'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

1034
'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

Anderlecht staat op het punt om met Cédric Hatenboer een zesde nieuwkomer vast te leggen, al blijkt hij net zoals Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté vooral een toekomstgerichte aanwinst. De vraag is nu of Olivier Renard na César Huerta, Lucas Hey en Adryelson in januari tevens nog op zoek gaat naar nog wat direct inzetbare versterking. Vooral voorin.

In aanloop naar de wintermercato werd hier en daar tenslotte geopperd dat ook een spits nog op het Brusselse verlanglijstje stond. De voorbije weken leek die nood alleen maar toe te nemen. Bij afwezigheid van Kasper Dolberg, die uit voorzorg naar verluidt nog een tijdje aan de kant staat met een voetblessure, viel zijn back-up Luis Vazquez namelijk compleet door de mand.

LEES OOK: Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

Vazquez out, Goto in

Het Nieuwsblad vreest dan ook dat zijn krediet stilaan helemaal op is. Dat bleek ook zaterdag tegen KV Mechelen, toen David Hubert diep in de punt zowaar de voorkeur gaf aan Keisuke Goto. Bovendien opende de 19-jarige Japanner van de RSCA Futures meteen zijn rekening bij de hoofdmacht, waardoor hij mogelijk ook donderdag tegen Hoffenheim aan de aftrap verschijnt.

Het ziet er alleszins naar uit dat Goto, die tot medio 2028 vastligt in het Lotto Park nadat zijn aankoopoptie van één miljoen enkele weken geleden werd gelicht, voortaan nog wel wat vaker aan bod zal komen. "Er zijn bij RSCA intern mensen overtuigd dat hij op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in grotere competities. Groot, snel en ferme motor", aldus de krant.

Dilemma voor Renard

Nochtans was het mede door zijn moeizame integratie in Neerpede even een discussiepunt om hem al dan niet definitief in huis te halen. Hoewel er in de fitness nog werk aan de winkel is om zijn frêle lijf te ontwikkelen kreeg Goto dankzij die zeldzame combinatie van kwaliteiten echter toch zijn kans. Eentje die de leergierige en ambitieuze goalgetter met beide handen wil grijpen.

Afwachten dus of het potentieel van Goto, die zelf zijn zinnen op het WK in 2026 en een topcompetitie heeft gezet, volledig tot uiting komt. Nog volgens Het Nieuwsblad zou het weliswaar geen slecht idee zijn voor Renard om nog een grote targetspits te strikken die kan meevoetballen. Misschien legt hij na Dolberg al zijn eieren evenwel in Goto, en dus niet Vazquez, zijn mandje.

Goto is nu al een betere spits dan Vazquez

Meest recent

'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

653
653
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

23
23
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

16
16
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

109
109
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

37
37
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

50
50
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

19
19
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

36
36
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

39
39
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

79
79
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

142
142
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

287
287
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

256
256
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

39
39
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

257
257
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

52
52
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

378
378
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

103
103
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

117
117
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

360
360
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

239
239
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

122
122
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

29
29
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

429
429

Meer sportnieuws