Mignolet bereidt zich voor op opvallende nieuwe uitdaging

door
Mignolet bereidt zich voor op opvallende nieuwe uitdaging

Simon Mignolet is de nummer 1 van Club Brugge en de doelman lijkt ook zijn carrière in het Jan Breydelstadion te zullen afsluiten. De voormalige Rode Duivel is zich echter al aan het voorbereiden voor een opvallende nieuwe uitdaging.

Het Nieuwsblad laat weten dat Mignolet een opleiding is aan het volgen tot technisch directeur bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De 36-jarige doelman gaat aldus Vincent Mannaert achterna. Zien we Mignolet in de toekomst als TD aan het werk?

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Veeleisende rol

Onder meer CEO van de KBVB Peter Willems, Bart Verhaeghe, Alex Kroes, Sven Jaecques, Pierre Locht, Matt Crocker, Maheta Molango, Chris O’Loughlin en Vincent Mannaert zijn de leraren en zullen inzichten geven over de voetbalwereld. “Diverse thema’s komen aan bod tijdens de colleges en workshops, zoals de werking van de clubdepartementen, de uitbouw van een kwalitatief sportief departement, het uittekenen van een sportieve strategie en het aanscherpen van leiderschapskwaliteiten.”

Willems zegt dat de rol van TD veeleisend is. “De rol van technisch directeur is veeleisend”, zegt Peter Willems. “Je staat midden in de actie en wordt geconfronteerd met complexe problemen, terwijl je ook een langetermijnvisie moet uitwerken en implementeren. Dat is heel boeiend, maar niet eenvoudig. Daarom willen wij hen helpen om het volledig potentieel van hun club te benutten.”

Twee jaar

De opleiding is in het Engels en duurt twee jaar. Vervolgens zal er ook een stage plaatsvinden. Het ziet er naar uit dat Mignolet al aan het leven na zijn profcarrière aan het denken is. “Wat dit programma bijzonder maakt, is dat het zich niet alleen richt op de rol en taken van de sportdirecteur, maar ook op de persoonlijke ontwikkeling van de deelnemers. Dit is van groot belang, aangezien succesvolle sportdirecteuren vaak sterke persoonlijkheden zijn, met leiderschapskwaliteiten en een constante zin om te leren”, laat Sports Director Dennis Henderickx weten.

Zie jij Simon Mignolet als toekomstige TD?

Meest recent

Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

166
166
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

28
28
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

210
210
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

77
77
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

466
466
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

376
376
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

331
331
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

51
51
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

907
907
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

241
241
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

429
429
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1081
1081
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

112
112
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

207
207
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

329
329
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

412
412
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

352
352
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

42
42
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

969
969
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

99
99
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175

Meer sportnieuws