Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

door
Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

De voorbije maanden zijn alweer zeer woelig geweest voor het Belgische voetbal. In de zomer ging KV Oostende kopje onder en daar kwam in december nog het faillissement van KMSK Deinze bij. Hopelijk blijft het daarbij, want veel andere profclubs laten nog steeds rode cijfers optekenen.

Het is een publiek geheim dat heel wat clubs, vooral in 1B, overleven bij gratie van de centen van hun buitenlandse investeerders. Eens die vertrekken, blijft er vaak een puinhoop achter. De Pro League probeert dat in te dijken met strengere Financial Fair Play-regels.

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Francs Borains krijgt puntenaftrek

Die zorgen er wel voor dat nog een tweedeklasser nu in de problemen komt. Het Laatste Nieuws weet dat Francs Borains volgend seizoen een punt afgetrokken krijgt. De nummer negen in 1B wordt gestraft omdat het eigen vermogen onvoldoende aangezuiverd werd.

Het laatste rapport van de Licentiecommissie toont wel aan dat er lichte beterschap waar te nemen valt in de financiële situatie van de Belgische clubs. De hoge loonlasten blijven wel zorgwekkend, waardoor vaak kapitaalsverhogingen redding moeten brengen.

Desondanks optimisme bij Parys

Lorin Parys, de CEO van de Pro League, is desondanks optimistisch. "Er is duidelijk nog flink wat werk aan de winkel, al zit er een geleidelijke verbetering in de resultaten. We zien daarnaast wel dat de beslissingen uit Football First voor een aantal duidelijke positieve evoluties zorgen", reageert hij.

"Alle clubs voldoen aan de huidige verplichtingen rond de evolutie naar een positief eigen vermogen, een soort spaarrekening die voor meer financiële stabiliteit moet zorgen. En de clubs scoren ook steeds beter op de ‘soft salary cap’, of het afstemmen van hun sportieve uitgaven op hun inkomsten."

Denk je dat er snel nog faillissementen zullen volgen?

Meest recent

'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

87
87
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

22
22
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

387
387
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

105
105
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

276
276
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

271
271
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

239
239
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

415
415
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

678
678
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

347
347
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

481
481
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

361
361
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

898
898
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

401
401
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

396
396
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

428
428
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1083
1083
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

29
29
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

241
241
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

420
420
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

225
225
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

85
85
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

358
358
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

129
129
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

115
115

Meer sportnieuws