Union SG - Ajax: "Zou me niet verbazen als Garcia hem oproept"

93 stemmen
Union SG - Ajax:

Union SG ontvangt vanavond Ajax. Twee traditieclubs pur sang. De Brusselaars hopen tegen de Amsterdammers een volgende Europese stunt neer te zetten. Wat mag Union SG verwachten van dit Ajax? VoetbalNieuws sprak met Bart Veenstra, hoofdredacteur bij Ajax Showtime.

Ajax krijgt dit seizoen ondanks de goede resultaten bakken kritiek. Francesio Farioli wordt vanuit bepaalde hoeken aangepakt omwille van het geleverde spel, omdat dit niet is zoals Ajax hoort te spelen. De Italiaanse trainer staat echter wel aan de leiding in de Eredivisie met gelijke punten als PSV, met zelfs nog een match minder gespeeld. Daarnaast zitten ze ook nog in de Europa League. Is die kritiek terecht?

LEES OOK: STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

Goede resultaten bij Ajax

"Het klopt dat Ajax in Nederland veel kritiek krijgt voor het geleverde spel en dat de resultaten goed zijn. De club heeft de minste verliespunten op dit moment in de Eredivisie. Wie had dat gedacht aan het begin van de competitie of zelfs in de winterstop? Ik vind de kritiek soms wat overdreven, want bij vlagen laat Ajax ook wel leuk voetbal zien. Het is wel meer resultaatgericht", klinkt het bij Veenstra. 

"De spelers gaan voor elkaar door het vuur en er staat echt een team. Defensief staat Ajax ook echt goed, terwijl het vorig seizoen geregeld open huis was. Het aantal tegendoelpunten is enorm afgenomen en daar begint het wel mee. Als je vaak de nul houdt, heb je voorin altijd wel een paar momenten om een goal te maken en dat gebeurt iedere keer weer. Ik ben zelf vooral positief over het huidige Ajax. Als je ziet waar dit team en deze club vandaan komen, kan je alleen maar tevreden zijn met hoe Ajax er op dit moment voorstaat."

Farioli krijgt kritiek à la Riemer

Farioli krijgt van een bepaalde Nederlandse krant heel vaak kritiek. Maar zijn aanpak werkt wél. Farioli kijkt naar de kwaliteiten van zijn kern en de mayonaise pakt duidelijk. Veenstra is wel enthousiast over de voormalige trainer van OGC Nice.

"Hij krijgt inderdaad kritiek op zijn spel en eerder ook op zijn vele rouleren. Het grappige is: hij staat bovenaan en bijna alle spelers zijn fit. Alleen Mika Godts kampt eigenlijk met een spierblessure, andere blessures zijn contactblessures en daar doe je niets aan. Farioli is een intellectuele en moderne trainer die perfectionisme nastreeft. Het is ook wel een controlfreak, maar dat vind ik zelf alleen maar goed."

Het is ook een terugkerend feit: een buitenlandse trainer krijgt vaak sneller kritiek. Iemand als Brian Riemer maakte hetzelfde mee. Ondanks het feit dat Anderlecht goede resultaten boekte, kreeg de Deen vaak dezelfde kritiek als Farioli. Vooral over het geleverde spel. Farioli weet nu al dat de hakbijl zal worden bovengehaald door een deel van de media als hij dit titel niet pakt. Een stok om mee te slaan is immers snel gevonden.

"Ik weet niet hoe het in België is, maar In Nederland heerst best wel wat xenofobie inzake buitenlandse trainers. Ik vind het juist een verademing om te zien dat het op een andere manier ook kan en ik denk ook dat Farioli op termijn met wellicht betere spelers mooier voetbal kan laten zien. Op dit moment telt gewoon het resultaat en de resultaten spreken enorm in het voordeel van Farioli."

Godts en Mokio

Ajax is ook weer wat meer Belgisch geworden. Rayane Bounida klopt de deur, Mika Godts en Jorthy Mokio spelen op jonge leeftijd al voor het eerste elftal. Veenstra is zeer enthousiast over die laatste twee. Zij ontwikkelen zich zeer goed in Amsterdam.

"Mokio maakt een goede ontwikkeling door bij Jong Ajax, waar hij vaak controlerend op het middenveld speelt. Bij Ajax laten ze hem daar spelen, zodat hij zich op een andere manier kan ontwikkelen. Ik denk dat zijn toekomst wel ligt op de linksbackpositie of links centraal achterin. Mokio maakte tegen Fortuna Sittard zijn debuut en alleen Clarence Seedorf - toch niet de minste - was jonger toen hij debuteerde voor Ajax in de Eredivisie. Ik vond Mokio zich knap staande houden in deze moeilijke wedstrijd - het veld was belabberd - en daarmee kende hij een prima basisdebuut. Hij viel ook al een paar keer in, in de Europa League en toen vond ik hem ook prima spelen. Mokio is echt een speler voor de toekomst en ik ben erg benieuwd naar waar zijn plafond ligt, maar mijn gevoel is dat dit een volgende parel zal zijn.

"Van Godts was ik al fan toen ik hem in Jong Ajax zag spelen. Hij is zo gedreven, heeft een fantastische dribbel en in die dribbel zit ook een versnelling. Soms moet hij nog iets meer overzicht houden voor zijn teamgenoten, maar al met al laat Godts een goede indruk achter. Bergwijn en Forbs vertrokken, een vervanger kwam niet en dus kreeg Godts veel minuten in de eerste seizoenshelft. Hij liet voorafgaand aan het seizoen zijn doelen weten en daaruit bleek dat hij ook wel beschikt over de typische Amsterdamse branie. Hij wilde volgens mij bij 20 goals betrokken zijn. Nou, hij is goed op weg en dat is alleen maar mooi. Ik weet dat er veel concurrentie is op de flanken bij het Belgische nationale team, maar het zou mij niet verbazen als bondscoach Rudi Garcia hem op termijn gaat oproepen", besluit Veenstra.

Gaat Union stunten tegen Ajax?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

24
24
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

104
104
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

175
175
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

42
42
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

176
176
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

85
85
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

384
384
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

321
321
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

171
171
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

425
425
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

182
182
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

616
616
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

446
446
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

246
246
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

358
358
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

469
469
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

90
90
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

248
248
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

143
143
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

632
632
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

392
392
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

281
281
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

430
430

Meer sportnieuws