Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

507 stemmen
Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

Vincent Kompany raast dit seizoen door de Bundesliga, maar toch is alles niet koek en ei. De Belgische oefenmeester eist zéér dominant spel, maar dat komt ook met enkele gaten in zijn filosofie. Bayern maakt een karrenvracht aan doelpunten, maar slikt er ook veel.

De cijfers van Bayern na 20 Bundesliga-matchen zijn hallucinant: gemiddeld 71% balbezit, 100 grote kansen gecreëerd, 62 doelpunten, 677 gemiddeld aantal passes per match en 144 hoekschoppen. Toch zette erevoorzitter van Bayern, Uli Hoeness, coach Kompany op scherp.

LEES OOK: Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Topper op komst

Bayern telt nu zes punten meer dan landskampioen Bayer Leverkusen. Op 15 februari staat de topper tussen de twee Duitse grootmachten op het programma. Hoeness zei in november nog dat het Bayern van Kompany niet te stoppen is en kampioen zal spelen. Op die woorden kwam hij nu verrassend genoeg terug. “Ik moet mezelf corrigeren. Leverkusen is sterker dan verwacht en ambeteert ons. Ik heb het vermoeden dat zij ons de komende maanden zullen blijven ambeteren", citeerde Het Laatste Nieuws.

Hoeness ziet het somber in voor de topper tegen Leverkusen. De voorzitter vindt dat Kompany té koppig vast blijft houden aan zijn ultra aanvallende speelstijl. Dat leidde de afgelopen weken onder meer tot een pijnlijke Europese nederlaag tegen Feyenoord én veel tegendoelpunten. “Het is in de eerste plaats aan Max Eberl (sportief directeur, red) om op de trainer af te stappen, maar als ik Kompany zelf zie, zal ik hem ook wel de vraag stellen waarom wij zoveel makkelijke tegentreffers slikken. Wat is dat toch?”

Hommeles Bayern 

In de laatste vijf wedstrijden kreeg Bayern tien doelpunten om de oren. Ook volgens icoon Joshua Kimmich is dat te veel. Vooral in het slot van de wedstrijd lijken de spelers gas terug te nemen. “Veel doelpunten vallen in het slot van de wedstrijd, als we een ruime voorsprong hebben en bijgevolg jongens gaan relaxen”, aldus de Duitse international eerder. 

Kompany laat Bayern erg aanvallend voetballen, maar dat zorgt ook voor veel ruimte op de counter. Doelman Manuel Neuer komt vaak oog in oog met aanvallers omdat de overige tien spelers op de helft van de tegenstander staan. ‘Het zal alvast niet Vincent Kompany zijn die zijn filosofie zal wijzigen voor een tegentreffer meer of minder’, klinkt het nog.

Vind jij dat Kompany zijn aanvallende tactiek moet aanpassen?

Meest recent

Recordtransfer De Cat neemt plots een sensationele wending

Nathan De Cat werd bij Hoffenheim aangekondigd als een toptransfer die tijd zou krijgen om te ...

11
11
Union geeft gouden zege nog weg: dissonant krijgt 3 op 10

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

25
25
Laatste stuiptrekking Infatino? Crisismeeting afgekondigd

Gianni infantino bevindt zich in steeds nauwere schoentjes. Volgens de laatste berichten heeft de ...

47
47
'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

88
88
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

78
78
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

59
59
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

56
56
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

56
56
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

167
167
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

71
71
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

126
126
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

575
575
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

555
555
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

179
179
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

649
649
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

41
41
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

124
124
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

65
65
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

404
404
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

212
212
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

657
657
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

241
241
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

788
788
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

967
967
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

117
117

Meer sportnieuws