Fenerbahçe - Anderlecht: "RSCA is niet gelijkwaardig aan Fener"

228
Fenerbahçe - Anderlecht:

RSC Anderlecht speelt vanavond om 18u45 op het veld van Fenerbahçe. De troepen van José Mourinho zijn de grote favoriet, maar Anderlecht hoopt uiteraard op een stunt. Wat mogen de Brusselaars verwachten in Istanboel? VoetbalNieuws sprak met Kaan Bayazit, journalist die het Turkse voetbal op de voet volgt.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Zij kochten in de zomer en winter in totaal voor 68 miljoen euro aan spelers. Ze doen er alles aan om eindelijk weer een landstitel te winnen. Tegen Anderlecht ontbreken heel wat spelers, vooral achteraan. Toch moet RSCA zich nog niet rijk rekenen. 

"Fenerbahçe heeft een brede kern en dat is toch een van hun sterktes. Bijna elke positie is dubbel bezet, sommige posities zelfs driedubbel. Doelman Livakovic is bijvoorbeeld al een tijdje uit, maar zijn vervanger Egribayat vervangt hem uitstekend", opent Bayazit.

"Op de linksachter ligt hun zwakke plek. Kostic speelt daar, maar defensief is dat echter niet geweldig. Hij is toch meer een offensieve pion. Kostic is geen natuurlijke verdediger en dat zie je wel. Centraal achteraan hebben ze heel veel kwaliteit met Becao, Djiku, Söyöncü en dan ook nog Skriniar en Carlos. Ze hebben daar echter heel veel blessures. Becao is zes maanden out, Djiku en Söyöncü zijn ook een aantal weken buiten strijd en Carlos is na amper twee matchen al meteen uitgevallen voor twee maanden. Momenteel is daar dus alleen Skriniar echt fit. Het wordt uitkijken wie ze tegen Anderlecht daar gaan posteren. Achteraan zijn ze dus verzwakt." 

LEES OOK: ‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Defensieve zorgen, aanvallende weelde

"En dan is er nog het dossier van Osayi-Samuel. Een zeer goede rechtsback, maar hij wil zijn contract niet verlengen en zou bezig zijn met Galatasaray. Hij is daardoor uit de ploeg gezet. Achteraan zijn er dus wel de nodige problemen bij Fenerbahçe”, klinkt het. Al is de kans groot dat Osayi-Samuel in Europa wel zal spelen.

De grote sterren spelen toch vooral in het aanvallende compartiment. "Op het middenveld zijn ze goed bezet. Fred, Szymanski, Amrabat, winteraanwinst Talisca… Daar hebben ze echt wel genoeg kwaliteit. Yüksek is afgelopen weekend wel uitgevallen met een blessure en zal er tegen Anderlecht niet bij zijn”, zegt Bayazit aan onze redactie. "Vooraan lopen met Tadic en Dzeko spelers rond die een dagje ouder zijn. Zij presteren in Turkije nog altijd op een goed niveau."

Er is misschien wel hoop voor Anderlecht. "In de echte topmatchen schoot Fenerbahçe wel vaak tekort. Tegen Galatasaray verloren ze thuis met 1-3, ook al verdienden ze toen wel meer. In Besiktas gingen ze met 1-0 de boot in. Ze verdienden ook daar meer, maar indrukwekkend waren ze ook niet. Fenerbahçe heeft moeite om het tij te keren als het tegenzit in topmatchen."

"In Europa hebben ze tegen de betere ploegen ook heel weinig getoond. Verloren tegen Bilbao, tegen Lyon was er een saaie 0-0 en de Fransen waren beter, Lille OSC schakelde hen uit in de voorrondes van de Champions League… Tegen de ploegen die in principe minder zijn dan hen, laten ze weinig liggen. Maar tegen de betere ploegen is het dus niet overtuigend."

