‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

door
‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

Jorne Spileers werd vorig seizoen nog gezien als een groot talent bij Club Brugge en zelfs even Rode Duivel, maar is inmiddels volledig uit beeld verdwenen. Hij verloor de concurrentiestrijd van Ordonez en Mechele, terwijl nieuwkomer Romero hem ook voorbijstak. Met amper zes basisplaatsen en een stap terug naar Club NXT lijkt zijn toekomst bij blauw-zwart onzeker. Clubwatcher Tomas Taecke stelt dat Spileers niet de nieuwe Mechele zal worden en in de etalage staat. Met de komst van Vince Osuji en de zoektocht naar een extra verdediger, lijkt een vertrek onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Spileers stoomde door naar de absolute top

Vorig seizoen groeide Jorne Spileers op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart vorig jaar van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels.

Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Atalanta, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht en leverde goede prestaties, maar zijn individuele fouten vielen ook steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten.

Ordonez is veel meer de norm dan Spileers

Jorne Spileers had vorig seizoen af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Gaandeweg was Ordonez niet alleen de betere verdediger, maar ook de betere voetballer van de twee. “Eigenlijk is het niveau van Ordóñez voor Club veel meer de norm dan dat Spileers dat vorig seizoen onder Deila was”, stelde clubwatcher Tomas Taecke in Het Laatste Nieuws.

Spileers is dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge en staat plots helemaal achteraan in de pikorde. Hij telt amper zes basisplaatsen over alle competities heen.

Hij moet dit seizoen Brandon Mechele, Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Analist Ludo Vandewalle stelde vragen over Spileers' situatie, vooral omdat Romero niet kan overtuigen. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af in Het Nieuwsblad.

Spileers zette zelf stap terug naar Club NXT

Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Hoewel Jorne Spileers (20) overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Spileers diende dit seizoen zelfs een stap terug te zetten naar Club NXT na zijn ontbolstering vorig seizoen. Hij stelde zelf voor om wedstrijden bij NXT te spelen omdat hij niet in aanmerking kwam voor de eerste ploeg van Nicky Hayen.

“Dit lijkt me de beste optie die ik nu heb, ook al wil ik niet onder stoelen of banken stoppen dat dit niet gemakkelijk is en mentaal niet zo evident”, zei Spileers aan Het Nieuwsblad.

Geen sentiment: Spileers’ dagen zijn geteld bij Club Brugge

Hoewel Jorne Spileers, sympathiek en behulpzaam, de gedroomde bankzitter is voor de groepsgeest, claimt Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, dat het verhaal van de verdediger stilaan voorbij is bij Club Brugge.

“Nog geen jaar geleden dé revelatie en zelfs heel even Rode Duivel, vandaag overbodig en in het uitstalraam.” Taecke stelt dat hij nooit de nieuwe Brandon Mechele zal worden en de kaap van 100 wedstrijden in het shirt van blauw-zwart niet zal ronden.

Vandaag staat Spileers in het uitstalraam en lijken zijn dagen geteld in Brugge. Dat wordt benadrukt omdat Club Brugge onlangs Vince Osuji (18) binnenhaalde met het oog op de (nabije) toekomst, terwijl er ook nog een vervanger voor de vertrekkende Joel Ordonez wordt gezocht.

“Voetbal is evenwel voornamelijk een zakelijke aangelegenheid. Waar er weinig ruimte is voor sentiment”, aldus Taecke.

Verdient Spileers een nieuwe kans?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

118
118
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

107
107
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

52
52
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

74
74
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

84
84
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

172
172
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

643
643
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

428
428
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

222
222
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

409
409
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

235
235
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

164
164
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

241
241
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

211
211
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

848
848
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

138
138
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

144
144
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

553
553
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

470
470

Meer sportnieuws