Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

1655
Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

Club Brugge liet Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro vertrekken naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart haalde geen vervanger. De Belgische landskampioen moet hopen dat er geen blessures komen. Anders dreigt het toch in de penarie te komen.

Dat Skov Olsen zou vertrekken, was geen verrassing. Beide partijen waren na enkele jaren een beetje uitgekeken op elkaar. Club was tevreden met de transferprijs, Skov Olsen ging een aantal Deense collega’s vervoegen in een veel betere competitie. Iedereen tevreden.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Weinig weelde achter Talbi en Tzolis

De verwachting was wél dat Club Brugge een vervanger zou halen. Nicky Hayen hoopte dat ook. Het bestuur vond echter niet de juiste speler voor de juiste prijs. Dat is toch een risico, want op de flanken is er heus niet veel weelde. Club Brugge speelt de komende 3,5 maanden nog minstens 19 wedstrijden. In die periode hopen ze dat Christos Tzolis en Chemsdine Talbi géén blessures oplopen. De twee zijn nu al onmisbaar.

Achter hen is het een héél stuk minder. Ferran Jutgla werd al eens links geposteerd, maar de Spanjaard is geen flankaanvaller. Hij rendeert uiteraard het best al centrumspits. Wat ook blijkt. Sommigen halen Maxim De Cuyper aan als optie, maar die is ondertussen onmisbaar als linksachter. Daar brengt hij enorm veel bij. MDC is ook geen rasechte flankaanvaller. Het zijn allemaal stoplappen en geen echte oplossingen.

Skoras matig, Campbell de verrassing?

Op rechts werd Hugo Vetlesen al eens geposteerd, of Casper Nielsen. Dat gebeurt dan vooral om meer controle te hebben op het middenveld. Beiden zijn centrale middenvelders en géén flankaanvallers. Als een Talbi of Tzolis ontbreekt, gaat Club aan creativiteit en snelheid inboeten.

Er is één speler die het beste profiel heeft: Michal Skoras. Maar de Pool bewijst nu al twee seizoenen lang dat de 6 miljoen euro die Club Brugge heeft betaald, een miskleun was. Veel goede wil, maar Skoras mist die klasse om het verschil te maken. Dit seizoen staat zijn teller op 2 goals en 0 assists in 26 matchen. Het is heus geen toeval dat hij amper 783 minuten speelde, waarvan 145 in de beker. Sommigen halen aan dat Skoras ook speelde in de Play-Offs. Dat klopt, maar hij was toen slechts in 3 van de 10 matchen goed voor goals en assists (4 in totaal). Zijn cijfers in de Jupiler Pro League sinds hij naar Club kwam? 2 goals en 4 assists in 47 matchen (1.634 minuten). 

Het is misschien meer hopen op een verrassing: Shandre Campbell. De Zuid-Afrikaanse flankaanvaller doet het met 6 goals en 1 assist in 13 matchen zeer goed in de Challenger Pro League. Gaat hij dan de ideale vervanger worden? Het zal misschien wel moeten, want Club Brugge nam door geen vervanger voor Skov Olsen te halen, toch een risico.

Heeft Club een risico genomen door geen flankaanvaller te halen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

5
5
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

25
25
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

76
76
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

36
36
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

55
55
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

84
84
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

110
110
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

265
265
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

552
552
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

140
140
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

79
79
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

177
177
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

322
322
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

631
631
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

574
574
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

100
100

Meer sportnieuws