Complottheorieën in JPL: Referee Department reageert

door
Complottheorieën in JPL: Referee Department reageert

Ook dit seizoen eist de Belgische arbitrage helaas geregeld de hoofdrol op. Op speeldag 24 was dat helaas niet anders. Zo werden er tijdens het voorbije voetbalweekend in totaal maar liefst acht rode kaarten uitgedeeld. Een aantal van die uitsluitingen verdeelden de meningen.

Zo was er vooral heel wat te doen om de beslissing van Nathan Verboomen om Moussa N'Diaye van het veld te sturen in AA Gent-Anderlecht. Ook de rode kaart voor Dender-spits Bruny Nsimba, die tegen Charleroi een kleine beweging maakte richting Aiham Ousou, werd alom evenwel op veel onbegrip onthaald.

Lardot velt oordeel

In het wekelijkse Under Review geeft Jonathan Lardot, die zelf niet tevreden blijkt over het huidige niveau van zijn korps, namens het Referee Department toe dat die sanctie niet nodig was. "Er gebeurt wel iets, maar zeggen dat de VAR moet tussenkomen voor een rode kaart is in mijn ogen wel overdreven", klinkt het.

"Ik zeg niet dat er niks is, maar als we al moeten inzoomen om het mogelijk contact te zien is er volgens mij geen sprake van een clear and obvious error. Ik had hier liever geen interventie van de videoref gezien", aldus Lardot, die in diezelfde partij uiteraard wel akkoord ging met de rode kaart voor Aurélien Scheidler.

Dender benadeeld

Niettemin pech dus voor de promovendus, die zich de laatste tijd wel vaker benadeeld mocht voelen. Nadat in de voorbije drie wedstrijden diverse fases in hun nadeel uitdraaiden duiken er volgens Het Nieuwsblad stilaan dan ook alsmaar meer complottheorieën op in de tribunes van het Dender Football Complex.

"Bij Dender voelen ze zich gezocht na de recente nul op negen. 'Nicolas Laforge zorgde voor koren op de molen van de complottheorieën die in Denderleeuw steeds vaker over de tongen gaan', schreef onze clubwatcher ter plaatse", luidt het in de krant. Al lijkt dat ons dan misschien toch weer net een brugje te ver.

Dender wordt systematisch benadeeld door de arbitrage

Meest recent

Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

0
0
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

47
47
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

6
6
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

46
46
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

37
37
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

84
84
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

133
133
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

53
53
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

28
28
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

32
32
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

157
157
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

85
85
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

30
30
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

135
135
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

31
31
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

61
61
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

66
66
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

68
68
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

111
111
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

144
144
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

177
177
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

288
288
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

172
172
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

265
265

Meer sportnieuws