Fenerbahçe - Anderlecht: "RSCA is niet gelijkwaardig aan Fener"

door
Fenerbahçe - Anderlecht:

RSC Anderlecht speelt vanavond om 18u45 op het veld van Fenerbahçe. De troepen van José Mourinho zijn de grote favoriet, maar Anderlecht hoopt uiteraard op een stunt. Wat mogen de Brusselaars verwachten in Istanboel? VoetbalNieuws sprak met Kaan Bayazit, journalist die het Turkse voetbal op de voet volgt.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Zij kochten in de zomer en winter in totaal voor 68 miljoen euro aan spelers. Ze doen er alles aan om eindelijk weer een landstitel te winnen. Tegen Anderlecht ontbreken heel wat spelers, vooral achteraan. Toch moet RSCA zich nog niet rijk rekenen. 

"Fenerbahçe heeft een brede kern en dat is toch een van hun sterktes. Bijna elke positie is dubbel bezet, sommige posities zelfs driedubbel. Doelman Livakovic is bijvoorbeeld al een tijdje uit, maar zijn vervanger Egribayat vervangt hem uitstekend", opent Bayazit.

"Op de linksachter ligt hun zwakke plek. Kostic speelt daar, maar defensief is dat echter niet geweldig. Hij is toch meer een offensieve pion. Kostic is geen natuurlijke verdediger en dat zie je wel. Centraal achteraan hebben ze heel veel kwaliteit met Becao, Djiku, Söyöncü en dan ook nog Skriniar en Carlos. Ze hebben daar echter heel veel blessures. Becao is zes maanden out, Djiku en Söyöncü zijn ook een aantal weken buiten strijd en Carlos is na amper twee matchen al meteen uitgevallen voor twee maanden. Momenteel is daar dus alleen Skriniar echt fit. Het wordt uitkijken wie ze tegen Anderlecht daar gaan posteren. Achteraan zijn ze dus verzwakt." 

LEES OOK: 'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Defensieve zorgen, aanvallende weelde

"En dan is er nog het dossier van Osayi-Samuel. Een zeer goede rechtsback, maar hij wil zijn contract niet verlengen en zou bezig zijn met Galatasaray. Hij is daardoor uit de ploeg gezet. Achteraan zijn er dus wel de nodige problemen bij Fenerbahçe”, klinkt het. Al is de kans groot dat Osayi-Samuel in Europa wel zal spelen.

De grote sterren spelen toch vooral in het aanvallende compartiment. "Op het middenveld zijn ze goed bezet. Fred, Szymanski, Amrabat, winteraanwinst Talisca… Daar hebben ze echt wel genoeg kwaliteit. Yüksek is afgelopen weekend wel uitgevallen met een blessure en zal er tegen Anderlecht niet bij zijn”, zegt Bayazit aan onze redactie. "Vooraan lopen met Tadic en Dzeko spelers rond die een dagje ouder zijn. Zij presteren in Turkije nog altijd op een goed niveau."

Er is misschien wel hoop voor Anderlecht. "In de echte topmatchen schoot Fenerbahçe wel vaak tekort. Tegen Galatasaray verloren ze thuis met 1-3, ook al verdienden ze toen wel meer. In Besiktas gingen ze met 1-0 de boot in. Ze verdienden ook daar meer, maar indrukwekkend waren ze ook niet. Fenerbahçe heeft moeite om het tij te keren als het tegenzit in topmatchen."

"In Europa hebben ze tegen de betere ploegen ook heel weinig getoond. Verloren tegen Bilbao, tegen Lyon was er een saaie 0-0 en de Fransen waren beter, Lille OSC schakelde hen uit in de voorrondes van de Champions League… Tegen de ploegen die in principe minder zijn dan hen, laten ze weinig liggen. Maar tegen de betere ploegen is het dus niet overtuigend."

