'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

door
'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

De 18-jarige doelman Timo Schlieck, die werd gehuurd van RB Leipzig, maakte dit seizoen zijn opwachting bij de RSCA Futures. Ondanks zijn indrukwekkende fysiek en talent, heeft Schlieck niet kunnen overtuigen. Zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag en zijn prestaties leiden tot twijfels over zijn toekomst bij Anderlecht. Met een negatieve waarde van -0,51 op de lijst van expected goals, rijst de vraag of Anderlecht nog in hem gelooft of hem terugstuurt naar Duitsland. De komende maanden zullen bepalen of Schlieck alsnog een exit tegemoetgaat.

LEES OOK: 'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

De vreemde Schlieck-deal van Anderlecht

De RSCA Futures versterkten zich ter voorbereiding op het nieuwe seizoen met de talentvolle doelman Timo Schlieck (18), die wordt gehuurd van RB Leipzig met een aankoopoptie.

De komst van Schlieck was opvallend om twee redenen. De Futures beschikken reeds over twee jonge Belgische doelmannen met Timon Vanhoutte (21) en Michiel Haentjens (18).

Schlieck moest de concurrentie aangaan met eerste doelman Vanhoutte, nochtans is het de bedoeling van beloftenploegen om de focus te leggen op het geven van kansen aan Belgische talenten.

Ten tweede liet RB Leipzig ook weten dat ze over een terugkoopoptie beschikken. Als Schlieck dus zou doorbreken bij Anderlecht én Sporting koopt hem aan, dan kan Rasenballsport hem dus voor een vastgelegde som terugkopen.

Schliek paste in het profiel van RSC Anderlecht

Timo Schlieck werd vorige zomer naar Anderlecht gehaald onder impuls van Mikkel Hemmersam, toenmalig Academy Director van Sporting. Hemmersam zag een jonge, talentvolle keeper in Schlieck, die past in het profiel van de club.

“Hij beschikt over een indrukwekkende fysiek en hij kan het spel goed verdelen met zijn voeten. Timo vormt een mooie aanvulling op ons goalkeepers-team en we kijken ernaar uit om hem zijn ontwikkeling in onze omgeving te zien verderzetten", verklaarde Hemmersam.

Met zijn 1,95 meter beschikt Schlieck, U19 international van Duitsland ook over een enorme reikwijdte. Het Nieuwsblad omschreef hem als een doelman met groeipotentieel.

Schlieck overtuigt niet: miraculeuze reddingen met dure fouten

Timo Schlieck is dit seizoen de onbetwistbare eerste doelman van de RSCA Futures, waar hij regelmatig uitpakt met miraculeuze reddingen, maar soms ook dure foutjes maakt.

Jelle Coen, coach van de RSCA Futures, verklaarde dat Schlieck een doelman is met potentieel. “Hij beschikt over goede voetjes en integreerde zich snel in de ploeg. Timo ligt ook goed in de groep”, stelde Coen aan Het Nieuwsblad.

Schlieck staat helemaal onderaan de lijst van prevented goals, met een negatieve waarde van -0,51. Ter vergelijking: Antoine Lejoly (RFC Liège) voert de ranglijst aan met 6,29 expected goals.

Ook zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag: slechts 64%, waarmee hij de derde laatste doelman is in de Challenger Pro League. Lejoly, de nummer één, haalt 78%.

Blijft RSCA geloven in Schlieck, of sturen ze hem terug naar Duitsland? De komende maanden zullen dat uitwijzen.

Anderlecht moet Schlieck houden

Meest recent

Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

4
4
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

19
19
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

27
27
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

30
30
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

54
54
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

69
69
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

142
142
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

253
253
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

77
77
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

319
319
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

77
77
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

54
54
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

127
127
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

112
112
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

125
125
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

118
118
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

126
126
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

289
289
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

508
508
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

148
148
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

75
75
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

106
106
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

358
358
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

126
126
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

114
114

Meer sportnieuws