TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

196 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Jupiler Pro League

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels is nog volop aan de gang, maar lijkt eerder moeizaam te verlopen. Julen Lopetegui werd genoemd als een kandidaat, maar de Spanjaard zou niet staan springen voor de job. Bovendien is hij net als Rudi Garcia ook in beeld om de nieuwe trainer te worden van FC Porto.

Ook bij AA Gent zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer en is de naam van een eerste kandidaat gelekt. Rik De Mil zou op de shortlist van de Buffalo's staan. Momenteel is hij nog aan de slag bij Charleroi, waar ze hem niet willen laten vertrekken.

KRC Genk blijft zeer actief op de transfermarkt, vooral om het kwakkelende Jong Genk te versterken. Zo zouden ze nu ook op het punt staan om Martin Wasinski binnen te hengelen. De 20-jarige verdediger zou gehuurd worden van Schalke 04, waar hij de voorbije maanden amper speelde.

Daarnaast denken ze in Genk ook aan de toekomst. De kans lijkt groot dat Tolu in één van de komende mercato's zal vertrekken en een opvolger zou al in beeld zijn. Daarvoor zou Genk zijn oog laten vallen hebben op Bassekou Diabaté, een Senegalees die vlot scoort bij Stabaek.

Een andere Genkse sterkhouder die al gelinkt werd aan een transfer, is Matte Smets. De Rode Duivel werd genoemd bij Inter, maar laat weten sowieso het seizoen bij Genk uit te doen. Een zomertransfer lijkt niet uitgesloten, maar haast lijkt Smets ook niet te hebben.

Bij Club Brugge staan ze op het punt om hun eerste aanwinst van de winter te presenteren. Vince Osuji zou woensdag zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de landskampioen. De 18-jarige verdediger komt over van het Zweedse Kalmar FF.

Club zoekt ook nog een vervanger voor Andreas Skov Olsen. Daarvoor viel de voorbije dagen de naam van Ibrahim Adel, een 23-jarige Egyptische international. Volgens de lokale media speelt er echter niets tussen hem en Club.

Daarnaast blijkt een Brugse smaakmaker ook grof wild te zijn. Ardon Jashari zou na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden gegeerd zijn door meerdere Europese topclubs. Club is echter niet bereid om mee te werken aan een wintertransfer van de Zwitserse middenvelder.

En Jashari is niet de enige die in de kijker loopt. Joel Ordoñez lijkt ook onhoudbaar te worden volgende zomer, terwijl ook voor Chemsdine Talbi de buitenlandse interesse zou groeien. De 19-jarige flankaanvaller is dit seizoen ook helemaal aan het doorbreken.

Anderlecht rondde dan weer woensdag officieel de transfer van Anders Dreyer af. De Deense winger verkast zoals verwacht naar San Diego FC en zou nog 5,5 miljoen euro opleveren. Daarnaast zou er ook een nieuwe oplossing in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak. De Nigeriaanse flop zou op weg zijn naar het Zweedse IFK Värnamo.

Radja Nainggolan verraste woensdag vriend en vijand door zijn handtekening te zetten bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel onthult dat hij de voorbije maanden nochtans verschillende andere aanbiedingen kreeg. Hij kon bijvoorbeeld naar Turkije, Irak en Iran, terwijl hij ook even onderhandelde met Beerschot.

Bij Charleroi blijft het voorlopig stil. De Carolo's blijven speuren naar een scorende spits, maar die werd nog niet gevonden. Aan uitgaande zijde is er voorlopig geen sprake van een verkoop van Adem Zorgane of Daan Heymans, ondanks dat die eerste aan Trabzonspor gelinkt werd.

Buitenland

Vorige zomer liet Kasper Schmeichel tot het laatste moment Anderlecht in spanning, om uiteindelijk toch te tekenen bij Celtic. Deze keer heeft de Deense doelman de knoop over zijn toekomst sneller doorgehakt. De Schotse kampioen laat immers weten dat de optie in zijn aflopende contract gelicht werd, waardoor Schmeichel tot 2026 aan boord blijft.

Chelsea blijft zeer actief op de transfermarkt. De Blues zouden nu een schokkende binnenlandse transfer willen afronden door Alejandro Garnacho weg te halen bij Manchester United. Dat wil een directe concurrent wel niet zomaar versterken en zou daarom 70 miljoen euro eisen.

Zou De Mil een goede keuze zijn voor AA Gent?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

21
21
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

121
121
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

91
91
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

88
88
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

277
277
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

157
157
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

349
349
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

611
611
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

307
307
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3439
3439
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

75
75
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

206
206
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

224
224
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

202
202
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

128
128

Meer sportnieuws