Toch schat hij Fenerbahçe hoger in dan Anderlecht. "Er is heel veel individuele kwaliteit, maar ze vormen niet het beste geheel. Tegen Anderlecht zijn ze echter favoriet, want ik heb niet de indruk dat RSCA gelijkwaardig is aan Fenerbahçe. Vorig jaar dacht ik echter dat Union SG met hun type voetbal Fenerbahçe ging uitschakelen, maar ik zat er toen compleet naast. Dus wie weet."

Galatasaray een zegen voor Anderlecht?

De titelstrijd met Galatasaray is de prioriteit. Fenerbahçe heeft zes punten minder en wacht al 11! jaar op een nieuwe landstitel. Bovendien spelen ze binnen 10 dagen tegen elkaar. Is dat goed nieuws voor RSCA?

"Ik verwacht dat Mourinho gaat roteren. Ze wachten al elf jaar op een landstitel. Dit seizoen is de rivaliteit tussen Galatasaray en Fenerbahçe heel giftig en ze zitten elkaar doorlopend zaken te verwijten en druk te zetten op de arbitrage. Het loopt de spuigaten uit. De invloed op de scheidsrechters is er wel degelijk in die kleine matchen en die kleinere ploegen zijn het kotsbeu dat beiden zoveel druk zetten op de refs. De fouten zijn echt flagrant. Galatasaray heeft bijvoorbeeld zeven penalty’s op rij gehad en ik denk dat er twee terecht waren.”

"De titel is hét belangrijkste voor Fenerbahçe en enkele dagen na de terugmatch tegen Anderlecht is er de partij tegen Galatasaray. Dat is een match die ze moéten winnen. Alles gaat op de tweede plaats komen in functie van die match, ook de partijen tegen Anderlecht. Mourinho wil echter wel een goede Europese campagne spelen. Hij roteert veel, maar niet altijd ten koste van de Europese matchen. Maar de prioriteit lijkt toch vooral bij die match tegen Galatasaray te liggen."

Enorme druk op Mourinho

José Mourinho. De naam is gevallen. Hij werd met héél hoge verwachtingen naar Fenerbahçe gehaald. Hoe verloopt zijn eerste seizoen bij de Turkse topclub? Met 23 zeges, 8 draws en 5 nederlagen in 36 partijen lijkt die balans best goed te zijn.

"Het is en blijft Mourinho. Fenerbahçe is redelijk stabiel, al speelden ze vorig seizoen wel wat frivoler. Momenteel heb ik de indruk dat het bestuur vooral nerveus is, maar de ploeg blijft voorlopig vrij kalm. Ik heb wel de indruk dat ze nu zakelijker spelen, maar wel makkelijk winnen. Er is meer kwaliteit dan vorig seizoen, toen ze het allemaal weggaven in het tweede deel van het seizoen”, aldus Bayazit.

"Mourinho drong dit seizoen ook aan op extra kwaliteit. Ze hebben heel dure spelers, zoals Carlos en Talisca, gehaald. De passage van Mourinho wordt voorlopig wel gezien als een soort van falen, omdat ze op zes punten staan van Galatasaray. Ze moeten kampioen worden, maar Galatasaray lijkt voorlopig wel ongenaakbaar. Persoonlijk vind ik dat Mourinho het wel goed doet, maar in de media krijgt hij dus kritiek. Als Fenerbahçe geen kampioen wordt, denk ik dat het dan game over zal zijn voor hem", besluit Bayazit.

Gaat RSCA stunten in en tegen Fenerbahçe?

Meest recent

Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

38
38
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

180
180
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

46
46
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

64
64
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

365
365
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

369
369
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

311
311
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

357
357
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

83
83
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

22
22
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

340
340
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

222
222
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

52
52
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

626
626
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

555
555
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

163
163
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

306
306
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

442
442
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

101
101
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

82
82
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

87
87
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

326
326
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

297
297
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

136
136
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

387
387

Meer sportnieuws