Anderlecht snakt naar succes: excuses zijn opgebruikt

door
Anderlecht snakt naar succes: excuses zijn opgebruikt

RSC Anderlecht neemt het vanavond in de halve finales van de Beker van België op tegen Royal Antwerp FC. De Brusselaars verdedigen een 1-0-voorsprong uit de heenmatch. Voor Paars-Wit is het van moeten. De druk staat op de ketel, ook voor trainer David Hubert.

Anderlecht ontsloeg Brian Riemer na tegenvallende resultaten. De Deen begon het seizoen met een 12 op 21 en matig voetbal. Dat was 57,14% van de punten. De kritiek in de media was groot en Wouter Vandenhaute besloot om hem te vervangen door David Hubert.

LEES OOK: Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Genoeg kwaliteit in de kern

De jonge Belg toonde zeker al flitsen van klasse als coach, maar ook veel werkpunten. Met een 27 op 51 is zijn bilan zeker niet beter. Integendeel. Hubert pakt 52,94% van de punten. Anderlecht is er dus niet op vooruit gegaan. Al dient wel gezegd te worden dat Hubert het in Europa goed heeft gedaan, net als in de Croky Cup en jonge talenten als Tristan Degreef, Nunzio Engwanda en Ali Maamar speelkansen gaf.

Toch moet het ook beter. Hubert heeft nu meer weelde achterin en met jongens als Mats Rits, Colin Coosemans, Ludwig Augustinsson, Leander Dendoncker, Adryelson, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg is er meer dan genoeg ervaring. Daarnaast lopen er met spelers als Mario Stroeykens, César Huerta, Yari Verschaeren, Tristan Degreef, Killian Sardella en Samuel Edozie nog heel wat vaardige spelers rond.

Crisis of boost

RSCA heeft een kern die de top drie moét halen. Anders is er slecht gewerkt. Om de sluimerende crisis -na een 6 op 18 in de JPL en 5 op 12 in Europa- niet helemaal de overhand te laten nemen, moét Anderlecht vanavond de bekerfinale halen. Paars-Wit gaat dus een heel belangrijk week in. Het moet twee keer een positief resultaat behalen tegen Antwerp.

In het rampscenario mist het de bekerfinale en dreigt het nog naast de Play-Offs te grijpen. Standard en AA Gent loeren immers om de hoek en alle druk ligt dus bij Anderlecht. Daar moéten ze de top zes halen. Olivier Renard sprak zelfs de volgende woorden. “Met deze kern is een plek bij de eerste drie de ambitie”, klonk het daar. Het is erop of eronder, een boost of een crisis. Wat zal het worden?

CR

Gaat RSCA zich plaatsen voor de finale?

Meest recent

'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

10
10
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

29
29
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

80
80
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

563
563
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

114
114
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

225
225
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

119
119
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

154
154
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

414
414
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

193
193
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

268
268
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

592
592
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

135
135
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

886
886
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

317
317
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

247
247
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

572
572
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

138
138
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

486
486
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

276
276
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

840
840
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

233
233
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

742
742
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

123
123

Meer sportnieuws