Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

door
Matte Smets verrast met Gouden Schoen-favoriet: “Verdient meer...”

Matte Smets heeft zijn transfer van Sint-Truiden VV naar KRC Genk enorm goed verteerd. De jonge centrale verdediger is een absolute sterkhouder onder Thorsten Fink en werd zelfs al Rode Duivel. Smets behoort ook tot één van de topkandidaten voor 'Belofte van het Jaar' op het Gala van de Gouden Schoen.

Smets is momenteel één van de meest beloftevolle Belgische verdedigers. De verdediger werkte zich op 21-jarige leeftijd op als leider in de verdediging van KRC Genk. Ook bij de Rode Duivels werd hij al verschillende keren geselecteerd en mocht hij één wedstrijd opdraven. Smets sprak met Het Laatste Nieuws over het Gala van de Gouden Schoen.

LEES OOK: Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Belofte van het Jaar

Smets is één van de kanshebbers voor de categorie ‘Belofte van het Jaar’ op het Gala van de Gouden Schoen. Zelf blijft de verdediger er bescheiden onder. “Geen idee hoe ik dat moet inschatten. Er zijn zoveel goede jonge spelers geweest dit jaar. Ik vermoed dat ik wel ergens in de top drie of top vijf ga zitten, maar winnen weet ik niet zo. We zullen het dinsdag wel zien.”

KRC Genk legde afgelopen zomer een dikke twee miljoen euro op tafel en T1 Fink nam Smets mee van STVV. Dit seizoen zit de 21-jarige Belg al aan 23 competitiewedstrijden. Smets is dan ook niet meer weg te denken uit de verdediging van de Limburgers. Met een marktwaarde van tien miljoen euro en nog een contract tot 2028 heeft KRC Genk goud in handen.

Gouden Schoen

Als één van de favorieten voor de hoofdprijs, de Gouden Schoen, verraste Smets met een ploegmakker naar voren te schuiven. “Ik zal het wel op tv volgen. Wie ik de Gouden Schoen zie winnen? Over de twee stemrondes heen denk ik dan toch Vanaken, al is Tolu hier heel goed bezig. En ik vind ook dat Bryan (Heynen, red.) een sterk seizoen aan het spelen is.”

Volgens Smets is Heynen een onderschatte speler en krijgt hij niet de lof die hij eigenlijk wel verdient. “Ik vind dat hij soms niet de lof krijgt die hij verdient, ook omdat het een stille werker is en het er niet zo spectaculair uitziet allemaal. Dit team kan niet zonder Bryan. Hij is onze motor. Onze draaischijf.”

Vind jij Heynen één van de favorieten voor de Gouden Schoen?

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

158
158
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

420
420
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

216
216
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

173
173
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

118
118
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

189
189
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

373
373
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

40
40
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

234
234
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

161
161
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

217
217
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

318
318
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

638
638
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

194
194
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

328
328
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1990
1990
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

245
245
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

632
632
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

184
184
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

323
323
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

384
384
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

646
646
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

581
581

Meer sportnieuws