Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

225
Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

Toby Alderweireld hangt zijn schoenen aan het einde van het seizoen aan de haak. De verdediger is nog steeds erg belangrijk bij Royal Antwerp FC, maar wil op een hoogtepunt stoppen. Tegenover Het Nieuwsblad onthulde de voormalige Rode Duivel zijn toekomstplannen.

Alderweireld is na zijn terugkeer op zeer korte tijd een held en icoon geworden bij Royal Antwerp FC. De verdediger zorgde er eigenhandig voor dat Antwerp de titel pakte en in datzelfde jaar werd ook de beker gewonnen. De aanvoerder ademt rood en wit uit en ligt enorm goed bij de fanatieke supporters van The Great Old.

LEES OOK: Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

Toch nog doorgaan?

Alderweireld geeft toe dat hij soms twijfelt om toch nog door te gaan. “Tja, er zijn altijd momenten dat het goed gaat en je denkt: ‘Zou ik toch niet doorgaan?’ Da’s een normale gedachtegang. Ik weet ook dat ik het veld en de kleedkamer enorm ga missen. Maar ik heb er heel bewust voor gekozen om op topniveau te kunnen eindigen. Want als je Jan Vertonghen ziet: dat wens je niemand toe. Ik hoop echt dat hij er snel opnieuw staat en alsnog in schoonheid kan afsluiten.”

Over zijn toekomst is Alderweireld duidelijk, hij wil het liefst bij Antwerp blijven. “Niet om te slijmen, maar iedereen weet dat ik echt verliefd ben geworden op deze club. Ik heb dan ook de stiekeme hoop om hier… (plechtig) mijn werk verder te zetten.” Maar niet als trainer… “Nee, want dan ben je een passant. Ik heb mijn familie bovendien beloofd dat we in Antwerpen blijven wonen. En als trainer zou ik weer de beste willen worden en dan kan je niet rond de kathedraal blijven hangen. Maar ik kan wel op een andere manier van waarde zijn voor deze club.”

Officiële ambassadeur

Alderweireld kan bijvoorbeeld een functie naast Marc Overmars krijgen. “Ja, maar niet vergeten dat we al een heel rekruteringsteam hebben. Die posities zijn ingevuld en die mensen doen dat heel goed – ik wil niemand tegen de schenen stampen. Een voetbaltechnische functie kan voor mij, maar het voordeel is dat ik bijvoorbeeld ook de sponsors intussen ken en met de fans een heel goeie connectie heb. Ik kan dus overál wel een bijdrage leveren.”

Het idee om te werken met officiële ambassadeurs ziet Alderweireld wel zitten. Zijn ex-club Ajax maakt daar gretig gebruik van. “Wel, bij Ajax vond ik het vroeger mooi om zien dat ze oud-spelers in dienst hadden die de club, de stad en de geschiedenis kenden, die het DNA en de cultuur bewaakten. Dat klinkt verschrikkelijk cliché, maar ik vind dat wel belangrijk. We zullen zien of het lukt om bij Antwerp te blijven, we moeten daar nog over spreken, maar alles begint bij een droom, toch? Nu ik hier een beetje het gezicht ben, zou ik het alleszins heel raar vinden om nog voor een andere club te gaan werken.”

Had jij Alderweireld nog graag zien doorgaan als speler?

Meest recent

De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

0
0
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

22
22
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

24
24
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

62
62
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

46
46
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

63
63
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

328
328
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

62
62
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

55
55
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

83
83
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

107
107
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

74
74
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

142
142
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

241
241
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

231
231
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

248
248
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

163
163
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1071
1071
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

250
250
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

155
155
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

509
509
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

238
238
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

167
167
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

442
442

Meer sportnieuws