Fink verklaart oorlog aan Club Brugge: "Wij zijn beter"

door
Fink verklaart oorlog aan Club Brugge:

In de halve finale van de Croky Cup krijgt KRC Genk woensdag Club Brugge over de vloer. Een rechtstreeks duel tussen de nummers één en twee in de stand, met een ticket voor de bekerfinale als inzet. Hoewel zijn troepen een 1-2 achterstand moeten goedmaken blaakt Thorsten Fink vooraf alvast van het zelfvertrouwen, een gevoel dat zijn spelers naar eigen zeggen met hem delen.

"Wanneer ik met de spelers praat, voel ik veel goesting. In de heenwedstrijd hebben we gevoeld dat we onze voet naast die van hun kunnen zetten. Die wedstrijd verdiende dan ook geen winnaar. Details hebben er anders over beslist. We kijken nu enkel nog vooruit", blikt de Duitse coach op de clubwebsite eerst nog eens terug op de nederlaag in Jan Breydel, waar hij niet akkoord ging met een Brugse strafschop.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Genk barst van vertrouwen

"We kijken de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Ook voor Club Brugge wordt het een andere wedstrijd dan de vorige twee confrontaties op Jan Breydel. Iedereen weet nog hoe de laatste wedstrijd hier op onze grond is geëindigd. Met de steun van het publiek hebben we op enkele minuten tijd een 0-2 achterstand omgebogen in een overwinning. Ik weet dat onze spelers zich die wedstrijd ook nog herinneren."

"Dat gevoel nemen ze mee naar woensdag. Ik voel veel honger in de kleedkamer. Die wordt alleen maar groter. Het is alsof we op de oceaan varen en in de verte het eiland voor ons zien liggen. Dat geeft een extra boost in de kleedkamer. Elke Genkie wil nog eens naar de Heizel. De sfeer, de muziek, het stadion", aldus Fink, die ook rekent op de volledig uitverkochte Cegeka Arena om zijn elftal een handje te helpen.

Fink respecteert Club Brugge

Al gelooft hij simpelweg ook op de kwaliteit in zijn kern, die volgens hem niet moet onderdoen voor de tegenstander. "Zij zijn sterk en hebben veel ervaring, maar de jeugdigheid in onze groep heeft ons dit seizoen nog een enkele keer punten gekost. Wel integendeel. Dus dat mag geen excuus zijn. Op dit moment staan we op hetzelfde niveau. We gaan ons niet wegsteken en full gas vanaf het begin. Alles of niets."

"Mijn spelers zijn rotsvast overtuigd dat ze hen gaan verslaan. Zelf ben ik iets voorzichtiger, maar vind het geweldig dat dat zelfvertrouwen in de groep zit", klonk het verder nog tijdens zijn persbabbel. "Club Brugge wordt al een heel jaar gezien als de nummer 1. Dat heeft met hun historie te maken plus met hun knap parcours in de Champions League, waarvoor ik veel respect heb. Maar wij zitten er heel dicht bij."

Heynen versus Vanaken

"Als ik de spelers in de verschillende linies bekijk, zie ik geen groot verschil. Wij hebben misschien zelfs meer wisselmogelijkheden. Skov Olsen is niet vervangen ... Brugge heeft sterke spitsen, maar wij hebben de topschutter. En natuurlijk is Hans Vanaken een geweldige speler, maar ik vind dat zeker ook van Bryan Heynen. De mix van onze selectie is op dit moment heel erg goed", besluit een vastberaden Fink.

Wie is volgens u woensdag favoriet?

Meest recent

'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

12
12
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

32
32
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

140
140
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

160
160
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

90
90
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

285
285
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

99
99
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

272
272
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

51
51
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

57
57
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

393
393
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

71
71
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

484
484
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

258
258
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

439
439
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

367
367
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

341
341
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1407
1407
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

448
448
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

750
750
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

326
326
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

415
415
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1127
1127
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

480
480
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

492
492

Meer sportnieuws