De Mil positief ondanks puntenverlies: "Het échte Charleroi"

door
De Mil positief ondanks puntenverlies:

Charleroi zette sinds begin december een knappe reeks neer met slechts twee nederlagen in tien weddstrijden. De Carolo's hadden zondagavond ook nog een mooie zaak kunnen doen, maar ze kwamen op het Kiel niet verder dan een 1-1.

Dat was balen, want bij winst hadden ze zich in de debatten kunnen mengen voor Play-Off I. Dan waren ze immers naast Standard op de zevende plaats gekomen, op amper twee punten van de top zes. Nu blijft de kloof vier punten.

LEES OOK: Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Charleroi schiet zichzelf in de voet

Rik De Mil zag dat zijn ploeg zichzelf in de voet schoot. "We beginnen niet goed. Met bal was Beerschot beter dan wij, maar ze creëerden niet veel. Daarna geven we hen het doelpunt cadeau", stelde de trainer vast bij Sporza.

De 1-0 kwam immers tot stand na zeer slordig uitvoetballen van doelman Koné, die met de bal aan de voet de hele avond een onzekere indruk maakte. Pas in de tweede helft kon Charleroi de achterstand ophalen.

Charleroi toont na rust echte gezicht

"Na rust zie je het echte gezicht van Charleroi: een ploeg die dominant speelt, kansen creëert en scoort", was De Mil daarover tevreden. "Je kan nog winnen, maar tegelijk wil je geen doelpunten tegen krijgen. De kleine kansen die je krijgt moet je afmaken."

Charleroi kan wel nog een beetje dromen van de top zes, al krijgt het in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie wel nog een vrij pittig programma voorgeschoteld. Het moet nog toppers spelen tegen Anderlecht, Genk en Club Brugge. Tussendoor treft het ook nog Westerlo en KV Mechelen.

Kan Charleroi nog de top zes halen?

Meest recent

Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

4
4
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

114
114
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

47
47
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

107
107
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

119
119
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

61
61
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

40
40
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

79
79
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

89
89
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

33
33
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

26
26
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

70
70
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

82
82
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

176
176
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

51
51
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

142
142
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

472
472
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

225
225
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

45
45
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

179
179
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

223
223
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

86
86
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

168
168
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

268
268
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

239
239

Meer sportnieuws