Anderlecht wist op deze manier Antwerp, Ajax & co af te houden

door
Anderlecht wist op deze manier Antwerp, Ajax & co af te houden

RSC Anderlecht wist Cédric Hatenboer te strikken. De jonge Nederlander werd voor 2,5 miljoen euro plus 15% op de meerwaarde bij een doorverkoop aangetrokken. Het Algemeen Dagblad kwam met meer details naar buiten over de transfer.

LEES OOK: Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

Hatenboer via de scouting van Anderlecht

Hatenboer is een speler die er via de scouting van Anderlecht kwam. Volgens de Nederlandse krant stond de jonge Nederlander al van in het begin van het seizoen, toen Jesper Fredberg nog aanwezig was, op de radar van RSCA.

"Ik denk dat er sindsdien geen week voorbij is gegaan dat ze niet met mijn zaakwaarnemer contact hebben gehad’’, vertelt Hatenboer. Dat is een tactiek die clubs doorlopend toepassen. Bij Anderlecht is Dries Belaen, Hoofd Scouting, die deze contacten vaak onderhoudt. 

De scouting mag deze transfer dus op zijn conto schrijven. Olivier Renard en ook Wouter Vandenhaute hebben de transfer afgerond. Hatenboer wist dat Anderlecht hem heel nadrukkelijk volgde en niet zoals nadere ploegen.

Geen Ajax, PSV of Antwerp

Er waren in totaal twintig geïnteresseerde ploegen, waaronder Royal Antwerp FC, Ajax, Feyenoord en PSV. Een aantal van hen schoten pas laat in actie. RSCA scoorde duidelijk punten door hem al maanden warm te maken voor een transfer.

"Anderlecht liet gewoon blijken mij héél erg graag te willen hebben. Dit is een weloverwogen keuze”, vertelde de speler. En zo komt het profiel dat al sinds de zomer op de wenslijst stond: een dynamisch middenvelder met veel technisch vermogen en het liefst iemand met doorverkoopmogelijkheden er een jaar later dan toch.

🚀

Goed gedaan van de scouting?

Meest recent

Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

5
5
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

83
83
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

119
119
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

70
70
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

128
128
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

174
174
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

51
51
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

124
124
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

80
80
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

88
88
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

79
79
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

473
473
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

414
414
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

75
75
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

219
219
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

262
262
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

82
82
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

181
181
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

434
434
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

531
531
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

440
440
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

62
62

Meer sportnieuws