Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

286
Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

Op zijn 32ste haalt Hans Vanaken bij Club Brugge nog steeds een zeer hoog niveau. Dat leverde de middenvelder dinsdagavond de derde Gouden Schoen uit zijn carrière op. Die kreeg hij overhandigd van kersvers bondscoach Rudi Garcia en dat deed ook de discussie over zijn toekomst bij de nationale ploeg weer oplaaien.

Vanaken heeft 23 caps bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, waarin hij vijf keer scoorde. Zijn laatste interland dateert echter al van november 2022, toen hij mocht opdraven in een oefenmatch tegen Egypte.

Vanaken mocht daarna wel nog mee naar het WK in Qatar, maar kreeg er geen speelminuten. Na de aanstelling van Domenico Tedesco verdween hij vervolgens helemaal uit beeld. De Duitser selecteerde Vanaken enkel in juni 2023 nog eens, zonder hem in actie te laten komen.

LEES OOK: Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Vanaken terug bij Rode Duivels?

Daarna koos Tedesco resoluut voor verjonging. In het laatste jaar gaf hij er de voorkeur aan om onder meer Arthur Vermeeren, Aster Vranckx, Albert Sambi Lokonga en Arne Engels op te roepen. Zij zijn jong en hebben potentieel, maar het is op zijn minst discutabel om te stellen dat zij op dit moment beter zijn dan Vanaken.

De roep om een terugkeer van de ervaren draaischijf klonk de voorbije maanden dan ook alsmaar luider. Die kan misschien dichterbij komen na een eerste ontmoeting met Garcia, die zelf wel nog de lippen stijf op elkaar hield.

Vanaken staat klaar voor terugkeer

Zelf was Vanaken echter duidelijk. "Kijk: ik ben altijd duidelijk geweest over de nationale ploeg. Voor mij is dat geen afgesloten hoofdstuk", bevestigde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik zal altijd klaarstaan voor de Rode Duivels."

Maar druk op de bondscoach zetten, zal hij niet doen. "Ik begrijp ook wel dat Garcia nu nog geen uitspraken doet over de selectie. De volgende wedstrijden komen er pas over een maand aan. Hij heeft nog tijd nodig om wedstrijden te bekijken en spelers te leren kennen. Blessures of andere factoren kunnen nog een rol spelen: geef hem de tijd om zijn ding te doen."

Moet Vanaken in maart weer opgeroepen worden?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

91
91
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

230
230
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

151
151
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

175
175
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

88
88
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

103
103
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws