Renard niet klassevol: Fredberg met de grond gelijk gemaakt

door
Renard niet klassevol: Fredberg met de grond gelijk gemaakt

Olivier Renard zijn eerste wintermercato ligt achter de rug. De sportieve baas van RSC Anderlecht blikte terug. Opvallend: hij spaarde zijn voorganger Jesper Fredberg niet, al voert hij daardoor de druk op zichzelf enorm op.

LEES OOK: Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Anderlecht had wéér weinig middelen

We haalden al aan dat Renard moést verkopen als hij iets wil doen. Net als Fredberg had Renard heel weinig middelen. Hij klopt zich wel héél erg op de borst met het feit dat hij Anders Dreyer en Francis Amuzu verkocht. Beiden werden onder de marktprijs verkocht. Renard zegt dat San Diego er voor Dreyer kwam via zijn contacten, Amuzu is een hoog loon dat verdwijnt en daardoor wordt plaats gemaakt voor iemand als Tristan Degreef. Aldus Renard. Al is Degreef een compleet ander type dan Amuzu en geen flankspeler pur sang.

Renard laat ook duidelijk verstaan dat Fredberg geen goed werk leverde. Hij is van mening dat de kern fout werd samengesteld. Zo stelde hij in La Dernière Heure vast dat er te weinig verdedigers waren. Daarom werd er achteraan versterking gehaald. Hij gaf de Deense voorganger ook een veeg uit de pan met het feit dat er een aantal talenten nog maar een contract hebben tot medio 2026. "De samenstelling van de kern zat fout", aldus Renard. 

Al moet de sportieve directeur niet vergeten dat Fredberg een heel grote schoonmaak moest doorvoeren nadat RSCA 11de eindigde. In drie mercato's wist hij de kern een stuk beter samen te stellen, maar de Deen gaf ook dat dit tijd ging kosten. 

Renard voert druk op zichzelf op

Renard is wel enthousiast over de jonge aanwinst Dao, in wie hij een grote toekomst ziet. Het is niet heel klassevol dat Renard Fredberg voor de bus gooit. Met deze steken, die duidelijk merkbaar zijn, zet Renard zich dus wel stevig onder druk.

De aanwinsten zullen dus een schot in de roos moeten zijn. De komende weken en maanden zal blijken of zij RSCA echt beter hebben gemaakt. De eerste test volgt vanavond al tegen Royal Antwerp FC. Daar moét RSCA de bekerfinale halen.

Terechte kritiek op Fredberg?

Meest recent

Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

20
20
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

63
63
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

37
37
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

143
143
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

64
64
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

39
39
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

29
29
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

107
107
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

111
111
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

176
176
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

107
107
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

155
155
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

140
140
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

484
484
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

180
180
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

74
74
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

89
89
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

42
42
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

153
153
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

237
237
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

580
580
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

175
175
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

173
173

Meer sportnieuws