Fenerbahçe - Anderlecht: "RSCA is niet gelijkwaardig aan Fener"

door
Fenerbahçe - Anderlecht:

RSC Anderlecht speelt vanavond om 18u45 op het veld van Fenerbahçe. De troepen van José Mourinho zijn de grote favoriet, maar Anderlecht hoopt uiteraard op een stunt. Wat mogen de Brusselaars verwachten in Istanboel? VoetbalNieuws sprak met Kaan Bayazit, journalist die het Turkse voetbal op de voet volgt.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Zij kochten in de zomer en winter in totaal voor 68 miljoen euro aan spelers. Ze doen er alles aan om eindelijk weer een landstitel te winnen. Tegen Anderlecht ontbreken heel wat spelers, vooral achteraan. Toch moet RSCA zich nog niet rijk rekenen. 

"Fenerbahçe heeft een brede kern en dat is toch een van hun sterktes. Bijna elke positie is dubbel bezet, sommige posities zelfs driedubbel. Doelman Livakovic is bijvoorbeeld al een tijdje uit, maar zijn vervanger Egribayat vervangt hem uitstekend", opent Bayazit.

"Op de linksachter ligt hun zwakke plek. Kostic speelt daar, maar defensief is dat echter niet geweldig. Hij is toch meer een offensieve pion. Kostic is geen natuurlijke verdediger en dat zie je wel. Centraal achteraan hebben ze heel veel kwaliteit met Becao, Djiku, Söyöncü en dan ook nog Skriniar en Carlos. Ze hebben daar echter heel veel blessures. Becao is zes maanden out, Djiku en Söyöncü zijn ook een aantal weken buiten strijd en Carlos is na amper twee matchen al meteen uitgevallen voor twee maanden. Momenteel is daar dus alleen Skriniar echt fit. Het wordt uitkijken wie ze tegen Anderlecht daar gaan posteren. Achteraan zijn ze dus verzwakt." 

LEES OOK: Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Defensieve zorgen, aanvallende weelde

"En dan is er nog het dossier van Osayi-Samuel. Een zeer goede rechtsback, maar hij wil zijn contract niet verlengen en zou bezig zijn met Galatasaray. Hij is daardoor uit de ploeg gezet. Achteraan zijn er dus wel de nodige problemen bij Fenerbahçe”, klinkt het. Al is de kans groot dat Osayi-Samuel in Europa wel zal spelen.

De grote sterren spelen toch vooral in het aanvallende compartiment. "Op het middenveld zijn ze goed bezet. Fred, Szymanski, Amrabat, winteraanwinst Talisca… Daar hebben ze echt wel genoeg kwaliteit. Yüksek is afgelopen weekend wel uitgevallen met een blessure en zal er tegen Anderlecht niet bij zijn”, zegt Bayazit aan onze redactie. "Vooraan lopen met Tadic en Dzeko spelers rond die een dagje ouder zijn. Zij presteren in Turkije nog altijd op een goed niveau."

Er is misschien wel hoop voor Anderlecht. "In de echte topmatchen schoot Fenerbahçe wel vaak tekort. Tegen Galatasaray verloren ze thuis met 1-3, ook al verdienden ze toen wel meer. In Besiktas gingen ze met 1-0 de boot in. Ze verdienden ook daar meer, maar indrukwekkend waren ze ook niet. Fenerbahçe heeft moeite om het tij te keren als het tegenzit in topmatchen."

"In Europa hebben ze tegen de betere ploegen ook heel weinig getoond. Verloren tegen Bilbao, tegen Lyon was er een saaie 0-0 en de Fransen waren beter, Lille OSC schakelde hen uit in de voorrondes van de Champions League… Tegen de ploegen die in principe minder zijn dan hen, laten ze weinig liggen. Maar tegen de betere ploegen is het dus niet overtuigend."