Toch schat hij Fenerbahçe hoger in dan Anderlecht. "Er is heel veel individuele kwaliteit, maar ze vormen niet het beste geheel. Tegen Anderlecht zijn ze echter favoriet, want ik heb niet de indruk dat RSCA gelijkwaardig is aan Fenerbahçe. Vorig jaar dacht ik echter dat Union SG met hun type voetbal Fenerbahçe ging uitschakelen, maar ik zat er toen compleet naast. Dus wie weet."

Galatasaray een zegen voor Anderlecht?

De titelstrijd met Galatasaray is de prioriteit. Fenerbahçe heeft zes punten minder en wacht al 11! jaar op een nieuwe landstitel. Bovendien spelen ze binnen 10 dagen tegen elkaar. Is dat goed nieuws voor RSCA?

"Ik verwacht dat Mourinho gaat roteren. Ze wachten al elf jaar op een landstitel. Dit seizoen is de rivaliteit tussen Galatasaray en Fenerbahçe heel giftig en ze zitten elkaar doorlopend zaken te verwijten en druk te zetten op de arbitrage. Het loopt de spuigaten uit. De invloed op de scheidsrechters is er wel degelijk in die kleine matchen en die kleinere ploegen zijn het kotsbeu dat beiden zoveel druk zetten op de refs. De fouten zijn echt flagrant. Galatasaray heeft bijvoorbeeld zeven penalty’s op rij gehad en ik denk dat er twee terecht waren.”

"De titel is hét belangrijkste voor Fenerbahçe en enkele dagen na de terugmatch tegen Anderlecht is er de partij tegen Galatasaray. Dat is een match die ze moéten winnen. Alles gaat op de tweede plaats komen in functie van die match, ook de partijen tegen Anderlecht. Mourinho wil echter wel een goede Europese campagne spelen. Hij roteert veel, maar niet altijd ten koste van de Europese matchen. Maar de prioriteit lijkt toch vooral bij die match tegen Galatasaray te liggen."

Enorme druk op Mourinho

José Mourinho. De naam is gevallen. Hij werd met héél hoge verwachtingen naar Fenerbahçe gehaald. Hoe verloopt zijn eerste seizoen bij de Turkse topclub? Met 23 zeges, 8 draws en 5 nederlagen in 36 partijen lijkt die balans best goed te zijn.

"Het is en blijft Mourinho. Fenerbahçe is redelijk stabiel, al speelden ze vorig seizoen wel wat frivoler. Momenteel heb ik de indruk dat het bestuur vooral nerveus is, maar de ploeg blijft voorlopig vrij kalm. Ik heb wel de indruk dat ze nu zakelijker spelen, maar wel makkelijk winnen. Er is meer kwaliteit dan vorig seizoen, toen ze het allemaal weggaven in het tweede deel van het seizoen”, aldus Bayazit.

"Mourinho drong dit seizoen ook aan op extra kwaliteit. Ze hebben heel dure spelers, zoals Carlos en Talisca, gehaald. De passage van Mourinho wordt voorlopig wel gezien als een soort van falen, omdat ze op zes punten staan van Galatasaray. Ze moeten kampioen worden, maar Galatasaray lijkt voorlopig wel ongenaakbaar. Persoonlijk vind ik dat Mourinho het wel goed doet, maar in de media krijgt hij dus kritiek. Als Fenerbahçe geen kampioen wordt, denk ik dat het dan game over zal zijn voor hem", besluit Bayazit.

Gaat RSCA stunten in en tegen Fenerbahçe?

Meest recent

Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

23
23
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

25
25
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

208
208
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

35
35
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

358
358
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

146
146
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

307
307
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

271
271
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

449
449
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

82
82
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

249
249
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

335
335
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

292
292
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

566
566
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

389
389
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

201
201
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

77
77
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

110
110
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

80
80
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

170
170
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

332
332
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

144
144
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

55
55
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

185
185
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

395
395

Meer sportnieuws