Union SG vreest: volgende Belgische smaakmaker weg?

door
Union SG vreest: volgende Belgische smaakmaker weg?

Bij Union SG zullen ze na het seizoen wellicht weer een aantal sterkhouders de club zien verlaten. Franjo Ivanovic en Noah Sadiki zijn twee spelers die het vaakst worden gelinkt aan een vertrek. Het zijn ook de twee jongens die het best in de markt liggen. Maar volgt er nog een vertrekker?

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

Vanhoutte weg bij Union SG?

Charles Vanhoutte is de motor geworden van Union SG. De middenvelder speelt een sterk seizoen en kreeg al heel veel lof. Sommigen menen dat hij in de nationale ploeg moet, maar Vanhoutte heeft daar wel enorm veel concurrentie.

Vraag maar aan spelers als Bryan Heynen en Hans Vanaken hoe moeilijk het is om als ervaren Belgische kracht uit de Jupiler Pro League bij de nationale ploeg te geraken.

Anthony Moris heeft niets dan lof voor zijn ploegmaat. "Hij is een intelligente speler die begrijpt wat er van hem verwacht wordt en die zijn sterke en zwakke punten kent. Hij is het type speler dat videosessies bekijkt om zijn eigen wedstrijden en die van zijn tegenstanders te analyseren. Als je je zo gedraagt, kun je alleen maar klaar zijn voor het allerhoogste niveau. Voor mij is hij een speler die hetzelfde traject kan afleggen als Senne Lynen in de Bundesliga", zegt Moris aan La Dernière Heure.

Richting Bundesliga?

Lynen trok in de zomer van 2023 voor amper 2,25 miljoen euro van Union SG naar Werder Bremen. Daar is hij ondertussen een vaste waarde. Lynen doet het dus goed in de Bundesliga en zijn marktwaarde steeg al naar 9 miljoen euro.

Vanhoutte kwam voor 1 miljoen euro over van Cercle Brugge. Op zijn 26ste heeft hij een marktwaarde van 5 miljoen euro. De speler ligt nog tot medio 2027 onder contract. Zal Vanhoutte de kassa vullen in de zomer?

Kan hij een hoger niveau aan?

Meest recent

'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

1
1
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

15
15
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

9
9
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

106
106
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

103
103
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

138
138
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

135
135
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

83
83
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

162
162
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

643
643
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

80
80
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

43
43
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

519
519
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

222
222
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

565
565
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

179
179
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

235
235
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

41
41
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

53
53
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

675
675
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

837
837
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

152
152
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

408
408

Meer sportnieuws