‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

470 stemmen
‘’Ramptransfer’ Anderlecht loopt stevig op de klippen'

Francis Amuzu (25) leek ooit een goudhaantje voor Anderlecht, maar blijft steken in middelmaat. Zijn contract loopt af, en de club wil hem nu nog verkopen om loonkosten te besparen. Napoli toonde interesse, maar enkel Gremio bracht een bod uit: 1,5 miljoen euro. Anderlecht hoopt op 2 miljoen, maar sportief directeur Olivier Renard twijfelt.

LEES OOK: Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

Amuzu zal niet meer ontploffen: “Loopt zichzelf vast in middelmaat”

Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit Francis Amuzu (25) een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren. “Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, stelde Het Laatste Nieuws terecht vast.

“Hij is wel doorgebroken bij Anderlecht, maar na zijn sterke periodes in 2021 en 2022 heb ik geen vooruitgang meer gezien”, beaamde Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad. De analist stelt dat Amuzu een enorme versnelling heeft en dreigend is, maar dat je zijn gebreken óók blijft zien.

“Qua goals en assists is het gewoon te weinig. Daar zie je hem geen stappen in maken en da’s zonde.” 

Romain Van der Pluym schrijft in La Dernière Heure dat Amuzu al lange tijd wordt verdedigd. Elk jaar had hij een moment waarop iedereen dacht dat hij eindelijk zou ontploffen.

“De constatering is als volgt: op de lange termijn zal het hem nooit lukken. Hij heeft een aantal seizoenen stilgestaan.”

8 miljoen was te weinig: “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”

In de voorbije maanden werd daarom de vraag gesteld of beide partijen niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu heeft zijn contract meerdere malen verlengd, vaak op het juiste moment.

Hij verdient een goed salaris en drukt zwaar op de begroting van zijn club. Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 4,5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

In de zomer van 2023 vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs. 

Olympiakos toonde de concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. Volgens Le Soir smeekte Felice Mazzu, destijds coach van Anderlecht, Peter Verbeke, toen CEO Sports, om het bod van acht miljoen euro van Nice niet te accepteren.

“Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Napoli, Mallorca en Paris FC

Francis Amuzu bevindt zich in zijn laatste contractjaar, al kan Anderlecht wel nog de optie voor een extra jaar lichten. Alleen betekent zo'n optie ook automatisch een loonsverhoging en zijn salaris is al hoog.

Vooral met het oog om flink wat salariskosten te besparen, is de kans groot dat Olivier Renard meewerkt aan een transfer. De timing van zijn vertrek lijkt misschien vreemd, maar kan verklaard worden door de wens van Anderlecht om de loonkosten te drukken.

Napoli meldde zich vorige week bij Anderlecht voor Amuzu als opvolger voor de naar PSG vertrokken Kivicha Kvaratskhelia. Er was nog geen officieel bod binnengekomen, maar de Italianen volgden het dossier alert op.

Mallorca en Paris FC toonden ook interesse, maar deze pistes werden niet concreet. Zij kunnen Amuzu financieel niet bieden wat de andere gegadigden.

Welles-nietesspel met Gremio, solden bij Anderlecht

Gremio hengelt eveneens naar Francis Amuzu en de Brazilianen zouden zelfs over de beste papieren beschikken. Volgens La Dernière Heure is Gremio de enige club die een bod heeft uitgebracht op hem, maar Olivier Renard zou nog steeds niet overtuigd zijn van de Braziliaanse aanbieding.

De sportief directeur wil zijn spurtbom niet zonder enige onderhandeling laten gaan. Gremio biedt een aanlokkelijk loon en een transfersom van anderhalf miljoen euro, terwijl Anderlecht hoopt op maximaal twee miljoen.

"Als ik het bedrag hoor voor Amuzu.. Nu lijkt het precies solden te zijn om hem zo snel mogelijk van de hand te doen. Dat vind ik vreemd”,stelde Gilles De Bilde bij DAZN.

De Braziliaanse deadline sluit pas op 28 februari, maar volgens Sudinfo was Amuzu eerst niet erg enthousiast over het idee om naar Brazilië te gaan. Een verhuis naar Zuid-Amerika met zijn hele gezin is uiteraard niet zo evident en Amuzu zou daarmee sportief geen stap vooruit zetten in zijn carrière.

Opvallend is dat de Franstalige krant vorig weekend claimde dat Amuzu dan toch akkoord ging met het voorstel dat Gremio hem aanbiedt. Amuzu leek van plan om al op het vliegtuig naar Brazilië te stappen, maar da's voorlopig nog niet aan de orde omdat ook het Italiaanse Napoli in de dans sprong.

Amuzu moet naar Gremio trekken

Meest recent

Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

13
13
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

11
11
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

16
16
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

30
30
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

143
143
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

380
380
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

104
104
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

387
387
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

198
198
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

153
153
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

105
105
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

252
252
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

404
404
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

665
665
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

505
505
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

428
428
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

106
106
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

923
923
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

86
86
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

353
353
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

73
73
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

158
158
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

482
482

Meer sportnieuws