Rudi Garcia doet bizarre uitspraken: “Dat is hét doel”

239 stemmen
Rudi Garcia doet bizarre uitspraken: “Dat is hét doel”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Na de rampperiode onder Domenico Tedesco hopen Vincent Mannaert en consorten dat er met de Fransman wél een match is. Garcia sprak met Pickx Sports.

De meningen over de aanstelling van Garcia zijn voorlopig verdeeld. Veel fans en analisten hadden graag een Belgische naam aan het roer gezien, maar na Tedesco en Roberto Martinez koos de KBVB aldus wéér voor een buitenlandse bondscoach.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Verrassende uitspraken

De Gouden Generatie is al een tijdje gedaan en de supporters kijken dan ook nostalgisch terug naar die periode. Garcia werd de vraag gesteld of er genoeg kwaliteit is om op eindtornooien grote hoge ogen te gooien. De Fransman verraste met zijn antwoord. “Ik denk dat België lange tijd de favoriet was. Ik denk aan het EK 2016, het WK 2018 en zelfs daarna.”

“Het EK en het WK daarna, bijna de hele Gouden Generatie was er nog. Ik weet niet of het juist is om ze zo te noemen, maar in ieder geval, hoop ik dat België op een dag in staat is om terug te keren naar een niveau dat het toen had. Waar alle posities praktisch dubbel bezet waren met topspelers. En vandaag zijn we outsiders.”

Dat is hét doel van België 

En volgens Rudi Garcia zou de rol van outsider wel eens ideaal kunnen zijn voor de Rode Duivels. “We zijn niet langer de favoriet, we zijn niet langer nummer 1 op de FIFA-ranglijst. We zijn al lager gepositioneerd dan de 5e plaats. Dus hét doel is nu om België opnieuw naar de hoogste plekken van de ranking te brengen.” 

Toch een vreemde uitleg want aan de FIFA-ranking wordt doorgaans niet veel waarde gehecht. “Ik denk dat de status van outsider ons goed van pas kan komen en ons kan helpen om een lager verwachtingspatroon te hebben en om misschien zo minder druk te ervaren. De leiders moeten de jongeren helpen om met die druk om te gaan.”

Denk jij dat Rudi Garcia een succes zal zijn bij de Rode Duivels?

Meest recent

Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

2
2
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

6
6
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

16
16
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

53
53
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

13
13
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

94
94
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

475
475
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

148
148
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

93
93
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

55
55
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

329
329
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

301
301
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

744
744
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

143
143
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

489
489
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

137
137
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

159
159
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

705
705
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

822
822
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

373
373
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

423
423
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

107
107
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179

Meer sportnieuws