Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

door
Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City, waar het in de tweede helft de wet van de sterkste moest ondergaan en uiteindelijk met 3-1 verloor. Dat deerde hen echter niet, want ze plaatsten zich toch voor de play-offs.

Doordat Stuttgart ook verloor van PSG, eindigt Blauw-Zwart nog net als 24ste. Dat is net voldoende voor de kwalificatie. Ze hebben die ook verdiend na een knap parcours waarin ze elf punten wisten te sprokkelen.

Club schrijft straf verhaal in Champions League

Club wist in de voorbije maanden immers Sturm Graz, Aston Villa en Sporting CP te kloppen, terwijl het tegen Celtic en Juventus een punt pakte. Tegen Dortmund, AC Milan en Man City ging het de boot in, maar dat gebeurde nooit zonder slag of stoot.

Ook Tom Boudeweel vindt dat Club trots mag zijn. "Ik denk dat dat een mooi scenario is dat Club Brugge heeft geschreven", stelt de radiocommentator bij Sporza. Hij wijst bovendien op een toch wel straffe statistiek.

7 van 8 tegenstanders stoten ook door

"Want als je eens gaat bekijken wie er allemaal bij die top 24 zit: van de groep van Club Brugge hebben 7 van de 8 zich geplaatst. Alleen Sturm Graz viel uit de boot. Dat wil toch zeggen dat de tegenstanders van Club Brugge geen meelopertjes waren", merkt hij op.

Daardoor stoot Club voor de tweede keer in drie jaar door in de Champions League, maar deze kwalificatie is op die manier misschien wel nog straffer. Twee jaar geleden wist Club zich immers te plaatsen in een groep met Atletico Madrid, Bayer Leverkusen en Porto, maar geen van die teams was toen zijn gebruikelijke zelf. Dat lag nu toch anders.

POLL: Had je verwacht dat Club zou doorstoten?

Meest recent

'Club Brugge wil shoppen bij Belgische degradatiekandidaat'

Voor hekkensluiter Beerschot is het doek al gevallen, maar voorts belooft het razend spannend te ...

1
1
AA Gent meldt heuglijk nieuws: contract tot medio 2028

De nul is van het bord voor AA Gent, dat op het veld van Antwerp een eerste zege boekte in deze ...

14
14
Club Brugge bibbert: einde seizoen voor steunpilaar?

Met een negen op negen schoot Club Brugge prima uit de startblokken in de Champions' Play-Offs. Met ...

162
162
'Renard op dreef: volgend transfertarget Anderlecht bekend'

Anderlecht gaat straks een drukke zomer tegemoet, en dus speurt Olivier Renard nu al volop naar vers ...

103
103
‘Rod Duivel wil terugkeren naar Standard’

De voorbije jaren keerden heel wat (ex-)Rode Duivels al terug naar de Jupiler Pro League, met ...

72
72
'Club Brugge slaat transfervrije slag bij KRC Genk'

Vorig weekend wist Club Brugge een tik uit te delen aan KRC Genk in de titelstrijd door hun ...

299
299
Beerschot komt met belangrijk licentienieuws

De ontknoping van het Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden, maar er zijn toch nog heel ...

87
87
'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

295
295
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

142
142
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

61
61
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

285
285
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

182
182
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

405
405
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

201
201
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

231
231
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

204
204
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

202
202
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

124
124
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

303
303

Meer sportnieuws