‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

door
‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

Jorne Spileers werd vorig seizoen nog gezien als een groot talent bij Club Brugge en zelfs even Rode Duivel, maar is inmiddels volledig uit beeld verdwenen. Hij verloor de concurrentiestrijd van Ordonez en Mechele, terwijl nieuwkomer Romero hem ook voorbijstak. Met amper zes basisplaatsen en een stap terug naar Club NXT lijkt zijn toekomst bij blauw-zwart onzeker. Clubwatcher Tomas Taecke stelt dat Spileers niet de nieuwe Mechele zal worden en in de etalage staat. Met de komst van Vince Osuji en de zoektocht naar een extra verdediger, lijkt een vertrek onvermijdelijk.

LEES OOK: Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

Spileers stoomde door naar de absolute top

Vorig seizoen groeide Jorne Spileers op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart vorig jaar van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels.

Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Atalanta, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht en leverde goede prestaties, maar zijn individuele fouten vielen ook steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten.

Ordonez is veel meer de norm dan Spileers

Jorne Spileers had vorig seizoen af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Gaandeweg was Ordonez niet alleen de betere verdediger, maar ook de betere voetballer van de twee. “Eigenlijk is het niveau van Ordóñez voor Club veel meer de norm dan dat Spileers dat vorig seizoen onder Deila was”, stelde clubwatcher Tomas Taecke in Het Laatste Nieuws.

Spileers is dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge en staat plots helemaal achteraan in de pikorde. Hij telt amper zes basisplaatsen over alle competities heen.

Hij moet dit seizoen Brandon Mechele, Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Analist Ludo Vandewalle stelde vragen over Spileers' situatie, vooral omdat Romero niet kan overtuigen. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af in Het Nieuwsblad.

Spileers zette zelf stap terug naar Club NXT

Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Hoewel Jorne Spileers (20) overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Spileers diende dit seizoen zelfs een stap terug te zetten naar Club NXT na zijn ontbolstering vorig seizoen. Hij stelde zelf voor om wedstrijden bij NXT te spelen omdat hij niet in aanmerking kwam voor de eerste ploeg van Nicky Hayen.

“Dit lijkt me de beste optie die ik nu heb, ook al wil ik niet onder stoelen of banken stoppen dat dit niet gemakkelijk is en mentaal niet zo evident”, zei Spileers aan Het Nieuwsblad.

Geen sentiment: Spileers’ dagen zijn geteld bij Club Brugge

Hoewel Jorne Spileers, sympathiek en behulpzaam, de gedroomde bankzitter is voor de groepsgeest, claimt Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, dat het verhaal van de verdediger stilaan voorbij is bij Club Brugge.

“Nog geen jaar geleden dé revelatie en zelfs heel even Rode Duivel, vandaag overbodig en in het uitstalraam.” Taecke stelt dat hij nooit de nieuwe Brandon Mechele zal worden en de kaap van 100 wedstrijden in het shirt van blauw-zwart niet zal ronden.

Vandaag staat Spileers in het uitstalraam en lijken zijn dagen geteld in Brugge. Dat wordt benadrukt omdat Club Brugge onlangs Vince Osuji (18) binnenhaalde met het oog op de (nabije) toekomst, terwijl er ook nog een vervanger voor de vertrekkende Joel Ordonez wordt gezocht.

“Voetbal is evenwel voornamelijk een zakelijke aangelegenheid. Waar er weinig ruimte is voor sentiment”, aldus Taecke.

Verdient Spileers een nieuwe kans?

Meest recent

Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

18
18
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

43
43
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

34
34
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

49
49
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

31
31
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

130
130
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

63
63
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

569
569
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

70
70
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

364
364
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

135
135
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

203
203
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

233
233
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

189
189
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

174
174
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

439
439
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

323
323
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

94
94
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

172
172
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

344
344
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

311
311
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

278
278
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

219
219

Meer sportnieuws