Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

door
Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

Op zijn 32ste haalt Hans Vanaken bij Club Brugge nog steeds een zeer hoog niveau. Dat leverde de middenvelder dinsdagavond de derde Gouden Schoen uit zijn carrière op. Die kreeg hij overhandigd van kersvers bondscoach Rudi Garcia en dat deed ook de discussie over zijn toekomst bij de nationale ploeg weer oplaaien.

Vanaken heeft 23 caps bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, waarin hij vijf keer scoorde. Zijn laatste interland dateert echter al van november 2022, toen hij mocht opdraven in een oefenmatch tegen Egypte.

Vanaken mocht daarna wel nog mee naar het WK in Qatar, maar kreeg er geen speelminuten. Na de aanstelling van Domenico Tedesco verdween hij vervolgens helemaal uit beeld. De Duitser selecteerde Vanaken enkel in juni 2023 nog eens, zonder hem in actie te laten komen.

LEES OOK: Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Vanaken terug bij Rode Duivels?

Daarna koos Tedesco resoluut voor verjonging. In het laatste jaar gaf hij er de voorkeur aan om onder meer Arthur Vermeeren, Aster Vranckx, Albert Sambi Lokonga en Arne Engels op te roepen. Zij zijn jong en hebben potentieel, maar het is op zijn minst discutabel om te stellen dat zij op dit moment beter zijn dan Vanaken.

De roep om een terugkeer van de ervaren draaischijf klonk de voorbije maanden dan ook alsmaar luider. Die kan misschien dichterbij komen na een eerste ontmoeting met Garcia, die zelf wel nog de lippen stijf op elkaar hield.

Vanaken staat klaar voor terugkeer

Zelf was Vanaken echter duidelijk. "Kijk: ik ben altijd duidelijk geweest over de nationale ploeg. Voor mij is dat geen afgesloten hoofdstuk", bevestigde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik zal altijd klaarstaan voor de Rode Duivels."

Maar druk op de bondscoach zetten, zal hij niet doen. "Ik begrijp ook wel dat Garcia nu nog geen uitspraken doet over de selectie. De volgende wedstrijden komen er pas over een maand aan. Hij heeft nog tijd nodig om wedstrijden te bekijken en spelers te leren kennen. Blessures of andere factoren kunnen nog een rol spelen: geef hem de tijd om zijn ding te doen."

Moet Vanaken in maart weer opgeroepen worden?

Meest recent

OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

1
1
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

41
41
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

22
22
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

186
186
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

28
28
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

662
662
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

75
75
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

79
79
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

259
259
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

147
147
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

602
602
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

55
55
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

48
48
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

48
48
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

331
331
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

174
174
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

425
425
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

223
223
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

253
253
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

76
76
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

314
314
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

314
314
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

357
357
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

92
92
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

478
478

Meer sportnieuws