Fink verklaart oorlog aan Club Brugge: "Wij zijn beter"

830
Fink verklaart oorlog aan Club Brugge:

In de halve finale van de Croky Cup krijgt KRC Genk woensdag Club Brugge over de vloer. Een rechtstreeks duel tussen de nummers één en twee in de stand, met een ticket voor de bekerfinale als inzet. Hoewel zijn troepen een 1-2 achterstand moeten goedmaken blaakt Thorsten Fink vooraf alvast van het zelfvertrouwen, een gevoel dat zijn spelers naar eigen zeggen met hem delen.

"Wanneer ik met de spelers praat, voel ik veel goesting. In de heenwedstrijd hebben we gevoeld dat we onze voet naast die van hun kunnen zetten. Die wedstrijd verdiende dan ook geen winnaar. Details hebben er anders over beslist. We kijken nu enkel nog vooruit", blikt de Duitse coach op de clubwebsite eerst nog eens terug op de nederlaag in Jan Breydel, waar hij niet akkoord ging met een Brugse strafschop.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Genk barst van vertrouwen

"We kijken de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Ook voor Club Brugge wordt het een andere wedstrijd dan de vorige twee confrontaties op Jan Breydel. Iedereen weet nog hoe de laatste wedstrijd hier op onze grond is geëindigd. Met de steun van het publiek hebben we op enkele minuten tijd een 0-2 achterstand omgebogen in een overwinning. Ik weet dat onze spelers zich die wedstrijd ook nog herinneren."

"Dat gevoel nemen ze mee naar woensdag. Ik voel veel honger in de kleedkamer. Die wordt alleen maar groter. Het is alsof we op de oceaan varen en in de verte het eiland voor ons zien liggen. Dat geeft een extra boost in de kleedkamer. Elke Genkie wil nog eens naar de Heizel. De sfeer, de muziek, het stadion", aldus Fink, die ook rekent op de volledig uitverkochte Cegeka Arena om zijn elftal een handje te helpen.

Fink respecteert Club Brugge

Al gelooft hij simpelweg ook op de kwaliteit in zijn kern, die volgens hem niet moet onderdoen voor de tegenstander. "Zij zijn sterk en hebben veel ervaring, maar de jeugdigheid in onze groep heeft ons dit seizoen nog een enkele keer punten gekost. Wel integendeel. Dus dat mag geen excuus zijn. Op dit moment staan we op hetzelfde niveau. We gaan ons niet wegsteken en full gas vanaf het begin. Alles of niets."

"Mijn spelers zijn rotsvast overtuigd dat ze hen gaan verslaan. Zelf ben ik iets voorzichtiger, maar vind het geweldig dat dat zelfvertrouwen in de groep zit", klonk het verder nog tijdens zijn persbabbel. "Club Brugge wordt al een heel jaar gezien als de nummer 1. Dat heeft met hun historie te maken plus met hun knap parcours in de Champions League, waarvoor ik veel respect heb. Maar wij zitten er heel dicht bij."

Heynen versus Vanaken

"Als ik de spelers in de verschillende linies bekijk, zie ik geen groot verschil. Wij hebben misschien zelfs meer wisselmogelijkheden. Skov Olsen is niet vervangen ... Brugge heeft sterke spitsen, maar wij hebben de topschutter. En natuurlijk is Hans Vanaken een geweldige speler, maar ik vind dat zeker ook van Bryan Heynen. De mix van onze selectie is op dit moment heel erg goed", besluit een vastberaden Fink.

Wie is volgens u woensdag favoriet?

Meest recent

Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

0
0
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

24
24
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

35
35
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

56
56
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

104
104
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

31
31
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

46
46
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

202
202
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

183
183
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

119
119
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

785
785
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

298
298
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

103
103
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

189
189
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

83
83
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

212
212
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

263
263
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

547
547
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

267
267
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

256
256
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

338
338
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

191
191
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

54
54
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34

Meer sportnieuws