‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

470
‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

Francis Amuzu (25) leek ooit een goudhaantje voor Anderlecht, maar blijft steken in middelmaat. Zijn contract loopt af, en de club wil hem nu nog verkopen om loonkosten te besparen. Napoli toonde interesse, maar enkel Gremio bracht een bod uit: 1,5 miljoen euro. Anderlecht hoopt op 2 miljoen, maar sportief directeur Olivier Renard twijfelt.

LEES OOK: Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Amuzu zal niet meer ontploffen: “Loopt zichzelf vast in middelmaat”

Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit Francis Amuzu (25) een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren. “Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, stelde Het Laatste Nieuws terecht vast.

“Hij is wel doorgebroken bij Anderlecht, maar na zijn sterke periodes in 2021 en 2022 heb ik geen vooruitgang meer gezien”, beaamde Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad. De analist stelt dat Amuzu een enorme versnelling heeft en dreigend is, maar dat je zijn gebreken óók blijft zien.

“Qua goals en assists is het gewoon te weinig. Daar zie je hem geen stappen in maken en da’s zonde.” 

Romain Van der Pluym schrijft in La Dernière Heure dat Amuzu al lange tijd wordt verdedigd. Elk jaar had hij een moment waarop iedereen dacht dat hij eindelijk zou ontploffen.

“De constatering is als volgt: op de lange termijn zal het hem nooit lukken. Hij heeft een aantal seizoenen stilgestaan.”

8 miljoen was te weinig: “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”

In de voorbije maanden werd daarom de vraag gesteld of beide partijen niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu heeft zijn contract meerdere malen verlengd, vaak op het juiste moment.

Hij verdient een goed salaris en drukt zwaar op de begroting van zijn club. Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 4,5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

In de zomer van 2023 vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs. 

Olympiakos toonde de concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. Volgens Le Soir smeekte Felice Mazzu, destijds coach van Anderlecht, Peter Verbeke, toen CEO Sports, om het bod van acht miljoen euro van Nice niet te accepteren.

“Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Napoli, Mallorca en Paris FC

Francis Amuzu bevindt zich in zijn laatste contractjaar, al kan Anderlecht wel nog de optie voor een extra jaar lichten. Alleen betekent zo'n optie ook automatisch een loonsverhoging en zijn salaris is al hoog.

Vooral met het oog om flink wat salariskosten te besparen, is de kans groot dat Olivier Renard meewerkt aan een transfer. De timing van zijn vertrek lijkt misschien vreemd, maar kan verklaard worden door de wens van Anderlecht om de loonkosten te drukken.

Napoli meldde zich vorige week bij Anderlecht voor Amuzu als opvolger voor de naar PSG vertrokken Kivicha Kvaratskhelia. Er was nog geen officieel bod binnengekomen, maar de Italianen volgden het dossier alert op.

Mallorca en Paris FC toonden ook interesse, maar deze pistes werden niet concreet. Zij kunnen Amuzu financieel niet bieden wat de andere gegadigden.

Welles-nietesspel met Gremio, solden bij Anderlecht

Gremio hengelt eveneens naar Francis Amuzu en de Brazilianen zouden zelfs over de beste papieren beschikken. Volgens La Dernière Heure is Gremio de enige club die een bod heeft uitgebracht op hem, maar Olivier Renard zou nog steeds niet overtuigd zijn van de Braziliaanse aanbieding.

De sportief directeur wil zijn spurtbom niet zonder enige onderhandeling laten gaan. Gremio biedt een aanlokkelijk loon en een transfersom van anderhalf miljoen euro, terwijl Anderlecht hoopt op maximaal twee miljoen.

"Als ik het bedrag hoor voor Amuzu.. Nu lijkt het precies solden te zijn om hem zo snel mogelijk van de hand te doen. Dat vind ik vreemd”,stelde Gilles De Bilde bij DAZN.

De Braziliaanse deadline sluit pas op 28 februari, maar volgens Sudinfo was Amuzu eerst niet erg enthousiast over het idee om naar Brazilië te gaan. Een verhuis naar Zuid-Amerika met zijn hele gezin is uiteraard niet zo evident en Amuzu zou daarmee sportief geen stap vooruit zetten in zijn carrière.

Opvallend is dat de Franstalige krant vorig weekend claimde dat Amuzu dan toch akkoord ging met het voorstel dat Gremio hem aanbiedt. Amuzu leek van plan om al op het vliegtuig naar Brazilië te stappen, maar da's voorlopig nog niet aan de orde omdat ook het Italiaanse Napoli in de dans sprong.

Amuzu moet naar Gremio trekken

Meest recent

Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

7
7
Duivels met basisdebutant? Opvallende naam imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

23
23
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

132
132
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

271
271
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

99
99
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

23
23
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

282
282
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

27
27
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

334
334
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

324
324
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

18
18
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

70
70
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

42
42
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

43
43
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

254
254
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

45
45
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

160
160
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

660
660
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

142
142
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

78
78
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

173
173
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

32
32
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

181
181
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

93
93
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

236
236

Meer sportnieuws