'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

436 stemmen
'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

De 18-jarige doelman Timo Schlieck, die werd gehuurd van RB Leipzig, maakte dit seizoen zijn opwachting bij de RSCA Futures. Ondanks zijn indrukwekkende fysiek en talent, heeft Schlieck niet kunnen overtuigen. Zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag en zijn prestaties leiden tot twijfels over zijn toekomst bij Anderlecht. Met een negatieve waarde van -0,51 op de lijst van expected goals, rijst de vraag of Anderlecht nog in hem gelooft of hem terugstuurt naar Duitsland. De komende maanden zullen bepalen of Schlieck alsnog een exit tegemoetgaat.

LEES OOK: Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

De vreemde Schlieck-deal van Anderlecht

De RSCA Futures versterkten zich ter voorbereiding op het nieuwe seizoen met de talentvolle doelman Timo Schlieck (18), die wordt gehuurd van RB Leipzig met een aankoopoptie.

De komst van Schlieck was opvallend om twee redenen. De Futures beschikken reeds over twee jonge Belgische doelmannen met Timon Vanhoutte (21) en Michiel Haentjens (18).

Schlieck moest de concurrentie aangaan met eerste doelman Vanhoutte, nochtans is het de bedoeling van beloftenploegen om de focus te leggen op het geven van kansen aan Belgische talenten.

Ten tweede liet RB Leipzig ook weten dat ze over een terugkoopoptie beschikken. Als Schlieck dus zou doorbreken bij Anderlecht én Sporting koopt hem aan, dan kan Rasenballsport hem dus voor een vastgelegde som terugkopen.

Schliek paste in het profiel van RSC Anderlecht

Timo Schlieck werd vorige zomer naar Anderlecht gehaald onder impuls van Mikkel Hemmersam, toenmalig Academy Director van Sporting. Hemmersam zag een jonge, talentvolle keeper in Schlieck, die past in het profiel van de club.

“Hij beschikt over een indrukwekkende fysiek en hij kan het spel goed verdelen met zijn voeten. Timo vormt een mooie aanvulling op ons goalkeepers-team en we kijken ernaar uit om hem zijn ontwikkeling in onze omgeving te zien verderzetten", verklaarde Hemmersam.

Met zijn 1,95 meter beschikt Schlieck, U19 international van Duitsland ook over een enorme reikwijdte. Het Nieuwsblad omschreef hem als een doelman met groeipotentieel.

Schlieck overtuigt niet: miraculeuze reddingen met dure fouten

Timo Schlieck is dit seizoen de onbetwistbare eerste doelman van de RSCA Futures, waar hij regelmatig uitpakt met miraculeuze reddingen, maar soms ook dure foutjes maakt.

Jelle Coen, coach van de RSCA Futures, verklaarde dat Schlieck een doelman is met potentieel. “Hij beschikt over goede voetjes en integreerde zich snel in de ploeg. Timo ligt ook goed in de groep”, stelde Coen aan Het Nieuwsblad.

Schlieck staat helemaal onderaan de lijst van prevented goals, met een negatieve waarde van -0,51. Ter vergelijking: Antoine Lejoly (RFC Liège) voert de ranglijst aan met 6,29 expected goals.

Ook zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag: slechts 64%, waarmee hij de derde laatste doelman is in de Challenger Pro League. Lejoly, de nummer één, haalt 78%.

Blijft RSCA geloven in Schlieck, of sturen ze hem terug naar Duitsland? De komende maanden zullen dat uitwijzen.

Anderlecht moet Schlieck houden

Meest recent

‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

7
7
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

2
2
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

29
29
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

50
50
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

29
29
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

58
58
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

48
48
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

295
295
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

672
672
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

320
320
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

321
321
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

296
296
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

228
228
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

236
236
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

40
40
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

91
91
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

136
136
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

196
196
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

890
890
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

203
203
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

235
235
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

232
232

Meer sportnieuws