Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

door
Ancelotti haalt verschroeiend uit naar één persoon: “Onverklaarbaar”

Real Madrid ging in de Primera Division verrassend onderuit tegen laagvlieger Espanyol. De Madrileense club ging met het kleinste verschil onderuit in Catalonië. Na afloop was coach Carlo Ancelotti niet te spreken over de arbitrage.

Niet enkel op de Belgische velden, maar ook in de Europese topcompetities liggen de scheidsrechters vaak zwaar onder vuur. Deze keer was het de beurt aan Ancelotti om verschroeiend uit te halen. De Italiaan vond dat Real Madrid stevig benadeeld werd.

Onbegrijpelijke beslissingen

Door de nederlaag van Real Madrid is stadsgenoot Atlético Madrid tot op één punt genaderd. Ancelotti vond dat Espanyol echter een rode kaart verdiende na een horrortackle op Kylian Mbappé. "De beslissing van de ref en de VAR is echt onverklaarbaar. Het belangrijkste is om de speler te beschermen en het was een duidelijke overtreding. Dit was een verschrikkelijke tackle met een risico op blessures. Gelukkig gebeurde er niets, maar er was wel een risico. De VAR moest hier ook ingrijpen. Wij vinden de beslissing om geen rode kaart te geven niet uit te leggen."

Volgens Ancelotti waren er nog beslissingen in het nadeel van Real Madrid. Zo werd onder meer een doelpunt van Vini Junior afgekeurd en werd er geen penalty gegeven na een fout op Mbappé in de zestien. Toch wil de Italiaan niet dieper ingaan op de arbitrage. "Ik wil hier niet over praten. Ik heb het alleen over wat er vandaag in de wedstrijd is gebeurd en, ik herhaal, we vinden de beslissing die ze hebben genomen onbegrijpelijk, terwijl iedereen het kon zien", was de duidelijke reactie van de Italiaanse oefenmeester.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Spannende titelstrijd

De titelstrijd in Spanje is enorm spannend geworden. Door de nederlaag van Real Madrid telt de Koninklijke 49 punten uit 22 wedstrijden. Atlético Madrid won met 2-0 van Mallorca en staat tot op één punt van de rivaal. Diego Simeone en zijn manschappen hebben 48 punten uit 22 wedstrijden. FC Barcelona staat derde met 42 punten en nog een wedstrijd te goed. Ook nummer vier Athletic Club de Bilbao (40pt) moet nog een wedstrijd afwerken deze speeldag.

Werd Real Madrid bestolen tegen Espanyol?

Meest recent

'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

3
3
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

35
35
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

12
12
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

61
61
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

181
181
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

59
59
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

306
306
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

278
278
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

164
164
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

484
484
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

171
171
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

195
195
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

137
137
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

233
233
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

266
266
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

126
126
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

421
421
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

104
104
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

93
93
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

784
784
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

163
163
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

272
272
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

313
313

Meer sportnieuws