TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

196 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Jupiler Pro League

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels is nog volop aan de gang, maar lijkt eerder moeizaam te verlopen. Julen Lopetegui werd genoemd als een kandidaat, maar de Spanjaard zou niet staan springen voor de job. Bovendien is hij net als Rudi Garcia ook in beeld om de nieuwe trainer te worden van FC Porto.

Ook bij AA Gent zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer en is de naam van een eerste kandidaat gelekt. Rik De Mil zou op de shortlist van de Buffalo's staan. Momenteel is hij nog aan de slag bij Charleroi, waar ze hem niet willen laten vertrekken.

KRC Genk blijft zeer actief op de transfermarkt, vooral om het kwakkelende Jong Genk te versterken. Zo zouden ze nu ook op het punt staan om Martin Wasinski binnen te hengelen. De 20-jarige verdediger zou gehuurd worden van Schalke 04, waar hij de voorbije maanden amper speelde.

Daarnaast denken ze in Genk ook aan de toekomst. De kans lijkt groot dat Tolu in één van de komende mercato's zal vertrekken en een opvolger zou al in beeld zijn. Daarvoor zou Genk zijn oog laten vallen hebben op Bassekou Diabaté, een Senegalees die vlot scoort bij Stabaek.

Een andere Genkse sterkhouder die al gelinkt werd aan een transfer, is Matte Smets. De Rode Duivel werd genoemd bij Inter, maar laat weten sowieso het seizoen bij Genk uit te doen. Een zomertransfer lijkt niet uitgesloten, maar haast lijkt Smets ook niet te hebben.

Bij Club Brugge staan ze op het punt om hun eerste aanwinst van de winter te presenteren. Vince Osuji zou woensdag zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de landskampioen. De 18-jarige verdediger komt over van het Zweedse Kalmar FF.

Club zoekt ook nog een vervanger voor Andreas Skov Olsen. Daarvoor viel de voorbije dagen de naam van Ibrahim Adel, een 23-jarige Egyptische international. Volgens de lokale media speelt er echter niets tussen hem en Club.

Daarnaast blijkt een Brugse smaakmaker ook grof wild te zijn. Ardon Jashari zou na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden gegeerd zijn door meerdere Europese topclubs. Club is echter niet bereid om mee te werken aan een wintertransfer van de Zwitserse middenvelder.

En Jashari is niet de enige die in de kijker loopt. Joel Ordoñez lijkt ook onhoudbaar te worden volgende zomer, terwijl ook voor Chemsdine Talbi de buitenlandse interesse zou groeien. De 19-jarige flankaanvaller is dit seizoen ook helemaal aan het doorbreken.

Anderlecht rondde dan weer woensdag officieel de transfer van Anders Dreyer af. De Deense winger verkast zoals verwacht naar San Diego FC en zou nog 5,5 miljoen euro opleveren. Daarnaast zou er ook een nieuwe oplossing in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak. De Nigeriaanse flop zou op weg zijn naar het Zweedse IFK Värnamo.

Radja Nainggolan verraste woensdag vriend en vijand door zijn handtekening te zetten bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel onthult dat hij de voorbije maanden nochtans verschillende andere aanbiedingen kreeg. Hij kon bijvoorbeeld naar Turkije, Irak en Iran, terwijl hij ook even onderhandelde met Beerschot.

Bij Charleroi blijft het voorlopig stil. De Carolo's blijven speuren naar een scorende spits, maar die werd nog niet gevonden. Aan uitgaande zijde is er voorlopig geen sprake van een verkoop van Adem Zorgane of Daan Heymans, ondanks dat die eerste aan Trabzonspor gelinkt werd.

Buitenland

Vorige zomer liet Kasper Schmeichel tot het laatste moment Anderlecht in spanning, om uiteindelijk toch te tekenen bij Celtic. Deze keer heeft de Deense doelman de knoop over zijn toekomst sneller doorgehakt. De Schotse kampioen laat immers weten dat de optie in zijn aflopende contract gelicht werd, waardoor Schmeichel tot 2026 aan boord blijft.

Chelsea blijft zeer actief op de transfermarkt. De Blues zouden nu een schokkende binnenlandse transfer willen afronden door Alejandro Garnacho weg te halen bij Manchester United. Dat wil een directe concurrent wel niet zomaar versterken en zou daarom 70 miljoen euro eisen.

Zou De Mil een goede keuze zijn voor AA Gent?

Meest recent

Nederlanders trekken pijnlijke Duivels-conclusie: "Altijd bij dit elftal"

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

6
6
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

45
45
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

40
40
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

54
54
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

82
82
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

158
158
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

31
31
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

203
203
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

170
170
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

29
29
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

33
33
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

136
136
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

238
238
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

61
61
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

202
202
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

198
198
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

276
276
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

110
110
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

427
427
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

613
613
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

154
154
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

244
244
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

325
325
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

165
165

Meer sportnieuws