‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

2179
‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

Jorne Spileers werd vorig seizoen nog gezien als een groot talent bij Club Brugge en zelfs even Rode Duivel, maar is inmiddels volledig uit beeld verdwenen. Hij verloor de concurrentiestrijd van Ordonez en Mechele, terwijl nieuwkomer Romero hem ook voorbijstak. Met amper zes basisplaatsen en een stap terug naar Club NXT lijkt zijn toekomst bij blauw-zwart onzeker. Clubwatcher Tomas Taecke stelt dat Spileers niet de nieuwe Mechele zal worden en in de etalage staat. Met de komst van Vince Osuji en de zoektocht naar een extra verdediger, lijkt een vertrek onvermijdelijk.

LEES OOK: Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Spileers stoomde door naar de absolute top

Vorig seizoen groeide Jorne Spileers op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart vorig jaar van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels.

Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Atalanta, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht en leverde goede prestaties, maar zijn individuele fouten vielen ook steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten.

Ordonez is veel meer de norm dan Spileers

Jorne Spileers had vorig seizoen af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Gaandeweg was Ordonez niet alleen de betere verdediger, maar ook de betere voetballer van de twee. “Eigenlijk is het niveau van Ordóñez voor Club veel meer de norm dan dat Spileers dat vorig seizoen onder Deila was”, stelde clubwatcher Tomas Taecke in Het Laatste Nieuws.

Spileers is dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge en staat plots helemaal achteraan in de pikorde. Hij telt amper zes basisplaatsen over alle competities heen.

Hij moet dit seizoen Brandon Mechele, Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Analist Ludo Vandewalle stelde vragen over Spileers' situatie, vooral omdat Romero niet kan overtuigen. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af in Het Nieuwsblad.

Spileers zette zelf stap terug naar Club NXT

Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Hoewel Jorne Spileers (20) overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Spileers diende dit seizoen zelfs een stap terug te zetten naar Club NXT na zijn ontbolstering vorig seizoen. Hij stelde zelf voor om wedstrijden bij NXT te spelen omdat hij niet in aanmerking kwam voor de eerste ploeg van Nicky Hayen.

“Dit lijkt me de beste optie die ik nu heb, ook al wil ik niet onder stoelen of banken stoppen dat dit niet gemakkelijk is en mentaal niet zo evident”, zei Spileers aan Het Nieuwsblad.

Geen sentiment: Spileers’ dagen zijn geteld bij Club Brugge

Hoewel Jorne Spileers, sympathiek en behulpzaam, de gedroomde bankzitter is voor de groepsgeest, claimt Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, dat het verhaal van de verdediger stilaan voorbij is bij Club Brugge.

“Nog geen jaar geleden dé revelatie en zelfs heel even Rode Duivel, vandaag overbodig en in het uitstalraam.” Taecke stelt dat hij nooit de nieuwe Brandon Mechele zal worden en de kaap van 100 wedstrijden in het shirt van blauw-zwart niet zal ronden.

Vandaag staat Spileers in het uitstalraam en lijken zijn dagen geteld in Brugge. Dat wordt benadrukt omdat Club Brugge onlangs Vince Osuji (18) binnenhaalde met het oog op de (nabije) toekomst, terwijl er ook nog een vervanger voor de vertrekkende Joel Ordonez wordt gezocht.

“Voetbal is evenwel voornamelijk een zakelijke aangelegenheid. Waar er weinig ruimte is voor sentiment”, aldus Taecke.

Verdient Spileers een nieuwe kans?

Meest recent

'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

191
191
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

7
7
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

52
52
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

25
25
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

14
14
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

21
21
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

162
162
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

31
31
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

66
66
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

191
191
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

193
193
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

293
293
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

145
145
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

122
122
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

88
88
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

81
81
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

511
511
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

41
41
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

236
236
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

67
67
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

64
64
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

220
220
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

260
260
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124

Meer sportnieuws