TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

Jupiler Pro League

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels is nog volop aan de gang, maar lijkt eerder moeizaam te verlopen. Julen Lopetegui werd genoemd als een kandidaat, maar de Spanjaard zou niet staan springen voor de job. Bovendien is hij net als Rudi Garcia ook in beeld om de nieuwe trainer te worden van FC Porto.

Ook bij AA Gent zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer en is de naam van een eerste kandidaat gelekt. Rik De Mil zou op de shortlist van de Buffalo's staan. Momenteel is hij nog aan de slag bij Charleroi, waar ze hem niet willen laten vertrekken.

KRC Genk blijft zeer actief op de transfermarkt, vooral om het kwakkelende Jong Genk te versterken. Zo zouden ze nu ook op het punt staan om Martin Wasinski binnen te hengelen. De 20-jarige verdediger zou gehuurd worden van Schalke 04, waar hij de voorbije maanden amper speelde.

Daarnaast denken ze in Genk ook aan de toekomst. De kans lijkt groot dat Tolu in één van de komende mercato's zal vertrekken en een opvolger zou al in beeld zijn. Daarvoor zou Genk zijn oog laten vallen hebben op Bassekou Diabaté, een Senegalees die vlot scoort bij Stabaek.

Een andere Genkse sterkhouder die al gelinkt werd aan een transfer, is Matte Smets. De Rode Duivel werd genoemd bij Inter, maar laat weten sowieso het seizoen bij Genk uit te doen. Een zomertransfer lijkt niet uitgesloten, maar haast lijkt Smets ook niet te hebben.

Bij Club Brugge staan ze op het punt om hun eerste aanwinst van de winter te presenteren. Vince Osuji zou woensdag zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de landskampioen. De 18-jarige verdediger komt over van het Zweedse Kalmar FF.

Club zoekt ook nog een vervanger voor Andreas Skov Olsen. Daarvoor viel de voorbije dagen de naam van Ibrahim Adel, een 23-jarige Egyptische international. Volgens de lokale media speelt er echter niets tussen hem en Club.

Daarnaast blijkt een Brugse smaakmaker ook grof wild te zijn. Ardon Jashari zou na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden gegeerd zijn door meerdere Europese topclubs. Club is echter niet bereid om mee te werken aan een wintertransfer van de Zwitserse middenvelder.

En Jashari is niet de enige die in de kijker loopt. Joel Ordoñez lijkt ook onhoudbaar te worden volgende zomer, terwijl ook voor Chemsdine Talbi de buitenlandse interesse zou groeien. De 19-jarige flankaanvaller is dit seizoen ook helemaal aan het doorbreken.

Anderlecht rondde dan weer woensdag officieel de transfer van Anders Dreyer af. De Deense winger verkast zoals verwacht naar San Diego FC en zou nog 5,5 miljoen euro opleveren. Daarnaast zou er ook een nieuwe oplossing in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak. De Nigeriaanse flop zou op weg zijn naar het Zweedse IFK Värnamo.

Radja Nainggolan verraste woensdag vriend en vijand door zijn handtekening te zetten bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel onthult dat hij de voorbije maanden nochtans verschillende andere aanbiedingen kreeg. Hij kon bijvoorbeeld naar Turkije, Irak en Iran, terwijl hij ook even onderhandelde met Beerschot.

Bij Charleroi blijft het voorlopig stil. De Carolo's blijven speuren naar een scorende spits, maar die werd nog niet gevonden. Aan uitgaande zijde is er voorlopig geen sprake van een verkoop van Adem Zorgane of Daan Heymans, ondanks dat die eerste aan Trabzonspor gelinkt werd.

Buitenland

Vorige zomer liet Kasper Schmeichel tot het laatste moment Anderlecht in spanning, om uiteindelijk toch te tekenen bij Celtic. Deze keer heeft de Deense doelman de knoop over zijn toekomst sneller doorgehakt. De Schotse kampioen laat immers weten dat de optie in zijn aflopende contract gelicht werd, waardoor Schmeichel tot 2026 aan boord blijft.

Chelsea blijft zeer actief op de transfermarkt. De Blues zouden nu een schokkende binnenlandse transfer willen afronden door Alejandro Garnacho weg te halen bij Manchester United. Dat wil een directe concurrent wel niet zomaar versterken en zou daarom 70 miljoen euro eisen.

Zou De Mil een goede keuze zijn voor AA Gent?

Meest recent

Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

22
22
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

292
292
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

127
127
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

205
205
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

177
177
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

461
461
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

162
162
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

72
72
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

208
208
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

69
69
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

397
397
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

175
175
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

63
63
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

42
42
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

68
68
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

169
169
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

106
106
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

248
248
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

111
111
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

79
79
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

264
264
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

161
161
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1099
1099
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

256
256

Meer sportnieuws