Matz Sels haalt zijn gram en doet erg straffe uitspraken

door
Matz Sels haalt zijn gram en doet erg straffe uitspraken

Matz Sels beleeft de tijd van zijn leven bij Nottingham Forest. De Engelse club is dé revelatie van de Premier League en de Rode Duivel kan erg straffe statistieken voorleggen als doelman. Tegenover Het Nieuwsblad deed Sels erg pittige uitspraken.

Sels moet bij de Rode Duivels Koen Casteels voor zich dulden en na de komst van Rudi Garcia wordt Thibaut Courtois mogelijk weer de eerste doelman. In de Premier League is Sels echter de primus en kan hij uitpakken met grootse statistieken. De voormalige doelman van KAA Gent en Anderlecht is ook ambitieus.

LEES OOK: Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Beste doelman van Engeland

In de Premier League staat Sels bovenaan alle doelmannenlijstjes. In 22 matchen slikte hij maar 22 tegendoelpunten. Enkel hoogvliegers Arsenal en Liverpool doen beter. Met negen clean sheets hield hij ook het vaakst zijn netten schoon. Sels staat dan ook bovenaan de Golden Glove-rangschikking. Jordan Pickford (Everton) en David Raya (Arsenal) hebben zeven clean sheets.

Maar daar stopt het niet. Sels heeft ook het beste reddingspercentage van de Premier League. Met 74,4% blijft Sels net voor Chelsea-goalie Robert Sanchez (73,9%) en Bournemouth-doelman Kepa (73,6%). Sels haalt ook zijn gram nadat hij een eerste periode mislukte in Engeland. In 2016 ging hij van KAA Gent naar Newcastle, maar dat werd geen succes met ‘slechts’ 14 wedstrijden op de teller. 

Straffe uitspraken van Sels

Terwijl coach Nuno Espirito Santo geen woord wil reppen over mogelijk Champions League-voetbal, houdt Sels zich niet in om straffe ambities uit te spreken. “We kunnen niet meer zeggen dat we spelen voor het behoud. We doen er alles aan om zo hoog mogelijk te mikken, maar als je aan de top wilt staan, moet je teams zoals Manchester City, Aston Villa en Newcastle achter u laten.”

Sels beseft wel dat de weg nog lang is en Nottingham zal nog moeten knokken om in de top van de Premier League te kunnen blijven. “Het is nog te vroeg om te spreken over de Champions League. We kunnen niet alle wedstrijden winnen en we gaan nog doelpunten slikken, maar het gaat erom hoe je daar mee omgaat. We proberen iets groots te bereiken, maar we zullen zien aan het einde van het seizoen.”

Wie verdient het momenteel het meest om de nummer 1 van de Rode Duivels te zijn?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

58
58
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

17
17
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

38
38
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

106
106
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

95
95
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

125
125
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

55
55
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

120
120
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

179
179
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

501
501
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

212
212
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

395
395
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

414
414
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1191
1191
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

607
607
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

175
175
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

230
230
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

957
957
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

419
419
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

754
754

Meer sportnieuws