TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge haalt ferm uit, KAA Gent stunt’

1807
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge haalt ferm uit, KAA Gent stunt’

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Jupiler Pro League

KAA Gent staat op het punt om een topaankoop af te ronden. Ex-Union-spits Dante Vanzeir werd al gespot met Arnar Vidarsson in het Van der Valk-hotel in Gent. De aanvaller komt voor een bedrag van twee à drie miljoen euro over van New York Red Bulls. De Buffalo’s kennen een wisselvallig seizoen en willen ferm toeslaan op de wintermercato. Eerder ging het al uit elkaar met coach Wouter Vrancken.

Royal Antwerp FC zag met Jacob Ondrejka een smaakmaker naar het Italiaanse Parma vertrekken. Daar wordt hij een ploegmakker van ex-Antwerp-speler Mandela Keita. Als opvolger van Ondrejka denkt The Great Old naar verluidt aan Loïc Lapoussin van Union SG. De middenvelder is al een paar keer in opspraak gekomen bij de Brusselaars en schuifelde tussen de A en B-kern.

Club Brugge maakte een dubbelslag op de wintermercato bekend. Axl Wins heeft zijn contract verlengd en ook Vince Osuji werd voorgesteld op de officiële kanalen. Het 18-jarige Nigeriaanse talent komt over van het Zweedse Kalmar FF en zal eerst aan de slag gaan bij Club NXT. Naar verluidt legt Blauw-Zwart een slordige drie miljoen euro op tafel.

De KBVB heeft Rudi Garcia aangesteld als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Fransman volgt Domenico Tedesco op. Julen Lopetegui, Thierry Henry en zelfs Louis van Gaal en Michel Preud’homme waren ook in de running, maar uiteindelijk koos Vincent Mannaert voor Garcia. De 60-jarige oefenmeester lanceerde ooit Eden Hazard bij Lille en kende successen bij Lyon, AS Roma en Marseille.

Buitenland

Vincent Kompany zit met de handen in het haar. Joshua Kimmich leek zijn contract te gaan verlengen bij Bayern München, maar plots komt Real Madrid op de proppen. De Koninklijke ziet in de Duitser een ideale versterking en naar verluidt is Kimmich gecharmeerd door de interesse van de Spaanse grootmacht. Verliest Kompany binnenkort één van zijn absolute sterkhouders?

Feyenoord heeft een verrassende Belgische aanwinst voorgesteld. (Halve) Belg Liam Bossin komt over van tweedeklasser FC Dordrecht. De sluitpost stond in het verleden onder contract bij RSC Anderlecht en was vorig seizoen nog de eerste doelman van KV Oostende tot de kustclub failliet werd verklaard. Ondertussen maakte de club een doorstart met Diksmuide.

Club Brugge heeft het beste transferbeleid in België...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

49
49
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

67
67
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

143
143
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

132
132
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

288
288
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

268
268
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

125
125
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

181
181
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

215
215
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

100
100
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

256
256
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

991
991

Meer sportnieuws