Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

343 stemmen
Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

Sven Kums is inmiddels al 36 jaar en eerder werd gehint dat dit het laatste seizoen van de middenvelder zou zijn. Het contract van Kums bij KAA Gent loopt ook aan het einde van het seizoen. Tegenover Het Laatste Nieuws baarde de routinier nu opzien met nieuwe uitspraken over zijn toekomst.

Kums is de aanvoerder én ervaren rot bij KAA Gent. De Buffalo’s kennen een minder seizoen en ondanks zijn 37 jaar moet hij nog regelmatig opdraven en de meubelen redden bij KAA Gent. Dit seizoen zit hij aan twee doelpunten in vijftien competitiewedstrijden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Ouderdomsdeken 

Kums is hét ouderdomsdeken bij KAA Gent. "Daar wordt wel eens mee gelachen in de kleedkamer. Neem nu de vorige coach, Wouter Vrancken. Ik heb nog met hem gevoetbald, terwijl de jongere gasten hem enkel kennen als trainer. Ik heb ook nog tegen de papa van Andri Gudjohnsen gespeeld. Of tegen Arnar Vidarsson en met Danijel Milicevic, die het trouwens goed doet als hoofdcoach."

Nu lijkt Kums toch nog te willen doorgaan. "Kijk, eind februari word ik 37. Je wéét dat het einde van je carrière nadert. Het plan is om nu alles te geven tot de Play-Offs en dan zal ik beslissen of ik doorga als profvoetballer. Daar is de club ook vanop de hoogte. Ik las hier en daar dat het een uitgemaakte zaak is dat ik zou stoppen. Dat heb ik nooit gezegd. Er is nog niets beslist."

Knappe carrière

Kums heeft een knappe carrière achter de rug. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelde onder meer bij KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Na zijn buitenlandse avontuur trok de middenvelder naar RSC Anderlecht en begon hij aan een tweede passage bij KAA Gent. De routinier was een Belgische jeugdinternational, maar pakte nooit een cap bij de Rode Duivels.

Hoop jij dat Kums nog zal doorgaan als profvoetballer?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

87
87
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

25
25
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

79
79
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

74
74
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

110
110
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

142
142
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

770
770
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

519
519
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

379
379
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

692
692
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2186
2186
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws