'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

689 stemmen
'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

Keisuke Goto groeide in korte tijd uit tot een van de meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League. De 19-jarige Japanner, die Anderlecht definitief overnam van Jubilo Iwata, overtreft zijn expected goals met 37% en bewees meteen zijn waarde met een doelpunt bij zijn basisdebuut in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

Goto stond al langer op de radar van Europese topclubs als Chelsea, West Ham, Everton, Ajax en Sevilla, maar Anderlecht handelde snel om hem binnen te halen. Hoewel hij nog fysiek en technisch moet groeien, gelooft men binnen de club dat hij op termijn een gegeerde spits voor grotere competities wordt.

LEES OOK: Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

Anderlecht discussieerde zwaar over Goto

Anderlecht twijfelde lang om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

“Het was zeker een discussie”, schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen, Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto, waren al een tijdje aan de gang en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde dik één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto kon het voorbije jaar niet altijd even gemakkelijk aarden in de Belgische hoofdstad. Hij spreekt nog steeds amper - of niet - Engels en hij had vaak te kampen met heimwee.

Atypische Japanner overtreft de verwachtingen

Keisuke Goto krijgt dit seizoen de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die eerder snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet fijnbesnaard.

Bovendien moet hij nog aan pure power en spiermassa winnen.

Zeldzaam en duur: spits voor de grotere competities?

Keisuke Goto vindt wel gemakkelijk de weg naar het doel, zoals tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen. “Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur”, stelde La Dernière Heure vast.

Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probalitiy van amper 7 procent. “Een slimme schutter ook”, schreef De Morgen.

Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad zijn er bij Anderlecht intern mensen overtuigd dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen. Maar het potentieel is zeker en vast aanwezig.

Goto stond al op de lijst van grote Europese clubs

Keisuke Goto kwam in november 2023 naar Anderlecht als aanvallende optie voor de toekomst. De Japanse spits kwam er onder impuls van Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van paars-wit.

Sporting volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november 2023 besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

42
42
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

160
160
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

57
57
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

166
166
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

389
389
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

239
239
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

325
325
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

153
153
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

597
597
De 11 namen: vier debutanten in opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

45
45
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

363
363
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

177
177
'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

348
348
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

110
110
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

255
255
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

191
191
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

61
61
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

366
366
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

1777
1777
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

299
299
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

789
789
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

426
426
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

895
895
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

248
248
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

554
554

Meer sportnieuws