Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

225
Alderweireld onthult toekomstwens: “Dat hoop ik stiekem”

Toby Alderweireld hangt zijn schoenen aan het einde van het seizoen aan de haak. De verdediger is nog steeds erg belangrijk bij Royal Antwerp FC, maar wil op een hoogtepunt stoppen. Tegenover Het Nieuwsblad onthulde de voormalige Rode Duivel zijn toekomstplannen.

Alderweireld is na zijn terugkeer op zeer korte tijd een held en icoon geworden bij Royal Antwerp FC. De verdediger zorgde er eigenhandig voor dat Antwerp de titel pakte en in datzelfde jaar werd ook de beker gewonnen. De aanvoerder ademt rood en wit uit en ligt enorm goed bij de fanatieke supporters van The Great Old.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

Toch nog doorgaan?

Alderweireld geeft toe dat hij soms twijfelt om toch nog door te gaan. “Tja, er zijn altijd momenten dat het goed gaat en je denkt: ‘Zou ik toch niet doorgaan?’ Da’s een normale gedachtegang. Ik weet ook dat ik het veld en de kleedkamer enorm ga missen. Maar ik heb er heel bewust voor gekozen om op topniveau te kunnen eindigen. Want als je Jan Vertonghen ziet: dat wens je niemand toe. Ik hoop echt dat hij er snel opnieuw staat en alsnog in schoonheid kan afsluiten.”

Over zijn toekomst is Alderweireld duidelijk, hij wil het liefst bij Antwerp blijven. “Niet om te slijmen, maar iedereen weet dat ik echt verliefd ben geworden op deze club. Ik heb dan ook de stiekeme hoop om hier… (plechtig) mijn werk verder te zetten.” Maar niet als trainer… “Nee, want dan ben je een passant. Ik heb mijn familie bovendien beloofd dat we in Antwerpen blijven wonen. En als trainer zou ik weer de beste willen worden en dan kan je niet rond de kathedraal blijven hangen. Maar ik kan wel op een andere manier van waarde zijn voor deze club.”

Officiële ambassadeur

Alderweireld kan bijvoorbeeld een functie naast Marc Overmars krijgen. “Ja, maar niet vergeten dat we al een heel rekruteringsteam hebben. Die posities zijn ingevuld en die mensen doen dat heel goed – ik wil niemand tegen de schenen stampen. Een voetbaltechnische functie kan voor mij, maar het voordeel is dat ik bijvoorbeeld ook de sponsors intussen ken en met de fans een heel goeie connectie heb. Ik kan dus overál wel een bijdrage leveren.”

Het idee om te werken met officiële ambassadeurs ziet Alderweireld wel zitten. Zijn ex-club Ajax maakt daar gretig gebruik van. “Wel, bij Ajax vond ik het vroeger mooi om zien dat ze oud-spelers in dienst hadden die de club, de stad en de geschiedenis kenden, die het DNA en de cultuur bewaakten. Dat klinkt verschrikkelijk cliché, maar ik vind dat wel belangrijk. We zullen zien of het lukt om bij Antwerp te blijven, we moeten daar nog over spreken, maar alles begint bij een droom, toch? Nu ik hier een beetje het gezicht ben, zou ik het alleszins heel raar vinden om nog voor een andere club te gaan werken.”

Had jij Alderweireld nog graag zien doorgaan als speler?

Meest recent

Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

63
63
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

28
28
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

82
82
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

156
156
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

32
32
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

98
98
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

279
279
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

196
196
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

84
84
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

466
466
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

235
235
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

41
41
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

91
91
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

209
209
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

147
147
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

107
107
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

175
175
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

46
46
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

41
41
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

237
237
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

372
372
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

211
211
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

349
349
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

924
924
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

372
372

Meer sportnieuws