Fink verklaart oorlog aan Club Brugge: "Wij zijn beter"

door
Fink verklaart oorlog aan Club Brugge:

In de halve finale van de Croky Cup krijgt KRC Genk woensdag Club Brugge over de vloer. Een rechtstreeks duel tussen de nummers één en twee in de stand, met een ticket voor de bekerfinale als inzet. Hoewel zijn troepen een 1-2 achterstand moeten goedmaken blaakt Thorsten Fink vooraf alvast van het zelfvertrouwen, een gevoel dat zijn spelers naar eigen zeggen met hem delen.

"Wanneer ik met de spelers praat, voel ik veel goesting. In de heenwedstrijd hebben we gevoeld dat we onze voet naast die van hun kunnen zetten. Die wedstrijd verdiende dan ook geen winnaar. Details hebben er anders over beslist. We kijken nu enkel nog vooruit", blikt de Duitse coach op de clubwebsite eerst nog eens terug op de nederlaag in Jan Breydel, waar hij niet akkoord ging met een Brugse strafschop.

LEES OOK: Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

Genk barst van vertrouwen

"We kijken de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Ook voor Club Brugge wordt het een andere wedstrijd dan de vorige twee confrontaties op Jan Breydel. Iedereen weet nog hoe de laatste wedstrijd hier op onze grond is geëindigd. Met de steun van het publiek hebben we op enkele minuten tijd een 0-2 achterstand omgebogen in een overwinning. Ik weet dat onze spelers zich die wedstrijd ook nog herinneren."

"Dat gevoel nemen ze mee naar woensdag. Ik voel veel honger in de kleedkamer. Die wordt alleen maar groter. Het is alsof we op de oceaan varen en in de verte het eiland voor ons zien liggen. Dat geeft een extra boost in de kleedkamer. Elke Genkie wil nog eens naar de Heizel. De sfeer, de muziek, het stadion", aldus Fink, die ook rekent op de volledig uitverkochte Cegeka Arena om zijn elftal een handje te helpen.

Fink respecteert Club Brugge

Al gelooft hij simpelweg ook op de kwaliteit in zijn kern, die volgens hem niet moet onderdoen voor de tegenstander. "Zij zijn sterk en hebben veel ervaring, maar de jeugdigheid in onze groep heeft ons dit seizoen nog een enkele keer punten gekost. Wel integendeel. Dus dat mag geen excuus zijn. Op dit moment staan we op hetzelfde niveau. We gaan ons niet wegsteken en full gas vanaf het begin. Alles of niets."

"Mijn spelers zijn rotsvast overtuigd dat ze hen gaan verslaan. Zelf ben ik iets voorzichtiger, maar vind het geweldig dat dat zelfvertrouwen in de groep zit", klonk het verder nog tijdens zijn persbabbel. "Club Brugge wordt al een heel jaar gezien als de nummer 1. Dat heeft met hun historie te maken plus met hun knap parcours in de Champions League, waarvoor ik veel respect heb. Maar wij zitten er heel dicht bij."

Heynen versus Vanaken

"Als ik de spelers in de verschillende linies bekijk, zie ik geen groot verschil. Wij hebben misschien zelfs meer wisselmogelijkheden. Skov Olsen is niet vervangen ... Brugge heeft sterke spitsen, maar wij hebben de topschutter. En natuurlijk is Hans Vanaken een geweldige speler, maar ik vind dat zeker ook van Bryan Heynen. De mix van onze selectie is op dit moment heel erg goed", besluit een vastberaden Fink.

Wie is volgens u woensdag favoriet?

Meest recent

Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

2
2
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

18
18
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

150
150
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

29
29
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

89
89
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

117
117
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

85
85
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

242
242
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

93
93
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

177
177
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

947
947
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

362
362
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

55
55
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

190
190
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

114
114
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

385
385
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

75
75
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

64
64
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

611
611
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

620
620
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

400
400
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

533
533
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

686
686
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1086
1086
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

42
42

Meer sportnieuws