'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

1034 stemmen
'Renard glundert: Anderlecht ontdekt nieuwe groeibriljant'

Anderlecht staat op het punt om met Cédric Hatenboer een zesde nieuwkomer vast te leggen, al blijkt hij net zoals Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté vooral een toekomstgerichte aanwinst. De vraag is nu of Olivier Renard na César Huerta, Lucas Hey en Adryelson in januari tevens nog op zoek gaat naar nog wat direct inzetbare versterking. Vooral voorin.

In aanloop naar de wintermercato werd hier en daar tenslotte geopperd dat ook een spits nog op het Brusselse verlanglijstje stond. De voorbije weken leek die nood alleen maar toe te nemen. Bij afwezigheid van Kasper Dolberg, die uit voorzorg naar verluidt nog een tijdje aan de kant staat met een voetblessure, viel zijn back-up Luis Vazquez namelijk compleet door de mand.

LEES OOK: Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

Vazquez out, Goto in

Het Nieuwsblad vreest dan ook dat zijn krediet stilaan helemaal op is. Dat bleek ook zaterdag tegen KV Mechelen, toen David Hubert diep in de punt zowaar de voorkeur gaf aan Keisuke Goto. Bovendien opende de 19-jarige Japanner van de RSCA Futures meteen zijn rekening bij de hoofdmacht, waardoor hij mogelijk ook donderdag tegen Hoffenheim aan de aftrap verschijnt.

Het ziet er alleszins naar uit dat Goto, die tot medio 2028 vastligt in het Lotto Park nadat zijn aankoopoptie van één miljoen enkele weken geleden werd gelicht, voortaan nog wel wat vaker aan bod zal komen. "Er zijn bij RSCA intern mensen overtuigd dat hij op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in grotere competities. Groot, snel en ferme motor", aldus de krant.

Dilemma voor Renard

Nochtans was het mede door zijn moeizame integratie in Neerpede even een discussiepunt om hem al dan niet definitief in huis te halen. Hoewel er in de fitness nog werk aan de winkel is om zijn frêle lijf te ontwikkelen kreeg Goto dankzij die zeldzame combinatie van kwaliteiten echter toch zijn kans. Eentje die de leergierige en ambitieuze goalgetter met beide handen wil grijpen.

Afwachten dus of het potentieel van Goto, die zelf zijn zinnen op het WK in 2026 en een topcompetitie heeft gezet, volledig tot uiting komt. Nog volgens Het Nieuwsblad zou het weliswaar geen slecht idee zijn voor Renard om nog een grote targetspits te strikken die kan meevoetballen. Misschien legt hij na Dolberg al zijn eieren evenwel in Goto, en dus niet Vazquez, zijn mandje.

Goto is nu al een betere spits dan Vazquez

Meest recent

Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

0
0
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

12
12
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

119
119
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

224
224
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

268
268
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

95
95
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

77
77
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

657
657
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

381
381
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

356
356
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

38
38
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

256
256
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

681
681
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

565
565
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

446
446
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

155
155
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

724
724

Meer sportnieuws