Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

door
Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City, waar het in de tweede helft de wet van de sterkste moest ondergaan en uiteindelijk met 3-1 verloor. Dat deerde hen echter niet, want ze plaatsten zich toch voor de play-offs.

Doordat Stuttgart ook verloor van PSG, eindigt Blauw-Zwart nog net als 24ste. Dat is net voldoende voor de kwalificatie. Ze hebben die ook verdiend na een knap parcours waarin ze elf punten wisten te sprokkelen.

LEES OOK: Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Club schrijft straf verhaal in Champions League

Club wist in de voorbije maanden immers Sturm Graz, Aston Villa en Sporting CP te kloppen, terwijl het tegen Celtic en Juventus een punt pakte. Tegen Dortmund, AC Milan en Man City ging het de boot in, maar dat gebeurde nooit zonder slag of stoot.

Ook Tom Boudeweel vindt dat Club trots mag zijn. "Ik denk dat dat een mooi scenario is dat Club Brugge heeft geschreven", stelt de radiocommentator bij Sporza. Hij wijst bovendien op een toch wel straffe statistiek.

7 van 8 tegenstanders stoten ook door

"Want als je eens gaat bekijken wie er allemaal bij die top 24 zit: van de groep van Club Brugge hebben 7 van de 8 zich geplaatst. Alleen Sturm Graz viel uit de boot. Dat wil toch zeggen dat de tegenstanders van Club Brugge geen meelopertjes waren", merkt hij op.

Daardoor stoot Club voor de tweede keer in drie jaar door in de Champions League, maar deze kwalificatie is op die manier misschien wel nog straffer. Twee jaar geleden wist Club zich immers te plaatsen in een groep met Atletico Madrid, Bayer Leverkusen en Porto, maar geen van die teams was toen zijn gebruikelijke zelf. Dat lag nu toch anders.

Had je verwacht dat Club zou doorstoten?

Meest recent

Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over Oosting

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

7
7
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

80
80
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

55
55
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

58
58
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

130
130
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

183
183
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

62
62
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

79
79
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

55
55
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

410
410
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

120
120
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

295
295
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

530
530
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

411
411
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

100
100
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

251
251
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

168
168
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

306
306
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

345
345
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

333
333
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

367
367
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

223
223
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

152
152

Meer sportnieuws