‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

470
‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

Francis Amuzu (25) leek ooit een goudhaantje voor Anderlecht, maar blijft steken in middelmaat. Zijn contract loopt af, en de club wil hem nu nog verkopen om loonkosten te besparen. Napoli toonde interesse, maar enkel Gremio bracht een bod uit: 1,5 miljoen euro. Anderlecht hoopt op 2 miljoen, maar sportief directeur Olivier Renard twijfelt.

LEES OOK: Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Amuzu zal niet meer ontploffen: “Loopt zichzelf vast in middelmaat”

Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit Francis Amuzu (25) een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren. “Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, stelde Het Laatste Nieuws terecht vast.

“Hij is wel doorgebroken bij Anderlecht, maar na zijn sterke periodes in 2021 en 2022 heb ik geen vooruitgang meer gezien”, beaamde Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad. De analist stelt dat Amuzu een enorme versnelling heeft en dreigend is, maar dat je zijn gebreken óók blijft zien.

“Qua goals en assists is het gewoon te weinig. Daar zie je hem geen stappen in maken en da’s zonde.” 

Romain Van der Pluym schrijft in La Dernière Heure dat Amuzu al lange tijd wordt verdedigd. Elk jaar had hij een moment waarop iedereen dacht dat hij eindelijk zou ontploffen.

“De constatering is als volgt: op de lange termijn zal het hem nooit lukken. Hij heeft een aantal seizoenen stilgestaan.”

8 miljoen was te weinig: “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”

In de voorbije maanden werd daarom de vraag gesteld of beide partijen niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu heeft zijn contract meerdere malen verlengd, vaak op het juiste moment.

Hij verdient een goed salaris en drukt zwaar op de begroting van zijn club. Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 4,5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

In de zomer van 2023 vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs. 

Olympiakos toonde de concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. Volgens Le Soir smeekte Felice Mazzu, destijds coach van Anderlecht, Peter Verbeke, toen CEO Sports, om het bod van acht miljoen euro van Nice niet te accepteren.

“Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Napoli, Mallorca en Paris FC

Francis Amuzu bevindt zich in zijn laatste contractjaar, al kan Anderlecht wel nog de optie voor een extra jaar lichten. Alleen betekent zo'n optie ook automatisch een loonsverhoging en zijn salaris is al hoog.

Vooral met het oog om flink wat salariskosten te besparen, is de kans groot dat Olivier Renard meewerkt aan een transfer. De timing van zijn vertrek lijkt misschien vreemd, maar kan verklaard worden door de wens van Anderlecht om de loonkosten te drukken.

Napoli meldde zich vorige week bij Anderlecht voor Amuzu als opvolger voor de naar PSG vertrokken Kivicha Kvaratskhelia. Er was nog geen officieel bod binnengekomen, maar de Italianen volgden het dossier alert op.

Mallorca en Paris FC toonden ook interesse, maar deze pistes werden niet concreet. Zij kunnen Amuzu financieel niet bieden wat de andere gegadigden.

Welles-nietesspel met Gremio, solden bij Anderlecht

Gremio hengelt eveneens naar Francis Amuzu en de Brazilianen zouden zelfs over de beste papieren beschikken. Volgens La Dernière Heure is Gremio de enige club die een bod heeft uitgebracht op hem, maar Olivier Renard zou nog steeds niet overtuigd zijn van de Braziliaanse aanbieding.

De sportief directeur wil zijn spurtbom niet zonder enige onderhandeling laten gaan. Gremio biedt een aanlokkelijk loon en een transfersom van anderhalf miljoen euro, terwijl Anderlecht hoopt op maximaal twee miljoen.

"Als ik het bedrag hoor voor Amuzu.. Nu lijkt het precies solden te zijn om hem zo snel mogelijk van de hand te doen. Dat vind ik vreemd”,stelde Gilles De Bilde bij DAZN.

De Braziliaanse deadline sluit pas op 28 februari, maar volgens Sudinfo was Amuzu eerst niet erg enthousiast over het idee om naar Brazilië te gaan. Een verhuis naar Zuid-Amerika met zijn hele gezin is uiteraard niet zo evident en Amuzu zou daarmee sportief geen stap vooruit zetten in zijn carrière.

Opvallend is dat de Franstalige krant vorig weekend claimde dat Amuzu dan toch akkoord ging met het voorstel dat Gremio hem aanbiedt. Amuzu leek van plan om al op het vliegtuig naar Brazilië te stappen, maar da's voorlopig nog niet aan de orde omdat ook het Italiaanse Napoli in de dans sprong.

Amuzu moet naar Gremio trekken

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

6
6
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

63
63
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

30
30
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

55
55
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

94
94
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

16
16
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

312
312
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

194
194
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

116
116
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

80
80
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

210
210
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

212
212
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

336
336
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

259
259
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

144
144

Meer sportnieuws