Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

507
Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

Vincent Kompany raast dit seizoen door de Bundesliga, maar toch is alles niet koek en ei. De Belgische oefenmeester eist zéér dominant spel, maar dat komt ook met enkele gaten in zijn filosofie. Bayern maakt een karrenvracht aan doelpunten, maar slikt er ook veel.

De cijfers van Bayern na 20 Bundesliga-matchen zijn hallucinant: gemiddeld 71% balbezit, 100 grote kansen gecreëerd, 62 doelpunten, 677 gemiddeld aantal passes per match en 144 hoekschoppen. Toch zette erevoorzitter van Bayern, Uli Hoeness, coach Kompany op scherp.

LEES OOK: Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Topper op komst

Bayern telt nu zes punten meer dan landskampioen Bayer Leverkusen. Op 15 februari staat de topper tussen de twee Duitse grootmachten op het programma. Hoeness zei in november nog dat het Bayern van Kompany niet te stoppen is en kampioen zal spelen. Op die woorden kwam hij nu verrassend genoeg terug. “Ik moet mezelf corrigeren. Leverkusen is sterker dan verwacht en ambeteert ons. Ik heb het vermoeden dat zij ons de komende maanden zullen blijven ambeteren", citeerde Het Laatste Nieuws.

Hoeness ziet het somber in voor de topper tegen Leverkusen. De voorzitter vindt dat Kompany té koppig vast blijft houden aan zijn ultra aanvallende speelstijl. Dat leidde de afgelopen weken onder meer tot een pijnlijke Europese nederlaag tegen Feyenoord én veel tegendoelpunten. “Het is in de eerste plaats aan Max Eberl (sportief directeur, red) om op de trainer af te stappen, maar als ik Kompany zelf zie, zal ik hem ook wel de vraag stellen waarom wij zoveel makkelijke tegentreffers slikken. Wat is dat toch?”

Hommeles Bayern 

In de laatste vijf wedstrijden kreeg Bayern tien doelpunten om de oren. Ook volgens icoon Joshua Kimmich is dat te veel. Vooral in het slot van de wedstrijd lijken de spelers gas terug te nemen. “Veel doelpunten vallen in het slot van de wedstrijd, als we een ruime voorsprong hebben en bijgevolg jongens gaan relaxen”, aldus de Duitse international eerder. 

Kompany laat Bayern erg aanvallend voetballen, maar dat zorgt ook voor veel ruimte op de counter. Doelman Manuel Neuer komt vaak oog in oog met aanvallers omdat de overige tien spelers op de helft van de tegenstander staan. ‘Het zal alvast niet Vincent Kompany zijn die zijn filosofie zal wijzigen voor een tegentreffer meer of minder’, klinkt het nog.

Vind jij dat Kompany zijn aanvallende tactiek moet aanpassen?

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

5
5
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

11
11
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

111
111
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

28
28
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

86
86
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

80
80
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

306
306
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

143
143
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

150
150
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

90
90
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

327
327
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

150
150
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

298
298
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

212
212
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

124
124
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

300
300
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

134
134
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

115
115
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

29
29

Meer sportnieuws