'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

door
'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

Anderlecht staat op het punt om met Cédric Hatenboer een zesde nieuwkomer vast te leggen, al blijkt hij net zoals Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté vooral een toekomstgerichte aanwinst. De vraag is nu of Olivier Renard na César Huerta, Lucas Hey en Adryelson in januari tevens nog op zoek gaat naar nog wat direct inzetbare versterking. Vooral voorin.

In aanloop naar de wintermercato werd hier en daar tenslotte geopperd dat ook een spits nog op het Brusselse verlanglijstje stond. De voorbije weken leek die nood alleen maar toe te nemen. Bij afwezigheid van Kasper Dolberg, die uit voorzorg naar verluidt nog een tijdje aan de kant staat met een voetblessure, viel zijn back-up Luis Vazquez namelijk compleet door de mand.

LEES OOK: Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

Vazquez out, Goto in

Het Nieuwsblad vreest dan ook dat zijn krediet stilaan helemaal op is. Dat bleek ook zaterdag tegen KV Mechelen, toen David Hubert diep in de punt zowaar de voorkeur gaf aan Keisuke Goto. Bovendien opende de 19-jarige Japanner van de RSCA Futures meteen zijn rekening bij de hoofdmacht, waardoor hij mogelijk ook donderdag tegen Hoffenheim aan de aftrap verschijnt.

Het ziet er alleszins naar uit dat Goto, die tot medio 2028 vastligt in het Lotto Park nadat zijn aankoopoptie van één miljoen enkele weken geleden werd gelicht, voortaan nog wel wat vaker aan bod zal komen. "Er zijn bij RSCA intern mensen overtuigd dat hij op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in grotere competities. Groot, snel en ferme motor", aldus de krant.

Dilemma voor Renard

Nochtans was het mede door zijn moeizame integratie in Neerpede even een discussiepunt om hem al dan niet definitief in huis te halen. Hoewel er in de fitness nog werk aan de winkel is om zijn frêle lijf te ontwikkelen kreeg Goto dankzij die zeldzame combinatie van kwaliteiten echter toch zijn kans. Eentje die de leergierige en ambitieuze goalgetter met beide handen wil grijpen.

Afwachten dus of het potentieel van Goto, die zelf zijn zinnen op het WK in 2026 en een topcompetitie heeft gezet, volledig tot uiting komt. Nog volgens Het Nieuwsblad zou het weliswaar geen slecht idee zijn voor Renard om nog een grote targetspits te strikken die kan meevoetballen. Misschien legt hij na Dolberg al zijn eieren evenwel in Goto, en dus niet Vazquez, zijn mandje.

Goto is nu al een betere spits dan Vazquez

Meest recent

Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

29
29
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

19
19
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

36
36
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

117
117
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

112
112
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

200
200
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

50
50
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

294
294
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

64
64
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

129
129
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

120
120
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

104
104
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

272
272
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

845
845
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

366
366
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

283
283
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

758
758
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

202
202
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

695
695
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

477
477
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

147
147
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1015
1015
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

45
45
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

410
410

Meer sportnieuws