Matz Sels haalt zijn gram en doet erg straffe uitspraken

569 stemmen
Matz Sels haalt zijn gram en doet erg straffe uitspraken

Matz Sels beleeft de tijd van zijn leven bij Nottingham Forest. De Engelse club is dé revelatie van de Premier League en de Rode Duivel kan erg straffe statistieken voorleggen als doelman. Tegenover Het Nieuwsblad deed Sels erg pittige uitspraken.

Sels moet bij de Rode Duivels Koen Casteels voor zich dulden en na de komst van Rudi Garcia wordt Thibaut Courtois mogelijk weer de eerste doelman. In de Premier League is Sels echter de primus en kan hij uitpakken met grootse statistieken. De voormalige doelman van KAA Gent en Anderlecht is ook ambitieus.

LEES OOK: Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Beste doelman van Engeland

In de Premier League staat Sels bovenaan alle doelmannenlijstjes. In 22 matchen slikte hij maar 22 tegendoelpunten. Enkel hoogvliegers Arsenal en Liverpool doen beter. Met negen clean sheets hield hij ook het vaakst zijn netten schoon. Sels staat dan ook bovenaan de Golden Glove-rangschikking. Jordan Pickford (Everton) en David Raya (Arsenal) hebben zeven clean sheets.

Maar daar stopt het niet. Sels heeft ook het beste reddingspercentage van de Premier League. Met 74,4% blijft Sels net voor Chelsea-goalie Robert Sanchez (73,9%) en Bournemouth-doelman Kepa (73,6%). Sels haalt ook zijn gram nadat hij een eerste periode mislukte in Engeland. In 2016 ging hij van KAA Gent naar Newcastle, maar dat werd geen succes met ‘slechts’ 14 wedstrijden op de teller. 

Straffe uitspraken van Sels

Terwijl coach Nuno Espirito Santo geen woord wil reppen over mogelijk Champions League-voetbal, houdt Sels zich niet in om straffe ambities uit te spreken. “We kunnen niet meer zeggen dat we spelen voor het behoud. We doen er alles aan om zo hoog mogelijk te mikken, maar als je aan de top wilt staan, moet je teams zoals Manchester City, Aston Villa en Newcastle achter u laten.”

Sels beseft wel dat de weg nog lang is en Nottingham zal nog moeten knokken om in de top van de Premier League te kunnen blijven. “Het is nog te vroeg om te spreken over de Champions League. We kunnen niet alle wedstrijden winnen en we gaan nog doelpunten slikken, maar het gaat erom hoe je daar mee omgaat. We proberen iets groots te bereiken, maar we zullen zien aan het einde van het seizoen.”

Wie verdient het momenteel het meest om de nummer 1 van de Rode Duivels te zijn?

Meest recent

Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

13
13
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

126
126
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

68
68
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

259
259
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

420
420
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

60
60
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

118
118
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

223
223
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

252
252
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

268
268
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

78
78
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

56
56
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

266
266
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

107
107
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

287
287
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

372
372
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

77
77
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

63
63
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

594
594
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

76
76
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

191
191
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

434
434
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

67
67
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

176
176
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

336
336

Meer sportnieuws