Jonge Duivels kennen tegenstanders op weg naar EK 2027

door
Jonge Duivels kennen tegenstanders op weg naar EK 2027

De Jonge Duivels grepen in november op pijnlijke wijze naast kwalificatie voor het EK U21, dat komende zomer in Slowakije gehouden wordt. Met een fel gehavend elftal moesten ze in de barrages hun meerdere erkennen in Tsjechië.

Dat was een flinke ontgoocheling voor Gill Swerts en zijn troepen. Zij kunnen zich weldra echter gaan richten op hun volgende uitdaging. Deze week kende de UEFA de organisatie voor het EK van 2027 toe aan Servië en Albanië.

LEES OOK: Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

Jonge Duivels ontlopen toplanden

Donderdag werd er ook geloot voor de kwalificatiecampagne en dus kennen de Jonge Duivels hun tegenstanders op weg naar dat toernooi. Ze werden ondergebracht in een poule met Denemarken, Oostenrijk, Wales en Wit-Rusland.

Die loting valt dus mee, want de Jonge Duivels weten de absolute toplanden te vermijden. Ze zullen groepswinnaar moeten worden om zich rechtstreeks te plaatsen voor het toernooi. De beste tweede plaatst zich ook direct, de anderen spelen barrages.

Nieuwe generatie vanaf 2004

De voorronde vindt plaats tussen maart 2025 en oktober 2026. Voor de nieuwe campagne zal Swerts een beroep mogen doen op spelers die geboren zijn vanaf 1 januari 2004. Daardoor komen jongens als Maarten Vandevoordt, Senne Lammens, Killian Sardella, Eliot Matazo, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe niet meer in aanmerking.

Toch zal Swerts nog meer dan voldoende kwaliteit tot zijn beschikking hebben. Jongens als Mario Stroeykens, Samuel Mbangula, Lucas Stassin, Arthur Vermeeren, Kos Karetsas of Jorne Spileers mogen immers wel nog opgeroepen worden.

Zullen ze het EK 2027 wel halen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

27
27
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

43
43
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

76
76
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

141
141
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

111
111
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

72
72
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

31
31
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

118
118
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

38
38
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

398
398
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

349
349
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

130
130
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

231
231
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

35
35
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

715
715
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

134
134
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

472
472
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

264
264
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

57
57
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

593
593
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

432
432
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

222
222
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

627
627
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

68
68

Meer sportnieuws