‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

door
‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

RSC Anderlecht was erg bedrijvig op de wintermercato. Niet enkel inkomend, maar ook uitgaand. De winterse transfermarkt is in België al afgesloten, maar in sommige landen is de mercato nog open. Zo staat Francis Amuzu dicht bij een overgang naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre.

Amuzu werd al verschillende keren in verband gebracht met een transfer en op een bepaald moment kon Paars-Wit tot tien miljoen euro vangen voor de rappe buitenspeler. Nu krijgt het een minimale som van 1,2 miljoen euro. Zijn overgang is nagenoeg afgerond, dat laat journalist Sacha Tavolieri weten.

LEES OOK: 'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

Boot volledig gemist 

De 25-jarige Amuzu heeft bij Anderlecht nog een contract tot aan het einde van het seizoen. Paars-Wit had nog een optie voor een extra seizoen, maar zo ver zal het aldus niet komen. Anderlecht heeft de boot wel volledig gemist. Amuzu heeft een marktwaarde van 4,5 miljoen euro, maar nu zou het amper meer dan een miljoen euro ontvangen.

Amuzu is een jeugdproduct van Lier en Mechelen, maar trok al op jonge leeftijd naar de jeugdopleiding van Anderlecht. Daar brak hij uiteindelijk ook door in de A-kern. Dit seizoen kwam hij tot achttien wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij twee keer kon scoren en twee assist kon geven. De winger kampte vaak met blessureleed.

Kind van de club

Amuzu speelde uiteindelijk 251 wedstrijden voor Anderlecht met 28 doelpunten en 31 assists. De buitenspeler wordt gezien als een kind van de club, maar is nu klaar voor een nieuwe opvallende uitdaging. Amuzu is op weg naar luchthaven om naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre te trekken. Hij heeft afscheid genomen op Neerpede en kijkt uit naar zijn nieuw hoofdstuk.

Vind jij dat Anderlecht goede zaken doet met de verkoop van Amuzu?

Meest recent

'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

71
71
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

10
10
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

42
42
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

52
52
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

18
18
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

45
45
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

132
132
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

123
123
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

103
103
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

182
182
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

47
47
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

96
96
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

44
44
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

202
202
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

152
152
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

184
184
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

64
64
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

87
87
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

626
626
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

435
435
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

625
625
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

438
438
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

325
325
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

124
124

Meer sportnieuws