TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Jupiler Pro League

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels is nog volop aan de gang, maar lijkt eerder moeizaam te verlopen. Julen Lopetegui werd genoemd als een kandidaat, maar de Spanjaard zou niet staan springen voor de job. Bovendien is hij net als Rudi Garcia ook in beeld om de nieuwe trainer te worden van FC Porto.

Ook bij AA Gent zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer en is de naam van een eerste kandidaat gelekt. Rik De Mil zou op de shortlist van de Buffalo's staan. Momenteel is hij nog aan de slag bij Charleroi, waar ze hem niet willen laten vertrekken.

KRC Genk blijft zeer actief op de transfermarkt, vooral om het kwakkelende Jong Genk te versterken. Zo zouden ze nu ook op het punt staan om Martin Wasinski binnen te hengelen. De 20-jarige verdediger zou gehuurd worden van Schalke 04, waar hij de voorbije maanden amper speelde.

Daarnaast denken ze in Genk ook aan de toekomst. De kans lijkt groot dat Tolu in één van de komende mercato's zal vertrekken en een opvolger zou al in beeld zijn. Daarvoor zou Genk zijn oog laten vallen hebben op Bassekou Diabaté, een Senegalees die vlot scoort bij Stabaek.

Een andere Genkse sterkhouder die al gelinkt werd aan een transfer, is Matte Smets. De Rode Duivel werd genoemd bij Inter, maar laat weten sowieso het seizoen bij Genk uit te doen. Een zomertransfer lijkt niet uitgesloten, maar haast lijkt Smets ook niet te hebben.

Bij Club Brugge staan ze op het punt om hun eerste aanwinst van de winter te presenteren. Vince Osuji zou woensdag zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de landskampioen. De 18-jarige verdediger komt over van het Zweedse Kalmar FF.

Club zoekt ook nog een vervanger voor Andreas Skov Olsen. Daarvoor viel de voorbije dagen de naam van Ibrahim Adel, een 23-jarige Egyptische international. Volgens de lokale media speelt er echter niets tussen hem en Club.

Daarnaast blijkt een Brugse smaakmaker ook grof wild te zijn. Ardon Jashari zou na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden gegeerd zijn door meerdere Europese topclubs. Club is echter niet bereid om mee te werken aan een wintertransfer van de Zwitserse middenvelder.

En Jashari is niet de enige die in de kijker loopt. Joel Ordoñez lijkt ook onhoudbaar te worden volgende zomer, terwijl ook voor Chemsdine Talbi de buitenlandse interesse zou groeien. De 19-jarige flankaanvaller is dit seizoen ook helemaal aan het doorbreken.

Anderlecht rondde dan weer woensdag officieel de transfer van Anders Dreyer af. De Deense winger verkast zoals verwacht naar San Diego FC en zou nog 5,5 miljoen euro opleveren. Daarnaast zou er ook een nieuwe oplossing in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak. De Nigeriaanse flop zou op weg zijn naar het Zweedse IFK Värnamo.

Radja Nainggolan verraste woensdag vriend en vijand door zijn handtekening te zetten bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel onthult dat hij de voorbije maanden nochtans verschillende andere aanbiedingen kreeg. Hij kon bijvoorbeeld naar Turkije, Irak en Iran, terwijl hij ook even onderhandelde met Beerschot.

Bij Charleroi blijft het voorlopig stil. De Carolo's blijven speuren naar een scorende spits, maar die werd nog niet gevonden. Aan uitgaande zijde is er voorlopig geen sprake van een verkoop van Adem Zorgane of Daan Heymans, ondanks dat die eerste aan Trabzonspor gelinkt werd.

Buitenland

Vorige zomer liet Kasper Schmeichel tot het laatste moment Anderlecht in spanning, om uiteindelijk toch te tekenen bij Celtic. Deze keer heeft de Deense doelman de knoop over zijn toekomst sneller doorgehakt. De Schotse kampioen laat immers weten dat de optie in zijn aflopende contract gelicht werd, waardoor Schmeichel tot 2026 aan boord blijft.

Chelsea blijft zeer actief op de transfermarkt. De Blues zouden nu een schokkende binnenlandse transfer willen afronden door Alejandro Garnacho weg te halen bij Manchester United. Dat wil een directe concurrent wel niet zomaar versterken en zou daarom 70 miljoen euro eisen.

Zou De Mil een goede keuze zijn voor AA Gent?

Meest recent

Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

6
6
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

44
44
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

27
27
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

76
76
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

54
54
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

219
219
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

76
76
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

193
193
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

735
735
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

221
221
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

69
69
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

132
132
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

93
93
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

62
62
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

140
140
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

640
640
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

460
460
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

427
427
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

178
178
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

278
278
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

471
471
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

572
572
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

120
120
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

351
351

Meer sportnieuws