Matz Sels haalt zijn gram en doet erg straffe uitspraken

569 stemmen
Matz Sels haalt zijn gram en doet erg straffe uitspraken

Matz Sels beleeft de tijd van zijn leven bij Nottingham Forest. De Engelse club is dé revelatie van de Premier League en de Rode Duivel kan erg straffe statistieken voorleggen als doelman. Tegenover Het Nieuwsblad deed Sels erg pittige uitspraken.

Sels moet bij de Rode Duivels Koen Casteels voor zich dulden en na de komst van Rudi Garcia wordt Thibaut Courtois mogelijk weer de eerste doelman. In de Premier League is Sels echter de primus en kan hij uitpakken met grootse statistieken. De voormalige doelman van KAA Gent en Anderlecht is ook ambitieus.

LEES OOK: ‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Beste doelman van Engeland

In de Premier League staat Sels bovenaan alle doelmannenlijstjes. In 22 matchen slikte hij maar 22 tegendoelpunten. Enkel hoogvliegers Arsenal en Liverpool doen beter. Met negen clean sheets hield hij ook het vaakst zijn netten schoon. Sels staat dan ook bovenaan de Golden Glove-rangschikking. Jordan Pickford (Everton) en David Raya (Arsenal) hebben zeven clean sheets.

Maar daar stopt het niet. Sels heeft ook het beste reddingspercentage van de Premier League. Met 74,4% blijft Sels net voor Chelsea-goalie Robert Sanchez (73,9%) en Bournemouth-doelman Kepa (73,6%). Sels haalt ook zijn gram nadat hij een eerste periode mislukte in Engeland. In 2016 ging hij van KAA Gent naar Newcastle, maar dat werd geen succes met ‘slechts’ 14 wedstrijden op de teller. 

Straffe uitspraken van Sels

Terwijl coach Nuno Espirito Santo geen woord wil reppen over mogelijk Champions League-voetbal, houdt Sels zich niet in om straffe ambities uit te spreken. “We kunnen niet meer zeggen dat we spelen voor het behoud. We doen er alles aan om zo hoog mogelijk te mikken, maar als je aan de top wilt staan, moet je teams zoals Manchester City, Aston Villa en Newcastle achter u laten.”

Sels beseft wel dat de weg nog lang is en Nottingham zal nog moeten knokken om in de top van de Premier League te kunnen blijven. “Het is nog te vroeg om te spreken over de Champions League. We kunnen niet alle wedstrijden winnen en we gaan nog doelpunten slikken, maar het gaat erom hoe je daar mee omgaat. We proberen iets groots te bereiken, maar we zullen zien aan het einde van het seizoen.”

Wie verdient het momenteel het meest om de nummer 1 van de Rode Duivels te zijn?

Meest recent

'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

256
256
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

27
27
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

225
225
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

79
79
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

113
113
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

64
64
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

251
251
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

314
314
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

48
48
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

39
39
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

52
52
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

649
649
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

240
240
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

482
482
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

147
147
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

131
131
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

682
682
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

61
61
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

274
274
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

103
103
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

52
52
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

319
319
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

29
29
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

135
135
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

537
537

Meer sportnieuws