Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

1331
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

Zaid Romero werd vorige zomer binnengehaald als een droomaanwinst voor de defensie van Club Brugge, maar zijn passage verloopt allerminst vlekkeloos. De Argentijnse verdediger, geroemd om zijn grinta en fysieke kracht, kampt met tactische beperkingen en wisselvallige prestaties. Zijn onstuimige speelstijl en matige opbouw zorgen voor twijfel. Hoewel hij hoger in de hiërarchie staat dan Jorne Spileers, lijkt hij geen serieuze concurrentie te vormen voor Brandon Mechele en Joel Ordonez. Ondanks interesse uit Brazilië, Argentinië en Engeland is een vertrek voorlopig geen optie, aangezien Club Brugge geen versterking meer kan inschrijven.

LEES OOK: Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Droomaanwinst die perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje

Club Brugge betaalde vorige zomer tussen 5,5 en 6 miljoen euro voor de Argentijnse verdediger Zaid Romero(25). Hij leek in principe basismateriaal om een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Romero belichaamt het typisch Argentijnse profiel, met een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. Fysieke kracht gepaard aan een nietsontziende speelstijl.

Zijn anticipatievermogen compenseert dan weer zijn iets tragere startsnelheid. Het Laatste Nieuws noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”. Het Nieuwsblad schreef dat Romero met zijn bikkelharde ingrepen perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje van Club Brugge.

“Romero heeft zo ongetwijfeld het potentieel om zich in de blauw-zwarte supportersharten te spelen.”

Buitenwipper doet heel gekke dingen

Toch verliepen de prestaties van Zaid Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel. Hij ging af en toe te onstuimig te werk en zijn beperkingen van zijn matige startsnelheid werden blootgelegd.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws. Ook in de opbouw kan Romero niet overtuigen.

Hij heeft namelijk geen inspeelpass die de lijnen kan doorbreken. Hij maakt technische fouten, is niet mobiel genoeg en wordt vaak in de wind gezet door zijn rechtstreekse tegenstanders.

Romero pakt geregeld uit met gevaarlijke en bijzonder onnodige tackles, zelfs over de middellijn. “Een buitenwipper van 24”, stelde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, vast.

“Kostte 6 miljoen euro, maar kon nog geen enkele keer echt overtuigen in Brugse loondienst”, schreef Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws benadrukt dat Romero zeker kwaliteiten heeft, maar ook hele gekke dingen doet.

“Het is voorlopig toch het hart vasthouden wanneer de bal in zijn buurt komt.” Zo blijven er toch grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro.

Twijfelt Club Brugge dat Romero niet de juiste man is?

Zaid Romero moest een betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele worden, maar vandaag is hij dat nog niet helemaal. De Argentijn staat wel boven Jorne Spileers in de hiërarchie.

“Maar hij speelt amper. Omdat hij zich nog moet aanpassen of omdat hij toch niet de juiste man is?”, vroeg Hugo Broos zich af in Krant van West-Vlaanderen.

Pas eind december speelde de Argentijn zijn beste wedstrijd tot nu toe in het shirt van Club Brugge en de hoop leefde dat Romero er zo stilaan doorkwam na een lange aanpassingsperiode.

Bob Madou, CEO van Club Brugge, keurde vorige zomer de transfer van Romero goed en hij staat nog steeds achter die beslissing. “Ik vind Romero niet mislukt”, zei Madou in Het Laatste Nieuws.

Club zocht een linksvoetige centrale verdediger met ervaring. Iemand die goed is in dynamisch verdedigen, die door durft te dekken, een body heeft en een inspeelpass.

“Romero wordt op vandaag evenwel geconfronteerd met de beste Brandon Mechele en met Ordoñez, van wie we allemaal weten op welke verlanglijstjes in Europa hij staat”, aldus Madou.

Terug naar Argentinië? Of naar Brazilië of Engeland?

Tijdens de voorbije weken werd Zaid Romero hardnekkig aan een vertrek bij Club Brugge gelinkt.

De Argentijn had begin dit seizoen niet verwacht dat hij zo vaak op de bank zou zitten in West-Vlaanderen, maar het lijkt een onmogelijke opdracht om iemand van het sterke duo Joel Ordonez-Brandon Mechele uit de ploeg te spelen.

Er was onlangs interesse vanuit Brazilië (Grêmio), Argentinië (Estudiantes) en zelfs Engeland (Leicester City) voor Romero, maar een vertrek is momenteel niet aan de orde.

Ten eerste wil Club Brugge niet aan kapitaalvernietiging doen, de Argentijn kostte per slot van rekening een stevige zes miljoen euro. Daarnaast doet Club Brugge nog steeds mee in de Champions League en kan het voor het einde van de deadline geen nieuwe spelers inschrijven.

Komt Romero er nog door bij Club Brugge?

Meest recent

Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

0
0
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

20
20
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

22
22
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

33
33
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

22
22
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

164
164
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

97
97
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

341
341
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

168
168
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

34
34
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

26
26
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

117
117
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

161
161
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

96
96
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

184
184
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

83
83
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

7
7
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

53
53
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

45
45
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

159
159
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

100
100
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

45
45
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

201
201
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

73
73

Meer sportnieuws