Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

door
Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City, waar het in de tweede helft de wet van de sterkste moest ondergaan en uiteindelijk met 3-1 verloor. Dat deerde hen echter niet, want ze plaatsten zich toch voor de play-offs.

Doordat Stuttgart ook verloor van PSG, eindigt Blauw-Zwart nog net als 24ste. Dat is net voldoende voor de kwalificatie. Ze hebben die ook verdiend na een knap parcours waarin ze elf punten wisten te sprokkelen.

LEES OOK: 'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club schrijft straf verhaal in Champions League

Club wist in de voorbije maanden immers Sturm Graz, Aston Villa en Sporting CP te kloppen, terwijl het tegen Celtic en Juventus een punt pakte. Tegen Dortmund, AC Milan en Man City ging het de boot in, maar dat gebeurde nooit zonder slag of stoot.

Ook Tom Boudeweel vindt dat Club trots mag zijn. "Ik denk dat dat een mooi scenario is dat Club Brugge heeft geschreven", stelt de radiocommentator bij Sporza. Hij wijst bovendien op een toch wel straffe statistiek.

7 van 8 tegenstanders stoten ook door

"Want als je eens gaat bekijken wie er allemaal bij die top 24 zit: van de groep van Club Brugge hebben 7 van de 8 zich geplaatst. Alleen Sturm Graz viel uit de boot. Dat wil toch zeggen dat de tegenstanders van Club Brugge geen meelopertjes waren", merkt hij op.

Daardoor stoot Club voor de tweede keer in drie jaar door in de Champions League, maar deze kwalificatie is op die manier misschien wel nog straffer. Twee jaar geleden wist Club zich immers te plaatsen in een groep met Atletico Madrid, Bayer Leverkusen en Porto, maar geen van die teams was toen zijn gebruikelijke zelf. Dat lag nu toch anders.

Had je verwacht dat Club zou doorstoten?

Meest recent

'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

39
39
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

44
44
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

36
36
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

98
98
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

107
107
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

54
54
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

55
55
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

145
145
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

178
178
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

124
124
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

164
164
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

147
147
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

265
265
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

323
323
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

96
96
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

432
432
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

142
142
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

214
214
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

471
471
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

120
120
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

300
300
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

222
222

Meer sportnieuws