs Borains krijgt puntenaftrek

Die zorgen er wel voor dat nog een tweedeklasser nu in de problemen komt. Het Laatste Nieuws weet dat Francs Borains volgend seizoen een punt afgetrokken krijgt. De nummer negen in 1B wordt gestraft omdat het eigen vermogen onvoldoende aangezuiverd werd.

Het laatste rapport van de Licentiecommissie toont wel aan dat er lichte beterschap waar te nemen valt in de financiële situatie van de Belgische clubs. De hoge loonlasten blijven wel zorgwekkend, waardoor vaak kapitaalsverhogingen redding moeten brengen.

Desondanks optimisme bij Parys

Lorin Parys, de CEO van de Pro League, is desondanks optimistisch. "Er is duidelijk nog flink wat werk aan de winkel, al zit er een geleidelijke verbetering in de resultaten. We zien daarnaast wel dat de beslissingen uit Football First voor een aantal duidelijke positieve evoluties zorgen", reageert hij.

"Alle clubs voldoen aan de huidige verplichtingen rond de evolutie naar een positief eigen vermogen, een soort spaarrekening die voor meer financiële stabiliteit moet zorgen. En de clubs scoren ook steeds beter op de ‘soft salary cap’, of het afstemmen van hun sportieve uitgaven op hun inkomsten."

Denk je dat er snel nog faillissementen zullen volgen?

Meest recent

Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

5
5
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

132
132
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

155
155
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

337
337
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

396
396
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

90
90
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

299
299
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

513
513
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

279
279
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

158
158
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

200
200
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

192
192
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

347
347
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

749
749
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

121
121
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

475
475
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

68
68
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

372
372
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

110
110
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

118
118
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

397
397
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

293
293
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

121
121

Meer sportnieuws