Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

1171
Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

Matte Smets heeft zijn transfer van Sint-Truiden VV naar KRC Genk enorm goed verteerd. De jonge centrale verdediger is een absolute sterkhouder onder Thorsten Fink en werd zelfs al Rode Duivel. Smets behoort ook tot één van de topkandidaten voor 'Belofte van het Jaar' op het Gala van de Gouden Schoen.

Smets is momenteel één van de meest beloftevolle Belgische verdedigers. De verdediger werkte zich op 21-jarige leeftijd op als leider in de verdediging van KRC Genk. Ook bij de Rode Duivels werd hij al verschillende keren geselecteerd en mocht hij één wedstrijd opdraven. Smets sprak met Het Laatste Nieuws over het Gala van de Gouden Schoen.

LEES OOK: Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Belofte van het Jaar

Smets is één van de kanshebbers voor de categorie ‘Belofte van het Jaar’ op het Gala van de Gouden Schoen. Zelf blijft de verdediger er bescheiden onder. “Geen idee hoe ik dat moet inschatten. Er zijn zoveel goede jonge spelers geweest dit jaar. Ik vermoed dat ik wel ergens in de top drie of top vijf ga zitten, maar winnen weet ik niet zo. We zullen het dinsdag wel zien.”

KRC Genk legde afgelopen zomer een dikke twee miljoen euro op tafel en T1 Fink nam Smets mee van STVV. Dit seizoen zit de 21-jarige Belg al aan 23 competitiewedstrijden. Smets is dan ook niet meer weg te denken uit de verdediging van de Limburgers. Met een marktwaarde van tien miljoen euro en nog een contract tot 2028 heeft KRC Genk goud in handen.

Gouden Schoen

Als één van de favorieten voor de hoofdprijs, de Gouden Schoen, verraste Smets met een ploegmakker naar voren te schuiven. “Ik zal het wel op tv volgen. Wie ik de Gouden Schoen zie winnen? Over de twee stemrondes heen denk ik dan toch Vanaken, al is Tolu hier heel goed bezig. En ik vind ook dat Bryan (Heynen, red.) een sterk seizoen aan het spelen is.”

Volgens Smets is Heynen een onderschatte speler en krijgt hij niet de lof die hij eigenlijk wel verdient. “Ik vind dat hij soms niet de lof krijgt die hij verdient, ook omdat het een stille werker is en het er niet zo spectaculair uitziet allemaal. Dit team kan niet zonder Bryan. Hij is onze motor. Onze draaischijf.”

Vind jij Heynen één van de favorieten voor de Gouden Schoen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

18
18
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

22
22
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

28
28
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

63
63
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

114
114
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

114
114
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

248
248
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

250
250
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

115
115
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

206
206
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

172
172
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

245
245
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

307
307
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

206
206
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

92
92
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

52
52
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

139
139
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

958
958

Meer sportnieuws