Complottheorieën in JPL: Referee Department reageert

door
Complottheorieën in JPL: Referee Department reageert

Ook dit seizoen eist de Belgische arbitrage helaas geregeld de hoofdrol op. Op speeldag 24 was dat helaas niet anders. Zo werden er tijdens het voorbije voetbalweekend in totaal maar liefst acht rode kaarten uitgedeeld. Een aantal van die uitsluitingen verdeelden de meningen.

Zo was er vooral heel wat te doen om de beslissing van Nathan Verboomen om Moussa N'Diaye van het veld te sturen in AA Gent-Anderlecht. Ook de rode kaart voor Dender-spits Bruny Nsimba, die tegen Charleroi een kleine beweging maakte richting Aiham Ousou, werd alom evenwel op veel onbegrip onthaald.

LEES OOK: Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

Lardot velt oordeel

In het wekelijkse Under Review geeft Jonathan Lardot, die zelf niet tevreden blijkt over het huidige niveau van zijn korps, namens het Referee Department toe dat die sanctie niet nodig was. "Er gebeurt wel iets, maar zeggen dat de VAR moet tussenkomen voor een rode kaart is in mijn ogen wel overdreven", klinkt het.

"Ik zeg niet dat er niks is, maar als we al moeten inzoomen om het mogelijk contact te zien is er volgens mij geen sprake van een clear and obvious error. Ik had hier liever geen interventie van de videoref gezien", aldus Lardot, die in diezelfde partij uiteraard wel akkoord ging met de rode kaart voor Aurélien Scheidler.

Dender benadeeld

Niettemin pech dus voor de promovendus, die zich de laatste tijd wel vaker benadeeld mocht voelen. Nadat in de voorbije drie wedstrijden diverse fases in hun nadeel uitdraaiden duiken er volgens Het Nieuwsblad stilaan dan ook alsmaar meer complottheorieën op in de tribunes van het Dender Football Complex.

"Bij Dender voelen ze zich gezocht na de recente nul op negen. 'Nicolas Laforge zorgde voor koren op de molen van de complottheorieën die in Denderleeuw steeds vaker over de tongen gaan', schreef onze clubwatcher ter plaatse", luidt het in de krant. Al lijkt dat ons dan misschien toch weer net een brugje te ver.

Dender wordt systematisch benadeeld door de arbitrage

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

201
201
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

131
131
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

81
81
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

93
93
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

92
92
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

202
202
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

682
682
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

443
443
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

238
238
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

176
176
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

932
932
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

143
143
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

408
408
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

564
564
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws