Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

161 stemmen
Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

Westerlo heeft op de valreep een gouden zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kemphanen pakten dankzij een doelpunt in blessuretijd een 1-2-zege op het veld van KV Kortrijk. Daardoor komen ze een pak dichter bij de veilige twaalfde plaats.

Een rechtstreeks duel tussen twee teams uit de laatste vier, dat is natuurlijk razend belangrijk. Dat was er op het veld ook aan te zien, want beide teams acteerden bijzonder nerveus. Veel kansen waren er in het Guldensporenstadion dan ook aanvankelijk niet te zien.

LEES OOK: Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Plotse voorsprong voor Kortrijk

Halfweg de eerste helft viel er wel een doelpunt uit de lucht. Een hoekschop belandde op de knie van nieuwkomer Duverne en die bracht de thuisploeg zonder het goed en wel te beseffen op voorsprong. Dat was voor Westerlo een stevige klap. Pas vlak voor rust kon het nog eens dreigen, maar Ilic pakte het schot van Sakamoto.

In de tweede helft begon Westerlo het best, want Ilic moest meteen de gelijkmaker van Vuskovic voorkomen. Kort na het uur leken ze zichzelf echter in de voet te schieten toen Bayram zijn tweede geel pakte. Maar enkele minuten later viel zowaar de gelijkmaker. Bos scoorde met een lage knal.

Na rode kaart gaat Westerlo los

Met een man minder kwam Westerlo plots helemaal onder stoom. Mehssatou moest een bal van Yow van de lijn halen en toen ook Kadri met een tweede geel moest gaan douchen, werd de adem van de thuisploeg helemaal afgesneden.

In de blessuretijd leverde dat ook nog de winnende treffer op. Frigan bezorgde Westerlo een zeer belangrijke zege. Daardoor naderen ze tot op één punt van de twaalfde plaats, terwijl Kortrijk voorlaatste blijft.

Verdiende zege voor Westerlo?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

31
31
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

35
35
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

218
218
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

228
228
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

273
273
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

127
127
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

575
575
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

495
495
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

242
242
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

771
771
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1269
1269
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

488
488
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws