"Naar Anderlecht? Ik hoop dat hij naar een betere club gaat"

door

Het mag duidelijk zijn dat er nog veel werk aan de winkel is bij Anderlecht. Na een mindere periode leek Paars-Wit zich te herpakken met zeges tegen Antwerp en Kortrijk, maar donderdagavond ging het weer naar af.

Het leed zijn eerste nederlaag in de Europa League na een dramatische wedstrijd op het veld van Viktoria Plzen. Uiteindelijk mocht het zelfs blij zijn dat het 'maar' bij 2-0 bleef. Daardoor liet het na om zekerheid te nemen over kwalificatie voor de achtste finales.

Het mag duidelijk zijn dat David Hubert op enkele posities nog versterking kan gebruiken. Met Cesar Huerta, Adryelson en Lucas Hey kreeg hij deze maand al drie nieuwe spelers, al waren zij in Plzen nog niet speelgerechtigd.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

Adu doet Anderlecht pijn

Maar ook een nieuwe spits is misschien geen overbodige luxe. Anderlecht moest het in Plzen opnieuw zonder Kasper Dolberg doen en in zijn afwezigheid kon Luis Vazquez nog maar eens niet overtuigen. Dan was het contrast groot met de aanvaller aan de overkant.

"Die spits van Viktoria - Prince Adu - heeft ons heel veel pijn gedaan. Hij was klote om tegen te spelen.", bevestigde Colin Coosemans na de wedstrijd aan Het Nieuwsblad. De 21-jarige Ghanees scoorde het tweede doelpunt en liet nog een paar kansen liggen.

Plzen lacht transfersuggestie weg

Met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro kan hij misschien een interessant profiel zijn voor Anderlecht. Al wordt die suggestie wel weggelachen door Miroslav Koubek, de coach van Plzen.

"Adu naar Anderlecht? Neen, hij zit hier goed bij ons", reageerde hij op een vraag over een mogelijke transfer. "En als hij ooit vertrekt, hoop ik dat hij naar een hogere aangeschreven ploeg gaat dan Anderlecht." Daar spreekt toch wat minachting uit...

Moet Anderlecht toch een poging wagen voor hem?

Meest recent

'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

23
23
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

57
57
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

179
179
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

75
75
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

54
54
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

442
442
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

124
124
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

30
30
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

476
476
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

117
117
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

221
221
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

362
362
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

668
668
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

862
862
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

189
189
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

49
49
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

127
127
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

155
155
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

181
181
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

120
120
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

97
97
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

258
258
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

301
301
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

128
128
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

192
192

Meer sportnieuws