Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

door
Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

Sven Kums is inmiddels al 36 jaar en eerder werd gehint dat dit het laatste seizoen van de middenvelder zou zijn. Het contract van Kums bij KAA Gent loopt ook aan het einde van het seizoen. Tegenover Het Laatste Nieuws baarde de routinier nu opzien met nieuwe uitspraken over zijn toekomst.

Kums is de aanvoerder én ervaren rot bij KAA Gent. De Buffalo’s kennen een minder seizoen en ondanks zijn 37 jaar moet hij nog regelmatig opdraven en de meubelen redden bij KAA Gent. Dit seizoen zit hij aan twee doelpunten in vijftien competitiewedstrijden.

LEES OOK: ‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

Ouderdomsdeken 

Kums is hét ouderdomsdeken bij KAA Gent. "Daar wordt wel eens mee gelachen in de kleedkamer. Neem nu de vorige coach, Wouter Vrancken. Ik heb nog met hem gevoetbald, terwijl de jongere gasten hem enkel kennen als trainer. Ik heb ook nog tegen de papa van Andri Gudjohnsen gespeeld. Of tegen Arnar Vidarsson en met Danijel Milicevic, die het trouwens goed doet als hoofdcoach."

Nu lijkt Kums toch nog te willen doorgaan. "Kijk, eind februari word ik 37. Je wéét dat het einde van je carrière nadert. Het plan is om nu alles te geven tot de Play-Offs en dan zal ik beslissen of ik doorga als profvoetballer. Daar is de club ook vanop de hoogte. Ik las hier en daar dat het een uitgemaakte zaak is dat ik zou stoppen. Dat heb ik nooit gezegd. Er is nog niets beslist."

Knappe carrière

Kums heeft een knappe carrière achter de rug. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelde onder meer bij KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Na zijn buitenlandse avontuur trok de middenvelder naar RSC Anderlecht en begon hij aan een tweede passage bij KAA Gent. De routinier was een Belgische jeugdinternational, maar pakte nooit een cap bij de Rode Duivels.

Hoop jij dat Kums nog zal doorgaan als profvoetballer?

Meest recent

DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

47
47
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

134
134
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

33
33
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

253
253
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

78
78
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

88
88
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

48
48
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

568
568
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

62
62
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

394
394
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

528
528
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

328
328
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

551
551
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

262
262
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

374
374
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1066
1066
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

441
441
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

492
492
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

131
131
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

244
244
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

362
362
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

449
449
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

58
58
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

566
566

Meer sportnieuws