Vandenhaute is duidelijk over titelkansen Anderlecht

636 stemmen
Vandenhaute is duidelijk over titelkansen Anderlecht

Anderlecht kent niet zijn beste periode, want het verloor drie van zijn vier laatste officiële wedstrijden. Daardoor greep het naast kwalificatie voor de achtste finales van de Europa League en zakte het in de competitie ook weg naar de vijfde plaats.

Paars-Wit heeft dus averij opgelopen op twee fronten en moet opletten dat het nu ook niet op een derde front sneuvelt. Donderdag moet het immers aan de bak in zijn terugwedstrijd van de halve finale van de Croky Cup.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Anderlecht wacht hete avond op Bosuil

Daarin verdedigt het een 1-0-voorsprong tegen Antwerp, dat vorig weekend echter een knappe zege pakte tegen Club Brugge. De Great Old zal Anderlecht dus met vertrouwen opwachten op de Bosuil.

"Het zal een hete avond worden", beseft Wouter Vandenhaute dan ook bij Sporza. Maar ik ben ervan overtuigd dat we er klaar voor zijn en dat we er alles aan zullen doen. 3 jaar geleden verloren we de finale op de Heizel, maar we willen terugkeren naar Brussel. En deze keer om te winnen."

Beker meer haalbaar dan titel

De laatste prijs van Anderlecht dateert intussen al van 2017, toen het onder René Weiler de titel veroverde. Na acht jaar zonder trofee is de honger in het Lotto Park groot. Vorig seizoen kwam het dicht bij de titel, maar in de laatste twee speeldagen gaf het een ideale uitgangspositie nog uit handen.

"We willen die beker pakken. We willen heel graag een prijs", is Vandenhaute dan ook duidelijk. "En we moeten realistisch zijn: zoals het er nu naar uitziet, is de beker meer haalbaar dan de titel. Laten we dan maar voor die beker gaan."

Maakt Anderlecht dit seizoen nog kans op de titel?

Meest recent

'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

0
0
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

31
31
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

73
73
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

42
42
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

17
17
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

169
169
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

105
105
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

42
42
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

19
19
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

35
35
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

33
33
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

70
70
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

270
270
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

221
221
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

106
106
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

667
667
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

327
327
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

666
666
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

404
404
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

172
172
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

109
109
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

626
626
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

92
92

Meer sportnieuws