Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

507
Bayern trekt ‘koppige’ Kompany in twijfel: “Wat is dat toch?!”

Vincent Kompany raast dit seizoen door de Bundesliga, maar toch is alles niet koek en ei. De Belgische oefenmeester eist zéér dominant spel, maar dat komt ook met enkele gaten in zijn filosofie. Bayern maakt een karrenvracht aan doelpunten, maar slikt er ook veel.

De cijfers van Bayern na 20 Bundesliga-matchen zijn hallucinant: gemiddeld 71% balbezit, 100 grote kansen gecreëerd, 62 doelpunten, 677 gemiddeld aantal passes per match en 144 hoekschoppen. Toch zette erevoorzitter van Bayern, Uli Hoeness, coach Kompany op scherp.

LEES OOK: 'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Topper op komst

Bayern telt nu zes punten meer dan landskampioen Bayer Leverkusen. Op 15 februari staat de topper tussen de twee Duitse grootmachten op het programma. Hoeness zei in november nog dat het Bayern van Kompany niet te stoppen is en kampioen zal spelen. Op die woorden kwam hij nu verrassend genoeg terug. “Ik moet mezelf corrigeren. Leverkusen is sterker dan verwacht en ambeteert ons. Ik heb het vermoeden dat zij ons de komende maanden zullen blijven ambeteren", citeerde Het Laatste Nieuws.

Hoeness ziet het somber in voor de topper tegen Leverkusen. De voorzitter vindt dat Kompany té koppig vast blijft houden aan zijn ultra aanvallende speelstijl. Dat leidde de afgelopen weken onder meer tot een pijnlijke Europese nederlaag tegen Feyenoord én veel tegendoelpunten. “Het is in de eerste plaats aan Max Eberl (sportief directeur, red) om op de trainer af te stappen, maar als ik Kompany zelf zie, zal ik hem ook wel de vraag stellen waarom wij zoveel makkelijke tegentreffers slikken. Wat is dat toch?”

Hommeles Bayern 

In de laatste vijf wedstrijden kreeg Bayern tien doelpunten om de oren. Ook volgens icoon Joshua Kimmich is dat te veel. Vooral in het slot van de wedstrijd lijken de spelers gas terug te nemen. “Veel doelpunten vallen in het slot van de wedstrijd, als we een ruime voorsprong hebben en bijgevolg jongens gaan relaxen”, aldus de Duitse international eerder. 

Kompany laat Bayern erg aanvallend voetballen, maar dat zorgt ook voor veel ruimte op de counter. Doelman Manuel Neuer komt vaak oog in oog met aanvallers omdat de overige tien spelers op de helft van de tegenstander staan. ‘Het zal alvast niet Vincent Kompany zijn die zijn filosofie zal wijzigen voor een tegentreffer meer of minder’, klinkt het nog.

Vind jij dat Kompany zijn aanvallende tactiek moet aanpassen?

Meest recent

Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

54
54
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

199
199
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

118
118
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

156
156
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

132
132
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

444
444
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

551
551
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

82
82
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

229
229
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

561
561
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

225
225
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

270
270
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

41
41
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

552
552
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

91
91
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

72
72
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

71
71
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

81
81
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

249
249
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

206
206
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

128
128
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

645
645
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

110
110
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

102
102
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

706
706

Meer sportnieuws