Vandenhaute is duidelijk over titelkansen Anderlecht

door
Vandenhaute is duidelijk over titelkansen Anderlecht

Anderlecht kent niet zijn beste periode, want het verloor drie van zijn vier laatste officiële wedstrijden. Daardoor greep het naast kwalificatie voor de achtste finales van de Europa League en zakte het in de competitie ook weg naar de vijfde plaats.

Paars-Wit heeft dus averij opgelopen op twee fronten en moet opletten dat het nu ook niet op een derde front sneuvelt. Donderdag moet het immers aan de bak in zijn terugwedstrijd van de halve finale van de Croky Cup.

LEES OOK: Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

Anderlecht wacht hete avond op Bosuil

Daarin verdedigt het een 1-0-voorsprong tegen Antwerp, dat vorig weekend echter een knappe zege pakte tegen Club Brugge. De Great Old zal Anderlecht dus met vertrouwen opwachten op de Bosuil.

"Het zal een hete avond worden", beseft Wouter Vandenhaute dan ook bij Sporza. Maar ik ben ervan overtuigd dat we er klaar voor zijn en dat we er alles aan zullen doen. 3 jaar geleden verloren we de finale op de Heizel, maar we willen terugkeren naar Brussel. En deze keer om te winnen."

Beker meer haalbaar dan titel

De laatste prijs van Anderlecht dateert intussen al van 2017, toen het onder René Weiler de titel veroverde. Na acht jaar zonder trofee is de honger in het Lotto Park groot. Vorig seizoen kwam het dicht bij de titel, maar in de laatste twee speeldagen gaf het een ideale uitgangspositie nog uit handen.

"We willen die beker pakken. We willen heel graag een prijs", is Vandenhaute dan ook duidelijk. "En we moeten realistisch zijn: zoals het er nu naar uitziet, is de beker meer haalbaar dan de titel. Laten we dan maar voor die beker gaan."

Maakt Anderlecht dit seizoen nog kans op de titel?

Meest recent

Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

11
11
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

153
153
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

164
164
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

194
194
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

251
251
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

50
50
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

229
229
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

169
169
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

172
172
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

413
413
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

357
357
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

287
287
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

188
188
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

553
553
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

705
705
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

422
422
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

345
345
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

170
170
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

647
647
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

616
616
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

385
385
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

175
175

Meer sportnieuws