Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

door
Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

Real Madrid ging in de Primera Division verrassend onderuit tegen laagvlieger Espanyol. De Madrileense club ging met het kleinste verschil onderuit in Catalonië. Na afloop was coach Carlo Ancelotti niet te spreken over de arbitrage.

Niet enkel op de Belgische velden, maar ook in de Europese topcompetities liggen de scheidsrechters vaak zwaar onder vuur. Deze keer was het de beurt aan Ancelotti om verschroeiend uit te halen. De Italiaan vond dat Real Madrid stevig benadeeld werd.

Onbegrijpelijke beslissingen

Door de nederlaag van Real Madrid is stadsgenoot Atlético Madrid tot op één punt genaderd. Ancelotti vond dat Espanyol echter een rode kaart verdiende na een horrortackle op Kylian Mbappé. "De beslissing van de ref en de VAR is echt onverklaarbaar. Het belangrijkste is om de speler te beschermen en het was een duidelijke overtreding. Dit was een verschrikkelijke tackle met een risico op blessures. Gelukkig gebeurde er niets, maar er was wel een risico. De VAR moest hier ook ingrijpen. Wij vinden de beslissing om geen rode kaart te geven niet uit te leggen."

Volgens Ancelotti waren er nog beslissingen in het nadeel van Real Madrid. Zo werd onder meer een doelpunt van Vini Junior afgekeurd en werd er geen penalty gegeven na een fout op Mbappé in de zestien. Toch wil de Italiaan niet dieper ingaan op de arbitrage. "Ik wil hier niet over praten. Ik heb het alleen over wat er vandaag in de wedstrijd is gebeurd en, ik herhaal, we vinden de beslissing die ze hebben genomen onbegrijpelijk, terwijl iedereen het kon zien", was de duidelijke reactie van de Italiaanse oefenmeester.

LEES OOK: Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Spannende titelstrijd

De titelstrijd in Spanje is enorm spannend geworden. Door de nederlaag van Real Madrid telt de Koninklijke 49 punten uit 22 wedstrijden. Atlético Madrid won met 2-0 van Mallorca en staat tot op één punt van de rivaal. Diego Simeone en zijn manschappen hebben 48 punten uit 22 wedstrijden. FC Barcelona staat derde met 42 punten en nog een wedstrijd te goed. Ook nummer vier Athletic Club de Bilbao (40pt) moet nog een wedstrijd afwerken deze speeldag.

Werd Real Madrid bestolen tegen Espanyol?

Meest recent

HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

9
9
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

6
6
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

59
59
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

97
97
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

43
43
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

305
305
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

144
144
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

52
52
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

163
163
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

36
36
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

291
291
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

250
250
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

32
32
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

322
322
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

219
219
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

281
281
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

219
219
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

241
241
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

1014
1014
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

191
191
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

810
810
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

566
566
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

533
533
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

278
278
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

347
347

Meer sportnieuws