'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

door
'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

Anderlecht staat op het punt om met Cédric Hatenboer een zesde nieuwkomer vast te leggen, al blijkt hij net zoals Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté vooral een toekomstgerichte aanwinst. De vraag is nu of Olivier Renard na César Huerta, Lucas Hey en Adryelson in januari tevens nog op zoek gaat naar nog wat direct inzetbare versterking. Vooral voorin.

In aanloop naar de wintermercato werd hier en daar tenslotte geopperd dat ook een spits nog op het Brusselse verlanglijstje stond. De voorbije weken leek die nood alleen maar toe te nemen. Bij afwezigheid van Kasper Dolberg, die uit voorzorg naar verluidt nog een tijdje aan de kant staat met een voetblessure, viel zijn back-up Luis Vazquez namelijk compleet door de mand.

LEES OOK: 'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

Vazquez out, Goto in

Het Nieuwsblad vreest dan ook dat zijn krediet stilaan helemaal op is. Dat bleek ook zaterdag tegen KV Mechelen, toen David Hubert diep in de punt zowaar de voorkeur gaf aan Keisuke Goto. Bovendien opende de 19-jarige Japanner van de RSCA Futures meteen zijn rekening bij de hoofdmacht, waardoor hij mogelijk ook donderdag tegen Hoffenheim aan de aftrap verschijnt.

Het ziet er alleszins naar uit dat Goto, die tot medio 2028 vastligt in het Lotto Park nadat zijn aankoopoptie van één miljoen enkele weken geleden werd gelicht, voortaan nog wel wat vaker aan bod zal komen. "Er zijn bij RSCA intern mensen overtuigd dat hij op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in grotere competities. Groot, snel en ferme motor", aldus de krant.

Dilemma voor Renard

Nochtans was het mede door zijn moeizame integratie in Neerpede even een discussiepunt om hem al dan niet definitief in huis te halen. Hoewel er in de fitness nog werk aan de winkel is om zijn frêle lijf te ontwikkelen kreeg Goto dankzij die zeldzame combinatie van kwaliteiten echter toch zijn kans. Eentje die de leergierige en ambitieuze goalgetter met beide handen wil grijpen.

Afwachten dus of het potentieel van Goto, die zelf zijn zinnen op het WK in 2026 en een topcompetitie heeft gezet, volledig tot uiting komt. Nog volgens Het Nieuwsblad zou het weliswaar geen slecht idee zijn voor Renard om nog een grote targetspits te strikken die kan meevoetballen. Misschien legt hij na Dolberg al zijn eieren evenwel in Goto, en dus niet Vazquez, zijn mandje.

Goto is nu al een betere spits dan Vazquez

Meest recent

Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

41
41
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

16
16
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

121
121
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

165
165
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

24
24
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

212
212
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

149
149
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

221
221
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

156
156
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

201
201
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

786
786
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

152
152
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

672
672
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

458
458
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

465
465
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

249
249
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

324
324
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

666
666
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

749
749
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

551
551
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

280
280
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

567
567
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

551
551
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

465
465
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

573
573

Meer sportnieuws