Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

door
Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

Vincent Kompany raast dit seizoen door de Bundesliga, maar toch is alles niet koek en ei. De Belgische oefenmeester eist zéér dominant spel, maar dat komt ook met enkele gaten in zijn filosofie. Bayern maakt een karrenvracht aan doelpunten, maar slikt er ook veel.

De cijfers van Bayern na 20 Bundesliga-matchen zijn hallucinant: gemiddeld 71% balbezit, 100 grote kansen gecreëerd, 62 doelpunten, 677 gemiddeld aantal passes per match en 144 hoekschoppen. Toch zette erevoorzitter van Bayern, Uli Hoeness, coach Kompany op scherp.

LEES OOK: 'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

Topper op komst

Bayern telt nu zes punten meer dan landskampioen Bayer Leverkusen. Op 15 februari staat de topper tussen de twee Duitse grootmachten op het programma. Hoeness zei in november nog dat het Bayern van Kompany niet te stoppen is en kampioen zal spelen. Op die woorden kwam hij nu verrassend genoeg terug. “Ik moet mezelf corrigeren. Leverkusen is sterker dan verwacht en ambeteert ons. Ik heb het vermoeden dat zij ons de komende maanden zullen blijven ambeteren", citeerde Het Laatste Nieuws.

Hoeness ziet het somber in voor de topper tegen Leverkusen. De voorzitter vindt dat Kompany té koppig vast blijft houden aan zijn ultra aanvallende speelstijl. Dat leidde de afgelopen weken onder meer tot een pijnlijke Europese nederlaag tegen Feyenoord én veel tegendoelpunten. “Het is in de eerste plaats aan Max Eberl (sportief directeur, red) om op de trainer af te stappen, maar als ik Kompany zelf zie, zal ik hem ook wel de vraag stellen waarom wij zoveel makkelijke tegentreffers slikken. Wat is dat toch?”

Hommeles Bayern 

In de laatste vijf wedstrijden kreeg Bayern tien doelpunten om de oren. Ook volgens icoon Joshua Kimmich is dat te veel. Vooral in het slot van de wedstrijd lijken de spelers gas terug te nemen. “Veel doelpunten vallen in het slot van de wedstrijd, als we een ruime voorsprong hebben en bijgevolg jongens gaan relaxen”, aldus de Duitse international eerder. 

Kompany laat Bayern erg aanvallend voetballen, maar dat zorgt ook voor veel ruimte op de counter. Doelman Manuel Neuer komt vaak oog in oog met aanvallers omdat de overige tien spelers op de helft van de tegenstander staan. ‘Het zal alvast niet Vincent Kompany zijn die zijn filosofie zal wijzigen voor een tegentreffer meer of minder’, klinkt het nog.

Vind jij dat Kompany zijn aanvallende tactiek moet aanpassen?

Meest recent

Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

15
15
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

52
52
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

25
25
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

60
60
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

89
89
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

64
64
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

110
110
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

62
62
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

308
308
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

387
387
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

110
110
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

465
465
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

299
299
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

117
117
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

274
274
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

551
551
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

98
98
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

72
72
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

47
47
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

409
409
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

611
611
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

301
301
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

98
98
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

86
86
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

524
524

Meer sportnieuws