‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

470 stemmen
‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

Francis Amuzu (25) leek ooit een goudhaantje voor Anderlecht, maar blijft steken in middelmaat. Zijn contract loopt af, en de club wil hem nu nog verkopen om loonkosten te besparen. Napoli toonde interesse, maar enkel Gremio bracht een bod uit: 1,5 miljoen euro. Anderlecht hoopt op 2 miljoen, maar sportief directeur Olivier Renard twijfelt.

LEES OOK: 'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

Amuzu zal niet meer ontploffen: “Loopt zichzelf vast in middelmaat”

Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit Francis Amuzu (25) een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren. “Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, stelde Het Laatste Nieuws terecht vast.

“Hij is wel doorgebroken bij Anderlecht, maar na zijn sterke periodes in 2021 en 2022 heb ik geen vooruitgang meer gezien”, beaamde Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad. De analist stelt dat Amuzu een enorme versnelling heeft en dreigend is, maar dat je zijn gebreken óók blijft zien.

“Qua goals en assists is het gewoon te weinig. Daar zie je hem geen stappen in maken en da’s zonde.” 

Romain Van der Pluym schrijft in La Dernière Heure dat Amuzu al lange tijd wordt verdedigd. Elk jaar had hij een moment waarop iedereen dacht dat hij eindelijk zou ontploffen.

“De constatering is als volgt: op de lange termijn zal het hem nooit lukken. Hij heeft een aantal seizoenen stilgestaan.”

8 miljoen was te weinig: “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”

In de voorbije maanden werd daarom de vraag gesteld of beide partijen niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu heeft zijn contract meerdere malen verlengd, vaak op het juiste moment.

Hij verdient een goed salaris en drukt zwaar op de begroting van zijn club. Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 4,5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

In de zomer van 2023 vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs. 

Olympiakos toonde de concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. Volgens Le Soir smeekte Felice Mazzu, destijds coach van Anderlecht, Peter Verbeke, toen CEO Sports, om het bod van acht miljoen euro van Nice niet te accepteren.

“Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Napoli, Mallorca en Paris FC

Francis Amuzu bevindt zich in zijn laatste contractjaar, al kan Anderlecht wel nog de optie voor een extra jaar lichten. Alleen betekent zo'n optie ook automatisch een loonsverhoging en zijn salaris is al hoog.

Vooral met het oog om flink wat salariskosten te besparen, is de kans groot dat Olivier Renard meewerkt aan een transfer. De timing van zijn vertrek lijkt misschien vreemd, maar kan verklaard worden door de wens van Anderlecht om de loonkosten te drukken.

Napoli meldde zich vorige week bij Anderlecht voor Amuzu als opvolger voor de naar PSG vertrokken Kivicha Kvaratskhelia. Er was nog geen officieel bod binnengekomen, maar de Italianen volgden het dossier alert op.

Mallorca en Paris FC toonden ook interesse, maar deze pistes werden niet concreet. Zij kunnen Amuzu financieel niet bieden wat de andere gegadigden.

Welles-nietesspel met Gremio, solden bij Anderlecht

Gremio hengelt eveneens naar Francis Amuzu en de Brazilianen zouden zelfs over de beste papieren beschikken. Volgens La Dernière Heure is Gremio de enige club die een bod heeft uitgebracht op hem, maar Olivier Renard zou nog steeds niet overtuigd zijn van de Braziliaanse aanbieding.

De sportief directeur wil zijn spurtbom niet zonder enige onderhandeling laten gaan. Gremio biedt een aanlokkelijk loon en een transfersom van anderhalf miljoen euro, terwijl Anderlecht hoopt op maximaal twee miljoen.

"Als ik het bedrag hoor voor Amuzu.. Nu lijkt het precies solden te zijn om hem zo snel mogelijk van de hand te doen. Dat vind ik vreemd”,stelde Gilles De Bilde bij DAZN.

De Braziliaanse deadline sluit pas op 28 februari, maar volgens Sudinfo was Amuzu eerst niet erg enthousiast over het idee om naar Brazilië te gaan. Een verhuis naar Zuid-Amerika met zijn hele gezin is uiteraard niet zo evident en Amuzu zou daarmee sportief geen stap vooruit zetten in zijn carrière.

Opvallend is dat de Franstalige krant vorig weekend claimde dat Amuzu dan toch akkoord ging met het voorstel dat Gremio hem aanbiedt. Amuzu leek van plan om al op het vliegtuig naar Brazilië te stappen, maar da's voorlopig nog niet aan de orde omdat ook het Italiaanse Napoli in de dans sprong.

Amuzu moet naar Gremio trekken

Meest recent

'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

1
1
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

19
19
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

60
60
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

100
100
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

267
267
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

37
37
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

85
85
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

933
933
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

819
819
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

132
132
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

445
445
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

871
871
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

535
535
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

808
808
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

669
669
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

552
552
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

126
126
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

32
32
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

275
275
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

771
771
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

192
192
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

30
30
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

181
181
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

346
346
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

298
298

Meer sportnieuws