Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

door
Deze statistiek maakt kwalificatie Club Brugge nog straffer

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City, waar het in de tweede helft de wet van de sterkste moest ondergaan en uiteindelijk met 3-1 verloor. Dat deerde hen echter niet, want ze plaatsten zich toch voor de play-offs.

Doordat Stuttgart ook verloor van PSG, eindigt Blauw-Zwart nog net als 24ste. Dat is net voldoende voor de kwalificatie. Ze hebben die ook verdiend na een knap parcours waarin ze elf punten wisten te sprokkelen.

LEES OOK: Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Club schrijft straf verhaal in Champions League

Club wist in de voorbije maanden immers Sturm Graz, Aston Villa en Sporting CP te kloppen, terwijl het tegen Celtic en Juventus een punt pakte. Tegen Dortmund, AC Milan en Man City ging het de boot in, maar dat gebeurde nooit zonder slag of stoot.

Ook Tom Boudeweel vindt dat Club trots mag zijn. "Ik denk dat dat een mooi scenario is dat Club Brugge heeft geschreven", stelt de radiocommentator bij Sporza. Hij wijst bovendien op een toch wel straffe statistiek.

7 van 8 tegenstanders stoten ook door

"Want als je eens gaat bekijken wie er allemaal bij die top 24 zit: van de groep van Club Brugge hebben 7 van de 8 zich geplaatst. Alleen Sturm Graz viel uit de boot. Dat wil toch zeggen dat de tegenstanders van Club Brugge geen meelopertjes waren", merkt hij op.

Daardoor stoot Club voor de tweede keer in drie jaar door in de Champions League, maar deze kwalificatie is op die manier misschien wel nog straffer. Twee jaar geleden wist Club zich immers te plaatsen in een groep met Atletico Madrid, Bayer Leverkusen en Porto, maar geen van die teams was toen zijn gebruikelijke zelf. Dat lag nu toch anders.

Had je verwacht dat Club zou doorstoten?

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

4
4
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

18
18
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

285
285
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

20
20
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

208
208
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

350
350
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

54
54
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

80
80
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

176
176
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

116
116
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

177
177
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

237
237
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

534
534
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

161
161
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

175
175
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

402
402
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

154
154
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

175
175
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws