Union SG vreest: volgende Belgische smaakmaker weg?

171 stemmen
Union SG vreest: volgende Belgische smaakmaker weg?

Bij Union SG zullen ze na het seizoen wellicht weer een aantal sterkhouders de club zien verlaten. Franjo Ivanovic en Noah Sadiki zijn twee spelers die het vaakst worden gelinkt aan een vertrek. Het zijn ook de twee jongens die het best in de markt liggen. Maar volgt er nog een vertrekker?

LEES OOK: Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Vanhoutte weg bij Union SG?

Charles Vanhoutte is de motor geworden van Union SG. De middenvelder speelt een sterk seizoen en kreeg al heel veel lof. Sommigen menen dat hij in de nationale ploeg moet, maar Vanhoutte heeft daar wel enorm veel concurrentie.

Vraag maar aan spelers als Bryan Heynen en Hans Vanaken hoe moeilijk het is om als ervaren Belgische kracht uit de Jupiler Pro League bij de nationale ploeg te geraken.

Anthony Moris heeft niets dan lof voor zijn ploegmaat. "Hij is een intelligente speler die begrijpt wat er van hem verwacht wordt en die zijn sterke en zwakke punten kent. Hij is het type speler dat videosessies bekijkt om zijn eigen wedstrijden en die van zijn tegenstanders te analyseren. Als je je zo gedraagt, kun je alleen maar klaar zijn voor het allerhoogste niveau. Voor mij is hij een speler die hetzelfde traject kan afleggen als Senne Lynen in de Bundesliga", zegt Moris aan La Dernière Heure.

Richting Bundesliga?

Lynen trok in de zomer van 2023 voor amper 2,25 miljoen euro van Union SG naar Werder Bremen. Daar is hij ondertussen een vaste waarde. Lynen doet het dus goed in de Bundesliga en zijn marktwaarde steeg al naar 9 miljoen euro.

Vanhoutte kwam voor 1 miljoen euro over van Cercle Brugge. Op zijn 26ste heeft hij een marktwaarde van 5 miljoen euro. De speler ligt nog tot medio 2027 onder contract. Zal Vanhoutte de kassa vullen in de zomer?

Kan hij een hoger niveau aan?

Meest recent

Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

12
12
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

142
142
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

29
29
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

99
99
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

130
130
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

112
112
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

386
386
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

98
98
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

99
99
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

47
47
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

131
131
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

286
286
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

108
108
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

51
51
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

67
67
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

205
205
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

63
63
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

150
150
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

402
402
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

272
272
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

533
533
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

149
149
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

112
112

Meer sportnieuws