'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

door
'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

Keisuke Goto groeide in korte tijd uit tot een van de meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League. De 19-jarige Japanner, die Anderlecht definitief overnam van Jubilo Iwata, overtreft zijn expected goals met 37% en bewees meteen zijn waarde met een doelpunt bij zijn basisdebuut in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

Goto stond al langer op de radar van Europese topclubs als Chelsea, West Ham, Everton, Ajax en Sevilla, maar Anderlecht handelde snel om hem binnen te halen. Hoewel hij nog fysiek en technisch moet groeien, gelooft men binnen de club dat hij op termijn een gegeerde spits voor grotere competities wordt.

LEES OOK: 'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht discussieerde zwaar over Goto

Anderlecht twijfelde lang om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

“Het was zeker een discussie”, schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen, Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto, waren al een tijdje aan de gang en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde dik één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto kon het voorbije jaar niet altijd even gemakkelijk aarden in de Belgische hoofdstad. Hij spreekt nog steeds amper - of niet - Engels en hij had vaak te kampen met heimwee.

Atypische Japanner overtreft de verwachtingen

Keisuke Goto krijgt dit seizoen de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die eerder snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet fijnbesnaard.

Bovendien moet hij nog aan pure power en spiermassa winnen.

Zeldzaam en duur: spits voor de grotere competities?

Keisuke Goto vindt wel gemakkelijk de weg naar het doel, zoals tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen. “Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur”, stelde La Dernière Heure vast.

Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probalitiy van amper 7 procent. “Een slimme schutter ook”, schreef De Morgen.

Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad zijn er bij Anderlecht intern mensen overtuigd dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen. Maar het potentieel is zeker en vast aanwezig.

Goto stond al op de lijst van grote Europese clubs

Keisuke Goto kwam in november 2023 naar Anderlecht als aanvallende optie voor de toekomst. De Japanse spits kwam er onder impuls van Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van paars-wit.

Sporting volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november 2023 besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

574
574
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

0
0
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

35
35
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

78
78
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

13
13
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

84
84
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

95
95
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

153
153
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

151
151
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

56
56
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

25
25
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

277
277
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

326
326
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

28
28
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

359
359
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

41
41
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

260
260
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

217
217
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

38
38
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

75
75
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

26
26
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

488
488
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

176
176
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

210
210
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

84
84

Meer sportnieuws