'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

689
'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

Keisuke Goto groeide in korte tijd uit tot een van de meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League. De 19-jarige Japanner, die Anderlecht definitief overnam van Jubilo Iwata, overtreft zijn expected goals met 37% en bewees meteen zijn waarde met een doelpunt bij zijn basisdebuut in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

Goto stond al langer op de radar van Europese topclubs als Chelsea, West Ham, Everton, Ajax en Sevilla, maar Anderlecht handelde snel om hem binnen te halen. Hoewel hij nog fysiek en technisch moet groeien, gelooft men binnen de club dat hij op termijn een gegeerde spits voor grotere competities wordt.

LEES OOK: Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

Anderlecht discussieerde zwaar over Goto

Anderlecht twijfelde lang om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

“Het was zeker een discussie”, schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen, Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto, waren al een tijdje aan de gang en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde dik één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto kon het voorbije jaar niet altijd even gemakkelijk aarden in de Belgische hoofdstad. Hij spreekt nog steeds amper - of niet - Engels en hij had vaak te kampen met heimwee.

Atypische Japanner overtreft de verwachtingen

Keisuke Goto krijgt dit seizoen de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die eerder snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet fijnbesnaard.

Bovendien moet hij nog aan pure power en spiermassa winnen.

Zeldzaam en duur: spits voor de grotere competities?

Keisuke Goto vindt wel gemakkelijk de weg naar het doel, zoals tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen. “Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur”, stelde La Dernière Heure vast.

Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probalitiy van amper 7 procent. “Een slimme schutter ook”, schreef De Morgen.

Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad zijn er bij Anderlecht intern mensen overtuigd dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen. Maar het potentieel is zeker en vast aanwezig.

Goto stond al op de lijst van grote Europese clubs

Keisuke Goto kwam in november 2023 naar Anderlecht als aanvallende optie voor de toekomst. De Japanse spits kwam er onder impuls van Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van paars-wit.

Sporting volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november 2023 besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

9
9
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

9
9
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

14
14
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

58
58
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

137
137
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

40
40
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

130
130
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

195
195
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

173
173
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1062
1062
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

101
101
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

36
36
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

269
269
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

71
71
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

65
65
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

168
168
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

343
343
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

285
285
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42

Meer sportnieuws