Jonge Duivels kennen tegenstanders op weg naar EK 2027

door
Jonge Duivels kennen tegenstanders op weg naar EK 2027

De Jonge Duivels grepen in november op pijnlijke wijze naast kwalificatie voor het EK U21, dat komende zomer in Slowakije gehouden wordt. Met een fel gehavend elftal moesten ze in de barrages hun meerdere erkennen in Tsjechië.

Dat was een flinke ontgoocheling voor Gill Swerts en zijn troepen. Zij kunnen zich weldra echter gaan richten op hun volgende uitdaging. Deze week kende de UEFA de organisatie voor het EK van 2027 toe aan Servië en Albanië.

LEES OOK: ‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Jonge Duivels ontlopen toplanden

Donderdag werd er ook geloot voor de kwalificatiecampagne en dus kennen de Jonge Duivels hun tegenstanders op weg naar dat toernooi. Ze werden ondergebracht in een poule met Denemarken, Oostenrijk, Wales en Wit-Rusland.

Die loting valt dus mee, want de Jonge Duivels weten de absolute toplanden te vermijden. Ze zullen groepswinnaar moeten worden om zich rechtstreeks te plaatsen voor het toernooi. De beste tweede plaatst zich ook direct, de anderen spelen barrages.

Nieuwe generatie vanaf 2004

De voorronde vindt plaats tussen maart 2025 en oktober 2026. Voor de nieuwe campagne zal Swerts een beroep mogen doen op spelers die geboren zijn vanaf 1 januari 2004. Daardoor komen jongens als Maarten Vandevoordt, Senne Lammens, Killian Sardella, Eliot Matazo, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe niet meer in aanmerking.

Toch zal Swerts nog meer dan voldoende kwaliteit tot zijn beschikking hebben. Jongens als Mario Stroeykens, Samuel Mbangula, Lucas Stassin, Arthur Vermeeren, Kos Karetsas of Jorne Spileers mogen immers wel nog opgeroepen worden.

Zullen ze het EK 2027 wel halen?

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

52
52
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

22
22
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

88
88
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

270
270
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

107
107
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

123
123
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

223
223
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

566
566
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

225
225
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

313
313
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

300
300
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

356
356
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

91
91
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

772
772
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

174
174
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

544
544
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

170
170
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

353
353
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

184
184
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

179
179
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

404
404
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

613
613
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

132
132
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

753
753

Meer sportnieuws