'Union heeft beet: eerste winteraanwinst op komst'

door
'Union heeft beet: eerste winteraanwinst op komst'

Union maakte de voorbije maanden een stevige opmars. Het klom in de Jupiler Pro League vanuit de middenmoot op naar de derde plaats en in de Europa League wist het na een dramatische start vorige donderdag toch nog kwalificatie voor de play-offs te verzekeren. Het zit dus wel goed in het Dudenpark.

Dat maakt dat het voor Union voorlopig een rustige wintermercato is. Het nam begin januari wel afscheid van enkele overbodige spelers en liet Mamadou Traoré (Castellon), Casper Terho (Paderborn) en Elton Kabangu (Hearts) vertrekken.

LEES OOK: Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union haalt Zwitsers talent

Aan inkomende zijde bleef het tot dusver windstil, maar nu zou Union toch op het punt staan om een versterking binnen te halen. Volgens Sacha Tavolieri gaan ze nog eens shoppen in Zwitserland, waar ze de voorbije jaren al onder meer Cameron Puertas en Mohamed Amoura wisten op te duikelen.

Nu zou Union zich gaan versterken met Marc Giger. De 20-jarige polyvalente aanvaller moet overkomen van FC Schaffhausen, waar hij tot dusver in 35 officiële wedstrijden goed was voor zeven goals en vier assists.

Koopje van 350.000 euro

Daarmee doet Union een koopje, want het zou amper 350.000 euro moeten betalen voor de Zwitserse jeugdinternational. Die wordt in de komende uren in België verwacht om zijn transfer af te ronden, want alle partijen zouden een akkoord hebben.

Giger zal bij Union wellicht de tijd krijgen om rustig in de schaduw te rijpen, want in de voorhoede heeft Sebastien Pocognoli in principe voldoende opties. Met Ivanovic, Fuseini, David en Rodriguez heeft hij al vier spitsen voor twee plaatsen.

Goede transfer van Union?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

19
19
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

85
85
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

87
87
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

183
183
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

438
438
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

173
173
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

400
400
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

196
196
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

373
373
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

289
289
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

117
117
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

820
820
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

184
184
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

132
132
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

131
131
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

649
649
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

193
193
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

169
169
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

697
697
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws