Anderlecht snakt naar succes: excuses zijn opgebruikt

door
Anderlecht snakt naar succes: excuses zijn opgebruikt

RSC Anderlecht neemt het vanavond in de halve finales van de Beker van België op tegen Royal Antwerp FC. De Brusselaars verdedigen een 1-0-voorsprong uit de heenmatch. Voor Paars-Wit is het van moeten. De druk staat op de ketel, ook voor trainer David Hubert.

Anderlecht ontsloeg Brian Riemer na tegenvallende resultaten. De Deen begon het seizoen met een 12 op 21 en matig voetbal. Dat was 57,14% van de punten. De kritiek in de media was groot en Wouter Vandenhaute besloot om hem te vervangen door David Hubert.

LEES OOK: Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Genoeg kwaliteit in de kern

De jonge Belg toonde zeker al flitsen van klasse als coach, maar ook veel werkpunten. Met een 27 op 51 is zijn bilan zeker niet beter. Integendeel. Hubert pakt 52,94% van de punten. Anderlecht is er dus niet op vooruit gegaan. Al dient wel gezegd te worden dat Hubert het in Europa goed heeft gedaan, net als in de Croky Cup en jonge talenten als Tristan Degreef, Nunzio Engwanda en Ali Maamar speelkansen gaf.

Toch moet het ook beter. Hubert heeft nu meer weelde achterin en met jongens als Mats Rits, Colin Coosemans, Ludwig Augustinsson, Leander Dendoncker, Adryelson, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg is er meer dan genoeg ervaring. Daarnaast lopen er met spelers als Mario Stroeykens, César Huerta, Yari Verschaeren, Tristan Degreef, Killian Sardella en Samuel Edozie nog heel wat vaardige spelers rond.

Crisis of boost

RSCA heeft een kern die de top drie moét halen. Anders is er slecht gewerkt. Om de sluimerende crisis -na een 6 op 18 in de JPL en 5 op 12 in Europa- niet helemaal de overhand te laten nemen, moét Anderlecht vanavond de bekerfinale halen. Paars-Wit gaat dus een heel belangrijk week in. Het moet twee keer een positief resultaat behalen tegen Antwerp.

In het rampscenario mist het de bekerfinale en dreigt het nog naast de Play-Offs te grijpen. Standard en AA Gent loeren immers om de hoek en alle druk ligt dus bij Anderlecht. Daar moéten ze de top zes halen. Olivier Renard sprak zelfs de volgende woorden. “Met deze kern is een plek bij de eerste drie de ambitie”, klonk het daar. Het is erop of eronder, een boost of een crisis. Wat zal het worden?

CR

Gaat RSCA zich plaatsen voor de finale?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

18
18
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

69
69
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

150
150
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

56
56
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

293
293
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

76
76
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

578
578
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

197
197
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

173
173
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

400
400
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

60
60
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

233
233
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

66
66
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

114
114
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

464
464
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

270
270
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

355
355
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

789
789
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

662
662
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws