Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

161 stemmen
Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

Westerlo heeft op de valreep een gouden zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kemphanen pakten dankzij een doelpunt in blessuretijd een 1-2-zege op het veld van KV Kortrijk. Daardoor komen ze een pak dichter bij de veilige twaalfde plaats.

Een rechtstreeks duel tussen twee teams uit de laatste vier, dat is natuurlijk razend belangrijk. Dat was er op het veld ook aan te zien, want beide teams acteerden bijzonder nerveus. Veel kansen waren er in het Guldensporenstadion dan ook aanvankelijk niet te zien.

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Plotse voorsprong voor Kortrijk

Halfweg de eerste helft viel er wel een doelpunt uit de lucht. Een hoekschop belandde op de knie van nieuwkomer Duverne en die bracht de thuisploeg zonder het goed en wel te beseffen op voorsprong. Dat was voor Westerlo een stevige klap. Pas vlak voor rust kon het nog eens dreigen, maar Ilic pakte het schot van Sakamoto.

In de tweede helft begon Westerlo het best, want Ilic moest meteen de gelijkmaker van Vuskovic voorkomen. Kort na het uur leken ze zichzelf echter in de voet te schieten toen Bayram zijn tweede geel pakte. Maar enkele minuten later viel zowaar de gelijkmaker. Bos scoorde met een lage knal.

Na rode kaart gaat Westerlo los

Met een man minder kwam Westerlo plots helemaal onder stoom. Mehssatou moest een bal van Yow van de lijn halen en toen ook Kadri met een tweede geel moest gaan douchen, werd de adem van de thuisploeg helemaal afgesneden.

In de blessuretijd leverde dat ook nog de winnende treffer op. Frigan bezorgde Westerlo een zeer belangrijke zege. Daardoor naderen ze tot op één punt van de twaalfde plaats, terwijl Kortrijk voorlaatste blijft.

Verdiende zege voor Westerlo?

Meest recent

‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

27
27
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

50
50
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

30
30
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

151
151
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

427
427
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

320
320
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

202
202
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

374
374
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

108
108
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

140
140
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

176
176
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

400
400
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

531
531
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

199
199
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

370
370
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

303
303
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

75
75
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

303
303
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

131
131
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

152
152
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

613
613
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

165
165
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

212
212
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

818
818
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70

Meer sportnieuws