Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

161 stemmen
Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

Westerlo heeft op de valreep een gouden zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kemphanen pakten dankzij een doelpunt in blessuretijd een 1-2-zege op het veld van KV Kortrijk. Daardoor komen ze een pak dichter bij de veilige twaalfde plaats.

Een rechtstreeks duel tussen twee teams uit de laatste vier, dat is natuurlijk razend belangrijk. Dat was er op het veld ook aan te zien, want beide teams acteerden bijzonder nerveus. Veel kansen waren er in het Guldensporenstadion dan ook aanvankelijk niet te zien.

LEES OOK: 'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Plotse voorsprong voor Kortrijk

Halfweg de eerste helft viel er wel een doelpunt uit de lucht. Een hoekschop belandde op de knie van nieuwkomer Duverne en die bracht de thuisploeg zonder het goed en wel te beseffen op voorsprong. Dat was voor Westerlo een stevige klap. Pas vlak voor rust kon het nog eens dreigen, maar Ilic pakte het schot van Sakamoto.

In de tweede helft begon Westerlo het best, want Ilic moest meteen de gelijkmaker van Vuskovic voorkomen. Kort na het uur leken ze zichzelf echter in de voet te schieten toen Bayram zijn tweede geel pakte. Maar enkele minuten later viel zowaar de gelijkmaker. Bos scoorde met een lage knal.

Na rode kaart gaat Westerlo los

Met een man minder kwam Westerlo plots helemaal onder stoom. Mehssatou moest een bal van Yow van de lijn halen en toen ook Kadri met een tweede geel moest gaan douchen, werd de adem van de thuisploeg helemaal afgesneden.

In de blessuretijd leverde dat ook nog de winnende treffer op. Frigan bezorgde Westerlo een zeer belangrijke zege. Daardoor naderen ze tot op één punt van de twaalfde plaats, terwijl Kortrijk voorlaatste blijft.

Verdiende zege voor Westerlo?

Meest recent

'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

35
35
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

20
20
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

13
13
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

265
265
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

231
231
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

43
43
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

227
227
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

114
114
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

232
232
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

124
124
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

164
164
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

101
101
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

64
64
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

494
494
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

239
239
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

318
318
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

309
309
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1063
1063
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

340
340
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

377
377
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

459
459
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

150
150

Meer sportnieuws