Jonge Duivels kennen tegenstanders op weg naar EK 2027

door
Jonge Duivels kennen tegenstanders op weg naar EK 2027

De Jonge Duivels grepen in november op pijnlijke wijze naast kwalificatie voor het EK U21, dat komende zomer in Slowakije gehouden wordt. Met een fel gehavend elftal moesten ze in de barrages hun meerdere erkennen in Tsjechië.

Dat was een flinke ontgoocheling voor Gill Swerts en zijn troepen. Zij kunnen zich weldra echter gaan richten op hun volgende uitdaging. Deze week kende de UEFA de organisatie voor het EK van 2027 toe aan Servië en Albanië.

Jonge Duivels ontlopen toplanden

Donderdag werd er ook geloot voor de kwalificatiecampagne en dus kennen de Jonge Duivels hun tegenstanders op weg naar dat toernooi. Ze werden ondergebracht in een poule met Denemarken, Oostenrijk, Wales en Wit-Rusland.

Die loting valt dus mee, want de Jonge Duivels weten de absolute toplanden te vermijden. Ze zullen groepswinnaar moeten worden om zich rechtstreeks te plaatsen voor het toernooi. De beste tweede plaatst zich ook direct, de anderen spelen barrages.

Nieuwe generatie vanaf 2004

De voorronde vindt plaats tussen maart 2025 en oktober 2026. Voor de nieuwe campagne zal Swerts een beroep mogen doen op spelers die geboren zijn vanaf 1 januari 2004. Daardoor komen jongens als Maarten Vandevoordt, Senne Lammens, Killian Sardella, Eliot Matazo, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe niet meer in aanmerking.

Toch zal Swerts nog meer dan voldoende kwaliteit tot zijn beschikking hebben. Jongens als Mario Stroeykens, Samuel Mbangula, Lucas Stassin, Arthur Vermeeren, Kos Karetsas of Jorne Spileers mogen immers wel nog opgeroepen worden.

Zullen ze het EK 2027 wel halen?

Meest recent

Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

4
4
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

174
174
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

15
15
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

27
27
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

44
44
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

82
82
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

139
139
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

240
240
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

301
301
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

109
109
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

97
97
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

190
190
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

582
582
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

209
209
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

757
757
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

207
207
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

135
135
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

165
165
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

250
250
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

679
679
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

76
76
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

396
396
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

345
345
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

188
188
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

444
444

Meer sportnieuws