Rudi Garcia doet bizarre uitspraken: “Dat is hét doel”

239 stemmen
Rudi Garcia doet bizarre uitspraken: “Dat is hét doel”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Na de rampperiode onder Domenico Tedesco hopen Vincent Mannaert en consorten dat er met de Fransman wél een match is. Garcia sprak met Pickx Sports.

De meningen over de aanstelling van Garcia zijn voorlopig verdeeld. Veel fans en analisten hadden graag een Belgische naam aan het roer gezien, maar na Tedesco en Roberto Martinez koos de KBVB aldus wéér voor een buitenlandse bondscoach.

LEES OOK: Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Verrassende uitspraken

De Gouden Generatie is al een tijdje gedaan en de supporters kijken dan ook nostalgisch terug naar die periode. Garcia werd de vraag gesteld of er genoeg kwaliteit is om op eindtornooien grote hoge ogen te gooien. De Fransman verraste met zijn antwoord. “Ik denk dat België lange tijd de favoriet was. Ik denk aan het EK 2016, het WK 2018 en zelfs daarna.”

“Het EK en het WK daarna, bijna de hele Gouden Generatie was er nog. Ik weet niet of het juist is om ze zo te noemen, maar in ieder geval, hoop ik dat België op een dag in staat is om terug te keren naar een niveau dat het toen had. Waar alle posities praktisch dubbel bezet waren met topspelers. En vandaag zijn we outsiders.”

Dat is hét doel van België 

En volgens Rudi Garcia zou de rol van outsider wel eens ideaal kunnen zijn voor de Rode Duivels. “We zijn niet langer de favoriet, we zijn niet langer nummer 1 op de FIFA-ranglijst. We zijn al lager gepositioneerd dan de 5e plaats. Dus hét doel is nu om België opnieuw naar de hoogste plekken van de ranking te brengen.” 

Toch een vreemde uitleg want aan de FIFA-ranking wordt doorgaans niet veel waarde gehecht. “Ik denk dat de status van outsider ons goed van pas kan komen en ons kan helpen om een lager verwachtingspatroon te hebben en om misschien zo minder druk te ervaren. De leiders moeten de jongeren helpen om met die druk om te gaan.”

Denk jij dat Rudi Garcia een succes zal zijn bij de Rode Duivels?

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

29
29
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

54
54
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

186
186
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

29
29
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

27
27
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

349
349
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

88
88
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

117
117
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

149
149
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

812
812
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

68
68
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

196
196
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

110
110
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

71
71
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

309
309
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

65
65
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

229
229
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

324
324
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

278
278
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

80
80

Meer sportnieuws