Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

door
Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

Club Brugge liet Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro vertrekken naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart haalde geen vervanger. De Belgische landskampioen moet hopen dat er geen blessures komen. Anders dreigt het toch in de penarie te komen.

Dat Skov Olsen zou vertrekken, was geen verrassing. Beide partijen waren na enkele jaren een beetje uitgekeken op elkaar. Club was tevreden met de transferprijs, Skov Olsen ging een aantal Deense collega’s vervoegen in een veel betere competitie. Iedereen tevreden.

LEES OOK: 'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Weinig weelde achter Talbi en Tzolis

De verwachting was wél dat Club Brugge een vervanger zou halen. Nicky Hayen hoopte dat ook. Het bestuur vond echter niet de juiste speler voor de juiste prijs. Dat is toch een risico, want op de flanken is er heus niet veel weelde. Club Brugge speelt de komende 3,5 maanden nog minstens 19 wedstrijden. In die periode hopen ze dat Christos Tzolis en Chemsdine Talbi géén blessures oplopen. De twee zijn nu al onmisbaar.

Achter hen is het een héél stuk minder. Ferran Jutgla werd al eens links geposteerd, maar de Spanjaard is geen flankaanvaller. Hij rendeert uiteraard het best al centrumspits. Wat ook blijkt. Sommigen halen Maxim De Cuyper aan als optie, maar die is ondertussen onmisbaar als linksachter. Daar brengt hij enorm veel bij. MDC is ook geen rasechte flankaanvaller. Het zijn allemaal stoplappen en geen echte oplossingen.

Skoras matig, Campbell de verrassing?

Op rechts werd Hugo Vetlesen al eens geposteerd, of Casper Nielsen. Dat gebeurt dan vooral om meer controle te hebben op het middenveld. Beiden zijn centrale middenvelders en géén flankaanvallers. Als een Talbi of Tzolis ontbreekt, gaat Club aan creativiteit en snelheid inboeten.

Er is één speler die het beste profiel heeft: Michal Skoras. Maar de Pool bewijst nu al twee seizoenen lang dat de 6 miljoen euro die Club Brugge heeft betaald, een miskleun was. Veel goede wil, maar Skoras mist die klasse om het verschil te maken. Dit seizoen staat zijn teller op 2 goals en 0 assists in 26 matchen. Het is heus geen toeval dat hij amper 783 minuten speelde, waarvan 145 in de beker. Sommigen halen aan dat Skoras ook speelde in de Play-Offs. Dat klopt, maar hij was toen slechts in 3 van de 10 matchen goed voor goals en assists (4 in totaal). Zijn cijfers in de Jupiler Pro League sinds hij naar Club kwam? 2 goals en 4 assists in 47 matchen (1.634 minuten). 

Het is misschien meer hopen op een verrassing: Shandre Campbell. De Zuid-Afrikaanse flankaanvaller doet het met 6 goals en 1 assist in 13 matchen zeer goed in de Challenger Pro League. Gaat hij dan de ideale vervanger worden? Het zal misschien wel moeten, want Club Brugge nam door geen vervanger voor Skov Olsen te halen, toch een risico.

Heeft Club een risico genomen door geen flankaanvaller te halen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

29
29
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

12
12
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

185
185
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

79
79
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

189
189
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

128
128
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

334
334
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

223
223
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

263
263
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

55
55
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

145
145
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

130
130
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

72
72
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

264
264
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

259
259
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

412
412
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

201
201
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

95
95
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

329
329
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

544
544

Meer sportnieuws