Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

1655
Club hoopt: zorgt 'onbekende smaakmaker' voor de oplossing?

Club Brugge liet Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro vertrekken naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart haalde geen vervanger. De Belgische landskampioen moet hopen dat er geen blessures komen. Anders dreigt het toch in de penarie te komen.

Dat Skov Olsen zou vertrekken, was geen verrassing. Beide partijen waren na enkele jaren een beetje uitgekeken op elkaar. Club was tevreden met de transferprijs, Skov Olsen ging een aantal Deense collega’s vervoegen in een veel betere competitie. Iedereen tevreden.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

Weinig weelde achter Talbi en Tzolis

De verwachting was wél dat Club Brugge een vervanger zou halen. Nicky Hayen hoopte dat ook. Het bestuur vond echter niet de juiste speler voor de juiste prijs. Dat is toch een risico, want op de flanken is er heus niet veel weelde. Club Brugge speelt de komende 3,5 maanden nog minstens 19 wedstrijden. In die periode hopen ze dat Christos Tzolis en Chemsdine Talbi géén blessures oplopen. De twee zijn nu al onmisbaar.

Achter hen is het een héél stuk minder. Ferran Jutgla werd al eens links geposteerd, maar de Spanjaard is geen flankaanvaller. Hij rendeert uiteraard het best al centrumspits. Wat ook blijkt. Sommigen halen Maxim De Cuyper aan als optie, maar die is ondertussen onmisbaar als linksachter. Daar brengt hij enorm veel bij. MDC is ook geen rasechte flankaanvaller. Het zijn allemaal stoplappen en geen echte oplossingen.

Skoras matig, Campbell de verrassing?

Op rechts werd Hugo Vetlesen al eens geposteerd, of Casper Nielsen. Dat gebeurt dan vooral om meer controle te hebben op het middenveld. Beiden zijn centrale middenvelders en géén flankaanvallers. Als een Talbi of Tzolis ontbreekt, gaat Club aan creativiteit en snelheid inboeten.

Er is één speler die het beste profiel heeft: Michal Skoras. Maar de Pool bewijst nu al twee seizoenen lang dat de 6 miljoen euro die Club Brugge heeft betaald, een miskleun was. Veel goede wil, maar Skoras mist die klasse om het verschil te maken. Dit seizoen staat zijn teller op 2 goals en 0 assists in 26 matchen. Het is heus geen toeval dat hij amper 783 minuten speelde, waarvan 145 in de beker. Sommigen halen aan dat Skoras ook speelde in de Play-Offs. Dat klopt, maar hij was toen slechts in 3 van de 10 matchen goed voor goals en assists (4 in totaal). Zijn cijfers in de Jupiler Pro League sinds hij naar Club kwam? 2 goals en 4 assists in 47 matchen (1.634 minuten). 

Het is misschien meer hopen op een verrassing: Shandre Campbell. De Zuid-Afrikaanse flankaanvaller doet het met 6 goals en 1 assist in 13 matchen zeer goed in de Challenger Pro League. Gaat hij dan de ideale vervanger worden? Het zal misschien wel moeten, want Club Brugge nam door geen vervanger voor Skov Olsen te halen, toch een risico.

Heeft Club een risico genomen door geen flankaanvaller te halen?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

66
66
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

61
61
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

72
72
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

31
31
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

56
56
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

165
165
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

191
191
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

107
107
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

94
94
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

249
249
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

609
609
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

143
143
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

56
56
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

458
458
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

152
152
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

52
52
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

300
300
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

135
135
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

342
342
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1121
1121
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

363
363
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

615
615

Meer sportnieuws