‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

568 stemmen
‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

RSC Anderlecht was erg bedrijvig op de wintermercato. Niet enkel inkomend, maar ook uitgaand. De winterse transfermarkt is in België al afgesloten, maar in sommige landen is de mercato nog open. Zo staat Francis Amuzu dicht bij een overgang naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre.

Amuzu werd al verschillende keren in verband gebracht met een transfer en op een bepaald moment kon Paars-Wit tot tien miljoen euro vangen voor de rappe buitenspeler. Nu krijgt het een minimale som van 1,2 miljoen euro. Zijn overgang is nagenoeg afgerond, dat laat journalist Sacha Tavolieri weten.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Boot volledig gemist 

De 25-jarige Amuzu heeft bij Anderlecht nog een contract tot aan het einde van het seizoen. Paars-Wit had nog een optie voor een extra seizoen, maar zo ver zal het aldus niet komen. Anderlecht heeft de boot wel volledig gemist. Amuzu heeft een marktwaarde van 4,5 miljoen euro, maar nu zou het amper meer dan een miljoen euro ontvangen.

Amuzu is een jeugdproduct van Lier en Mechelen, maar trok al op jonge leeftijd naar de jeugdopleiding van Anderlecht. Daar brak hij uiteindelijk ook door in de A-kern. Dit seizoen kwam hij tot achttien wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij twee keer kon scoren en twee assist kon geven. De winger kampte vaak met blessureleed.

Kind van de club

Amuzu speelde uiteindelijk 251 wedstrijden voor Anderlecht met 28 doelpunten en 31 assists. De buitenspeler wordt gezien als een kind van de club, maar is nu klaar voor een nieuwe opvallende uitdaging. Amuzu is op weg naar luchthaven om naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre te trekken. Hij heeft afscheid genomen op Neerpede en kijkt uit naar zijn nieuw hoofdstuk.

Vind jij dat Anderlecht goede zaken doet met de verkoop van Amuzu?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

43
43
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

30
30
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

41
41
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

29
29
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

93
93
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

55
55
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

38
38
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

251
251
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

167
167
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

184
184
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

359
359
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

94
94
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

214
214
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

74
74
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

394
394
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

187
187
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

169
169
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

293
293
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

297
297
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

100
100
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

348
348
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1072
1072
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

518
518
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

443
443

Meer sportnieuws