Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

343
Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

Sven Kums is inmiddels al 36 jaar en eerder werd gehint dat dit het laatste seizoen van de middenvelder zou zijn. Het contract van Kums bij KAA Gent loopt ook aan het einde van het seizoen. Tegenover Het Laatste Nieuws baarde de routinier nu opzien met nieuwe uitspraken over zijn toekomst.

Kums is de aanvoerder én ervaren rot bij KAA Gent. De Buffalo’s kennen een minder seizoen en ondanks zijn 37 jaar moet hij nog regelmatig opdraven en de meubelen redden bij KAA Gent. Dit seizoen zit hij aan twee doelpunten in vijftien competitiewedstrijden.

LEES OOK: Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Ouderdomsdeken 

Kums is hét ouderdomsdeken bij KAA Gent. "Daar wordt wel eens mee gelachen in de kleedkamer. Neem nu de vorige coach, Wouter Vrancken. Ik heb nog met hem gevoetbald, terwijl de jongere gasten hem enkel kennen als trainer. Ik heb ook nog tegen de papa van Andri Gudjohnsen gespeeld. Of tegen Arnar Vidarsson en met Danijel Milicevic, die het trouwens goed doet als hoofdcoach."

Nu lijkt Kums toch nog te willen doorgaan. "Kijk, eind februari word ik 37. Je wéét dat het einde van je carrière nadert. Het plan is om nu alles te geven tot de Play-Offs en dan zal ik beslissen of ik doorga als profvoetballer. Daar is de club ook vanop de hoogte. Ik las hier en daar dat het een uitgemaakte zaak is dat ik zou stoppen. Dat heb ik nooit gezegd. Er is nog niets beslist."

Knappe carrière

Kums heeft een knappe carrière achter de rug. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelde onder meer bij KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Na zijn buitenlandse avontuur trok de middenvelder naar RSC Anderlecht en begon hij aan een tweede passage bij KAA Gent. De routinier was een Belgische jeugdinternational, maar pakte nooit een cap bij de Rode Duivels.

Hoop jij dat Kums nog zal doorgaan als profvoetballer?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

43
43
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

34
34
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

10
10
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

91
91
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

143
143
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

90
90
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

83
83
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

363
363
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

113
113
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

80
80
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

99
99
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

29
29
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

74
74
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

284
284
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

53
53
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

117
117
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

224
224
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

218
218
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

31
31
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

89
89
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1084
1084

Meer sportnieuws