Toch schat hij Fenerbahçe hoger in dan Anderlecht. "Er is heel veel individuele kwaliteit, maar ze vormen niet het beste geheel. Tegen Anderlecht zijn ze echter favoriet, want ik heb niet de indruk dat RSCA gelijkwaardig is aan Fenerbahçe. Vorig jaar dacht ik echter dat Union SG met hun type voetbal Fenerbahçe ging uitschakelen, maar ik zat er toen compleet naast. Dus wie weet."

Galatasaray een zegen voor Anderlecht?

De titelstrijd met Galatasaray is de prioriteit. Fenerbahçe heeft zes punten minder en wacht al 11! jaar op een nieuwe landstitel. Bovendien spelen ze binnen 10 dagen tegen elkaar. Is dat goed nieuws voor RSCA?

"Ik verwacht dat Mourinho gaat roteren. Ze wachten al elf jaar op een landstitel. Dit seizoen is de rivaliteit tussen Galatasaray en Fenerbahçe heel giftig en ze zitten elkaar doorlopend zaken te verwijten en druk te zetten op de arbitrage. Het loopt de spuigaten uit. De invloed op de scheidsrechters is er wel degelijk in die kleine matchen en die kleinere ploegen zijn het kotsbeu dat beiden zoveel druk zetten op de refs. De fouten zijn echt flagrant. Galatasaray heeft bijvoorbeeld zeven penalty’s op rij gehad en ik denk dat er twee terecht waren.”

"De titel is hét belangrijkste voor Fenerbahçe en enkele dagen na de terugmatch tegen Anderlecht is er de partij tegen Galatasaray. Dat is een match die ze moéten winnen. Alles gaat op de tweede plaats komen in functie van die match, ook de partijen tegen Anderlecht. Mourinho wil echter wel een goede Europese campagne spelen. Hij roteert veel, maar niet altijd ten koste van de Europese matchen. Maar de prioriteit lijkt toch vooral bij die match tegen Galatasaray te liggen."

Enorme druk op Mourinho

José Mourinho. De naam is gevallen. Hij werd met héél hoge verwachtingen naar Fenerbahçe gehaald. Hoe verloopt zijn eerste seizoen bij de Turkse topclub? Met 23 zeges, 8 draws en 5 nederlagen in 36 partijen lijkt die balans best goed te zijn.

"Het is en blijft Mourinho. Fenerbahçe is redelijk stabiel, al speelden ze vorig seizoen wel wat frivoler. Momenteel heb ik de indruk dat het bestuur vooral nerveus is, maar de ploeg blijft voorlopig vrij kalm. Ik heb wel de indruk dat ze nu zakelijker spelen, maar wel makkelijk winnen. Er is meer kwaliteit dan vorig seizoen, toen ze het allemaal weggaven in het tweede deel van het seizoen”, aldus Bayazit.

"Mourinho drong dit seizoen ook aan op extra kwaliteit. Ze hebben heel dure spelers, zoals Carlos en Talisca, gehaald. De passage van Mourinho wordt voorlopig wel gezien als een soort van falen, omdat ze op zes punten staan van Galatasaray. Ze moeten kampioen worden, maar Galatasaray lijkt voorlopig wel ongenaakbaar. Persoonlijk vind ik dat Mourinho het wel goed doet, maar in de media krijgt hij dus kritiek. Als Fenerbahçe geen kampioen wordt, denk ik dat het dan game over zal zijn voor hem", besluit Bayazit.

Gaat RSCA stunten in en tegen Fenerbahçe?

Meest recent

'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

38
38
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

21
21
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

26
26
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

214
214
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

54
54
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

59
59
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

15
15
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

410
410
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

69
69
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

402
402
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

45
45
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

896
896
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

108
108
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

123
123
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

367
367
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

191
191
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

706
706
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

66
66
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

58
58
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

59
59
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

369
369
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

187
187
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

467
467
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

234
234
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

289
289

Meer sportnieuws