‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

door
‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

RSC Anderlecht was erg bedrijvig op de wintermercato. Niet enkel inkomend, maar ook uitgaand. De winterse transfermarkt is in België al afgesloten, maar in sommige landen is de mercato nog open. Zo staat Francis Amuzu dicht bij een overgang naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre.

Amuzu werd al verschillende keren in verband gebracht met een transfer en op een bepaald moment kon Paars-Wit tot tien miljoen euro vangen voor de rappe buitenspeler. Nu krijgt het een minimale som van 1,2 miljoen euro. Zijn overgang is nagenoeg afgerond, dat laat journalist Sacha Tavolieri weten.

LEES OOK: ‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Boot volledig gemist 

De 25-jarige Amuzu heeft bij Anderlecht nog een contract tot aan het einde van het seizoen. Paars-Wit had nog een optie voor een extra seizoen, maar zo ver zal het aldus niet komen. Anderlecht heeft de boot wel volledig gemist. Amuzu heeft een marktwaarde van 4,5 miljoen euro, maar nu zou het amper meer dan een miljoen euro ontvangen.

Amuzu is een jeugdproduct van Lier en Mechelen, maar trok al op jonge leeftijd naar de jeugdopleiding van Anderlecht. Daar brak hij uiteindelijk ook door in de A-kern. Dit seizoen kwam hij tot achttien wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij twee keer kon scoren en twee assist kon geven. De winger kampte vaak met blessureleed.

Kind van de club

Amuzu speelde uiteindelijk 251 wedstrijden voor Anderlecht met 28 doelpunten en 31 assists. De buitenspeler wordt gezien als een kind van de club, maar is nu klaar voor een nieuwe opvallende uitdaging. Amuzu is op weg naar luchthaven om naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre te trekken. Hij heeft afscheid genomen op Neerpede en kijkt uit naar zijn nieuw hoofdstuk.

Vind jij dat Anderlecht goede zaken doet met de verkoop van Amuzu?

Meest recent

Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

89
89
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

80
80
‘Bounida hakt interlandknoop door: KBVB in rep en roer’

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

79
79
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

32
32
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

212
212
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

211
211
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

63
63
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

506
506
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

218
218
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

28
28
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

133
133
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

147
147
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

231
231
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

53
53
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

361
361
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

113
113
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

287
287
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

293
293
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

137
137
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

225
225
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

213
213
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

143
143
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

130
130
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

181
181

Meer sportnieuws