De Mil positief ondanks puntenverlies: "Het échte Charleroi"

50 stemmen
De Mil positief ondanks puntenverlies:

Charleroi zette sinds begin december een knappe reeks neer met slechts twee nederlagen in tien weddstrijden. De Carolo's hadden zondagavond ook nog een mooie zaak kunnen doen, maar ze kwamen op het Kiel niet verder dan een 1-1.

Dat was balen, want bij winst hadden ze zich in de debatten kunnen mengen voor Play-Off I. Dan waren ze immers naast Standard op de zevende plaats gekomen, op amper twee punten van de top zes. Nu blijft de kloof vier punten.

LEES OOK: KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

Charleroi schiet zichzelf in de voet

Rik De Mil zag dat zijn ploeg zichzelf in de voet schoot. "We beginnen niet goed. Met bal was Beerschot beter dan wij, maar ze creëerden niet veel. Daarna geven we hen het doelpunt cadeau", stelde de trainer vast bij Sporza.

De 1-0 kwam immers tot stand na zeer slordig uitvoetballen van doelman Koné, die met de bal aan de voet de hele avond een onzekere indruk maakte. Pas in de tweede helft kon Charleroi de achterstand ophalen.

Charleroi toont na rust echte gezicht

"Na rust zie je het echte gezicht van Charleroi: een ploeg die dominant speelt, kansen creëert en scoort", was De Mil daarover tevreden. "Je kan nog winnen, maar tegelijk wil je geen doelpunten tegen krijgen. De kleine kansen die je krijgt moet je afmaken."

Charleroi kan wel nog een beetje dromen van de top zes, al krijgt het in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie wel nog een vrij pittig programma voorgeschoteld. Het moet nog toppers spelen tegen Anderlecht, Genk en Club Brugge. Tussendoor treft het ook nog Westerlo en KV Mechelen.

Kan Charleroi nog de top zes halen?

Meest recent

GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

95
95
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

26
26
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

49
49
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

292
292
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

103
103
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

159
159
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

79
79
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

423
423
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

383
383
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

327
327
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

242
242
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

61
61
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

312
312
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

193
193
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

483
483
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

174
174

Meer sportnieuws