'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

436
'Onverwachte exit RSCA: zomertransfer op rand van vertrek'

De 18-jarige doelman Timo Schlieck, die werd gehuurd van RB Leipzig, maakte dit seizoen zijn opwachting bij de RSCA Futures. Ondanks zijn indrukwekkende fysiek en talent, heeft Schlieck niet kunnen overtuigen. Zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag en zijn prestaties leiden tot twijfels over zijn toekomst bij Anderlecht. Met een negatieve waarde van -0,51 op de lijst van expected goals, rijst de vraag of Anderlecht nog in hem gelooft of hem terugstuurt naar Duitsland. De komende maanden zullen bepalen of Schlieck alsnog een exit tegemoetgaat.

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

De vreemde Schlieck-deal van Anderlecht

De RSCA Futures versterkten zich ter voorbereiding op het nieuwe seizoen met de talentvolle doelman Timo Schlieck (18), die wordt gehuurd van RB Leipzig met een aankoopoptie.

De komst van Schlieck was opvallend om twee redenen. De Futures beschikken reeds over twee jonge Belgische doelmannen met Timon Vanhoutte (21) en Michiel Haentjens (18).

Schlieck moest de concurrentie aangaan met eerste doelman Vanhoutte, nochtans is het de bedoeling van beloftenploegen om de focus te leggen op het geven van kansen aan Belgische talenten.

Ten tweede liet RB Leipzig ook weten dat ze over een terugkoopoptie beschikken. Als Schlieck dus zou doorbreken bij Anderlecht én Sporting koopt hem aan, dan kan Rasenballsport hem dus voor een vastgelegde som terugkopen.

Schliek paste in het profiel van RSC Anderlecht

Timo Schlieck werd vorige zomer naar Anderlecht gehaald onder impuls van Mikkel Hemmersam, toenmalig Academy Director van Sporting. Hemmersam zag een jonge, talentvolle keeper in Schlieck, die past in het profiel van de club.

“Hij beschikt over een indrukwekkende fysiek en hij kan het spel goed verdelen met zijn voeten. Timo vormt een mooie aanvulling op ons goalkeepers-team en we kijken ernaar uit om hem zijn ontwikkeling in onze omgeving te zien verderzetten", verklaarde Hemmersam.

Met zijn 1,95 meter beschikt Schlieck, U19 international van Duitsland ook over een enorme reikwijdte. Het Nieuwsblad omschreef hem als een doelman met groeipotentieel.

Schlieck overtuigt niet: miraculeuze reddingen met dure fouten

Timo Schlieck is dit seizoen de onbetwistbare eerste doelman van de RSCA Futures, waar hij regelmatig uitpakt met miraculeuze reddingen, maar soms ook dure foutjes maakt.

Jelle Coen, coach van de RSCA Futures, verklaarde dat Schlieck een doelman is met potentieel. “Hij beschikt over goede voetjes en integreerde zich snel in de ploeg. Timo ligt ook goed in de groep”, stelde Coen aan Het Nieuwsblad.

Schlieck staat helemaal onderaan de lijst van prevented goals, met een negatieve waarde van -0,51. Ter vergelijking: Antoine Lejoly (RFC Liège) voert de ranglijst aan met 6,29 expected goals.

Ook zijn reddingspercentage is zorgwekkend laag: slechts 64%, waarmee hij de derde laatste doelman is in de Challenger Pro League. Lejoly, de nummer één, haalt 78%.

Blijft RSCA geloven in Schlieck, of sturen ze hem terug naar Duitsland? De komende maanden zullen dat uitwijzen.

Anderlecht moet Schlieck houden

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

0
0
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

9
9
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

161
161
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

77
77
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

89
89
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

103
103
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

42
42
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

123
123
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

137
137
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

67
67
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

20
20
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

92
92
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

233
233
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

168
168
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

385
385
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

328
328
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

132
132
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

144
144
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

241
241
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

213
213
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

278
278
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

331
331
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

235
235
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws