Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

1655
Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

Club Brugge liet Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro vertrekken naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart haalde geen vervanger. De Belgische landskampioen moet hopen dat er geen blessures komen. Anders dreigt het toch in de penarie te komen.

Dat Skov Olsen zou vertrekken, was geen verrassing. Beide partijen waren na enkele jaren een beetje uitgekeken op elkaar. Club was tevreden met de transferprijs, Skov Olsen ging een aantal Deense collega’s vervoegen in een veel betere competitie. Iedereen tevreden.

LEES OOK: "Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

Weinig weelde achter Talbi en Tzolis

De verwachting was wél dat Club Brugge een vervanger zou halen. Nicky Hayen hoopte dat ook. Het bestuur vond echter niet de juiste speler voor de juiste prijs. Dat is toch een risico, want op de flanken is er heus niet veel weelde. Club Brugge speelt de komende 3,5 maanden nog minstens 19 wedstrijden. In die periode hopen ze dat Christos Tzolis en Chemsdine Talbi géén blessures oplopen. De twee zijn nu al onmisbaar.

Achter hen is het een héél stuk minder. Ferran Jutgla werd al eens links geposteerd, maar de Spanjaard is geen flankaanvaller. Hij rendeert uiteraard het best al centrumspits. Wat ook blijkt. Sommigen halen Maxim De Cuyper aan als optie, maar die is ondertussen onmisbaar als linksachter. Daar brengt hij enorm veel bij. MDC is ook geen rasechte flankaanvaller. Het zijn allemaal stoplappen en geen echte oplossingen.

Skoras matig, Campbell de verrassing?

Op rechts werd Hugo Vetlesen al eens geposteerd, of Casper Nielsen. Dat gebeurt dan vooral om meer controle te hebben op het middenveld. Beiden zijn centrale middenvelders en géén flankaanvallers. Als een Talbi of Tzolis ontbreekt, gaat Club aan creativiteit en snelheid inboeten.

Er is één speler die het beste profiel heeft: Michal Skoras. Maar de Pool bewijst nu al twee seizoenen lang dat de 6 miljoen euro die Club Brugge heeft betaald, een miskleun was. Veel goede wil, maar Skoras mist die klasse om het verschil te maken. Dit seizoen staat zijn teller op 2 goals en 0 assists in 26 matchen. Het is heus geen toeval dat hij amper 783 minuten speelde, waarvan 145 in de beker. Sommigen halen aan dat Skoras ook speelde in de Play-Offs. Dat klopt, maar hij was toen slechts in 3 van de 10 matchen goed voor goals en assists (4 in totaal). Zijn cijfers in de Jupiler Pro League sinds hij naar Club kwam? 2 goals en 4 assists in 47 matchen (1.634 minuten). 

Het is misschien meer hopen op een verrassing: Shandre Campbell. De Zuid-Afrikaanse flankaanvaller doet het met 6 goals en 1 assist in 13 matchen zeer goed in de Challenger Pro League. Gaat hij dan de ideale vervanger worden? Het zal misschien wel moeten, want Club Brugge nam door geen vervanger voor Skov Olsen te halen, toch een risico.

Heeft Club een risico genomen door geen flankaanvaller te halen?

Meest recent

"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

69
69
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

55
55
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

139
139
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

78
78
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

101
101
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

190
190
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

456
456
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

16
16
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

81
81
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

169
169
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

130
130
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

143
143
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

700
700
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

225
225
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

497
497
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

878
878
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

181
181
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

116
116
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

108
108
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

546
546
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

452
452
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

79
79
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

120
120
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

146
146
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

259
259

Meer sportnieuws