Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

225 stemmen
Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

Toby Alderweireld hangt zijn schoenen aan het einde van het seizoen aan de haak. De verdediger is nog steeds erg belangrijk bij Royal Antwerp FC, maar wil op een hoogtepunt stoppen. Tegenover Het Nieuwsblad onthulde de voormalige Rode Duivel zijn toekomstplannen.

Alderweireld is na zijn terugkeer op zeer korte tijd een held en icoon geworden bij Royal Antwerp FC. De verdediger zorgde er eigenhandig voor dat Antwerp de titel pakte en in datzelfde jaar werd ook de beker gewonnen. De aanvoerder ademt rood en wit uit en ligt enorm goed bij de fanatieke supporters van The Great Old.

LEES OOK: ///

Toch nog doorgaan?

Alderweireld geeft toe dat hij soms twijfelt om toch nog door te gaan. “Tja, er zijn altijd momenten dat het goed gaat en je denkt: ‘Zou ik toch niet doorgaan?’ Da’s een normale gedachtegang. Ik weet ook dat ik het veld en de kleedkamer enorm ga missen. Maar ik heb er heel bewust voor gekozen om op topniveau te kunnen eindigen. Want als je Jan Vertonghen ziet: dat wens je niemand toe. Ik hoop echt dat hij er snel opnieuw staat en alsnog in schoonheid kan afsluiten.”

Over zijn toekomst is Alderweireld duidelijk, hij wil het liefst bij Antwerp blijven. “Niet om te slijmen, maar iedereen weet dat ik echt verliefd ben geworden op deze club. Ik heb dan ook de stiekeme hoop om hier… (plechtig) mijn werk verder te zetten.” Maar niet als trainer… “Nee, want dan ben je een passant. Ik heb mijn familie bovendien beloofd dat we in Antwerpen blijven wonen. En als trainer zou ik weer de beste willen worden en dan kan je niet rond de kathedraal blijven hangen. Maar ik kan wel op een andere manier van waarde zijn voor deze club.”

Officiële ambassadeur

Alderweireld kan bijvoorbeeld een functie naast Marc Overmars krijgen. “Ja, maar niet vergeten dat we al een heel rekruteringsteam hebben. Die posities zijn ingevuld en die mensen doen dat heel goed – ik wil niemand tegen de schenen stampen. Een voetbaltechnische functie kan voor mij, maar het voordeel is dat ik bijvoorbeeld ook de sponsors intussen ken en met de fans een heel goeie connectie heb. Ik kan dus overál wel een bijdrage leveren.”

Het idee om te werken met officiële ambassadeurs ziet Alderweireld wel zitten. Zijn ex-club Ajax maakt daar gretig gebruik van. “Wel, bij Ajax vond ik het vroeger mooi om zien dat ze oud-spelers in dienst hadden die de club, de stad en de geschiedenis kenden, die het DNA en de cultuur bewaakten. Dat klinkt verschrikkelijk cliché, maar ik vind dat wel belangrijk. We zullen zien of het lukt om bij Antwerp te blijven, we moeten daar nog over spreken, maar alles begint bij een droom, toch? Nu ik hier een beetje het gezicht ben, zou ik het alleszins heel raar vinden om nog voor een andere club te gaan werken.”

Had jij Alderweireld nog graag zien doorgaan als speler?

Meest recent

'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

11
11
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

327
327
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

91
91
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

333
333
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

95
95
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

148
148
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

74
74
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

283
283
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

340
340
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

50
50
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

41
41
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

54
54
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

677
677
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

254
254
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

491
491
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

155
155
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

135
135
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

704
704
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

62
62
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

277
277
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

104
104
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

52
52
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

321
321
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

29
29
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

137
137

Meer sportnieuws