Union SG - Ajax: "Zou me niet verbazen als Garcia hem oproept"

93 stemmen
Union SG - Ajax:

Union SG ontvangt vanavond Ajax. Twee traditieclubs pur sang. De Brusselaars hopen tegen de Amsterdammers een volgende Europese stunt neer te zetten. Wat mag Union SG verwachten van dit Ajax? VoetbalNieuws sprak met Bart Veenstra, hoofdredacteur bij Ajax Showtime.

Ajax krijgt dit seizoen ondanks de goede resultaten bakken kritiek. Francesio Farioli wordt vanuit bepaalde hoeken aangepakt omwille van het geleverde spel, omdat dit niet is zoals Ajax hoort te spelen. De Italiaanse trainer staat echter wel aan de leiding in de Eredivisie met gelijke punten als PSV, met zelfs nog een match minder gespeeld. Daarnaast zitten ze ook nog in de Europa League. Is die kritiek terecht?

LEES OOK: Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Goede resultaten bij Ajax

"Het klopt dat Ajax in Nederland veel kritiek krijgt voor het geleverde spel en dat de resultaten goed zijn. De club heeft de minste verliespunten op dit moment in de Eredivisie. Wie had dat gedacht aan het begin van de competitie of zelfs in de winterstop? Ik vind de kritiek soms wat overdreven, want bij vlagen laat Ajax ook wel leuk voetbal zien. Het is wel meer resultaatgericht", klinkt het bij Veenstra. 

"De spelers gaan voor elkaar door het vuur en er staat echt een team. Defensief staat Ajax ook echt goed, terwijl het vorig seizoen geregeld open huis was. Het aantal tegendoelpunten is enorm afgenomen en daar begint het wel mee. Als je vaak de nul houdt, heb je voorin altijd wel een paar momenten om een goal te maken en dat gebeurt iedere keer weer. Ik ben zelf vooral positief over het huidige Ajax. Als je ziet waar dit team en deze club vandaan komen, kan je alleen maar tevreden zijn met hoe Ajax er op dit moment voorstaat."

Farioli krijgt kritiek à la Riemer

Farioli krijgt van een bepaalde Nederlandse krant heel vaak kritiek. Maar zijn aanpak werkt wél. Farioli kijkt naar de kwaliteiten van zijn kern en de mayonaise pakt duidelijk. Veenstra is wel enthousiast over de voormalige trainer van OGC Nice.

"Hij krijgt inderdaad kritiek op zijn spel en eerder ook op zijn vele rouleren. Het grappige is: hij staat bovenaan en bijna alle spelers zijn fit. Alleen Mika Godts kampt eigenlijk met een spierblessure, andere blessures zijn contactblessures en daar doe je niets aan. Farioli is een intellectuele en moderne trainer die perfectionisme nastreeft. Het is ook wel een controlfreak, maar dat vind ik zelf alleen maar goed."

Het is ook een terugkerend feit: een buitenlandse trainer krijgt vaak sneller kritiek. Iemand als Brian Riemer maakte hetzelfde mee. Ondanks het feit dat Anderlecht goede resultaten boekte, kreeg de Deen vaak dezelfde kritiek als Farioli. Vooral over het geleverde spel. Farioli weet nu al dat de hakbijl zal worden bovengehaald door een deel van de media als hij dit titel niet pakt. Een stok om mee te slaan is immers snel gevonden.

"Ik weet niet hoe het in België is, maar In Nederland heerst best wel wat xenofobie inzake buitenlandse trainers. Ik vind het juist een verademing om te zien dat het op een andere manier ook kan en ik denk ook dat Farioli op termijn met wellicht betere spelers mooier voetbal kan laten zien. Op dit moment telt gewoon het resultaat en de resultaten spreken enorm in het voordeel van Farioli."

Godts en Mokio

Ajax is ook weer wat meer Belgisch geworden. Rayane Bounida klopt de deur, Mika Godts en Jorthy Mokio spelen op jonge leeftijd al voor het eerste elftal. Veenstra is zeer enthousiast over die laatste twee. Zij ontwikkelen zich zeer goed in Amsterdam.

"Mokio maakt een goede ontwikkeling door bij Jong Ajax, waar hij vaak controlerend op het middenveld speelt. Bij Ajax laten ze hem daar spelen, zodat hij zich op een andere manier kan ontwikkelen. Ik denk dat zijn toekomst wel ligt op de linksbackpositie of links centraal achterin. Mokio maakte tegen Fortuna Sittard zijn debuut en alleen Clarence Seedorf - toch niet de minste - was jonger toen hij debuteerde voor Ajax in de Eredivisie. Ik vond Mokio zich knap staande houden in deze moeilijke wedstrijd - het veld was belabberd - en daarmee kende hij een prima basisdebuut. Hij viel ook al een paar keer in, in de Europa League en toen vond ik hem ook prima spelen. Mokio is echt een speler voor de toekomst en ik ben erg benieuwd naar waar zijn plafond ligt, maar mijn gevoel is dat dit een volgende parel zal zijn.

"Van Godts was ik al fan toen ik hem in Jong Ajax zag spelen. Hij is zo gedreven, heeft een fantastische dribbel en in die dribbel zit ook een versnelling. Soms moet hij nog iets meer overzicht houden voor zijn teamgenoten, maar al met al laat Godts een goede indruk achter. Bergwijn en Forbs vertrokken, een vervanger kwam niet en dus kreeg Godts veel minuten in de eerste seizoenshelft. Hij liet voorafgaand aan het seizoen zijn doelen weten en daaruit bleek dat hij ook wel beschikt over de typische Amsterdamse branie. Hij wilde volgens mij bij 20 goals betrokken zijn. Nou, hij is goed op weg en dat is alleen maar mooi. Ik weet dat er veel concurrentie is op de flanken bij het Belgische nationale team, maar het zou mij niet verbazen als bondscoach Rudi Garcia hem op termijn gaat oproepen", besluit Veenstra.

Gaat Union stunten tegen Ajax?

Meest recent

'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

80
80
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

25
25
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

99
99
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

136
136
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

49
49
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

103
103
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

205
205
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

119
119
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

114
114
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

306
306
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

192
192
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

163
163
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

213
213
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

340
340
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

238
238
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

494
494
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

261
261
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

106
106
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

479
479
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

313
313
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

272
272
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

110
110
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

201
201

Meer sportnieuws