Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

1331
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

Zaid Romero werd vorige zomer binnengehaald als een droomaanwinst voor de defensie van Club Brugge, maar zijn passage verloopt allerminst vlekkeloos. De Argentijnse verdediger, geroemd om zijn grinta en fysieke kracht, kampt met tactische beperkingen en wisselvallige prestaties. Zijn onstuimige speelstijl en matige opbouw zorgen voor twijfel. Hoewel hij hoger in de hiërarchie staat dan Jorne Spileers, lijkt hij geen serieuze concurrentie te vormen voor Brandon Mechele en Joel Ordonez. Ondanks interesse uit Brazilië, Argentinië en Engeland is een vertrek voorlopig geen optie, aangezien Club Brugge geen versterking meer kan inschrijven.

LEES OOK: Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Droomaanwinst die perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje

Club Brugge betaalde vorige zomer tussen 5,5 en 6 miljoen euro voor de Argentijnse verdediger Zaid Romero(25). Hij leek in principe basismateriaal om een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Romero belichaamt het typisch Argentijnse profiel, met een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. Fysieke kracht gepaard aan een nietsontziende speelstijl.

Zijn anticipatievermogen compenseert dan weer zijn iets tragere startsnelheid. Het Laatste Nieuws noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”. Het Nieuwsblad schreef dat Romero met zijn bikkelharde ingrepen perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje van Club Brugge.

“Romero heeft zo ongetwijfeld het potentieel om zich in de blauw-zwarte supportersharten te spelen.”

Buitenwipper doet heel gekke dingen

Toch verliepen de prestaties van Zaid Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel. Hij ging af en toe te onstuimig te werk en zijn beperkingen van zijn matige startsnelheid werden blootgelegd.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws. Ook in de opbouw kan Romero niet overtuigen.

Hij heeft namelijk geen inspeelpass die de lijnen kan doorbreken. Hij maakt technische fouten, is niet mobiel genoeg en wordt vaak in de wind gezet door zijn rechtstreekse tegenstanders.

Romero pakt geregeld uit met gevaarlijke en bijzonder onnodige tackles, zelfs over de middellijn. “Een buitenwipper van 24”, stelde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, vast.

“Kostte 6 miljoen euro, maar kon nog geen enkele keer echt overtuigen in Brugse loondienst”, schreef Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws benadrukt dat Romero zeker kwaliteiten heeft, maar ook hele gekke dingen doet.

“Het is voorlopig toch het hart vasthouden wanneer de bal in zijn buurt komt.” Zo blijven er toch grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro.

Twijfelt Club Brugge dat Romero niet de juiste man is?

Zaid Romero moest een betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele worden, maar vandaag is hij dat nog niet helemaal. De Argentijn staat wel boven Jorne Spileers in de hiërarchie.

“Maar hij speelt amper. Omdat hij zich nog moet aanpassen of omdat hij toch niet de juiste man is?”, vroeg Hugo Broos zich af in Krant van West-Vlaanderen.

Pas eind december speelde de Argentijn zijn beste wedstrijd tot nu toe in het shirt van Club Brugge en de hoop leefde dat Romero er zo stilaan doorkwam na een lange aanpassingsperiode.

Bob Madou, CEO van Club Brugge, keurde vorige zomer de transfer van Romero goed en hij staat nog steeds achter die beslissing. “Ik vind Romero niet mislukt”, zei Madou in Het Laatste Nieuws.

Club zocht een linksvoetige centrale verdediger met ervaring. Iemand die goed is in dynamisch verdedigen, die door durft te dekken, een body heeft en een inspeelpass.

“Romero wordt op vandaag evenwel geconfronteerd met de beste Brandon Mechele en met Ordoñez, van wie we allemaal weten op welke verlanglijstjes in Europa hij staat”, aldus Madou.

Terug naar Argentinië? Of naar Brazilië of Engeland?

Tijdens de voorbije weken werd Zaid Romero hardnekkig aan een vertrek bij Club Brugge gelinkt.

De Argentijn had begin dit seizoen niet verwacht dat hij zo vaak op de bank zou zitten in West-Vlaanderen, maar het lijkt een onmogelijke opdracht om iemand van het sterke duo Joel Ordonez-Brandon Mechele uit de ploeg te spelen.

Er was onlangs interesse vanuit Brazilië (Grêmio), Argentinië (Estudiantes) en zelfs Engeland (Leicester City) voor Romero, maar een vertrek is momenteel niet aan de orde.

Ten eerste wil Club Brugge niet aan kapitaalvernietiging doen, de Argentijn kostte per slot van rekening een stevige zes miljoen euro. Daarnaast doet Club Brugge nog steeds mee in de Champions League en kan het voor het einde van de deadline geen nieuwe spelers inschrijven.

Komt Romero er nog door bij Club Brugge?

Meest recent

Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

18
18
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

84
84
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

14
14
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

107
107
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

120
120
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

85
85
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

131
131
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

17
17
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

61
61
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

36
36
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

104
104
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

81
81
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

29
29
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

15
15
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

451
451
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

103
103
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

68
68
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

176
176
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

314
314
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

16
16
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

103
103

Meer sportnieuws