‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

2179 stemmen
‘Keihard verdict bij Club Brugge: zijn dagen zijn geteld’

Jorne Spileers werd vorig seizoen nog gezien als een groot talent bij Club Brugge en zelfs even Rode Duivel, maar is inmiddels volledig uit beeld verdwenen. Hij verloor de concurrentiestrijd van Ordonez en Mechele, terwijl nieuwkomer Romero hem ook voorbijstak. Met amper zes basisplaatsen en een stap terug naar Club NXT lijkt zijn toekomst bij blauw-zwart onzeker. Clubwatcher Tomas Taecke stelt dat Spileers niet de nieuwe Mechele zal worden en in de etalage staat. Met de komst van Vince Osuji en de zoektocht naar een extra verdediger, lijkt een vertrek onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Spileers stoomde door naar de absolute top

Vorig seizoen groeide Jorne Spileers op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart vorig jaar van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels.

Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Atalanta, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht en leverde goede prestaties, maar zijn individuele fouten vielen ook steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten.

Ordonez is veel meer de norm dan Spileers

Jorne Spileers had vorig seizoen af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Gaandeweg was Ordonez niet alleen de betere verdediger, maar ook de betere voetballer van de twee. “Eigenlijk is het niveau van Ordóñez voor Club veel meer de norm dan dat Spileers dat vorig seizoen onder Deila was”, stelde clubwatcher Tomas Taecke in Het Laatste Nieuws.

Spileers is dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge en staat plots helemaal achteraan in de pikorde. Hij telt amper zes basisplaatsen over alle competities heen.

Hij moet dit seizoen Brandon Mechele, Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Analist Ludo Vandewalle stelde vragen over Spileers' situatie, vooral omdat Romero niet kan overtuigen. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af in Het Nieuwsblad.

Spileers zette zelf stap terug naar Club NXT

Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Hoewel Jorne Spileers (20) overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Spileers diende dit seizoen zelfs een stap terug te zetten naar Club NXT na zijn ontbolstering vorig seizoen. Hij stelde zelf voor om wedstrijden bij NXT te spelen omdat hij niet in aanmerking kwam voor de eerste ploeg van Nicky Hayen.

“Dit lijkt me de beste optie die ik nu heb, ook al wil ik niet onder stoelen of banken stoppen dat dit niet gemakkelijk is en mentaal niet zo evident”, zei Spileers aan Het Nieuwsblad.

Geen sentiment: Spileers’ dagen zijn geteld bij Club Brugge

Hoewel Jorne Spileers, sympathiek en behulpzaam, de gedroomde bankzitter is voor de groepsgeest, claimt Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, dat het verhaal van de verdediger stilaan voorbij is bij Club Brugge.

“Nog geen jaar geleden dé revelatie en zelfs heel even Rode Duivel, vandaag overbodig en in het uitstalraam.” Taecke stelt dat hij nooit de nieuwe Brandon Mechele zal worden en de kaap van 100 wedstrijden in het shirt van blauw-zwart niet zal ronden.

Vandaag staat Spileers in het uitstalraam en lijken zijn dagen geteld in Brugge. Dat wordt benadrukt omdat Club Brugge onlangs Vince Osuji (18) binnenhaalde met het oog op de (nabije) toekomst, terwijl er ook nog een vervanger voor de vertrekkende Joel Ordonez wordt gezocht.

“Voetbal is evenwel voornamelijk een zakelijke aangelegenheid. Waar er weinig ruimte is voor sentiment”, aldus Taecke.

Verdient Spileers een nieuwe kans?

Meest recent

Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

2
2
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

34
34
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

22
22
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

67
67
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

108
108
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

513
513
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

118
118
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

183
183
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

189
189
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

266
266
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

147
147
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

67
67
Jan Vertonghen raakt diepe snaar met pakkende getuigenis

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

25
25
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

193
193
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

235
235
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

304
304
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

67
67
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

268
268
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

154
154
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

590
590
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

600
600
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

267
267
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

249
249
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

302
302

Meer sportnieuws