Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

door
Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City, waar het in de tweede helft de wet van de sterkste moest ondergaan en uiteindelijk met 3-1 verloor. Dat deerde hen echter niet, want ze plaatsten zich toch voor de play-offs.

Doordat Stuttgart ook verloor van PSG, eindigt Blauw-Zwart nog net als 24ste. Dat is net voldoende voor de kwalificatie. Ze hebben die ook verdiend na een knap parcours waarin ze elf punten wisten te sprokkelen.

LEES OOK: Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Club schrijft straf verhaal in Champions League

Club wist in de voorbije maanden immers Sturm Graz, Aston Villa en Sporting CP te kloppen, terwijl het tegen Celtic en Juventus een punt pakte. Tegen Dortmund, AC Milan en Man City ging het de boot in, maar dat gebeurde nooit zonder slag of stoot.

Ook Tom Boudeweel vindt dat Club trots mag zijn. "Ik denk dat dat een mooi scenario is dat Club Brugge heeft geschreven", stelt de radiocommentator bij Sporza. Hij wijst bovendien op een toch wel straffe statistiek.

7 van 8 tegenstanders stoten ook door

"Want als je eens gaat bekijken wie er allemaal bij die top 24 zit: van de groep van Club Brugge hebben 7 van de 8 zich geplaatst. Alleen Sturm Graz viel uit de boot. Dat wil toch zeggen dat de tegenstanders van Club Brugge geen meelopertjes waren", merkt hij op.

Daardoor stoot Club voor de tweede keer in drie jaar door in de Champions League, maar deze kwalificatie is op die manier misschien wel nog straffer. Twee jaar geleden wist Club zich immers te plaatsen in een groep met Atletico Madrid, Bayer Leverkusen en Porto, maar geen van die teams was toen zijn gebruikelijke zelf. Dat lag nu toch anders.

Had je verwacht dat Club zou doorstoten?

Meest recent

AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

1
1
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

57
57
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

11
11
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

127
127
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

159
159
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

56
56
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

111
111
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

452
452
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

271
271
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

105
105
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

375
375
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

95
95
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

123
123
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

545
545
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

71
71
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

218
218
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

213
213
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

122
122
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

323
323
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

123
123
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

208
208
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1183
1183
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

501
501
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

71
71

Meer sportnieuws