Union SG - Ajax: "Zou me niet verbazen als Garcia hem oproept"

93 stemmen
Union SG - Ajax:

Union SG ontvangt vanavond Ajax. Twee traditieclubs pur sang. De Brusselaars hopen tegen de Amsterdammers een volgende Europese stunt neer te zetten. Wat mag Union SG verwachten van dit Ajax? VoetbalNieuws sprak met Bart Veenstra, hoofdredacteur bij Ajax Showtime.

Ajax krijgt dit seizoen ondanks de goede resultaten bakken kritiek. Francesio Farioli wordt vanuit bepaalde hoeken aangepakt omwille van het geleverde spel, omdat dit niet is zoals Ajax hoort te spelen. De Italiaanse trainer staat echter wel aan de leiding in de Eredivisie met gelijke punten als PSV, met zelfs nog een match minder gespeeld. Daarnaast zitten ze ook nog in de Europa League. Is die kritiek terecht?

LEES OOK: 'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Goede resultaten bij Ajax

"Het klopt dat Ajax in Nederland veel kritiek krijgt voor het geleverde spel en dat de resultaten goed zijn. De club heeft de minste verliespunten op dit moment in de Eredivisie. Wie had dat gedacht aan het begin van de competitie of zelfs in de winterstop? Ik vind de kritiek soms wat overdreven, want bij vlagen laat Ajax ook wel leuk voetbal zien. Het is wel meer resultaatgericht", klinkt het bij Veenstra. 

"De spelers gaan voor elkaar door het vuur en er staat echt een team. Defensief staat Ajax ook echt goed, terwijl het vorig seizoen geregeld open huis was. Het aantal tegendoelpunten is enorm afgenomen en daar begint het wel mee. Als je vaak de nul houdt, heb je voorin altijd wel een paar momenten om een goal te maken en dat gebeurt iedere keer weer. Ik ben zelf vooral positief over het huidige Ajax. Als je ziet waar dit team en deze club vandaan komen, kan je alleen maar tevreden zijn met hoe Ajax er op dit moment voorstaat."

Farioli krijgt kritiek à la Riemer

Farioli krijgt van een bepaalde Nederlandse krant heel vaak kritiek. Maar zijn aanpak werkt wél. Farioli kijkt naar de kwaliteiten van zijn kern en de mayonaise pakt duidelijk. Veenstra is wel enthousiast over de voormalige trainer van OGC Nice.

"Hij krijgt inderdaad kritiek op zijn spel en eerder ook op zijn vele rouleren. Het grappige is: hij staat bovenaan en bijna alle spelers zijn fit. Alleen Mika Godts kampt eigenlijk met een spierblessure, andere blessures zijn contactblessures en daar doe je niets aan. Farioli is een intellectuele en moderne trainer die perfectionisme nastreeft. Het is ook wel een controlfreak, maar dat vind ik zelf alleen maar goed."

Het is ook een terugkerend feit: een buitenlandse trainer krijgt vaak sneller kritiek. Iemand als Brian Riemer maakte hetzelfde mee. Ondanks het feit dat Anderlecht goede resultaten boekte, kreeg de Deen vaak dezelfde kritiek als Farioli. Vooral over het geleverde spel. Farioli weet nu al dat de hakbijl zal worden bovengehaald door een deel van de media als hij dit titel niet pakt. Een stok om mee te slaan is immers snel gevonden.

"Ik weet niet hoe het in België is, maar In Nederland heerst best wel wat xenofobie inzake buitenlandse trainers. Ik vind het juist een verademing om te zien dat het op een andere manier ook kan en ik denk ook dat Farioli op termijn met wellicht betere spelers mooier voetbal kan laten zien. Op dit moment telt gewoon het resultaat en de resultaten spreken enorm in het voordeel van Farioli."

Godts en Mokio

Ajax is ook weer wat meer Belgisch geworden. Rayane Bounida klopt de deur, Mika Godts en Jorthy Mokio spelen op jonge leeftijd al voor het eerste elftal. Veenstra is zeer enthousiast over die laatste twee. Zij ontwikkelen zich zeer goed in Amsterdam.

"Mokio maakt een goede ontwikkeling door bij Jong Ajax, waar hij vaak controlerend op het middenveld speelt. Bij Ajax laten ze hem daar spelen, zodat hij zich op een andere manier kan ontwikkelen. Ik denk dat zijn toekomst wel ligt op de linksbackpositie of links centraal achterin. Mokio maakte tegen Fortuna Sittard zijn debuut en alleen Clarence Seedorf - toch niet de minste - was jonger toen hij debuteerde voor Ajax in de Eredivisie. Ik vond Mokio zich knap staande houden in deze moeilijke wedstrijd - het veld was belabberd - en daarmee kende hij een prima basisdebuut. Hij viel ook al een paar keer in, in de Europa League en toen vond ik hem ook prima spelen. Mokio is echt een speler voor de toekomst en ik ben erg benieuwd naar waar zijn plafond ligt, maar mijn gevoel is dat dit een volgende parel zal zijn.

"Van Godts was ik al fan toen ik hem in Jong Ajax zag spelen. Hij is zo gedreven, heeft een fantastische dribbel en in die dribbel zit ook een versnelling. Soms moet hij nog iets meer overzicht houden voor zijn teamgenoten, maar al met al laat Godts een goede indruk achter. Bergwijn en Forbs vertrokken, een vervanger kwam niet en dus kreeg Godts veel minuten in de eerste seizoenshelft. Hij liet voorafgaand aan het seizoen zijn doelen weten en daaruit bleek dat hij ook wel beschikt over de typische Amsterdamse branie. Hij wilde volgens mij bij 20 goals betrokken zijn. Nou, hij is goed op weg en dat is alleen maar mooi. Ik weet dat er veel concurrentie is op de flanken bij het Belgische nationale team, maar het zou mij niet verbazen als bondscoach Rudi Garcia hem op termijn gaat oproepen", besluit Veenstra.

Gaat Union stunten tegen Ajax?

Meest recent

Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

129
129
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

44
44
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

180
180
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

39
39
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

42
42
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

119
119
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

119
119
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

76
76
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

140
140
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

55
55
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

163
163
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

142
142
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

179
179
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

404
404
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

267
267
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

77
77
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

859
859
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

513
513
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

565
565
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

394
394
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

717
717
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

353
353
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

549
549
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

144
144

Meer sportnieuws