Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

door
Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

Op zijn 32ste haalt Hans Vanaken bij Club Brugge nog steeds een zeer hoog niveau. Dat leverde de middenvelder dinsdagavond de derde Gouden Schoen uit zijn carrière op. Die kreeg hij overhandigd van kersvers bondscoach Rudi Garcia en dat deed ook de discussie over zijn toekomst bij de nationale ploeg weer oplaaien.

Vanaken heeft 23 caps bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, waarin hij vijf keer scoorde. Zijn laatste interland dateert echter al van november 2022, toen hij mocht opdraven in een oefenmatch tegen Egypte.

Vanaken mocht daarna wel nog mee naar het WK in Qatar, maar kreeg er geen speelminuten. Na de aanstelling van Domenico Tedesco verdween hij vervolgens helemaal uit beeld. De Duitser selecteerde Vanaken enkel in juni 2023 nog eens, zonder hem in actie te laten komen.

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Vanaken terug bij Rode Duivels?

Daarna koos Tedesco resoluut voor verjonging. In het laatste jaar gaf hij er de voorkeur aan om onder meer Arthur Vermeeren, Aster Vranckx, Albert Sambi Lokonga en Arne Engels op te roepen. Zij zijn jong en hebben potentieel, maar het is op zijn minst discutabel om te stellen dat zij op dit moment beter zijn dan Vanaken.

De roep om een terugkeer van de ervaren draaischijf klonk de voorbije maanden dan ook alsmaar luider. Die kan misschien dichterbij komen na een eerste ontmoeting met Garcia, die zelf wel nog de lippen stijf op elkaar hield.

Vanaken staat klaar voor terugkeer

Zelf was Vanaken echter duidelijk. "Kijk: ik ben altijd duidelijk geweest over de nationale ploeg. Voor mij is dat geen afgesloten hoofdstuk", bevestigde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik zal altijd klaarstaan voor de Rode Duivels."

Maar druk op de bondscoach zetten, zal hij niet doen. "Ik begrijp ook wel dat Garcia nu nog geen uitspraken doet over de selectie. De volgende wedstrijden komen er pas over een maand aan. Hij heeft nog tijd nodig om wedstrijden te bekijken en spelers te leren kennen. Blessures of andere factoren kunnen nog een rol spelen: geef hem de tijd om zijn ding te doen."

Moet Vanaken in maart weer opgeroepen worden?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

328
328
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

288
288
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

174
174
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

226
226
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

563
563
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

602
602
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

330
330
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws