'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

door
'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

De 18-jarige doelman Timo Schlieck, die werd gehuurd van RB Leipzig, maakte dit seizoen zijn opwachting bij de RSCA Futures. Ondanks zijn indrukwekkende fysiek en talent, heeft Schlieck niet kunnen overtuigen. Zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag en zijn prestaties leiden tot twijfels over zijn toekomst bij Anderlecht. Met een negatieve waarde van -0,51 op de lijst van expected goals, rijst de vraag of Anderlecht nog in hem gelooft of hem terugstuurt naar Duitsland. De komende maanden zullen bepalen of Schlieck alsnog een exit tegemoetgaat.

LEES OOK: Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

De vreemde Schlieck-deal van Anderlecht

De RSCA Futures versterkten zich ter voorbereiding op het nieuwe seizoen met de talentvolle doelman Timo Schlieck (18), die wordt gehuurd van RB Leipzig met een aankoopoptie.

De komst van Schlieck was opvallend om twee redenen. De Futures beschikken reeds over twee jonge Belgische doelmannen met Timon Vanhoutte (21) en Michiel Haentjens (18).

Schlieck moest de concurrentie aangaan met eerste doelman Vanhoutte, nochtans is het de bedoeling van beloftenploegen om de focus te leggen op het geven van kansen aan Belgische talenten.

Ten tweede liet RB Leipzig ook weten dat ze over een terugkoopoptie beschikken. Als Schlieck dus zou doorbreken bij Anderlecht én Sporting koopt hem aan, dan kan Rasenballsport hem dus voor een vastgelegde som terugkopen.

Schliek paste in het profiel van RSC Anderlecht

Timo Schlieck werd vorige zomer naar Anderlecht gehaald onder impuls van Mikkel Hemmersam, toenmalig Academy Director van Sporting. Hemmersam zag een jonge, talentvolle keeper in Schlieck, die past in het profiel van de club.

“Hij beschikt over een indrukwekkende fysiek en hij kan het spel goed verdelen met zijn voeten. Timo vormt een mooie aanvulling op ons goalkeepers-team en we kijken ernaar uit om hem zijn ontwikkeling in onze omgeving te zien verderzetten", verklaarde Hemmersam.

Met zijn 1,95 meter beschikt Schlieck, U19 international van Duitsland ook over een enorme reikwijdte. Het Nieuwsblad omschreef hem als een doelman met groeipotentieel.

Schlieck overtuigt niet: miraculeuze reddingen met dure fouten

Timo Schlieck is dit seizoen de onbetwistbare eerste doelman van de RSCA Futures, waar hij regelmatig uitpakt met miraculeuze reddingen, maar soms ook dure foutjes maakt.

Jelle Coen, coach van de RSCA Futures, verklaarde dat Schlieck een doelman is met potentieel. “Hij beschikt over goede voetjes en integreerde zich snel in de ploeg. Timo ligt ook goed in de groep”, stelde Coen aan Het Nieuwsblad.

Schlieck staat helemaal onderaan de lijst van prevented goals, met een negatieve waarde van -0,51. Ter vergelijking: Antoine Lejoly (RFC Liège) voert de ranglijst aan met 6,29 expected goals.

Ook zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag: slechts 64%, waarmee hij de derde laatste doelman is in de Challenger Pro League. Lejoly, de nummer één, haalt 78%.

Blijft RSCA geloven in Schlieck, of sturen ze hem terug naar Duitsland? De komende maanden zullen dat uitwijzen.

Anderlecht moet Schlieck houden

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

45
45
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

5
5
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

80
80
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

65
65
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

268
268
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

131
131
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

127
127
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

360
360
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

125
125
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

140
140
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

248
248
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

239
239
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

305
305
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

128
128
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

111
111
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

266
266
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

180
180
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

338
338
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

205
205
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

99
99

Meer sportnieuws