Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

225
Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

Toby Alderweireld hangt zijn schoenen aan het einde van het seizoen aan de haak. De verdediger is nog steeds erg belangrijk bij Royal Antwerp FC, maar wil op een hoogtepunt stoppen. Tegenover Het Nieuwsblad onthulde de voormalige Rode Duivel zijn toekomstplannen.

Alderweireld is na zijn terugkeer op zeer korte tijd een held en icoon geworden bij Royal Antwerp FC. De verdediger zorgde er eigenhandig voor dat Antwerp de titel pakte en in datzelfde jaar werd ook de beker gewonnen. De aanvoerder ademt rood en wit uit en ligt enorm goed bij de fanatieke supporters van The Great Old.

LEES OOK: 'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Toch nog doorgaan?

Alderweireld geeft toe dat hij soms twijfelt om toch nog door te gaan. “Tja, er zijn altijd momenten dat het goed gaat en je denkt: ‘Zou ik toch niet doorgaan?’ Da’s een normale gedachtegang. Ik weet ook dat ik het veld en de kleedkamer enorm ga missen. Maar ik heb er heel bewust voor gekozen om op topniveau te kunnen eindigen. Want als je Jan Vertonghen ziet: dat wens je niemand toe. Ik hoop echt dat hij er snel opnieuw staat en alsnog in schoonheid kan afsluiten.”

Over zijn toekomst is Alderweireld duidelijk, hij wil het liefst bij Antwerp blijven. “Niet om te slijmen, maar iedereen weet dat ik echt verliefd ben geworden op deze club. Ik heb dan ook de stiekeme hoop om hier… (plechtig) mijn werk verder te zetten.” Maar niet als trainer… “Nee, want dan ben je een passant. Ik heb mijn familie bovendien beloofd dat we in Antwerpen blijven wonen. En als trainer zou ik weer de beste willen worden en dan kan je niet rond de kathedraal blijven hangen. Maar ik kan wel op een andere manier van waarde zijn voor deze club.”

Officiële ambassadeur

Alderweireld kan bijvoorbeeld een functie naast Marc Overmars krijgen. “Ja, maar niet vergeten dat we al een heel rekruteringsteam hebben. Die posities zijn ingevuld en die mensen doen dat heel goed – ik wil niemand tegen de schenen stampen. Een voetbaltechnische functie kan voor mij, maar het voordeel is dat ik bijvoorbeeld ook de sponsors intussen ken en met de fans een heel goeie connectie heb. Ik kan dus overál wel een bijdrage leveren.”

Het idee om te werken met officiële ambassadeurs ziet Alderweireld wel zitten. Zijn ex-club Ajax maakt daar gretig gebruik van. “Wel, bij Ajax vond ik het vroeger mooi om zien dat ze oud-spelers in dienst hadden die de club, de stad en de geschiedenis kenden, die het DNA en de cultuur bewaakten. Dat klinkt verschrikkelijk cliché, maar ik vind dat wel belangrijk. We zullen zien of het lukt om bij Antwerp te blijven, we moeten daar nog over spreken, maar alles begint bij een droom, toch? Nu ik hier een beetje het gezicht ben, zou ik het alleszins heel raar vinden om nog voor een andere club te gaan werken.”

Had jij Alderweireld nog graag zien doorgaan als speler?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

25
25
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

12
12
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

58
58
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

28
28
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

34
34
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

70
70
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

48
48
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

83
83
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

203
203
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

27
27
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

30
30
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

147
147
Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Mark van Bommel heeft de nodige weelde bij de Rode Duivels. De bondscoach zal ongetwijfeld een ...

115
115
Hubert blinkt: "Eén van mijn fierste momenten als coach"

Union SG is zeer sterk gestart in de Europa League. Na de vlotte zege tegen Viktoria Plzen pakten ze ...

42
42
'Conte op zucht van terugkeer naar Premier League'

Manchester United lijkt steeds nadrukkelijker rekening te houden met een trainerswissel. Volgens ...

51
51
'Anderlecht-ster maakt buitenland gek: miljoenen lonken'

In Kroatië noemen ze hem een van de beste jonge spitsen van Europa. In België kreeg ...

228
228
Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

AA Gent won met 1-0 van een Aarhus dat veel sterkhouders liet rusten. De Buffalo's blijven zo wel ...

104
104
Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

296
296
STVV wint mét wereldgoal: "Dit is zo mooi"

STVV heeft zijn campagne in de Conference League zeer goed gestart met een 2-0-zege. Robert-Jan ...

64
64
Anderlecht met veel pech: "Dit verdienden we niet"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 bij Dinamo Zagreb na een ongelukkige penalty. De Brusselaars kenden ...

133
133
IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

192
192
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

25
25
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

216
216
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

79
79
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

673
673

Meer sportnieuws