Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

1331
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

Zaid Romero werd vorige zomer binnengehaald als een droomaanwinst voor de defensie van Club Brugge, maar zijn passage verloopt allerminst vlekkeloos. De Argentijnse verdediger, geroemd om zijn grinta en fysieke kracht, kampt met tactische beperkingen en wisselvallige prestaties. Zijn onstuimige speelstijl en matige opbouw zorgen voor twijfel. Hoewel hij hoger in de hiërarchie staat dan Jorne Spileers, lijkt hij geen serieuze concurrentie te vormen voor Brandon Mechele en Joel Ordonez. Ondanks interesse uit Brazilië, Argentinië en Engeland is een vertrek voorlopig geen optie, aangezien Club Brugge geen versterking meer kan inschrijven.

LEES OOK: Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Droomaanwinst die perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje

Club Brugge betaalde vorige zomer tussen 5,5 en 6 miljoen euro voor de Argentijnse verdediger Zaid Romero(25). Hij leek in principe basismateriaal om een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Romero belichaamt het typisch Argentijnse profiel, met een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. Fysieke kracht gepaard aan een nietsontziende speelstijl.

Zijn anticipatievermogen compenseert dan weer zijn iets tragere startsnelheid. Het Laatste Nieuws noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”. Het Nieuwsblad schreef dat Romero met zijn bikkelharde ingrepen perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje van Club Brugge.

“Romero heeft zo ongetwijfeld het potentieel om zich in de blauw-zwarte supportersharten te spelen.”

Buitenwipper doet heel gekke dingen

Toch verliepen de prestaties van Zaid Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel. Hij ging af en toe te onstuimig te werk en zijn beperkingen van zijn matige startsnelheid werden blootgelegd.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws. Ook in de opbouw kan Romero niet overtuigen.

Hij heeft namelijk geen inspeelpass die de lijnen kan doorbreken. Hij maakt technische fouten, is niet mobiel genoeg en wordt vaak in de wind gezet door zijn rechtstreekse tegenstanders.

Romero pakt geregeld uit met gevaarlijke en bijzonder onnodige tackles, zelfs over de middellijn. “Een buitenwipper van 24”, stelde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, vast.

“Kostte 6 miljoen euro, maar kon nog geen enkele keer echt overtuigen in Brugse loondienst”, schreef Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws benadrukt dat Romero zeker kwaliteiten heeft, maar ook hele gekke dingen doet.

“Het is voorlopig toch het hart vasthouden wanneer de bal in zijn buurt komt.” Zo blijven er toch grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro.

Twijfelt Club Brugge dat Romero niet de juiste man is?

Zaid Romero moest een betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele worden, maar vandaag is hij dat nog niet helemaal. De Argentijn staat wel boven Jorne Spileers in de hiërarchie.

“Maar hij speelt amper. Omdat hij zich nog moet aanpassen of omdat hij toch niet de juiste man is?”, vroeg Hugo Broos zich af in Krant van West-Vlaanderen.

Pas eind december speelde de Argentijn zijn beste wedstrijd tot nu toe in het shirt van Club Brugge en de hoop leefde dat Romero er zo stilaan doorkwam na een lange aanpassingsperiode.

Bob Madou, CEO van Club Brugge, keurde vorige zomer de transfer van Romero goed en hij staat nog steeds achter die beslissing. “Ik vind Romero niet mislukt”, zei Madou in Het Laatste Nieuws.

Club zocht een linksvoetige centrale verdediger met ervaring. Iemand die goed is in dynamisch verdedigen, die door durft te dekken, een body heeft en een inspeelpass.

“Romero wordt op vandaag evenwel geconfronteerd met de beste Brandon Mechele en met Ordoñez, van wie we allemaal weten op welke verlanglijstjes in Europa hij staat”, aldus Madou.

Terug naar Argentinië? Of naar Brazilië of Engeland?

Tijdens de voorbije weken werd Zaid Romero hardnekkig aan een vertrek bij Club Brugge gelinkt.

De Argentijn had begin dit seizoen niet verwacht dat hij zo vaak op de bank zou zitten in West-Vlaanderen, maar het lijkt een onmogelijke opdracht om iemand van het sterke duo Joel Ordonez-Brandon Mechele uit de ploeg te spelen.

Er was onlangs interesse vanuit Brazilië (Grêmio), Argentinië (Estudiantes) en zelfs Engeland (Leicester City) voor Romero, maar een vertrek is momenteel niet aan de orde.

Ten eerste wil Club Brugge niet aan kapitaalvernietiging doen, de Argentijn kostte per slot van rekening een stevige zes miljoen euro. Daarnaast doet Club Brugge nog steeds mee in de Champions League en kan het voor het einde van de deadline geen nieuwe spelers inschrijven.

Komt Romero er nog door bij Club Brugge?

Meest recent

Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

17
17
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

60
60
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

46
46
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

131
131
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

69
69
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

270
270
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

67
67
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

194
194
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

463
463
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

456
456
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

396
396
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

35
35
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

175
175
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

249
249
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

470
470
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

35
35
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

354
354
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

400
400
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

19
19
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

76
76
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

49
49
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

45
45
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

277
277
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

52
52
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

176
176

Meer sportnieuws