Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

161 stemmen
Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

Westerlo heeft op de valreep een gouden zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kemphanen pakten dankzij een doelpunt in blessuretijd een 1-2-zege op het veld van KV Kortrijk. Daardoor komen ze een pak dichter bij de veilige twaalfde plaats.

Een rechtstreeks duel tussen twee teams uit de laatste vier, dat is natuurlijk razend belangrijk. Dat was er op het veld ook aan te zien, want beide teams acteerden bijzonder nerveus. Veel kansen waren er in het Guldensporenstadion dan ook aanvankelijk niet te zien.

LEES OOK: Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Plotse voorsprong voor Kortrijk

Halfweg de eerste helft viel er wel een doelpunt uit de lucht. Een hoekschop belandde op de knie van nieuwkomer Duverne en die bracht de thuisploeg zonder het goed en wel te beseffen op voorsprong. Dat was voor Westerlo een stevige klap. Pas vlak voor rust kon het nog eens dreigen, maar Ilic pakte het schot van Sakamoto.

In de tweede helft begon Westerlo het best, want Ilic moest meteen de gelijkmaker van Vuskovic voorkomen. Kort na het uur leken ze zichzelf echter in de voet te schieten toen Bayram zijn tweede geel pakte. Maar enkele minuten later viel zowaar de gelijkmaker. Bos scoorde met een lage knal.

Na rode kaart gaat Westerlo los

Met een man minder kwam Westerlo plots helemaal onder stoom. Mehssatou moest een bal van Yow van de lijn halen en toen ook Kadri met een tweede geel moest gaan douchen, werd de adem van de thuisploeg helemaal afgesneden.

In de blessuretijd leverde dat ook nog de winnende treffer op. Frigan bezorgde Westerlo een zeer belangrijke zege. Daardoor naderen ze tot op één punt van de twaalfde plaats, terwijl Kortrijk voorlaatste blijft.

Verdiende zege voor Westerlo?

Meest recent

Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

45
45
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

121
121
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

24
24
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

154
154
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

21
21
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

194
194
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

29
29
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

27
27
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

64
64
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

114
114
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

179
179
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

811
811
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

156
156
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

223
223
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

196
196
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

181
181
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

289
289
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

47
47
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

54
54
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

194
194
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

543
543
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

271
271
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

254
254
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

145
145
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93

Meer sportnieuws