Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

1331
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

Zaid Romero werd vorige zomer binnengehaald als een droomaanwinst voor de defensie van Club Brugge, maar zijn passage verloopt allerminst vlekkeloos. De Argentijnse verdediger, geroemd om zijn grinta en fysieke kracht, kampt met tactische beperkingen en wisselvallige prestaties. Zijn onstuimige speelstijl en matige opbouw zorgen voor twijfel. Hoewel hij hoger in de hiërarchie staat dan Jorne Spileers, lijkt hij geen serieuze concurrentie te vormen voor Brandon Mechele en Joel Ordonez. Ondanks interesse uit Brazilië, Argentinië en Engeland is een vertrek voorlopig geen optie, aangezien Club Brugge geen versterking meer kan inschrijven.

LEES OOK: 'Nervositeit bij Club Brugge: United broedt op miljoenenbod'

Droomaanwinst die perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje

Club Brugge betaalde vorige zomer tussen 5,5 en 6 miljoen euro voor de Argentijnse verdediger Zaid Romero(25). Hij leek in principe basismateriaal om een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Romero belichaamt het typisch Argentijnse profiel, met een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. Fysieke kracht gepaard aan een nietsontziende speelstijl.

Zijn anticipatievermogen compenseert dan weer zijn iets tragere startsnelheid. Het Laatste Nieuws noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”. Het Nieuwsblad schreef dat Romero met zijn bikkelharde ingrepen perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje van Club Brugge.

“Romero heeft zo ongetwijfeld het potentieel om zich in de blauw-zwarte supportersharten te spelen.”

Buitenwipper doet heel gekke dingen

Toch verliepen de prestaties van Zaid Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel. Hij ging af en toe te onstuimig te werk en zijn beperkingen van zijn matige startsnelheid werden blootgelegd.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws. Ook in de opbouw kan Romero niet overtuigen.

Hij heeft namelijk geen inspeelpass die de lijnen kan doorbreken. Hij maakt technische fouten, is niet mobiel genoeg en wordt vaak in de wind gezet door zijn rechtstreekse tegenstanders.

Romero pakt geregeld uit met gevaarlijke en bijzonder onnodige tackles, zelfs over de middellijn. “Een buitenwipper van 24”, stelde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, vast.

“Kostte 6 miljoen euro, maar kon nog geen enkele keer echt overtuigen in Brugse loondienst”, schreef Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws benadrukt dat Romero zeker kwaliteiten heeft, maar ook hele gekke dingen doet.

“Het is voorlopig toch het hart vasthouden wanneer de bal in zijn buurt komt.” Zo blijven er toch grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro.

Twijfelt Club Brugge dat Romero niet de juiste man is?

Zaid Romero moest een betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele worden, maar vandaag is hij dat nog niet helemaal. De Argentijn staat wel boven Jorne Spileers in de hiërarchie.

“Maar hij speelt amper. Omdat hij zich nog moet aanpassen of omdat hij toch niet de juiste man is?”, vroeg Hugo Broos zich af in Krant van West-Vlaanderen.

Pas eind december speelde de Argentijn zijn beste wedstrijd tot nu toe in het shirt van Club Brugge en de hoop leefde dat Romero er zo stilaan doorkwam na een lange aanpassingsperiode.

Bob Madou, CEO van Club Brugge, keurde vorige zomer de transfer van Romero goed en hij staat nog steeds achter die beslissing. “Ik vind Romero niet mislukt”, zei Madou in Het Laatste Nieuws.

Club zocht een linksvoetige centrale verdediger met ervaring. Iemand die goed is in dynamisch verdedigen, die door durft te dekken, een body heeft en een inspeelpass.

“Romero wordt op vandaag evenwel geconfronteerd met de beste Brandon Mechele en met Ordoñez, van wie we allemaal weten op welke verlanglijstjes in Europa hij staat”, aldus Madou.

Terug naar Argentinië? Of naar Brazilië of Engeland?

Tijdens de voorbije weken werd Zaid Romero hardnekkig aan een vertrek bij Club Brugge gelinkt.

De Argentijn had begin dit seizoen niet verwacht dat hij zo vaak op de bank zou zitten in West-Vlaanderen, maar het lijkt een onmogelijke opdracht om iemand van het sterke duo Joel Ordonez-Brandon Mechele uit de ploeg te spelen.

Er was onlangs interesse vanuit Brazilië (Grêmio), Argentinië (Estudiantes) en zelfs Engeland (Leicester City) voor Romero, maar een vertrek is momenteel niet aan de orde.

