Complottheorieën in JPL: Referee Department reageert

door
Complottheorieën in JPL: Referee Department reageert

Ook dit seizoen eist de Belgische arbitrage helaas geregeld de hoofdrol op. Op speeldag 24 was dat helaas niet anders. Zo werden er tijdens het voorbije voetbalweekend in totaal maar liefst acht rode kaarten uitgedeeld. Een aantal van die uitsluitingen verdeelden de meningen.

Zo was er vooral heel wat te doen om de beslissing van Nathan Verboomen om Moussa N'Diaye van het veld te sturen in AA Gent-Anderlecht. Ook de rode kaart voor Dender-spits Bruny Nsimba, die tegen Charleroi een kleine beweging maakte richting Aiham Ousou, werd alom evenwel op veel onbegrip onthaald.

LEES OOK: Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

Lardot velt oordeel

In het wekelijkse Under Review geeft Jonathan Lardot, die zelf niet tevreden blijkt over het huidige niveau van zijn korps, namens het Referee Department toe dat die sanctie niet nodig was. "Er gebeurt wel iets, maar zeggen dat de VAR moet tussenkomen voor een rode kaart is in mijn ogen wel overdreven", klinkt het.

"Ik zeg niet dat er niks is, maar als we al moeten inzoomen om het mogelijk contact te zien is er volgens mij geen sprake van een clear and obvious error. Ik had hier liever geen interventie van de videoref gezien", aldus Lardot, die in diezelfde partij uiteraard wel akkoord ging met de rode kaart voor Aurélien Scheidler.

Dender benadeeld

Niettemin pech dus voor de promovendus, die zich de laatste tijd wel vaker benadeeld mocht voelen. Nadat in de voorbije drie wedstrijden diverse fases in hun nadeel uitdraaiden duiken er volgens Het Nieuwsblad stilaan dan ook alsmaar meer complottheorieën op in de tribunes van het Dender Football Complex.

"Bij Dender voelen ze zich gezocht na de recente nul op negen. 'Nicolas Laforge zorgde voor koren op de molen van de complottheorieën die in Denderleeuw steeds vaker over de tongen gaan', schreef onze clubwatcher ter plaatse", luidt het in de krant. Al lijkt dat ons dan misschien toch weer net een brugje te ver.

Dender wordt systematisch benadeeld door de arbitrage

Meest recent

Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

2
2
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

11
11
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

71
71
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

188
188
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

128
128
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

252
252
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

150
150
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

183
183
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

39
39
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

600
600
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

714
714
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

113
113
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

296
296
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

365
365
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

457
457
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

390
390
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

369
369
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

554
554
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

401
401
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

454
454
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

229
229
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357

Meer sportnieuws