Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

door
Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

Real Madrid ging in de Primera Division verrassend onderuit tegen laagvlieger Espanyol. De Madrileense club ging met het kleinste verschil onderuit in Catalonië. Na afloop was coach Carlo Ancelotti niet te spreken over de arbitrage.

Niet enkel op de Belgische velden, maar ook in de Europese topcompetities liggen de scheidsrechters vaak zwaar onder vuur. Deze keer was het de beurt aan Ancelotti om verschroeiend uit te halen. De Italiaan vond dat Real Madrid stevig benadeeld werd.

Onbegrijpelijke beslissingen

Door de nederlaag van Real Madrid is stadsgenoot Atlético Madrid tot op één punt genaderd. Ancelotti vond dat Espanyol echter een rode kaart verdiende na een horrortackle op Kylian Mbappé. "De beslissing van de ref en de VAR is echt onverklaarbaar. Het belangrijkste is om de speler te beschermen en het was een duidelijke overtreding. Dit was een verschrikkelijke tackle met een risico op blessures. Gelukkig gebeurde er niets, maar er was wel een risico. De VAR moest hier ook ingrijpen. Wij vinden de beslissing om geen rode kaart te geven niet uit te leggen."

Volgens Ancelotti waren er nog beslissingen in het nadeel van Real Madrid. Zo werd onder meer een doelpunt van Vini Junior afgekeurd en werd er geen penalty gegeven na een fout op Mbappé in de zestien. Toch wil de Italiaan niet dieper ingaan op de arbitrage. "Ik wil hier niet over praten. Ik heb het alleen over wat er vandaag in de wedstrijd is gebeurd en, ik herhaal, we vinden de beslissing die ze hebben genomen onbegrijpelijk, terwijl iedereen het kon zien", was de duidelijke reactie van de Italiaanse oefenmeester.

LEES OOK: 'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Spannende titelstrijd

De titelstrijd in Spanje is enorm spannend geworden. Door de nederlaag van Real Madrid telt de Koninklijke 49 punten uit 22 wedstrijden. Atlético Madrid won met 2-0 van Mallorca en staat tot op één punt van de rivaal. Diego Simeone en zijn manschappen hebben 48 punten uit 22 wedstrijden. FC Barcelona staat derde met 42 punten en nog een wedstrijd te goed. Ook nummer vier Athletic Club de Bilbao (40pt) moet nog een wedstrijd afwerken deze speeldag.

Werd Real Madrid bestolen tegen Espanyol?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

108
108
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

108
108
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

53
53
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

292
292
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

413
413
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

337
337
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

183
183
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

157
157
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

91
91
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

565
565
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

335
335
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

343
343
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

393
393
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

220
220
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

355
355
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

813
813
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

279
279
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

221
221
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

300
300
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws