De Mil positief ondanks puntenverlies: "Het échte Charleroi"

door
De Mil positief ondanks puntenverlies:

Charleroi zette sinds begin december een knappe reeks neer met slechts twee nederlagen in tien weddstrijden. De Carolo's hadden zondagavond ook nog een mooie zaak kunnen doen, maar ze kwamen op het Kiel niet verder dan een 1-1.

Dat was balen, want bij winst hadden ze zich in de debatten kunnen mengen voor Play-Off I. Dan waren ze immers naast Standard op de zevende plaats gekomen, op amper twee punten van de top zes. Nu blijft de kloof vier punten.

LEES OOK: Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Charleroi schiet zichzelf in de voet

Rik De Mil zag dat zijn ploeg zichzelf in de voet schoot. "We beginnen niet goed. Met bal was Beerschot beter dan wij, maar ze creëerden niet veel. Daarna geven we hen het doelpunt cadeau", stelde de trainer vast bij Sporza.

De 1-0 kwam immers tot stand na zeer slordig uitvoetballen van doelman Koné, die met de bal aan de voet de hele avond een onzekere indruk maakte. Pas in de tweede helft kon Charleroi de achterstand ophalen.

Charleroi toont na rust echte gezicht

"Na rust zie je het echte gezicht van Charleroi: een ploeg die dominant speelt, kansen creëert en scoort", was De Mil daarover tevreden. "Je kan nog winnen, maar tegelijk wil je geen doelpunten tegen krijgen. De kleine kansen die je krijgt moet je afmaken."

Charleroi kan wel nog een beetje dromen van de top zes, al krijgt het in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie wel nog een vrij pittig programma voorgeschoteld. Het moet nog toppers spelen tegen Anderlecht, Genk en Club Brugge. Tussendoor treft het ook nog Westerlo en KV Mechelen.

Kan Charleroi nog de top zes halen?

Meest recent

Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

9
9
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

23
23
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

57
57
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

95
95
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

18
18
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

190
190
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

213
213
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

54
54
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

361
361
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

68
68
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

303
303
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

480
480
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

267
267
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

195
195
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

155
155
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

128
128
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

490
490
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

465
465
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

102
102
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

162
162
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

413
413
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

251
251
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

417
417
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

234
234

Meer sportnieuws