Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

225
Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

Toby Alderweireld hangt zijn schoenen aan het einde van het seizoen aan de haak. De verdediger is nog steeds erg belangrijk bij Royal Antwerp FC, maar wil op een hoogtepunt stoppen. Tegenover Het Nieuwsblad onthulde de voormalige Rode Duivel zijn toekomstplannen.

Alderweireld is na zijn terugkeer op zeer korte tijd een held en icoon geworden bij Royal Antwerp FC. De verdediger zorgde er eigenhandig voor dat Antwerp de titel pakte en in datzelfde jaar werd ook de beker gewonnen. De aanvoerder ademt rood en wit uit en ligt enorm goed bij de fanatieke supporters van The Great Old.

LEES OOK: Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Toch nog doorgaan?

Alderweireld geeft toe dat hij soms twijfelt om toch nog door te gaan. “Tja, er zijn altijd momenten dat het goed gaat en je denkt: ‘Zou ik toch niet doorgaan?’ Da’s een normale gedachtegang. Ik weet ook dat ik het veld en de kleedkamer enorm ga missen. Maar ik heb er heel bewust voor gekozen om op topniveau te kunnen eindigen. Want als je Jan Vertonghen ziet: dat wens je niemand toe. Ik hoop echt dat hij er snel opnieuw staat en alsnog in schoonheid kan afsluiten.”

Over zijn toekomst is Alderweireld duidelijk, hij wil het liefst bij Antwerp blijven. “Niet om te slijmen, maar iedereen weet dat ik echt verliefd ben geworden op deze club. Ik heb dan ook de stiekeme hoop om hier… (plechtig) mijn werk verder te zetten.” Maar niet als trainer… “Nee, want dan ben je een passant. Ik heb mijn familie bovendien beloofd dat we in Antwerpen blijven wonen. En als trainer zou ik weer de beste willen worden en dan kan je niet rond de kathedraal blijven hangen. Maar ik kan wel op een andere manier van waarde zijn voor deze club.”

Officiële ambassadeur

Alderweireld kan bijvoorbeeld een functie naast Marc Overmars krijgen. “Ja, maar niet vergeten dat we al een heel rekruteringsteam hebben. Die posities zijn ingevuld en die mensen doen dat heel goed – ik wil niemand tegen de schenen stampen. Een voetbaltechnische functie kan voor mij, maar het voordeel is dat ik bijvoorbeeld ook de sponsors intussen ken en met de fans een heel goeie connectie heb. Ik kan dus overál wel een bijdrage leveren.”

Het idee om te werken met officiële ambassadeurs ziet Alderweireld wel zitten. Zijn ex-club Ajax maakt daar gretig gebruik van. “Wel, bij Ajax vond ik het vroeger mooi om zien dat ze oud-spelers in dienst hadden die de club, de stad en de geschiedenis kenden, die het DNA en de cultuur bewaakten. Dat klinkt verschrikkelijk cliché, maar ik vind dat wel belangrijk. We zullen zien of het lukt om bij Antwerp te blijven, we moeten daar nog over spreken, maar alles begint bij een droom, toch? Nu ik hier een beetje het gezicht ben, zou ik het alleszins heel raar vinden om nog voor een andere club te gaan werken.”

Had jij Alderweireld nog graag zien doorgaan als speler?

Meest recent

Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

11
11
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

16
16
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

607
607
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

47
47
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

37
37
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

13
13
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

42
42
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

145
145
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

72
72
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

47
47
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

105
105
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

108
108
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

65
65
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

39
39
Albert lyrisch over Rode Duivel: "Een toekomstige ster"

Mika Godts heeft tegen Italië indruk gemaakt en krijgt daarvoor ook lof uit onverwachte hoek. ...

191
191
Beerschot op zijn hoede: "Match van het jaar"

Beerschot trekt morgen in de zesde ronde van de Croky Cup naar Crossing Schaarbeek. Op papier is de ...

60
60
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

134
134
Lukebakio ziet enorme weelde: "Dat is onze sterkte"

Dodi Lukebakio scoorde alweer na een invalbeurt. De explosieve winger kan zeer goed invallen en is ...

56
56
Ze vallen als vliegen: wéér blessures in de Nations League

De Nations League is nog maar amper begonnen, maar de blessurelijst begint nu al stevig aan te ...

123
123
Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Theo Leoni heeft bij LN24 opnieuw teruggeblikt op zijn vertrek bij Anderlecht. De middenvelder, die ...

204
204
Van Bommel: "De beste speler uit de Belgische geschiedenis"

Kevin De Bruyne maakte tegen Italië opnieuw indruk. De Belgische spelmaker stond een uur op het ...

1642
1642
Mancini kritisch na kansloze nederlaag tegen België

Roberto Mancini was na de 0-2-nederlaag van Italië tegen België duidelijk over de ...

264
264
Duivel scoort punten in Wallonië: "Perfecte wedstrijd"

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

107
107
Lukaku vs. Donnarumma: directe trigger voor conflict onthuld

Vlak na de hun onderlinge Nations League-duel gingen de poppen aan het dansen tussen België en ...

338
338
Zorgen voor Zidane: opdoffer Frankrijk voor clash in Brussel

Veel tijd om te genieten van hun triomftocht in Rome hebben de Rode Duivels niet. Maandag wacht ...

99
99

Meer sportnieuws