'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

door
'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

Keisuke Goto groeide in korte tijd uit tot een van de meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League. De 19-jarige Japanner, die Anderlecht definitief overnam van Jubilo Iwata, overtreft zijn expected goals met 37% en bewees meteen zijn waarde met een doelpunt bij zijn basisdebuut in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

Goto stond al langer op de radar van Europese topclubs als Chelsea, West Ham, Everton, Ajax en Sevilla, maar Anderlecht handelde snel om hem binnen te halen. Hoewel hij nog fysiek en technisch moet groeien, gelooft men binnen de club dat hij op termijn een gegeerde spits voor grotere competities wordt.

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht discussieerde zwaar over Goto

Anderlecht twijfelde lang om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

“Het was zeker een discussie”, schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen, Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto, waren al een tijdje aan de gang en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde dik één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto kon het voorbije jaar niet altijd even gemakkelijk aarden in de Belgische hoofdstad. Hij spreekt nog steeds amper - of niet - Engels en hij had vaak te kampen met heimwee.

Atypische Japanner overtreft de verwachtingen

Keisuke Goto krijgt dit seizoen de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die eerder snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet fijnbesnaard.

Bovendien moet hij nog aan pure power en spiermassa winnen.

Zeldzaam en duur: spits voor de grotere competities?

Keisuke Goto vindt wel gemakkelijk de weg naar het doel, zoals tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen. “Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur”, stelde La Dernière Heure vast.

Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probalitiy van amper 7 procent. “Een slimme schutter ook”, schreef De Morgen.

Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad zijn er bij Anderlecht intern mensen overtuigd dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen. Maar het potentieel is zeker en vast aanwezig.

Goto stond al op de lijst van grote Europese clubs

Keisuke Goto kwam in november 2023 naar Anderlecht als aanvallende optie voor de toekomst. De Japanse spits kwam er onder impuls van Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van paars-wit.

Sporting volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november 2023 besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

4
4
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

15
15
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

25
25
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

14
14
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

49
49
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

124
124
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

30
30
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

131
131
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

78
78
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

56
56
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

331
331
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

58
58
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

108
108
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

47
47
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

133
133
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

136
136
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

85
85
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

215
215
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

226
226
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

653
653
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

117
117
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

185
185
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

44
44

Meer sportnieuws