Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

1655 stemmen
Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

Club Brugge liet Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro vertrekken naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart haalde geen vervanger. De Belgische landskampioen moet hopen dat er geen blessures komen. Anders dreigt het toch in de penarie te komen.

Dat Skov Olsen zou vertrekken, was geen verrassing. Beide partijen waren na enkele jaren een beetje uitgekeken op elkaar. Club was tevreden met de transferprijs, Skov Olsen ging een aantal Deense collega’s vervoegen in een veel betere competitie. Iedereen tevreden.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Weinig weelde achter Talbi en Tzolis

De verwachting was wél dat Club Brugge een vervanger zou halen. Nicky Hayen hoopte dat ook. Het bestuur vond echter niet de juiste speler voor de juiste prijs. Dat is toch een risico, want op de flanken is er heus niet veel weelde. Club Brugge speelt de komende 3,5 maanden nog minstens 19 wedstrijden. In die periode hopen ze dat Christos Tzolis en Chemsdine Talbi géén blessures oplopen. De twee zijn nu al onmisbaar.

Achter hen is het een héél stuk minder. Ferran Jutgla werd al eens links geposteerd, maar de Spanjaard is geen flankaanvaller. Hij rendeert uiteraard het best al centrumspits. Wat ook blijkt. Sommigen halen Maxim De Cuyper aan als optie, maar die is ondertussen onmisbaar als linksachter. Daar brengt hij enorm veel bij. MDC is ook geen rasechte flankaanvaller. Het zijn allemaal stoplappen en geen echte oplossingen.

Skoras matig, Campbell de verrassing?

Op rechts werd Hugo Vetlesen al eens geposteerd, of Casper Nielsen. Dat gebeurt dan vooral om meer controle te hebben op het middenveld. Beiden zijn centrale middenvelders en géén flankaanvallers. Als een Talbi of Tzolis ontbreekt, gaat Club aan creativiteit en snelheid inboeten.

Er is één speler die het beste profiel heeft: Michal Skoras. Maar de Pool bewijst nu al twee seizoenen lang dat de 6 miljoen euro die Club Brugge heeft betaald, een miskleun was. Veel goede wil, maar Skoras mist die klasse om het verschil te maken. Dit seizoen staat zijn teller op 2 goals en 0 assists in 26 matchen. Het is heus geen toeval dat hij amper 783 minuten speelde, waarvan 145 in de beker. Sommigen halen aan dat Skoras ook speelde in de Play-Offs. Dat klopt, maar hij was toen slechts in 3 van de 10 matchen goed voor goals en assists (4 in totaal). Zijn cijfers in de Jupiler Pro League sinds hij naar Club kwam? 2 goals en 4 assists in 47 matchen (1.634 minuten). 

Het is misschien meer hopen op een verrassing: Shandre Campbell. De Zuid-Afrikaanse flankaanvaller doet het met 6 goals en 1 assist in 13 matchen zeer goed in de Challenger Pro League. Gaat hij dan de ideale vervanger worden? Het zal misschien wel moeten, want Club Brugge nam door geen vervanger voor Skov Olsen te halen, toch een risico.

Heeft Club een risico genomen door geen flankaanvaller te halen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

16
16
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

28
28
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

11
11
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

31
31
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

83
83
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

256
256
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

106
106
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

287
287
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

365
365
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1024
1024
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

106
106
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

403
403
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

151
151
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

168
168
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

253
253
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

46
46

Meer sportnieuws