Fink verklaart oorlog aan Club Brugge: "Wij zijn beter"

830 stemmen
Fink verklaart oorlog aan Club Brugge:

In de halve finale van de Croky Cup krijgt KRC Genk woensdag Club Brugge over de vloer. Een rechtstreeks duel tussen de nummers één en twee in de stand, met een ticket voor de bekerfinale als inzet. Hoewel zijn troepen een 1-2 achterstand moeten goedmaken blaakt Thorsten Fink vooraf alvast van het zelfvertrouwen, een gevoel dat zijn spelers naar eigen zeggen met hem delen.

"Wanneer ik met de spelers praat, voel ik veel goesting. In de heenwedstrijd hebben we gevoeld dat we onze voet naast die van hun kunnen zetten. Die wedstrijd verdiende dan ook geen winnaar. Details hebben er anders over beslist. We kijken nu enkel nog vooruit", blikt de Duitse coach op de clubwebsite eerst nog eens terug op de nederlaag in Jan Breydel, waar hij niet akkoord ging met een Brugse strafschop.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Genk barst van vertrouwen

"We kijken de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Ook voor Club Brugge wordt het een andere wedstrijd dan de vorige twee confrontaties op Jan Breydel. Iedereen weet nog hoe de laatste wedstrijd hier op onze grond is geëindigd. Met de steun van het publiek hebben we op enkele minuten tijd een 0-2 achterstand omgebogen in een overwinning. Ik weet dat onze spelers zich die wedstrijd ook nog herinneren."

"Dat gevoel nemen ze mee naar woensdag. Ik voel veel honger in de kleedkamer. Die wordt alleen maar groter. Het is alsof we op de oceaan varen en in de verte het eiland voor ons zien liggen. Dat geeft een extra boost in de kleedkamer. Elke Genkie wil nog eens naar de Heizel. De sfeer, de muziek, het stadion", aldus Fink, die ook rekent op de volledig uitverkochte Cegeka Arena om zijn elftal een handje te helpen.

Fink respecteert Club Brugge

Al gelooft hij simpelweg ook op de kwaliteit in zijn kern, die volgens hem niet moet onderdoen voor de tegenstander. "Zij zijn sterk en hebben veel ervaring, maar de jeugdigheid in onze groep heeft ons dit seizoen nog een enkele keer punten gekost. Wel integendeel. Dus dat mag geen excuus zijn. Op dit moment staan we op hetzelfde niveau. We gaan ons niet wegsteken en full gas vanaf het begin. Alles of niets."

"Mijn spelers zijn rotsvast overtuigd dat ze hen gaan verslaan. Zelf ben ik iets voorzichtiger, maar vind het geweldig dat dat zelfvertrouwen in de groep zit", klonk het verder nog tijdens zijn persbabbel. "Club Brugge wordt al een heel jaar gezien als de nummer 1. Dat heeft met hun historie te maken plus met hun knap parcours in de Champions League, waarvoor ik veel respect heb. Maar wij zitten er heel dicht bij."

Heynen versus Vanaken

"Als ik de spelers in de verschillende linies bekijk, zie ik geen groot verschil. Wij hebben misschien zelfs meer wisselmogelijkheden. Skov Olsen is niet vervangen ... Brugge heeft sterke spitsen, maar wij hebben de topschutter. En natuurlijk is Hans Vanaken een geweldige speler, maar ik vind dat zeker ook van Bryan Heynen. De mix van onze selectie is op dit moment heel erg goed", besluit een vastberaden Fink.

Wie is volgens u woensdag favoriet?

Meest recent

Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

0
0
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

85
85
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

67
67
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

76
76
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

49
49
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

61
61
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

99
99
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

71
71
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

73
73
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

356
356
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

98
98
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

110
110
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

251
251
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

150
150
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

349
349
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

209
209
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

154
154
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

432
432
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

136
136
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

323
323
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

136
136
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

305
305
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

253
253
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

336
336

Meer sportnieuws