Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

286 stemmen
Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

Op zijn 32ste haalt Hans Vanaken bij Club Brugge nog steeds een zeer hoog niveau. Dat leverde de middenvelder dinsdagavond de derde Gouden Schoen uit zijn carrière op. Die kreeg hij overhandigd van kersvers bondscoach Rudi Garcia en dat deed ook de discussie over zijn toekomst bij de nationale ploeg weer oplaaien.

Vanaken heeft 23 caps bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, waarin hij vijf keer scoorde. Zijn laatste interland dateert echter al van november 2022, toen hij mocht opdraven in een oefenmatch tegen Egypte.

Vanaken mocht daarna wel nog mee naar het WK in Qatar, maar kreeg er geen speelminuten. Na de aanstelling van Domenico Tedesco verdween hij vervolgens helemaal uit beeld. De Duitser selecteerde Vanaken enkel in juni 2023 nog eens, zonder hem in actie te laten komen.

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Vanaken terug bij Rode Duivels?

Daarna koos Tedesco resoluut voor verjonging. In het laatste jaar gaf hij er de voorkeur aan om onder meer Arthur Vermeeren, Aster Vranckx, Albert Sambi Lokonga en Arne Engels op te roepen. Zij zijn jong en hebben potentieel, maar het is op zijn minst discutabel om te stellen dat zij op dit moment beter zijn dan Vanaken.

De roep om een terugkeer van de ervaren draaischijf klonk de voorbije maanden dan ook alsmaar luider. Die kan misschien dichterbij komen na een eerste ontmoeting met Garcia, die zelf wel nog de lippen stijf op elkaar hield.

Vanaken staat klaar voor terugkeer

Zelf was Vanaken echter duidelijk. "Kijk: ik ben altijd duidelijk geweest over de nationale ploeg. Voor mij is dat geen afgesloten hoofdstuk", bevestigde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik zal altijd klaarstaan voor de Rode Duivels."

Maar druk op de bondscoach zetten, zal hij niet doen. "Ik begrijp ook wel dat Garcia nu nog geen uitspraken doet over de selectie. De volgende wedstrijden komen er pas over een maand aan. Hij heeft nog tijd nodig om wedstrijden te bekijken en spelers te leren kennen. Blessures of andere factoren kunnen nog een rol spelen: geef hem de tijd om zijn ding te doen."

Moet Vanaken in maart weer opgeroepen worden?

Meest recent

Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

8
8
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

8
8
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

180
180
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

34
34
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

23
23
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

169
169
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

84
84
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

118
118
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

310
310
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

287
287
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

75
75
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

156
156
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

151
151
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

53
53
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

416
416
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

290
290
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

73
73
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

304
304
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

370
370
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

114
114
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

67
67
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

443
443
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

275
275

Meer sportnieuws