Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

614
Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

De voorbije maanden zijn alweer zeer woelig geweest voor het Belgische voetbal. In de zomer ging KV Oostende kopje onder en daar kwam in december nog het faillissement van KMSK Deinze bij. Hopelijk blijft het daarbij, want veel andere profclubs laten nog steeds rode cijfers optekenen.

Het is een publiek geheim dat heel wat clubs, vooral in 1B, overleven bij gratie van de centen van hun buitenlandse investeerders. Eens die vertrekken, blijft er vaak een puinhoop achter. De Pro League probeert dat in te dijken met strengere Financial Fair Play-regels.

LEES OOK: Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Francs Borains krijgt puntenaftrek

Die zorgen er wel voor dat nog een tweedeklasser nu in de problemen komt. Het Laatste Nieuws weet dat Francs Borains volgend seizoen een punt afgetrokken krijgt. De nummer negen in 1B wordt gestraft omdat het eigen vermogen onvoldoende aangezuiverd werd.

Het laatste rapport van de Licentiecommissie toont wel aan dat er lichte beterschap waar te nemen valt in de financiële situatie van de Belgische clubs. De hoge loonlasten blijven wel zorgwekkend, waardoor vaak kapitaalsverhogingen redding moeten brengen.

Desondanks optimisme bij Parys

Lorin Parys, de CEO van de Pro League, is desondanks optimistisch. "Er is duidelijk nog flink wat werk aan de winkel, al zit er een geleidelijke verbetering in de resultaten. We zien daarnaast wel dat de beslissingen uit Football First voor een aantal duidelijke positieve evoluties zorgen", reageert hij.

"Alle clubs voldoen aan de huidige verplichtingen rond de evolutie naar een positief eigen vermogen, een soort spaarrekening die voor meer financiële stabiliteit moet zorgen. En de clubs scoren ook steeds beter op de ‘soft salary cap’, of het afstemmen van hun sportieve uitgaven op hun inkomsten."

Denk je dat er snel nog faillissementen zullen volgen?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

22
22
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

81
81
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

75
75
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

72
72
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

517
517
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

273
273
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

181
181
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

471
471
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

742
742
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

152
152
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

102
102
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

509
509
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

427
427
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

72
72
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

111
111
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

243
243
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

533
533
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

518
518
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

482
482
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

415
415

Meer sportnieuws