'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

689 stemmen
'Nieuwe topspits' geeft Anderlecht koude rillingen

Keisuke Goto groeide in korte tijd uit tot een van de meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League. De 19-jarige Japanner, die Anderlecht definitief overnam van Jubilo Iwata, overtreft zijn expected goals met 37% en bewees meteen zijn waarde met een doelpunt bij zijn basisdebuut in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

Goto stond al langer op de radar van Europese topclubs als Chelsea, West Ham, Everton, Ajax en Sevilla, maar Anderlecht handelde snel om hem binnen te halen. Hoewel hij nog fysiek en technisch moet groeien, gelooft men binnen de club dat hij op termijn een gegeerde spits voor grotere competities wordt.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Anderlecht discussieerde zwaar over Goto

Anderlecht twijfelde lang om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

“Het was zeker een discussie”, schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen, Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto, waren al een tijdje aan de gang en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde dik één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto kon het voorbije jaar niet altijd even gemakkelijk aarden in de Belgische hoofdstad. Hij spreekt nog steeds amper - of niet - Engels en hij had vaak te kampen met heimwee.

Atypische Japanner overtreft de verwachtingen

Keisuke Goto krijgt dit seizoen de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die eerder snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet fijnbesnaard.

Bovendien moet hij nog aan pure power en spiermassa winnen.

Zeldzaam en duur: spits voor de grotere competities?

Keisuke Goto vindt wel gemakkelijk de weg naar het doel, zoals tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen. “Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur”, stelde La Dernière Heure vast.

Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probalitiy van amper 7 procent. “Een slimme schutter ook”, schreef De Morgen.

Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad zijn er bij Anderlecht intern mensen overtuigd dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen. Maar het potentieel is zeker en vast aanwezig.

Goto stond al op de lijst van grote Europese clubs

Keisuke Goto kwam in november 2023 naar Anderlecht als aanvallende optie voor de toekomst. De Japanse spits kwam er onder impuls van Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van paars-wit.

Sporting volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november 2023 besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

5
5
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

34
34
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

16
16
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

92
92
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

54
54
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

116
116
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

19
19
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

196
196
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

144
144
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

722
722
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

943
943
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

330
330
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

189
189
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

151
151
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

175
175
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

85
85
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws