Blitsvertrek Vanaken bij Club? Gouden Schoen spreekt zich uit

424 stemmen
Blitsvertrek Vanaken bij Club? Gouden Schoen spreekt zich uit

Hans Vanaken heeft dinsdagavond voor de derde keer in zijn carrière de Gouden Schoen in ontvangst mogen nemen. De spelmaker van Club Brugge zette zich daarmee op gelijke hoogte van legendes als Jan Ceulemans en Wilfried Van Moer.

Op zijn 32ste heeft Vanaken in principe ook nog de kans om een vierde Schoen te pakken en zo het record van Paul Van Himst te evenaren. Het lijkt er immers niet meer op dat hij nog Club zal verlaten.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Vanaken is gelukkig bij Club Brugge

Vanaken heeft bij Club nog een contract tot 2027 en op zijn leeftijd lijkt de trein voor een transfer naar het buitenland gepasseerd te zijn. Het is toch opmerkelijk dat een speler met zijn kwaliteiten de stap nooit gezet heeft. Enkele jaren geleden was West Ham wel concreet, maar toen hield Club het been stijf en Vanaken drong ook niet aan.

En dat lijkt hij in de toekomst ook niet meer te zullen doen. "Ik heb het nog steeds enorm naar mijn zin bij Club Brugge: anders had ik hier geen tien jaar gespeeld", geeft de Gouden Schoen aan bij Het Nieuwsblad.

Buitenland geen must, maar...

Vanaken voelt zich dus duidelijk in zijn sas. "Hier krijg ik waardering en appreciatie van iedereen rond mij. Ook privé heb ik het hier héél goed. Al die zaken helpen om optimaal te presteren."

Maar de deur naar het buitenland is niet definitief gesloten. "Veranderen om te veranderen, of om te zeggen dat ik in het buitenland heb gespeeld: het is geen must voor mij. Al weet je nooit wat er op je afkomt", laat hij toch nog een kleine opening.

Moet Vanaken nog zijn kans wagen in het buitenland?

Meest recent

Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

30
30
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

129
129
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

83
83
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

186
186
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

258
258
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

36
36
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

482
482
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

490
490
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

553
553
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

402
402
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

72
72
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

360
360
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

74
74
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

107
107
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

506
506
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

69
69
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

482
482
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

584
584
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

89
89
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

288
288
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1599
1599
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

147
147
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

236
236
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

811
811
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1402
1402

Meer sportnieuws