Deschacht: "Dat zijn geen 'supertalenten' bij Club Brugge"

2823 stemmen
Deschacht:

Club Brugge won gisteren met 1-0 van OH Leuven. De Brugse verdediging bestond uit vier spelers uit de eigen opleiding en ook Romeo Vermant kwam aan de aftrap. Olivier Deschacht en Wesley Sonck hadden lof voor de Brugse jonkies.

LEES OOK: Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Nog geen talenten à la Kompany, De Bruyne & co

Deschacht is van mening dat Club Brugge goed werk levert binnen de jeugdopleiding. Al ziet de voormalige verdediger van Anderlecht er geen spelers rondlopen die internationale topklasse zijn. Genre Kompany, Doku, De Bruyne, Courtois en comsoorten.

“Seys, Talbi, Spileers… Dat zijn geen supertalenten. Ik spreek dan over niveau Kompany. Vroeger braken enkel die supertalenten door bij pakweg Anderlecht, maar het is goed dat Club talenten, want dat zijn zij zeker, kansen geeft. Dat is knap werk dat ze daar leveren”, zei Deschacht daarover bij DAZN. 

Inhaalbeweging bij Club Brugge

Sonck is van mening dat de jonge gasten de beste transfers zijn van Club Brugge. Ze hebben de club immers niets gekost, brengen sportief het nodige bij en mogelijk gaan zij ook nog grof geld opleveren.

“De beste transfers die Club Brugge heeft zijn gedaan, zijn die jonge talenten. Seys, De Cuyper, Talbi, Sabbe, Spileers… Dat is straf. Club Brugge heeft daar toch een inhaalbeweging gemaakt”, aldus Sonck.

Iemand als De Cuyper lijkt komende zomer wel een volgende stap te gaan zetten. Het is ook het moment. De Cuyper wordt dit jaar 25. Er is alvast de nodige interesse uit het buitenland.

Eens met Deschacht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Joma trapt na op Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

32
32
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

240
240
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

93
93
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

56
56
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

67
67
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

367
367
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

85
85
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

85
85
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

74
74
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

65
65
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

204
204
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

225
225
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

227
227
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

693
693
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

325
325
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

163
163
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

173
173
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

148
148
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

182
182
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

475
475
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

250
250

Meer sportnieuws