Matz Sels vreest bij Rode Duivels: “Grootste ontgoocheling”

door
Matz Sels vreest bij Rode Duivels: “Grootste ontgoocheling”

Matz Sels is dit seizoen aan een schitterend seizoen bezig bij Nottingham Forest. De Engelse club is dé grote revelatie van de Premier League en Sels is één van de absolute uitblinkers. Toch moet de doelman vrezen voor zijn plek bij de Belgische nationale ploeg.

Sels is nooit eerste doelman geweest bij de Rode Duivels en ook na het vertrek van Thibaut Courtois kreeg Koen Casteels de voorkeur. De situatie begint er nog somberder uit te zien voor Sels na de aanstelling van Rudi Garcia want Courtois staat op het punt terug te keren bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

Grootste ontgoocheling

Sels flopte acht jaar geleden bij Newcastle en keepte vervolgens bij RSC Anderlecht en KAA Gent. Nu maakt de sluitpost wél furore op het hoogste niveau. "Neen, dit had ik niet meer verwacht in Engeland. Ik had gehoopt dat ik me kon tonen en dat ik het waard was om hier te spelen. Ik ben blij dat ik aan iedereen kan laten zien dat ik dit niveau aankan”, citeert Sporza Sels.

Afgelopen EK verloor Sels al de strijd van Casteels en daar was de doelman niet goed van. "Dat is zeker een van de grootste ontgoochelingen in mijn carrière geweest. Ik had voordien veel interlands gespeeld en ik had Nottingham in de Premier League gehouden. Ik had heel goed gespeeld en ik hoopte dat er voor mij gekozen zou worden, maar dat is voetbal."

Toekomstplannen

En wat nu voor Sels? Met de nakende terugkeer van Courtois dreigt hij derde doelman bij de Rode Duivels te worden. En dat terwijl hij wekelijks uitblinkt in de Premier League. "Als hij terugkomt, dan weet je dat het moeilijk is om te spelen. Maar dat is geen schande. Thibaut is heel goed en daar kan je jezelf altijd voor in de schaduw zetten. Word ik weer 3e doelman, dan begint alles van vooraf aan. Dat is niet leuk, maar ik wacht af wat er gebeurt en ik zie dan wat ik doe."

Denk jij dat Matz Sels onder Rudi Garcia derde doelman zal worden?

Meest recent

Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

10
10
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

26
26
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

53
53
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

49
49
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

42
42
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

96
96
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

27
27
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

182
182
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

136
136
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

111
111
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

122
122
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

118
118
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

98
98
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

260
260
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

346
346
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

49
49
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

196
196
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

183
183
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

224
224
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

186
186
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

100
100
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

966
966
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117

Meer sportnieuws