‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

door
‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

RSC Anderlecht was erg bedrijvig op de wintermercato. Niet enkel inkomend, maar ook uitgaand. De winterse transfermarkt is in België al afgesloten, maar in sommige landen is de mercato nog open. Zo staat Francis Amuzu dicht bij een overgang naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre.

Amuzu werd al verschillende keren in verband gebracht met een transfer en op een bepaald moment kon Paars-Wit tot tien miljoen euro vangen voor de rappe buitenspeler. Nu krijgt het een minimale som van 1,2 miljoen euro. Zijn overgang is nagenoeg afgerond, dat laat journalist Sacha Tavolieri weten.

LEES OOK: 'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

Boot volledig gemist 

De 25-jarige Amuzu heeft bij Anderlecht nog een contract tot aan het einde van het seizoen. Paars-Wit had nog een optie voor een extra seizoen, maar zo ver zal het aldus niet komen. Anderlecht heeft de boot wel volledig gemist. Amuzu heeft een marktwaarde van 4,5 miljoen euro, maar nu zou het amper meer dan een miljoen euro ontvangen.

Amuzu is een jeugdproduct van Lier en Mechelen, maar trok al op jonge leeftijd naar de jeugdopleiding van Anderlecht. Daar brak hij uiteindelijk ook door in de A-kern. Dit seizoen kwam hij tot achttien wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij twee keer kon scoren en twee assist kon geven. De winger kampte vaak met blessureleed.

Kind van de club

Amuzu speelde uiteindelijk 251 wedstrijden voor Anderlecht met 28 doelpunten en 31 assists. De buitenspeler wordt gezien als een kind van de club, maar is nu klaar voor een nieuwe opvallende uitdaging. Amuzu is op weg naar luchthaven om naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre te trekken. Hij heeft afscheid genomen op Neerpede en kijkt uit naar zijn nieuw hoofdstuk.

Vind jij dat Anderlecht goede zaken doet met de verkoop van Amuzu?

Meest recent

Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

8
8
'Tzolis shockeert Club: spectaculaire exit dreigt plots'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

71
71
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

114
114
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

82
82
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

100
100
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

52
52
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

93
93
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

172
172
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

53
53
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

65
65
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

558
558
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

97
97
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

88
88
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

278
278
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

218
218
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

393
393
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

185
185
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

45
45
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

150
150
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

210
210
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

47
47
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

163
163
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

251
251
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

221
221

Meer sportnieuws