"Naar Anderlecht? Ik hoop dat hij naar een betere club gaat"

door

Het mag duidelijk zijn dat er nog veel werk aan de winkel is bij Anderlecht. Na een mindere periode leek Paars-Wit zich te herpakken met zeges tegen Antwerp en Kortrijk, maar donderdagavond ging het weer naar af.

Het leed zijn eerste nederlaag in de Europa League na een dramatische wedstrijd op het veld van Viktoria Plzen. Uiteindelijk mocht het zelfs blij zijn dat het 'maar' bij 2-0 bleef. Daardoor liet het na om zekerheid te nemen over kwalificatie voor de achtste finales.

Het mag duidelijk zijn dat David Hubert op enkele posities nog versterking kan gebruiken. Met Cesar Huerta, Adryelson en Lucas Hey kreeg hij deze maand al drie nieuwe spelers, al waren zij in Plzen nog niet speelgerechtigd.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Adu doet Anderlecht pijn

Maar ook een nieuwe spits is misschien geen overbodige luxe. Anderlecht moest het in Plzen opnieuw zonder Kasper Dolberg doen en in zijn afwezigheid kon Luis Vazquez nog maar eens niet overtuigen. Dan was het contrast groot met de aanvaller aan de overkant.

"Die spits van Viktoria - Prince Adu - heeft ons heel veel pijn gedaan. Hij was klote om tegen te spelen.", bevestigde Colin Coosemans na de wedstrijd aan Het Nieuwsblad. De 21-jarige Ghanees scoorde het tweede doelpunt en liet nog een paar kansen liggen.

Plzen lacht transfersuggestie weg

Met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro kan hij misschien een interessant profiel zijn voor Anderlecht. Al wordt die suggestie wel weggelachen door Miroslav Koubek, de coach van Plzen.

"Adu naar Anderlecht? Neen, hij zit hier goed bij ons", reageerde hij op een vraag over een mogelijke transfer. "En als hij ooit vertrekt, hoop ik dat hij naar een hogere aangeschreven ploeg gaat dan Anderlecht." Daar spreekt toch wat minachting uit...

Moet Anderlecht toch een poging wagen voor hem?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

162
162
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

39
39
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

259
259
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

82
82
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

77
77
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

168
168
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

227
227
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

624
624
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

155
155
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

86
86
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

165
165
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

38
38
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

31
31
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

126
126
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

152
152
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

222
222

Meer sportnieuws