Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

1171 stemmen
Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

Matte Smets heeft zijn transfer van Sint-Truiden VV naar KRC Genk enorm goed verteerd. De jonge centrale verdediger is een absolute sterkhouder onder Thorsten Fink en werd zelfs al Rode Duivel. Smets behoort ook tot één van de topkandidaten voor 'Belofte van het Jaar' op het Gala van de Gouden Schoen.

Smets is momenteel één van de meest beloftevolle Belgische verdedigers. De verdediger werkte zich op 21-jarige leeftijd op als leider in de verdediging van KRC Genk. Ook bij de Rode Duivels werd hij al verschillende keren geselecteerd en mocht hij één wedstrijd opdraven. Smets sprak met Het Laatste Nieuws over het Gala van de Gouden Schoen.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Belofte van het Jaar

Smets is één van de kanshebbers voor de categorie ‘Belofte van het Jaar’ op het Gala van de Gouden Schoen. Zelf blijft de verdediger er bescheiden onder. “Geen idee hoe ik dat moet inschatten. Er zijn zoveel goede jonge spelers geweest dit jaar. Ik vermoed dat ik wel ergens in de top drie of top vijf ga zitten, maar winnen weet ik niet zo. We zullen het dinsdag wel zien.”

KRC Genk legde afgelopen zomer een dikke twee miljoen euro op tafel en T1 Fink nam Smets mee van STVV. Dit seizoen zit de 21-jarige Belg al aan 23 competitiewedstrijden. Smets is dan ook niet meer weg te denken uit de verdediging van de Limburgers. Met een marktwaarde van tien miljoen euro en nog een contract tot 2028 heeft KRC Genk goud in handen.

Gouden Schoen

Als één van de favorieten voor de hoofdprijs, de Gouden Schoen, verraste Smets met een ploegmakker naar voren te schuiven. “Ik zal het wel op tv volgen. Wie ik de Gouden Schoen zie winnen? Over de twee stemrondes heen denk ik dan toch Vanaken, al is Tolu hier heel goed bezig. En ik vind ook dat Bryan (Heynen, red.) een sterk seizoen aan het spelen is.”

Volgens Smets is Heynen een onderschatte speler en krijgt hij niet de lof die hij eigenlijk wel verdient. “Ik vind dat hij soms niet de lof krijgt die hij verdient, ook omdat het een stille werker is en het er niet zo spectaculair uitziet allemaal. Dit team kan niet zonder Bryan. Hij is onze motor. Onze draaischijf.”

Vind jij Heynen één van de favorieten voor de Gouden Schoen?

Meest recent

'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

49
49
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

63
63
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

71
71
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

278
278
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

159
159
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

694
694
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

13
13
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

84
84
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

160
160
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

342
342
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

81
81
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

54
54
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

837
837
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

280
280
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

450
450
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

734
734
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

300
300
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

453
453
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

410
410
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

52
52
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

40
40
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

126
126
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

141
141

Meer sportnieuws