Ten eerste wil Club Brugge niet aan kapitaalvernietiging doen, de Argentijn kostte per slot van rekening een stevige zes miljoen euro. Daarnaast doet Club Brugge nog steeds mee in de Champions League en kan het voor het einde van de deadline geen nieuwe spelers inschrijven.

Komt Romero er nog door bij Club Brugge?

Meest recent

Terugval Anderlecht na sterke start: dissonant aangeduid

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de laatste voorronde van de Europa ...

41
41
'PSG nóg sterker: WK-held tekent in Parijs voor 50 mil'

Paris Saint-Germain legde woensdag beslag op de Europese Supercup. Ondertussen blijft men werken aan ...

24
24
'Nervositeit bij Club Brugge: United broedt op miljoenenbod'

Het einde van de transferperiode nadert en dus neemt de nervositeit bij bepaalde clubs toe. ...

487
487
‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

Anderlecht heeft in Duitsland een opvallende transferpiste op het oog. Paars-wit kijkt naar een ...

680
680
'Duivel vindt mondeling akkoord: vraagprijs van 70 miljoen'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

71
71
Drie wissels bij Anderlecht; Burgess toch fit bij AA Gent

Donderdagavond worden de resterende heenwedstrijden in de derde voorronde van de Europa en ...

62
62
Bruno eerste keer hard aangepakt: "Zéér storende uitspraak"

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om Vitor Bruno aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Een ...

364
364
Xavi schrikt op: 'Ophefmakende transfer Tijjani Reijnders'

Xavi Hernandez is de nieuwe bondscoach van Nederland. De Spanjaard zal in de komende weken dus ...

92
92
Anderlecht vs. PAOK: grote favoriet op voorhand bekend

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

195
195
'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Zeg nooit nooit, maar in principe wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten ...

919
919
'Sibierski waagt gok: Anderlecht mikt op dure vogel'

Indien het straks doorstoot tegen PAOK kan het transfergeweld pas echt nog losbarsten, maar ongeacht ...

304
304
'Club Brugge zoekt linksback: toptarget lekt uit'

Club Brugge nam woensdag afscheid van Bjorn Meijer, die door blessureleed en de ontwikkeling van ...

347
347
'D-Day in Anderlecht: transfergeweld barst volledig los'

Het nieuwe seizoen is nog maar pas begonnen, maar voor RSC Anderlecht breekt nu al de match van het ...

571
571
Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Marc Degryse is nog steeds een naam waar naar geluisterd wordt in de Belgische voetbalwereld. De ...

219
219
'Verhaeghe stelt veto: vinger op de knip bij Club Brugge'

Club Brugge gaf deze zomer al meer dan 40 miljoen uit, maar indien alles naar wens verloopt komt ...

751
751
'Bruno zoekt typeploeg: vier wissels bij Anderlecht'

In de derde voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht straks voorbij PAOK zien te geraken. ...

389
389
Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

325
325
Anderlecht krijgt vlak voor PAOK dubbele domper

Anderlecht kan om 20u30 zijn kwalificatie voor de play-offs van de Europa League veiligstellen. ...

666
666
'Godts wrijft zich in handen: droomtransfer nadert'

Ajax wil donderdagavond kwalificatie voor de play-offs van de Conference League over de streep ...

96
96
Clash in Charleroi: sterkhouder blijft zijn kat sturen

Charleroi begon vorig weekend zijn seizoen uitstekend door in zijn openingsmatch meteen OH Leuven ...

139
139
'Strijd om Fernandez-Pardo: 2 nieuwe grootmachten in de mix'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer het wit konijn in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

130
130
'Geen doorbraak in Italië: Anderlecht-talent zet stap terug'

Bij Anderlecht blijft Neerpede een zeer belangrijke rol spelen, maar niet alle jeugdproducten hebben ...

260
260
AA Gent spreekt vertrouwen uit met nieuw contract

Bij AA Gent investeerden ze de voorbije jaren stevig in de jeugdopleiding en richtten ze ook hun ...

87
87
'Schok bij Club: Barcelona komt opnieuw aankloppen'

Bij Club Brugge hopen ze in de komende weken nog enkele spelers te kunnen verkopen. Ludovit Reis en ...

1196
1196
Groot nieuws bij Man City: Doku tekent bij

Er is deze zomer bij Manchester City heel wat veranderd na het vertrek van Pep Guardiola. De Engelse ...

72
72

Meer sportnieuws