TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge haalt ferm uit, KAA Gent stunt’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge haalt ferm uit, KAA Gent stunt’

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

Jupiler Pro League

KAA Gent staat op het punt om een topaankoop af te ronden. Ex-Union-spits Dante Vanzeir werd al gespot met Arnar Vidarsson in het Van der Valk-hotel in Gent. De aanvaller komt voor een bedrag van twee à drie miljoen euro over van New York Red Bulls. De Buffalo’s kennen een wisselvallig seizoen en willen ferm toeslaan op de wintermercato. Eerder ging het al uit elkaar met coach Wouter Vrancken.

Royal Antwerp FC zag met Jacob Ondrejka een smaakmaker naar het Italiaanse Parma vertrekken. Daar wordt hij een ploegmakker van ex-Antwerp-speler Mandela Keita. Als opvolger van Ondrejka denkt The Great Old naar verluidt aan Loïc Lapoussin van Union SG. De middenvelder is al een paar keer in opspraak gekomen bij de Brusselaars en schuifelde tussen de A en B-kern.

Club Brugge maakte een dubbelslag op de wintermercato bekend. Axl Wins heeft zijn contract verlengd en ook Vince Osuji werd voorgesteld op de officiële kanalen. Het 18-jarige Nigeriaanse talent komt over van het Zweedse Kalmar FF en zal eerst aan de slag gaan bij Club NXT. Naar verluidt legt Blauw-Zwart een slordige drie miljoen euro op tafel.

De KBVB heeft Rudi Garcia aangesteld als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Fransman volgt Domenico Tedesco op. Julen Lopetegui, Thierry Henry en zelfs Louis van Gaal en Michel Preud’homme waren ook in de running, maar uiteindelijk koos Vincent Mannaert voor Garcia. De 60-jarige oefenmeester lanceerde ooit Eden Hazard bij Lille en kende successen bij Lyon, AS Roma en Marseille.

Buitenland

Vincent Kompany zit met de handen in het haar. Joshua Kimmich leek zijn contract te gaan verlengen bij Bayern München, maar plots komt Real Madrid op de proppen. De Koninklijke ziet in de Duitser een ideale versterking en naar verluidt is Kimmich gecharmeerd door de interesse van de Spaanse grootmacht. Verliest Kompany binnenkort één van zijn absolute sterkhouders?

Feyenoord heeft een verrassende Belgische aanwinst voorgesteld. (Halve) Belg Liam Bossin komt over van tweedeklasser FC Dordrecht. De sluitpost stond in het verleden onder contract bij RSC Anderlecht en was vorig seizoen nog de eerste doelman van KV Oostende tot de kustclub failliet werd verklaard. Ondertussen maakte de club een doorstart met Diksmuide.

Club Brugge heeft het beste transferbeleid in België...

Meest recent

De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

1
1
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

14
14
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

23
23
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

23
23
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

67
67
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

147
147
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

302
302
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

269
269
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

116
116
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

205
205
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

312
312
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

365
365
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

88
88
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

288
288
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

144
144
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

117
117
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

143
143
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

304
304
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

609
609
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

133
133
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

245
245
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

488
488
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

147
147
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

337
337
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

137
137

Meer sportnieuws