Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

door
Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

Real Madrid ging in de Primera Division verrassend onderuit tegen laagvlieger Espanyol. De Madrileense club ging met het kleinste verschil onderuit in Catalonië. Na afloop was coach Carlo Ancelotti niet te spreken over de arbitrage.

Niet enkel op de Belgische velden, maar ook in de Europese topcompetities liggen de scheidsrechters vaak zwaar onder vuur. Deze keer was het de beurt aan Ancelotti om verschroeiend uit te halen. De Italiaan vond dat Real Madrid stevig benadeeld werd.

Onbegrijpelijke beslissingen

Door de nederlaag van Real Madrid is stadsgenoot Atlético Madrid tot op één punt genaderd. Ancelotti vond dat Espanyol echter een rode kaart verdiende na een horrortackle op Kylian Mbappé. "De beslissing van de ref en de VAR is echt onverklaarbaar. Het belangrijkste is om de speler te beschermen en het was een duidelijke overtreding. Dit was een verschrikkelijke tackle met een risico op blessures. Gelukkig gebeurde er niets, maar er was wel een risico. De VAR moest hier ook ingrijpen. Wij vinden de beslissing om geen rode kaart te geven niet uit te leggen."

Volgens Ancelotti waren er nog beslissingen in het nadeel van Real Madrid. Zo werd onder meer een doelpunt van Vini Junior afgekeurd en werd er geen penalty gegeven na een fout op Mbappé in de zestien. Toch wil de Italiaan niet dieper ingaan op de arbitrage. "Ik wil hier niet over praten. Ik heb het alleen over wat er vandaag in de wedstrijd is gebeurd en, ik herhaal, we vinden de beslissing die ze hebben genomen onbegrijpelijk, terwijl iedereen het kon zien", was de duidelijke reactie van de Italiaanse oefenmeester.

LEES OOK: Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Spannende titelstrijd

De titelstrijd in Spanje is enorm spannend geworden. Door de nederlaag van Real Madrid telt de Koninklijke 49 punten uit 22 wedstrijden. Atlético Madrid won met 2-0 van Mallorca en staat tot op één punt van de rivaal. Diego Simeone en zijn manschappen hebben 48 punten uit 22 wedstrijden. FC Barcelona staat derde met 42 punten en nog een wedstrijd te goed. Ook nummer vier Athletic Club de Bilbao (40pt) moet nog een wedstrijd afwerken deze speeldag.

Werd Real Madrid bestolen tegen Espanyol?

Meest recent

Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

34
34
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

34
34
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

10
10
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

154
154
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

385
385
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

218
218
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

218
218
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

160
160
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

207
207
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

77
77
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

488
488
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

443
443
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

113
113
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

389
389
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

532
532
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

271
271
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

299
299
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

520
520
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

514
514
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

293
293
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

293
293
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

317
317
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

171
171
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

399
399

Meer sportnieuws