‘Anderlecht gaat als een speer: overstag voor toptransfer’

door
‘Anderlecht gaat als een speer: overstag voor toptransfer’

RSC Anderlecht blijft actief op de transfermarkt en heeft de strijd aangebonden om het Zweedse talent Bleon Kurtulus (16) van Halmstads BK. Met een vraagprijs van ongeveer 710.000 euro, is de Belgische club in concurrentie met verschillende Europese topclubs, waaronder AS Roma en Hammarby. Kurtulus, die onlangs werd opgenomen in The Guardian’s lijst van grootste talenten, wordt gezien als een toekomstige ster met uitzonderlijk spelinzicht, fysiek en mentaliteit. Anderlecht hoopt hem dit voorjaar naar Brussel te halen, met RSCA Futures als een belangrijke troef.

LEES OOK: Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

Anderlecht’s koopwoede nog niet gestild

RSC Anderlecht haalde in de afgelopen wintermercato twee centrale verdedigers binnen: Lucas Hey en Adryelson kwamen paars-wit versterken.

Sportief directeur Olivier Renard schuimt nog steeds de transfermarkt af op zoek naar opportuniteiten met het oog op het volgende seizoen. Sporting gaat de concurrentie aan met tal van Europese clubs in de strijd om Bleon Kurtulus (16) van het Zweedse Halmstads BK.

Er wordt alvast gesproken over een vraagprijs van 8 miljoen Zweedse kronen, omgerekend 710.000 euro. Anderlecht blijft Kurtulus alvast op de voet volgen en mogelijk haalt Renard weer een toptalent naar de club. 

FotbollDirekt weet dat Anderlecht van plan is om Kurtulus in het voorjaar naar Brussel te halen. Met RSCA Futuresheeft de Belgische recordkampioen alvast een grote troef in handen tegenover andere buitenlandse clubs.

Stormloop om Kurtulus handtekening

Zowat elke club in de Zweedse Allsvenskan toont interesse in Bleon Kurtulus, met Hammarby als vurige aanbidder van het jonge toptalent. Ook Malmö FF , Djurgården, AIK, IFK Göteborg volgen de situatie nauwgezet op. Ook AS Roma kwam de hem reeds scouten.

"Hij is een van de beste spelers van het land in zijn jaar, dus het is duidelijk dat hij ver voor ligt op zijn leeftijdsgenoten”, verklaarde Magnus Haglund, ex-coach van Halmstads BK, de enorme interesse in Kurtulus.

Afgelopen zomer bevestigde Mikael Hjelmberg, sportdirecteur van Hammarby, reeds de interesse in Kurtulus.

Volgens bronnen bij FotbollDirekt was de doorslaggevende factor om in Halmstad te blijven dat hem dit voorjaar vrijwel zeker veel speeltijd werd beloofd en dat hij zich kon concentreren op zijn ontwikkeling in bij de Zweedse nationale U17.

Kurtulus, die reeds op 16-jarige leeftijd debuteerde in het eerste elftal, kwam dit seizoen tot dusver in 8 wedstrijden in actie, waaronder één basisplaats.

Kurtulus heeft het potentieel om internationaal te scoren

In oktober zette het talent nog een indrukwekkende stap in zijn reputatie toen hij werd opgenomen in de prestigieuze lijst van The Guardian met de 60 grootste talenten ter wereld.

Op de lijst vinden we FC Barcelona-ster en Europees kampioen Lamine Yamal terug, maar ook de naam Bleon Kurtulus prijkt erop. Kurtulus is er nog niet, maar hij was de aanvoerder van het Zweden Onder-17-team op het EK in mei vorig jaar en is indrukwekkend in zijn passing en verdedigen.

“Hij zal het niveau van de Allsvenskan probleemloos halen. Hij heeft het potentieel om ook internationaal te scoren. Hij heeft een groot spelinzicht, een heel goede fysiek en een sterke mentaliteit”, aldus Magnus Haglund, ex-coach van Halmstads BK.

Anderlecht moet Kurtulus halen

Meest recent

Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

88
88
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

69
69
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

16
16
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

216
216
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

33
33
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

42
42
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

49
49
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

160
160
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

233
233
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

346
346
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

85
85
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

163
163
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

279
279
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

158
158
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

65
65
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

153
153
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

156
156
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

324
324
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

166
166
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1176
1176
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

168
168
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

183
183
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

19
19
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

777
777
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

355
355

Meer sportnieuws