Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

225
Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

Toby Alderweireld hangt zijn schoenen aan het einde van het seizoen aan de haak. De verdediger is nog steeds erg belangrijk bij Royal Antwerp FC, maar wil op een hoogtepunt stoppen. Tegenover Het Nieuwsblad onthulde de voormalige Rode Duivel zijn toekomstplannen.

Alderweireld is na zijn terugkeer op zeer korte tijd een held en icoon geworden bij Royal Antwerp FC. De verdediger zorgde er eigenhandig voor dat Antwerp de titel pakte en in datzelfde jaar werd ook de beker gewonnen. De aanvoerder ademt rood en wit uit en ligt enorm goed bij de fanatieke supporters van The Great Old.

LEES OOK: Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toch nog doorgaan?

Alderweireld geeft toe dat hij soms twijfelt om toch nog door te gaan. “Tja, er zijn altijd momenten dat het goed gaat en je denkt: ‘Zou ik toch niet doorgaan?’ Da’s een normale gedachtegang. Ik weet ook dat ik het veld en de kleedkamer enorm ga missen. Maar ik heb er heel bewust voor gekozen om op topniveau te kunnen eindigen. Want als je Jan Vertonghen ziet: dat wens je niemand toe. Ik hoop echt dat hij er snel opnieuw staat en alsnog in schoonheid kan afsluiten.”

Over zijn toekomst is Alderweireld duidelijk, hij wil het liefst bij Antwerp blijven. “Niet om te slijmen, maar iedereen weet dat ik echt verliefd ben geworden op deze club. Ik heb dan ook de stiekeme hoop om hier… (plechtig) mijn werk verder te zetten.” Maar niet als trainer… “Nee, want dan ben je een passant. Ik heb mijn familie bovendien beloofd dat we in Antwerpen blijven wonen. En als trainer zou ik weer de beste willen worden en dan kan je niet rond de kathedraal blijven hangen. Maar ik kan wel op een andere manier van waarde zijn voor deze club.”

Officiële ambassadeur

Alderweireld kan bijvoorbeeld een functie naast Marc Overmars krijgen. “Ja, maar niet vergeten dat we al een heel rekruteringsteam hebben. Die posities zijn ingevuld en die mensen doen dat heel goed – ik wil niemand tegen de schenen stampen. Een voetbaltechnische functie kan voor mij, maar het voordeel is dat ik bijvoorbeeld ook de sponsors intussen ken en met de fans een heel goeie connectie heb. Ik kan dus overál wel een bijdrage leveren.”

Het idee om te werken met officiële ambassadeurs ziet Alderweireld wel zitten. Zijn ex-club Ajax maakt daar gretig gebruik van. “Wel, bij Ajax vond ik het vroeger mooi om zien dat ze oud-spelers in dienst hadden die de club, de stad en de geschiedenis kenden, die het DNA en de cultuur bewaakten. Dat klinkt verschrikkelijk cliché, maar ik vind dat wel belangrijk. We zullen zien of het lukt om bij Antwerp te blijven, we moeten daar nog over spreken, maar alles begint bij een droom, toch? Nu ik hier een beetje het gezicht ben, zou ik het alleszins heel raar vinden om nog voor een andere club te gaan werken.”

Had jij Alderweireld nog graag zien doorgaan als speler?

Meest recent

Antwerp maakt fans al warm: Alderweireld loopt stage

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

2
2
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

80
80
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

57
57
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

132
132
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

72
72
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

60
60
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

23
23
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

38
38
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

140
140
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

201
201
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

99
99
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

83
83
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

42
42
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

54
54
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

68
68
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

67
67
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

31
31
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

243
243
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

116
116
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

103
103
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

92
92
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

61
61
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

54
54
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

167
167

Meer sportnieuws