Anderlecht wist op deze manier Antwerp, Ajax & co af te houden

425 stemmen
Anderlecht wist op deze manier Antwerp, Ajax & co af te houden

RSC Anderlecht wist Cédric Hatenboer te strikken. De jonge Nederlander werd voor 2,5 miljoen euro plus 15% op de meerwaarde bij een doorverkoop aangetrokken. Het Algemeen Dagblad kwam met meer details naar buiten over de transfer.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Hatenboer via de scouting van Anderlecht

Hatenboer is een speler die er via de scouting van Anderlecht kwam. Volgens de Nederlandse krant stond de jonge Nederlander al van in het begin van het seizoen, toen Jesper Fredberg nog aanwezig was, op de radar van RSCA.

"Ik denk dat er sindsdien geen week voorbij is gegaan dat ze niet met mijn zaakwaarnemer contact hebben gehad’’, vertelt Hatenboer. Dat is een tactiek die clubs doorlopend toepassen. Bij Anderlecht is Dries Belaen, Hoofd Scouting, die deze contacten vaak onderhoudt. 

De scouting mag deze transfer dus op zijn conto schrijven. Olivier Renard en ook Wouter Vandenhaute hebben de transfer afgerond. Hatenboer wist dat Anderlecht hem heel nadrukkelijk volgde en niet zoals nadere ploegen.

Geen Ajax, PSV of Antwerp

Er waren in totaal twintig geïnteresseerde ploegen, waaronder Royal Antwerp FC, Ajax, Feyenoord en PSV. Een aantal van hen schoten pas laat in actie. RSCA scoorde duidelijk punten door hem al maanden warm te maken voor een transfer.

"Anderlecht liet gewoon blijken mij héél erg graag te willen hebben. Dit is een weloverwogen keuze”, vertelde de speler. En zo komt het profiel dat al sinds de zomer op de wenslijst stond: een dynamisch middenvelder met veel technisch vermogen en het liefst iemand met doorverkoopmogelijkheden er een jaar later dan toch.

Goed gedaan van de scouting?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

3
3
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

41
41
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

39
39
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

85
85
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

16
16
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

152
152
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

129
129
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

654
654
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

850
850
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

302
302
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

172
172
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

248
248
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

187
187
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

148
148
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

169
169
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

72
72
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

114
114
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

166
166
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

344
344
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1122
1122

Meer sportnieuws