‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

470
‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

Francis Amuzu (25) leek ooit een goudhaantje voor Anderlecht, maar blijft steken in middelmaat. Zijn contract loopt af, en de club wil hem nu nog verkopen om loonkosten te besparen. Napoli toonde interesse, maar enkel Gremio bracht een bod uit: 1,5 miljoen euro. Anderlecht hoopt op 2 miljoen, maar sportief directeur Olivier Renard twijfelt.

LEES OOK: Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

Amuzu zal niet meer ontploffen: “Loopt zichzelf vast in middelmaat”

Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit Francis Amuzu (25) een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren. “Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, stelde Het Laatste Nieuws terecht vast.

“Hij is wel doorgebroken bij Anderlecht, maar na zijn sterke periodes in 2021 en 2022 heb ik geen vooruitgang meer gezien”, beaamde Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad. De analist stelt dat Amuzu een enorme versnelling heeft en dreigend is, maar dat je zijn gebreken óók blijft zien.

“Qua goals en assists is het gewoon te weinig. Daar zie je hem geen stappen in maken en da’s zonde.” 

Romain Van der Pluym schrijft in La Dernière Heure dat Amuzu al lange tijd wordt verdedigd. Elk jaar had hij een moment waarop iedereen dacht dat hij eindelijk zou ontploffen.

“De constatering is als volgt: op de lange termijn zal het hem nooit lukken. Hij heeft een aantal seizoenen stilgestaan.”

8 miljoen was te weinig: “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”

In de voorbije maanden werd daarom de vraag gesteld of beide partijen niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu heeft zijn contract meerdere malen verlengd, vaak op het juiste moment.

Hij verdient een goed salaris en drukt zwaar op de begroting van zijn club. Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 4,5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

In de zomer van 2023 vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs. 

Olympiakos toonde de concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. Volgens Le Soir smeekte Felice Mazzu, destijds coach van Anderlecht, Peter Verbeke, toen CEO Sports, om het bod van acht miljoen euro van Nice niet te accepteren.

“Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Napoli, Mallorca en Paris FC

Francis Amuzu bevindt zich in zijn laatste contractjaar, al kan Anderlecht wel nog de optie voor een extra jaar lichten. Alleen betekent zo'n optie ook automatisch een loonsverhoging en zijn salaris is al hoog.

Vooral met het oog om flink wat salariskosten te besparen, is de kans groot dat Olivier Renard meewerkt aan een transfer. De timing van zijn vertrek lijkt misschien vreemd, maar kan verklaard worden door de wens van Anderlecht om de loonkosten te drukken.

Napoli meldde zich vorige week bij Anderlecht voor Amuzu als opvolger voor de naar PSG vertrokken Kivicha Kvaratskhelia. Er was nog geen officieel bod binnengekomen, maar de Italianen volgden het dossier alert op.

Mallorca en Paris FC toonden ook interesse, maar deze pistes werden niet concreet. Zij kunnen Amuzu financieel niet bieden wat de andere gegadigden.

Welles-nietesspel met Gremio, solden bij Anderlecht

Gremio hengelt eveneens naar Francis Amuzu en de Brazilianen zouden zelfs over de beste papieren beschikken. Volgens La Dernière Heure is Gremio de enige club die een bod heeft uitgebracht op hem, maar Olivier Renard zou nog steeds niet overtuigd zijn van de Braziliaanse aanbieding.

De sportief directeur wil zijn spurtbom niet zonder enige onderhandeling laten gaan. Gremio biedt een aanlokkelijk loon en een transfersom van anderhalf miljoen euro, terwijl Anderlecht hoopt op maximaal twee miljoen.

"Als ik het bedrag hoor voor Amuzu.. Nu lijkt het precies solden te zijn om hem zo snel mogelijk van de hand te doen. Dat vind ik vreemd”,stelde Gilles De Bilde bij DAZN.

De Braziliaanse deadline sluit pas op 28 februari, maar volgens Sudinfo was Amuzu eerst niet erg enthousiast over het idee om naar Brazilië te gaan. Een verhuis naar Zuid-Amerika met zijn hele gezin is uiteraard niet zo evident en Amuzu zou daarmee sportief geen stap vooruit zetten in zijn carrière.

Opvallend is dat de Franstalige krant vorig weekend claimde dat Amuzu dan toch akkoord ging met het voorstel dat Gremio hem aanbiedt. Amuzu leek van plan om al op het vliegtuig naar Brazilië te stappen, maar da's voorlopig nog niet aan de orde omdat ook het Italiaanse Napoli in de dans sprong.

Amuzu moet naar Gremio trekken

Meest recent

Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

43
43
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

30
30
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

231
231
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

25
25
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

84
84
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

154
154
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

185
185
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

182
182
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

247
247
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

97
97
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

710
710
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

231
231
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

321
321
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

453
453
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

420
420
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

149
149
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

96
96
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

75
75
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

319
319
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

63
63
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

89
89
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

24
24
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

127
127
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

26
26
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

285
285

Meer sportnieuws