22 namen: Charleroi en Dender zoeken naar eerherstel

door
22 namen: Charleroi en Dender zoeken naar eerherstel

Sporting Charleroi en Dender bekampen elkaar op speeldag 24 van de Jupiler Pro League. Beide clubs staan op één punt van elkaar en prijken in de middenmoot van het klassement. Nicolas Laforge moet de wedstrijd in goede banen leiden.

De plaatsjes in de Jupiler Pro League worden duur. Het verschil tussen een plek in de top 6 en de gevarenzone is enorm klein. Charleroi en Dender bengelen zowat tussenin en kunnen aldus een rechtstreekse concurrent een dreun uitdelen in een onderling duel.

LEES OOK: Union spartelt voorbij Dender en tankt vertrouwen voor CL

Revelatie of domper?

Charleroi kent een mindere vorm met twee op negen. De Carolo’s staan op een achtste plek met 29 punten uit 23 wedstrijden. Het verschil met nummer 6, Standard Luik, bedraagt maar vijf punten. Het verschil met nummer 13 en de gevarenzone is ook slechts zes punten.

Dender telt aldus een puntje minder dan Charleroi en staat daarmee op de tiende plek in het klassement. De promovendus heeft het kleinste budget in de Jupiler Pro League, maar houdt zich sterk staande. Net zoals Charleroi zit de club wel in een dipje met een één op negen.

Heenmatch voor Dender 

Dender won eerder op het seizoen met 1-0 van Charleroi dus de Carolo’s zijn gewaarschuwd. Er kan een goede zaak worden gedaan. Beide clubs staan in de middenmoot, maar kunnen de weg naar boven inzetten. Langs de andere kant lijkt de verliezer zich te moeten voorbereiden op degradatievoetbal.

Wat verwacht jij van de wedstrijd?

Meest recent

Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

18
18
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

115
115
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

210
210
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

64
64
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

413
413
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

597
597
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

400
400
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

192
192
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

230
230
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

121
121
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

531
531
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

386
386
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

39
39
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

109
109
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

224
224
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

144
144
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

37
37
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

565
565
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

521
521
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

640
640
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

745
745
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

337
337
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

482
482
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1341
1341
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1464
1464

Meer sportnieuws