Anderlecht heeft twee grote voordelen tegenover Fenerbahçe

1005
Anderlecht heeft twee grote voordelen tegenover Fenerbahçe

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen het Turkse Fenerbahçe van José Mourinho. Paars-Wit gaf op de slotspeeldag alsnog de top 8 uit handen en moet daarom uitkomen in de tussenronde van het Europese clubtornooi.

Het zag er lange tijd goed uit voor Anderlecht na enkele straffe prestaties in Europa. Het ging vervolgens echter mis tegen Riga, in Tsjechië en op de laatste speeldag tegen Hoffenheim. De Duitsers wonnen met 3-4 in het Lotto Park. Een gelijkspel van Anderlecht had voldoende geweest voor de top 8.

LEES OOK: Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Heksenketel

Maar het mocht aldus niet zijn. Anderlecht moet nu naar de Turkse heksenketel van Fenerbahçe trekken. "Geen verplaatsing naar Enschede, wel naar Istanbul. Dat scheelt een slok op de borrel", ziet Tom Boudeweel tegenover Sporza. "Het zal er een heksenketel worden."

Anderlecht kan alvast advies vragen aan de buren van Union SG. "José Mourinho is er nog altijd de grote aantrekkingspool. In eigen land staan ze 2e op 6 punten van leider Galatasaray. Union verloor op de openingsspeeldag met 2-1 in Turkije. Anderlecht kan dus eens buurten bij de Brusselaars."

Twee voordelen 

Toch ziet Boudeweel ook enkele voordelen voor Anderlecht. Volgens de commentator rekent Fener vooral op bekende routiniers. "Met mannen als Dzeko, Tadic en Skriniar spelen er bekende namen, maar het zijn wel spelers die over hun top zijn."

Boudeweel vindt dan ook dat Fenerbahçe een haalbare kaart is. "Afhankelijk van hoe Anderlecht over enkele weken voor de dag komt - dat weet je tegenwoordig ook in Europa niet meer, moet Fenerbahçe haalbaar zijn. Ik ga ervan uit dat de aanwinsten, die nu wel inzetbaar zijn, meer stabiliteit zullen brengen."

Denk jij dat Anderlecht de volgende ronde van de EL zal halen?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

11
11
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

92
92
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

93
93
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

117
117
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

50
50
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

100
100
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

55
55
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

109
109
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

258
258
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

174
174
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

120
120
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

432
432
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

285
285
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

364
364
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

252
252

Meer sportnieuws