'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

door
'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

De 18-jarige doelman Timo Schlieck, die werd gehuurd van RB Leipzig, maakte dit seizoen zijn opwachting bij de RSCA Futures. Ondanks zijn indrukwekkende fysiek en talent, heeft Schlieck niet kunnen overtuigen. Zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag en zijn prestaties leiden tot twijfels over zijn toekomst bij Anderlecht. Met een negatieve waarde van -0,51 op de lijst van expected goals, rijst de vraag of Anderlecht nog in hem gelooft of hem terugstuurt naar Duitsland. De komende maanden zullen bepalen of Schlieck alsnog een exit tegemoetgaat.

LEES OOK: Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

De vreemde Schlieck-deal van Anderlecht

De RSCA Futures versterkten zich ter voorbereiding op het nieuwe seizoen met de talentvolle doelman Timo Schlieck (18), die wordt gehuurd van RB Leipzig met een aankoopoptie.

De komst van Schlieck was opvallend om twee redenen. De Futures beschikken reeds over twee jonge Belgische doelmannen met Timon Vanhoutte (21) en Michiel Haentjens (18).

Schlieck moest de concurrentie aangaan met eerste doelman Vanhoutte, nochtans is het de bedoeling van beloftenploegen om de focus te leggen op het geven van kansen aan Belgische talenten.

Ten tweede liet RB Leipzig ook weten dat ze over een terugkoopoptie beschikken. Als Schlieck dus zou doorbreken bij Anderlecht én Sporting koopt hem aan, dan kan Rasenballsport hem dus voor een vastgelegde som terugkopen.

Schliek paste in het profiel van RSC Anderlecht

Timo Schlieck werd vorige zomer naar Anderlecht gehaald onder impuls van Mikkel Hemmersam, toenmalig Academy Director van Sporting. Hemmersam zag een jonge, talentvolle keeper in Schlieck, die past in het profiel van de club.

“Hij beschikt over een indrukwekkende fysiek en hij kan het spel goed verdelen met zijn voeten. Timo vormt een mooie aanvulling op ons goalkeepers-team en we kijken ernaar uit om hem zijn ontwikkeling in onze omgeving te zien verderzetten", verklaarde Hemmersam.

Met zijn 1,95 meter beschikt Schlieck, U19 international van Duitsland ook over een enorme reikwijdte. Het Nieuwsblad omschreef hem als een doelman met groeipotentieel.

Schlieck overtuigt niet: miraculeuze reddingen met dure fouten

Timo Schlieck is dit seizoen de onbetwistbare eerste doelman van de RSCA Futures, waar hij regelmatig uitpakt met miraculeuze reddingen, maar soms ook dure foutjes maakt.

Jelle Coen, coach van de RSCA Futures, verklaarde dat Schlieck een doelman is met potentieel. “Hij beschikt over goede voetjes en integreerde zich snel in de ploeg. Timo ligt ook goed in de groep”, stelde Coen aan Het Nieuwsblad.

Schlieck staat helemaal onderaan de lijst van prevented goals, met een negatieve waarde van -0,51. Ter vergelijking: Antoine Lejoly (RFC Liège) voert de ranglijst aan met 6,29 expected goals.

Ook zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag: slechts 64%, waarmee hij de derde laatste doelman is in de Challenger Pro League. Lejoly, de nummer één, haalt 78%.

Blijft RSCA geloven in Schlieck, of sturen ze hem terug naar Duitsland? De komende maanden zullen dat uitwijzen.

Anderlecht moet Schlieck houden

Meest recent

Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

18
18
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

18
18
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

36
36
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

131
131
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

168
168
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

69
69
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

406
406
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

164
164
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

77
77
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

167
167
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

160
160
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

293
293
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

532
532
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

222
222
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

422
422
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

95
95
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

342
342
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

266
266
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

237
237
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

87
87
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

140
140
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

100
100
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

584
584
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

56
56
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

80
80

Meer sportnieuws