Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

door
Westerlo pakt op de valreep 3 gouden punten in Kortrijk

Westerlo heeft op de valreep een gouden zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kemphanen pakten dankzij een doelpunt in blessuretijd een 1-2-zege op het veld van KV Kortrijk. Daardoor komen ze een pak dichter bij de veilige twaalfde plaats.

Een rechtstreeks duel tussen twee teams uit de laatste vier, dat is natuurlijk razend belangrijk. Dat was er op het veld ook aan te zien, want beide teams acteerden bijzonder nerveus. Veel kansen waren er in het Guldensporenstadion dan ook aanvankelijk niet te zien.

LEES OOK: 'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

Plotse voorsprong voor Kortrijk

Halfweg de eerste helft viel er wel een doelpunt uit de lucht. Een hoekschop belandde op de knie van nieuwkomer Duverne en die bracht de thuisploeg zonder het goed en wel te beseffen op voorsprong. Dat was voor Westerlo een stevige klap. Pas vlak voor rust kon het nog eens dreigen, maar Ilic pakte het schot van Sakamoto.

In de tweede helft begon Westerlo het best, want Ilic moest meteen de gelijkmaker van Vuskovic voorkomen. Kort na het uur leken ze zichzelf echter in de voet te schieten toen Bayram zijn tweede geel pakte. Maar enkele minuten later viel zowaar de gelijkmaker. Bos scoorde met een lage knal.

Na rode kaart gaat Westerlo los

Met een man minder kwam Westerlo plots helemaal onder stoom. Mehssatou moest een bal van Yow van de lijn halen en toen ook Kadri met een tweede geel moest gaan douchen, werd de adem van de thuisploeg helemaal afgesneden.

In de blessuretijd leverde dat ook nog de winnende treffer op. Frigan bezorgde Westerlo een zeer belangrijke zege. Daardoor naderen ze tot op één punt van de twaalfde plaats, terwijl Kortrijk voorlaatste blijft.

Verdiende zege voor Westerlo?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

22
22
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

1
1
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

46
46
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

177
177
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

99
99
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

32
32
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

195
195
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

53
53
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

286
286
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

158
158
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

82
82
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

67
67
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

113
113
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

345
345
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

72
72
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

174
174
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

63
63
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

376
376
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

244
244
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

763
763
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

155
155
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

422
422
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

78
78
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

458
458

Meer sportnieuws