Anderlecht wist op deze manier Antwerp, Ajax & co af te houden

door
Anderlecht wist op deze manier Antwerp, Ajax & co af te houden

RSC Anderlecht wist Cédric Hatenboer te strikken. De jonge Nederlander werd voor 2,5 miljoen euro plus 15% op de meerwaarde bij een doorverkoop aangetrokken. Het Algemeen Dagblad kwam met meer details naar buiten over de transfer.

LEES OOK: PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

Hatenboer via de scouting van Anderlecht

Hatenboer is een speler die er via de scouting van Anderlecht kwam. Volgens de Nederlandse krant stond de jonge Nederlander al van in het begin van het seizoen, toen Jesper Fredberg nog aanwezig was, op de radar van RSCA.

"Ik denk dat er sindsdien geen week voorbij is gegaan dat ze niet met mijn zaakwaarnemer contact hebben gehad’’, vertelt Hatenboer. Dat is een tactiek die clubs doorlopend toepassen. Bij Anderlecht is Dries Belaen, Hoofd Scouting, die deze contacten vaak onderhoudt. 

De scouting mag deze transfer dus op zijn conto schrijven. Olivier Renard en ook Wouter Vandenhaute hebben de transfer afgerond. Hatenboer wist dat Anderlecht hem heel nadrukkelijk volgde en niet zoals nadere ploegen.

Geen Ajax, PSV of Antwerp

Er waren in totaal twintig geïnteresseerde ploegen, waaronder Royal Antwerp FC, Ajax, Feyenoord en PSV. Een aantal van hen schoten pas laat in actie. RSCA scoorde duidelijk punten door hem al maanden warm te maken voor een transfer.

"Anderlecht liet gewoon blijken mij héél erg graag te willen hebben. Dit is een weloverwogen keuze”, vertelde de speler. En zo komt het profiel dat al sinds de zomer op de wenslijst stond: een dynamisch middenvelder met veel technisch vermogen en het liefst iemand met doorverkoopmogelijkheden er een jaar later dan toch.

Goed gedaan van de scouting?

Meest recent

'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

6
6
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

49
49
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

123
123
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

221
221
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

216
216
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

253
253
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

223
223
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

262
262
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

68
68
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

286
286
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

238
238
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

262
262
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

182
182
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

343
343
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

142
142
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

107
107
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

174
174
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

290
290
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

559
559
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

542
542
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

317
317
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

260
260
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

79
79
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

215
215

Meer sportnieuws