Fink verklaart oorlog aan Club Brugge: "Wij zijn beter"

door
Fink verklaart oorlog aan Club Brugge:

In de halve finale van de Croky Cup krijgt KRC Genk woensdag Club Brugge over de vloer. Een rechtstreeks duel tussen de nummers één en twee in de stand, met een ticket voor de bekerfinale als inzet. Hoewel zijn troepen een 1-2 achterstand moeten goedmaken blaakt Thorsten Fink vooraf alvast van het zelfvertrouwen, een gevoel dat zijn spelers naar eigen zeggen met hem delen.

"Wanneer ik met de spelers praat, voel ik veel goesting. In de heenwedstrijd hebben we gevoeld dat we onze voet naast die van hun kunnen zetten. Die wedstrijd verdiende dan ook geen winnaar. Details hebben er anders over beslist. We kijken nu enkel nog vooruit", blikt de Duitse coach op de clubwebsite eerst nog eens terug op de nederlaag in Jan Breydel, waar hij niet akkoord ging met een Brugse strafschop.

LEES OOK: Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

Genk barst van vertrouwen

"We kijken de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Ook voor Club Brugge wordt het een andere wedstrijd dan de vorige twee confrontaties op Jan Breydel. Iedereen weet nog hoe de laatste wedstrijd hier op onze grond is geëindigd. Met de steun van het publiek hebben we op enkele minuten tijd een 0-2 achterstand omgebogen in een overwinning. Ik weet dat onze spelers zich die wedstrijd ook nog herinneren."

"Dat gevoel nemen ze mee naar woensdag. Ik voel veel honger in de kleedkamer. Die wordt alleen maar groter. Het is alsof we op de oceaan varen en in de verte het eiland voor ons zien liggen. Dat geeft een extra boost in de kleedkamer. Elke Genkie wil nog eens naar de Heizel. De sfeer, de muziek, het stadion", aldus Fink, die ook rekent op de volledig uitverkochte Cegeka Arena om zijn elftal een handje te helpen.

Fink respecteert Club Brugge

Al gelooft hij simpelweg ook op de kwaliteit in zijn kern, die volgens hem niet moet onderdoen voor de tegenstander. "Zij zijn sterk en hebben veel ervaring, maar de jeugdigheid in onze groep heeft ons dit seizoen nog een enkele keer punten gekost. Wel integendeel. Dus dat mag geen excuus zijn. Op dit moment staan we op hetzelfde niveau. We gaan ons niet wegsteken en full gas vanaf het begin. Alles of niets."

"Mijn spelers zijn rotsvast overtuigd dat ze hen gaan verslaan. Zelf ben ik iets voorzichtiger, maar vind het geweldig dat dat zelfvertrouwen in de groep zit", klonk het verder nog tijdens zijn persbabbel. "Club Brugge wordt al een heel jaar gezien als de nummer 1. Dat heeft met hun historie te maken plus met hun knap parcours in de Champions League, waarvoor ik veel respect heb. Maar wij zitten er heel dicht bij."

Heynen versus Vanaken

"Als ik de spelers in de verschillende linies bekijk, zie ik geen groot verschil. Wij hebben misschien zelfs meer wisselmogelijkheden. Skov Olsen is niet vervangen ... Brugge heeft sterke spitsen, maar wij hebben de topschutter. En natuurlijk is Hans Vanaken een geweldige speler, maar ik vind dat zeker ook van Bryan Heynen. De mix van onze selectie is op dit moment heel erg goed", besluit een vastberaden Fink.

Wie is volgens u woensdag favoriet?

Meest recent

Smaakmaker kondigt zomers vertrek bij Club aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

3
3
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

58
58
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

38
38
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

49
49
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

181
181
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

314
314
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

136
136
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

92
92
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

343
343
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

422
422
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

97
97
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

70
70
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

254
254
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

506
506
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

240
240
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

418
418
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

217
217
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

164
164
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

238
238
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

422
422
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

158
158
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

650
650
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

241
241
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

197
197
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

190
190

Meer sportnieuws