'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

door
'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

Anderlecht staat op het punt om met Cédric Hatenboer een zesde nieuwkomer vast te leggen, al blijkt hij net zoals Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté vooral een toekomstgerichte aanwinst. De vraag is nu of Olivier Renard na César Huerta, Lucas Hey en Adryelson in januari tevens nog op zoek gaat naar nog wat direct inzetbare versterking. Vooral voorin.

In aanloop naar de wintermercato werd hier en daar tenslotte geopperd dat ook een spits nog op het Brusselse verlanglijstje stond. De voorbije weken leek die nood alleen maar toe te nemen. Bij afwezigheid van Kasper Dolberg, die uit voorzorg naar verluidt nog een tijdje aan de kant staat met een voetblessure, viel zijn back-up Luis Vazquez namelijk compleet door de mand.

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

Vazquez out, Goto in

Het Nieuwsblad vreest dan ook dat zijn krediet stilaan helemaal op is. Dat bleek ook zaterdag tegen KV Mechelen, toen David Hubert diep in de punt zowaar de voorkeur gaf aan Keisuke Goto. Bovendien opende de 19-jarige Japanner van de RSCA Futures meteen zijn rekening bij de hoofdmacht, waardoor hij mogelijk ook donderdag tegen Hoffenheim aan de aftrap verschijnt.

Het ziet er alleszins naar uit dat Goto, die tot medio 2028 vastligt in het Lotto Park nadat zijn aankoopoptie van één miljoen enkele weken geleden werd gelicht, voortaan nog wel wat vaker aan bod zal komen. "Er zijn bij RSCA intern mensen overtuigd dat hij op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in grotere competities. Groot, snel en ferme motor", aldus de krant.

Dilemma voor Renard

Nochtans was het mede door zijn moeizame integratie in Neerpede even een discussiepunt om hem al dan niet definitief in huis te halen. Hoewel er in de fitness nog werk aan de winkel is om zijn frêle lijf te ontwikkelen kreeg Goto dankzij die zeldzame combinatie van kwaliteiten echter toch zijn kans. Eentje die de leergierige en ambitieuze goalgetter met beide handen wil grijpen.

Afwachten dus of het potentieel van Goto, die zelf zijn zinnen op het WK in 2026 en een topcompetitie heeft gezet, volledig tot uiting komt. Nog volgens Het Nieuwsblad zou het weliswaar geen slecht idee zijn voor Renard om nog een grote targetspits te strikken die kan meevoetballen. Misschien legt hij na Dolberg al zijn eieren evenwel in Goto, en dus niet Vazquez, zijn mandje.

Goto is nu al een betere spits dan Vazquez

Meest recent

Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

17
17
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

80
80
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

132
132
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

322
322
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

68
68
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

137
137
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

159
159
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

80
80
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

47
47
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

81
81
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

109
109
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

39
39
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

75
75
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

195
195
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

55
55
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

143
143
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

513
513
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

236
236
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

48
48
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

180
180
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

230
230
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

88
88
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

173
173

Meer sportnieuws