De Mil positief ondanks puntenverlies: "Het échte Charleroi"

50 stemmen
De Mil positief ondanks puntenverlies:

Charleroi zette sinds begin december een knappe reeks neer met slechts twee nederlagen in tien weddstrijden. De Carolo's hadden zondagavond ook nog een mooie zaak kunnen doen, maar ze kwamen op het Kiel niet verder dan een 1-1.

Dat was balen, want bij winst hadden ze zich in de debatten kunnen mengen voor Play-Off I. Dan waren ze immers naast Standard op de zevende plaats gekomen, op amper twee punten van de top zes. Nu blijft de kloof vier punten.

LEES OOK: KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

Charleroi schiet zichzelf in de voet

Rik De Mil zag dat zijn ploeg zichzelf in de voet schoot. "We beginnen niet goed. Met bal was Beerschot beter dan wij, maar ze creëerden niet veel. Daarna geven we hen het doelpunt cadeau", stelde de trainer vast bij Sporza.

De 1-0 kwam immers tot stand na zeer slordig uitvoetballen van doelman Koné, die met de bal aan de voet de hele avond een onzekere indruk maakte. Pas in de tweede helft kon Charleroi de achterstand ophalen.

Charleroi toont na rust echte gezicht

"Na rust zie je het echte gezicht van Charleroi: een ploeg die dominant speelt, kansen creëert en scoort", was De Mil daarover tevreden. "Je kan nog winnen, maar tegelijk wil je geen doelpunten tegen krijgen. De kleine kansen die je krijgt moet je afmaken."

Charleroi kan wel nog een beetje dromen van de top zes, al krijgt het in de laatste vijf speeldagen van de reguliere competitie wel nog een vrij pittig programma voorgeschoteld. Het moet nog toppers spelen tegen Anderlecht, Genk en Club Brugge. Tussendoor treft het ook nog Westerlo en KV Mechelen.

Kan Charleroi nog de top zes halen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

66
66
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

20
20
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

95
95
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

222
222
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

262
262
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

67
67
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

360
360
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

125
125
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

44
44
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

492
492
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

276
276
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

237
237
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

488
488
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

191
191
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

107
107
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

257
257
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

417
417
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

404
404
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

48
48

Meer sportnieuws