Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

1331 stemmen
Club Brugge in shock: droomaanwinst wordt nachtmerrie

Zaid Romero werd vorige zomer binnengehaald als een droomaanwinst voor de defensie van Club Brugge, maar zijn passage verloopt allerminst vlekkeloos. De Argentijnse verdediger, geroemd om zijn grinta en fysieke kracht, kampt met tactische beperkingen en wisselvallige prestaties. Zijn onstuimige speelstijl en matige opbouw zorgen voor twijfel. Hoewel hij hoger in de hiërarchie staat dan Jorne Spileers, lijkt hij geen serieuze concurrentie te vormen voor Brandon Mechele en Joel Ordonez. Ondanks interesse uit Brazilië, Argentinië en Engeland is een vertrek voorlopig geen optie, aangezien Club Brugge geen versterking meer kan inschrijven.

LEES OOK: Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Droomaanwinst die perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje

Club Brugge betaalde vorige zomer tussen 5,5 en 6 miljoen euro voor de Argentijnse verdediger Zaid Romero(25). Hij leek in principe basismateriaal om een vaste plek in de verdediging te veroveren.

Romero belichaamt het typisch Argentijnse profiel, met een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen. Fysieke kracht gepaard aan een nietsontziende speelstijl.

Zijn anticipatievermogen compenseert dan weer zijn iets tragere startsnelheid. Het Laatste Nieuws noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”. Het Nieuwsblad schreef dat Romero met zijn bikkelharde ingrepen perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje van Club Brugge.

“Romero heeft zo ongetwijfeld het potentieel om zich in de blauw-zwarte supportersharten te spelen.”

Buitenwipper doet heel gekke dingen

Toch verliepen de prestaties van Zaid Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel. Hij ging af en toe te onstuimig te werk en zijn beperkingen van zijn matige startsnelheid werden blootgelegd.

“Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws. Ook in de opbouw kan Romero niet overtuigen.

Hij heeft namelijk geen inspeelpass die de lijnen kan doorbreken. Hij maakt technische fouten, is niet mobiel genoeg en wordt vaak in de wind gezet door zijn rechtstreekse tegenstanders.

Romero pakt geregeld uit met gevaarlijke en bijzonder onnodige tackles, zelfs over de middellijn. “Een buitenwipper van 24”, stelde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, vast.

“Kostte 6 miljoen euro, maar kon nog geen enkele keer echt overtuigen in Brugse loondienst”, schreef Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws benadrukt dat Romero zeker kwaliteiten heeft, maar ook hele gekke dingen doet.

“Het is voorlopig toch het hart vasthouden wanneer de bal in zijn buurt komt.” Zo blijven er toch grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro.

Twijfelt Club Brugge dat Romero niet de juiste man is?

Zaid Romero moest een betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele worden, maar vandaag is hij dat nog niet helemaal. De Argentijn staat wel boven Jorne Spileers in de hiërarchie.

“Maar hij speelt amper. Omdat hij zich nog moet aanpassen of omdat hij toch niet de juiste man is?”, vroeg Hugo Broos zich af in Krant van West-Vlaanderen.

Pas eind december speelde de Argentijn zijn beste wedstrijd tot nu toe in het shirt van Club Brugge en de hoop leefde dat Romero er zo stilaan doorkwam na een lange aanpassingsperiode.

Bob Madou, CEO van Club Brugge, keurde vorige zomer de transfer van Romero goed en hij staat nog steeds achter die beslissing. “Ik vind Romero niet mislukt”, zei Madou in Het Laatste Nieuws.

Club zocht een linksvoetige centrale verdediger met ervaring. Iemand die goed is in dynamisch verdedigen, die door durft te dekken, een body heeft en een inspeelpass.

“Romero wordt op vandaag evenwel geconfronteerd met de beste Brandon Mechele en met Ordoñez, van wie we allemaal weten op welke verlanglijstjes in Europa hij staat”, aldus Madou.

Terug naar Argentinië? Of naar Brazilië of Engeland?

Tijdens de voorbije weken werd Zaid Romero hardnekkig aan een vertrek bij Club Brugge gelinkt.

De Argentijn had begin dit seizoen niet verwacht dat hij zo vaak op de bank zou zitten in West-Vlaanderen, maar het lijkt een onmogelijke opdracht om iemand van het sterke duo Joel Ordonez-Brandon Mechele uit de ploeg te spelen.

Er was onlangs interesse vanuit Brazilië (Grêmio), Argentinië (Estudiantes) en zelfs Engeland (Leicester City) voor Romero, maar een vertrek is momenteel niet aan de orde.

Ten eerste wil Club Brugge niet aan kapitaalvernietiging doen, de Argentijn kostte per slot van rekening een stevige zes miljoen euro. Daarnaast doet Club Brugge nog steeds mee in de Champions League en kan het voor het einde van de deadline geen nieuwe spelers inschrijven.

Komt Romero er nog door bij Club Brugge?

Meest recent

Lukaku smijt Anderlecht-kaarten open: "Coucke weet wanneer"

Romelu Lukaku wil in de komende weken schitteren met de Rode Duivels op het WK. Vervolgens zal hij ...

41
41
Ook Tresoldi weg bij Club Brugge? CEO Madou reageert

Dat Club Brugge in de zomermaanden verschillende sterkhouders zal verliezen, staat buiten kijf. Een ...

136
136
Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. Desondanks is het ...

124
124
"Dan ben ik nog mild" - Albert plakt cijfer op seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

191
191
'Opvolger Lewandowski: FC Barcelona droomt groots'

Nu het seizoen in La Liga erop zit, kan de sportieve leiding van FC Barcelona zich storten op hun ...

71
71
Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

In een zeldzaam interview met 'Het Nieuwsblad' en 'La Dernière Heure', heeft Romelu Lukaku ...

268
268
Tzolis 'Player of the Season': opvallende namen in top 10

Maandagavond werd op de Pro League Awards de 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League bekend ...

150
150
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij ...

320
320
'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Nu het seizoen erop zit, kan het echte werk beginnen bij RSC Anderlecht. Zo zal de sportieve leiding ...

524
524
Nieuwe trainer voor Union? Sterke man reageert

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

81
81
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de ...

301
301
City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

In Manchester werd maandagavond groot feest gevierd. Zo werd Pep Guardiola in de bloemetjes gezet ...

181
181
'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

293
293
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

686
686
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

246
246
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

154
154
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

469
469
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

342
342
Lardot fileert Play-Offs: slechts twéé arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

218
218
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

670
670
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

152
152
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

1213
1213
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

703
703
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

475
475
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

127
127

Meer sportnieuws