Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

door
Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

Sven Kums is inmiddels al 36 jaar en eerder werd gehint dat dit het laatste seizoen van de middenvelder zou zijn. Het contract van Kums bij KAA Gent loopt ook aan het einde van het seizoen. Tegenover Het Laatste Nieuws baarde de routinier nu opzien met nieuwe uitspraken over zijn toekomst.

Kums is de aanvoerder én ervaren rot bij KAA Gent. De Buffalo’s kennen een minder seizoen en ondanks zijn 37 jaar moet hij nog regelmatig opdraven en de meubelen redden bij KAA Gent. Dit seizoen zit hij aan twee doelpunten in vijftien competitiewedstrijden.

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

Ouderdomsdeken 

Kums is hét ouderdomsdeken bij KAA Gent. "Daar wordt wel eens mee gelachen in de kleedkamer. Neem nu de vorige coach, Wouter Vrancken. Ik heb nog met hem gevoetbald, terwijl de jongere gasten hem enkel kennen als trainer. Ik heb ook nog tegen de papa van Andri Gudjohnsen gespeeld. Of tegen Arnar Vidarsson en met Danijel Milicevic, die het trouwens goed doet als hoofdcoach."

Nu lijkt Kums toch nog te willen doorgaan. "Kijk, eind februari word ik 37. Je wéét dat het einde van je carrière nadert. Het plan is om nu alles te geven tot de Play-Offs en dan zal ik beslissen of ik doorga als profvoetballer. Daar is de club ook vanop de hoogte. Ik las hier en daar dat het een uitgemaakte zaak is dat ik zou stoppen. Dat heb ik nooit gezegd. Er is nog niets beslist."

Knappe carrière

Kums heeft een knappe carrière achter de rug. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelde onder meer bij KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Na zijn buitenlandse avontuur trok de middenvelder naar RSC Anderlecht en begon hij aan een tweede passage bij KAA Gent. De routinier was een Belgische jeugdinternational, maar pakte nooit een cap bij de Rode Duivels.

Hoop jij dat Kums nog zal doorgaan als profvoetballer?

Meest recent

Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

5
5
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

19
19
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

15
15
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

135
135
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

113
113
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

109
109
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

131
131
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

86
86
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

223
223
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

257
257
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

716
716
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

40
40
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

280
280
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

70
70
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1018
1018
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

367
367
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

131
131
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

160
160
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

381
381
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

56
56
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

151
151
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2071
2071
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

606
606
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

635
635
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22

Meer sportnieuws