Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

1171 stemmen
Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

Matte Smets heeft zijn transfer van Sint-Truiden VV naar KRC Genk enorm goed verteerd. De jonge centrale verdediger is een absolute sterkhouder onder Thorsten Fink en werd zelfs al Rode Duivel. Smets behoort ook tot één van de topkandidaten voor 'Belofte van het Jaar' op het Gala van de Gouden Schoen.

Smets is momenteel één van de meest beloftevolle Belgische verdedigers. De verdediger werkte zich op 21-jarige leeftijd op als leider in de verdediging van KRC Genk. Ook bij de Rode Duivels werd hij al verschillende keren geselecteerd en mocht hij één wedstrijd opdraven. Smets sprak met Het Laatste Nieuws over het Gala van de Gouden Schoen.

LEES OOK: De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Belofte van het Jaar

Smets is één van de kanshebbers voor de categorie ‘Belofte van het Jaar’ op het Gala van de Gouden Schoen. Zelf blijft de verdediger er bescheiden onder. “Geen idee hoe ik dat moet inschatten. Er zijn zoveel goede jonge spelers geweest dit jaar. Ik vermoed dat ik wel ergens in de top drie of top vijf ga zitten, maar winnen weet ik niet zo. We zullen het dinsdag wel zien.”

KRC Genk legde afgelopen zomer een dikke twee miljoen euro op tafel en T1 Fink nam Smets mee van STVV. Dit seizoen zit de 21-jarige Belg al aan 23 competitiewedstrijden. Smets is dan ook niet meer weg te denken uit de verdediging van de Limburgers. Met een marktwaarde van tien miljoen euro en nog een contract tot 2028 heeft KRC Genk goud in handen.

Gouden Schoen

Als één van de favorieten voor de hoofdprijs, de Gouden Schoen, verraste Smets met een ploegmakker naar voren te schuiven. “Ik zal het wel op tv volgen. Wie ik de Gouden Schoen zie winnen? Over de twee stemrondes heen denk ik dan toch Vanaken, al is Tolu hier heel goed bezig. En ik vind ook dat Bryan (Heynen, red.) een sterk seizoen aan het spelen is.”

Volgens Smets is Heynen een onderschatte speler en krijgt hij niet de lof die hij eigenlijk wel verdient. “Ik vind dat hij soms niet de lof krijgt die hij verdient, ook omdat het een stille werker is en het er niet zo spectaculair uitziet allemaal. Dit team kan niet zonder Bryan. Hij is onze motor. Onze draaischijf.”

Vind jij Heynen één van de favorieten voor de Gouden Schoen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

47
47
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

60
60
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

17
17
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

51
51
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

261
261
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

336
336
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

373
373
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

331
331
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

150
150
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

84
84
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

88
88
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

497
497
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

114
114
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

110
110
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

81
81
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

79
79
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

247
247
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

243
243
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

738
738
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

334
334
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

176
176
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

177
177
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

163
163

Meer sportnieuws