Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

1171 stemmen
Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

Matte Smets heeft zijn transfer van Sint-Truiden VV naar KRC Genk enorm goed verteerd. De jonge centrale verdediger is een absolute sterkhouder onder Thorsten Fink en werd zelfs al Rode Duivel. Smets behoort ook tot één van de topkandidaten voor 'Belofte van het Jaar' op het Gala van de Gouden Schoen.

Smets is momenteel één van de meest beloftevolle Belgische verdedigers. De verdediger werkte zich op 21-jarige leeftijd op als leider in de verdediging van KRC Genk. Ook bij de Rode Duivels werd hij al verschillende keren geselecteerd en mocht hij één wedstrijd opdraven. Smets sprak met Het Laatste Nieuws over het Gala van de Gouden Schoen.

LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Belofte van het Jaar

Smets is één van de kanshebbers voor de categorie ‘Belofte van het Jaar’ op het Gala van de Gouden Schoen. Zelf blijft de verdediger er bescheiden onder. “Geen idee hoe ik dat moet inschatten. Er zijn zoveel goede jonge spelers geweest dit jaar. Ik vermoed dat ik wel ergens in de top drie of top vijf ga zitten, maar winnen weet ik niet zo. We zullen het dinsdag wel zien.”

KRC Genk legde afgelopen zomer een dikke twee miljoen euro op tafel en T1 Fink nam Smets mee van STVV. Dit seizoen zit de 21-jarige Belg al aan 23 competitiewedstrijden. Smets is dan ook niet meer weg te denken uit de verdediging van de Limburgers. Met een marktwaarde van tien miljoen euro en nog een contract tot 2028 heeft KRC Genk goud in handen.

Gouden Schoen

Als één van de favorieten voor de hoofdprijs, de Gouden Schoen, verraste Smets met een ploegmakker naar voren te schuiven. “Ik zal het wel op tv volgen. Wie ik de Gouden Schoen zie winnen? Over de twee stemrondes heen denk ik dan toch Vanaken, al is Tolu hier heel goed bezig. En ik vind ook dat Bryan (Heynen, red.) een sterk seizoen aan het spelen is.”

Volgens Smets is Heynen een onderschatte speler en krijgt hij niet de lof die hij eigenlijk wel verdient. “Ik vind dat hij soms niet de lof krijgt die hij verdient, ook omdat het een stille werker is en het er niet zo spectaculair uitziet allemaal. Dit team kan niet zonder Bryan. Hij is onze motor. Onze draaischijf.”

Vind jij Heynen één van de favorieten voor de Gouden Schoen?

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

11
11
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

46
46
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

19
19
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

173
173
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

73
73
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

497
497
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

41
41
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

218
218
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

207
207
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

459
459
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

414
414
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

474
474
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

101
101
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

212
212
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

138
138
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

269
269
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

539
539
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

330
330
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws