Anderlecht heeft twee grote voordelen tegenover Fenerbahçe

door
Anderlecht heeft twee grote voordelen tegenover Fenerbahçe

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen het Turkse Fenerbahçe van José Mourinho. Paars-Wit gaf op de slotspeeldag alsnog de top 8 uit handen en moet daarom uitkomen in de tussenronde van het Europese clubtornooi.

Het zag er lange tijd goed uit voor Anderlecht na enkele straffe prestaties in Europa. Het ging vervolgens echter mis tegen Riga, in Tsjechië en op de laatste speeldag tegen Hoffenheim. De Duitsers wonnen met 3-4 in het Lotto Park. Een gelijkspel van Anderlecht had voldoende geweest voor de top 8.

LEES OOK: Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Heksenketel

Maar het mocht aldus niet zijn. Anderlecht moet nu naar de Turkse heksenketel van Fenerbahçe trekken. "Geen verplaatsing naar Enschede, wel naar Istanbul. Dat scheelt een slok op de borrel", ziet Tom Boudeweel tegenover Sporza. "Het zal er een heksenketel worden."

Anderlecht kan alvast advies vragen aan de buren van Union SG. "José Mourinho is er nog altijd de grote aantrekkingspool. In eigen land staan ze 2e op 6 punten van leider Galatasaray. Union verloor op de openingsspeeldag met 2-1 in Turkije. Anderlecht kan dus eens buurten bij de Brusselaars."

Twee voordelen 

Toch ziet Boudeweel ook enkele voordelen voor Anderlecht. Volgens de commentator rekent Fener vooral op bekende routiniers. "Met mannen als Dzeko, Tadic en Skriniar spelen er bekende namen, maar het zijn wel spelers die over hun top zijn."

Boudeweel vindt dan ook dat Fenerbahçe een haalbare kaart is. "Afhankelijk van hoe Anderlecht over enkele weken voor de dag komt - dat weet je tegenwoordig ook in Europa niet meer, moet Fenerbahçe haalbaar zijn. Ik ga ervan uit dat de aanwinsten, die nu wel inzetbaar zijn, meer stabiliteit zullen brengen."

Denk jij dat Anderlecht de volgende ronde van de EL zal halen?

Meest recent

Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

109
109
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

118
118
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

121
121
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

95
95
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

248
248
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

131
131
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

42
42
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

477
477
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

186
186
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

390
390
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

255
255
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

315
315
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

80
80
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

66
66
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

204
204
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

174
174
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

16
16
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

51
51
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

131
131
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

243
243
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

59
59
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

572
572
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

78
78
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

314
314
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

56
56

Meer sportnieuws