'Meteen domper voor Garcia: vaste Duivel maanden out'

door
'Meteen domper voor Garcia: vaste Duivel maanden out'

Vorige week kregen de Rode Duivels hun nieuwe bondscoach, want vrijdag werd Rudi Garcia gepresenteerd als opvolger van de ontslagen Domenico Tedesco. De Fransman krijgt in maart zijn eerste opdracht voorgeschoteld.

Dan wacht immers een dubbele confrontatie met Oekraïne met als inzet een ticket voor Divisie A van de volgende editie van de Nations League. Die wedstrijden staan gepland voor 20 en 23 maart.

LEES OOK: Lammens geeft extra reden: "Daarom trok ik naar Man Utd"

Einde seizoen voor Orel Mangala

Garcia weet echter nu al dat hij dan geen beroep zal kunnen doen op een speler die de voorbije jaren een vaste waarde is in de Belgische selectie. Het Nieuwsblad en La Dernière Heure weten dat Orel Mangala een zware blessure opgelopen heeft.

De 26-jarige middenvelder heeft zijn kruisbanden gescheurd en zal daardoor minstens zes maanden aan de kant staan. Hij zal dit seizoen dus niet meer in actie komen en zal wellicht ook de start van de WK-kwalificatiecampagne in juni aan zich voorbij moeten laten gaan.

Vaste waarde bij Rode Duivels en Everton

Dat is dus een domper voor Garcia, want de voorbije twee jaar was Mangala een vaste waarde geworden bij de Rode Duivels. Hij debuteerde in maart 2022 nog onder Roberto Martinez, maar brak pas echt helemaal door na de aanstelling van Tedesco. Ondertussen verzamelde hij al 23 caps.

Ook voor Mangala zelf is de blessure uiteraard een domper, net als voor Everton. Dat huurt onze landgenoot dit seizoen van Lyon en Mangala was er de voorbije maanden doorgaans titularis. Hij kwam 21 keer in actie voor de Toffees en scoorde één keer.

Is dat een aderlating voor de Rode Duivels?

Meest recent

Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

De afgelopen dagen werden de 1/16 finale van de Croky Cup afgerond, waarna meteen ook de loting voor ...

4
4
Conflict met DAZN escaleert: Pro League houdt adem in

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 13 op het programma. Voorlopig zijn de ...

51
51
Marc Coucke in complete shock: Keiharde uithaal zindert na

Marc Coucke, de kleurrijke ondernemer en eigenaar van RSC Anderlecht, beleeft momenteel een periode ...

155
155
Lammens gaat viraal: “Toekomstige Man Utd-legende!”

Senne Lammens is op korte tijd uitgegroeid tot een fenomeen bij Manchester United. Bij zijn transfer ...

25
25
Deschacht maakt korte metten met Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen. Paars-Wit kreeg het hard te verduren ...

87
87
Stijn Stijnen haalt ongezien uit: “Slangen in het voetbal”

Stijn Stijnen was in het verleden de doelman van Club Brugge en de Belgische nationale ploeg, maar ...

69
69
Fink met luxeprobleem bij KRC Genk: wie van de twee?

KRC Genk neemt het zondag op tegen Westerlo. Thorsten Fink gaf een persconferentie en sprak onder ...

109
109
Drama onthuld: DAZN duwt Telenet diep in de put

De oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders blijft voortduren. Er is nog steeds geen ...

665
665
Besnik Hasi snoeihard voor één Anderlecht-speler

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Besnik Hasi ...

166
166
Union komt met geweldig nieuws én flinke waarschuwing

Union blijft maar verbazen. Het veroverde vorig seizoen de titel, staat dit seizoen na twaalf ...

51
51
'Alsnog knaltransfer voor Stassin in januari'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over het invullen van de spitspositie bij de Rode ...

55
55
Hand overspeeld? 'Club ziet grootmacht afhaken'

Club Brugge realiseerde in de zomer weer de nodige lucratieve uitgaande transfers. Maxim De Cuyper, ...

279
279
Hasi komt met verrassende reactie op keiharde kritiek

Anderlecht krijgt zaterdag het bezoek van KV Mechelen en dat wordt een zeer belangrijke match. Het ...

155
155
Nieuwe kans? Leko speelt open kaart over Vanzeir

AA Gent plaatste zich donderdagavond vlotjes voor de achtste finales van de beker. De Buffalo's ...

109
109
Flinke domper Anderlecht: titularis weken out

Anderlecht krijgt zaterdag het bezoek van KV Mechelen en voor die wedstrijd staat er alweer heel wat ...

198
198
Van Gucht vliegt uit de bocht: 'Rechtbank vernietigend'

Sportanker Ruben Van Gucht kwam deze week opnieuw in het nieuws, maar niet omwille van een ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Strijd tussen Club en Anderlecht, vertrekkers in de maak'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Lammens in shock bij Man Utd: “Nog nooit meegemaakt”

Senne Lammens maakte afgelopen zomer op de valreep de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

150
150
Lokeren mee in woelige storm: spijt van Nainggolan?

Radja Nainggolan kende een illustere carrière bij clubs als Internazionale, AS Roma en ...

78
78
Messi zat bijna bij Ronaldo: “Hij werd resoluut afgewezen”

De rivalenstrijd tussen Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld de geschiedenisboeken ...

43
43
‘Anderlecht-beleid zwaar onder druk: Renard de dupe’

RSC Anderlecht zit weer in de penarie. De supporters waren niet tevreden over de prestatie in de ...

284
284
Westerlo-voorzitter maakt eigen spelers compleet af

Er was één grote verrassing in de Croky Cup: tweedeklasser Beerschot won in eigen huis ...

103
103
'D-Day DAZN en Pro League: Belgische clubs in zak en as'

De perikelen rond DAZN, de telecomproviders en de Pro League blijven voortduren. Er is nog steeds ...

700
700
Euvrard voor topper tegen Charleroi: "Uiterst zeldzaam"

Standard moet dit weekend aan de bak tegen Sporting Charleroi. Een partij die ze moeten winnen, want ...

84
84
Hand van Mazzu al duidelijk: "Merkten we meteen"

OH Leuven kon eindelijk nog eens proeven van een overwinning. Felice Mazzu won met OHL met 1-3 op ...

110
110

Meer sportnieuws