‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

568 stemmen
‘Volgende Anderlecht-transfer afgerond: kwestie van uren’

RSC Anderlecht was erg bedrijvig op de wintermercato. Niet enkel inkomend, maar ook uitgaand. De winterse transfermarkt is in België al afgesloten, maar in sommige landen is de mercato nog open. Zo staat Francis Amuzu dicht bij een overgang naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre.

Amuzu werd al verschillende keren in verband gebracht met een transfer en op een bepaald moment kon Paars-Wit tot tien miljoen euro vangen voor de rappe buitenspeler. Nu krijgt het een minimale som van 1,2 miljoen euro. Zijn overgang is nagenoeg afgerond, dat laat journalist Sacha Tavolieri weten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Boot volledig gemist 

De 25-jarige Amuzu heeft bij Anderlecht nog een contract tot aan het einde van het seizoen. Paars-Wit had nog een optie voor een extra seizoen, maar zo ver zal het aldus niet komen. Anderlecht heeft de boot wel volledig gemist. Amuzu heeft een marktwaarde van 4,5 miljoen euro, maar nu zou het amper meer dan een miljoen euro ontvangen.

Amuzu is een jeugdproduct van Lier en Mechelen, maar trok al op jonge leeftijd naar de jeugdopleiding van Anderlecht. Daar brak hij uiteindelijk ook door in de A-kern. Dit seizoen kwam hij tot achttien wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij twee keer kon scoren en twee assist kon geven. De winger kampte vaak met blessureleed.

Kind van de club

Amuzu speelde uiteindelijk 251 wedstrijden voor Anderlecht met 28 doelpunten en 31 assists. De buitenspeler wordt gezien als een kind van de club, maar is nu klaar voor een nieuwe opvallende uitdaging. Amuzu is op weg naar luchthaven om naar het Braziliaanse Gremio Porto Alegre te trekken. Hij heeft afscheid genomen op Neerpede en kijkt uit naar zijn nieuw hoofdstuk.

Vind jij dat Anderlecht goede zaken doet met de verkoop van Amuzu?

Meest recent

België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

48
48
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

234
234
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

58
58
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

56
56
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

189
189
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

69
69
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

25
25
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

59
59
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

141
141
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

289
289
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

29
29
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

191
191
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

38
38
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

362
362
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

497
497
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

392
392
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

726
726
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

262
262
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

372
372
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

613
613
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

670
670
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

465
465
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

706
706

Meer sportnieuws