‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

door
‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

Jorne Spileers werd vorig seizoen nog gezien als een groot talent bij Club Brugge en zelfs even Rode Duivel, maar is inmiddels volledig uit beeld verdwenen. Hij verloor de concurrentiestrijd van Ordonez en Mechele, terwijl nieuwkomer Romero hem ook voorbijstak. Met amper zes basisplaatsen en een stap terug naar Club NXT lijkt zijn toekomst bij blauw-zwart onzeker. Clubwatcher Tomas Taecke stelt dat Spileers niet de nieuwe Mechele zal worden en in de etalage staat. Met de komst van Vince Osuji en de zoektocht naar een extra verdediger, lijkt een vertrek onvermijdelijk.

LEES OOK: Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Spileers stoomde door naar de absolute top

Vorig seizoen groeide Jorne Spileers op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart vorig jaar van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels.

Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Atalanta, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht en leverde goede prestaties, maar zijn individuele fouten vielen ook steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten.

Ordonez is veel meer de norm dan Spileers

Jorne Spileers had vorig seizoen af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Gaandeweg was Ordonez niet alleen de betere verdediger, maar ook de betere voetballer van de twee. “Eigenlijk is het niveau van Ordóñez voor Club veel meer de norm dan dat Spileers dat vorig seizoen onder Deila was”, stelde clubwatcher Tomas Taecke in Het Laatste Nieuws.

Spileers is dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge en staat plots helemaal achteraan in de pikorde. Hij telt amper zes basisplaatsen over alle competities heen.

Hij moet dit seizoen Brandon Mechele, Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Analist Ludo Vandewalle stelde vragen over Spileers' situatie, vooral omdat Romero niet kan overtuigen. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af in Het Nieuwsblad.

Spileers zette zelf stap terug naar Club NXT

Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Hoewel Jorne Spileers (20) overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Spileers diende dit seizoen zelfs een stap terug te zetten naar Club NXT na zijn ontbolstering vorig seizoen. Hij stelde zelf voor om wedstrijden bij NXT te spelen omdat hij niet in aanmerking kwam voor de eerste ploeg van Nicky Hayen.

“Dit lijkt me de beste optie die ik nu heb, ook al wil ik niet onder stoelen of banken stoppen dat dit niet gemakkelijk is en mentaal niet zo evident”, zei Spileers aan Het Nieuwsblad.

Geen sentiment: Spileers’ dagen zijn geteld bij Club Brugge

Hoewel Jorne Spileers, sympathiek en behulpzaam, de gedroomde bankzitter is voor de groepsgeest, claimt Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, dat het verhaal van de verdediger stilaan voorbij is bij Club Brugge.

“Nog geen jaar geleden dé revelatie en zelfs heel even Rode Duivel, vandaag overbodig en in het uitstalraam.” Taecke stelt dat hij nooit de nieuwe Brandon Mechele zal worden en de kaap van 100 wedstrijden in het shirt van blauw-zwart niet zal ronden.

Vandaag staat Spileers in het uitstalraam en lijken zijn dagen geteld in Brugge. Dat wordt benadrukt omdat Club Brugge onlangs Vince Osuji (18) binnenhaalde met het oog op de (nabije) toekomst, terwijl er ook nog een vervanger voor de vertrekkende Joel Ordonez wordt gezocht.

“Voetbal is evenwel voornamelijk een zakelijke aangelegenheid. Waar er weinig ruimte is voor sentiment”, aldus Taecke.

Verdient Spileers een nieuwe kans?

Meest recent

Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

4
4
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

36
36
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

9
9
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

43
43
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

94
94
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

124
124
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

237
237
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

144
144
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

50
50
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

202
202
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

300
300
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

261
261
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

79
79
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

59
59
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

360
360
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

391
391
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

196
196
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

124
124
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

128
128
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

467
467
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

232
232
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

136
136
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

120
120
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

117
117

Meer sportnieuws