Anderlecht heeft twee grote voordelen tegenover Fenerbahçe

door
Anderlecht heeft twee grote voordelen tegenover Fenerbahçe

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen het Turkse Fenerbahçe van José Mourinho. Paars-Wit gaf op de slotspeeldag alsnog de top 8 uit handen en moet daarom uitkomen in de tussenronde van het Europese clubtornooi.

Het zag er lange tijd goed uit voor Anderlecht na enkele straffe prestaties in Europa. Het ging vervolgens echter mis tegen Riga, in Tsjechië en op de laatste speeldag tegen Hoffenheim. De Duitsers wonnen met 3-4 in het Lotto Park. Een gelijkspel van Anderlecht had voldoende geweest voor de top 8.

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Heksenketel

Maar het mocht aldus niet zijn. Anderlecht moet nu naar de Turkse heksenketel van Fenerbahçe trekken. "Geen verplaatsing naar Enschede, wel naar Istanbul. Dat scheelt een slok op de borrel", ziet Tom Boudeweel tegenover Sporza. "Het zal er een heksenketel worden."

Anderlecht kan alvast advies vragen aan de buren van Union SG. "José Mourinho is er nog altijd de grote aantrekkingspool. In eigen land staan ze 2e op 6 punten van leider Galatasaray. Union verloor op de openingsspeeldag met 2-1 in Turkije. Anderlecht kan dus eens buurten bij de Brusselaars."

Twee voordelen 

Toch ziet Boudeweel ook enkele voordelen voor Anderlecht. Volgens de commentator rekent Fener vooral op bekende routiniers. "Met mannen als Dzeko, Tadic en Skriniar spelen er bekende namen, maar het zijn wel spelers die over hun top zijn."

Boudeweel vindt dan ook dat Fenerbahçe een haalbare kaart is. "Afhankelijk van hoe Anderlecht over enkele weken voor de dag komt - dat weet je tegenwoordig ook in Europa niet meer, moet Fenerbahçe haalbaar zijn. Ik ga ervan uit dat de aanwinsten, die nu wel inzetbaar zijn, meer stabiliteit zullen brengen."

Denk jij dat Anderlecht de volgende ronde van de EL zal halen?

Meest recent

'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

0
0
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

48
48
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

114
114
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

101
101
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

162
162
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

312
312
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

222
222
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

206
206
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

354
354
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

458
458
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

175
175
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

43
43
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

64
64
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

301
301
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

135
135
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

89
89
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

132
132
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

103
103
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

286
286
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

133
133
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

461
461
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

95
95
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

53
53
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

558
558
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

236
236

Meer sportnieuws