TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

door
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Duivels, Gent denkt aan JPL-coach'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Jupiler Pro League

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels is nog volop aan de gang, maar lijkt eerder moeizaam te verlopen. Julen Lopetegui werd genoemd als een kandidaat, maar de Spanjaard zou niet staan springen voor de job. Bovendien is hij net als Rudi Garcia ook in beeld om de nieuwe trainer te worden van FC Porto.

Ook bij AA Gent zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer en is de naam van een eerste kandidaat gelekt. Rik De Mil zou op de shortlist van de Buffalo's staan. Momenteel is hij nog aan de slag bij Charleroi, waar ze hem niet willen laten vertrekken.

KRC Genk blijft zeer actief op de transfermarkt, vooral om het kwakkelende Jong Genk te versterken. Zo zouden ze nu ook op het punt staan om Martin Wasinski binnen te hengelen. De 20-jarige verdediger zou gehuurd worden van Schalke 04, waar hij de voorbije maanden amper speelde.

Daarnaast denken ze in Genk ook aan de toekomst. De kans lijkt groot dat Tolu in één van de komende mercato's zal vertrekken en een opvolger zou al in beeld zijn. Daarvoor zou Genk zijn oog laten vallen hebben op Bassekou Diabaté, een Senegalees die vlot scoort bij Stabaek.

Een andere Genkse sterkhouder die al gelinkt werd aan een transfer, is Matte Smets. De Rode Duivel werd genoemd bij Inter, maar laat weten sowieso het seizoen bij Genk uit te doen. Een zomertransfer lijkt niet uitgesloten, maar haast lijkt Smets ook niet te hebben.

Bij Club Brugge staan ze op het punt om hun eerste aanwinst van de winter te presenteren. Vince Osuji zou woensdag zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de landskampioen. De 18-jarige verdediger komt over van het Zweedse Kalmar FF.

Club zoekt ook nog een vervanger voor Andreas Skov Olsen. Daarvoor viel de voorbije dagen de naam van Ibrahim Adel, een 23-jarige Egyptische international. Volgens de lokale media speelt er echter niets tussen hem en Club.

Daarnaast blijkt een Brugse smaakmaker ook grof wild te zijn. Ardon Jashari zou na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden gegeerd zijn door meerdere Europese topclubs. Club is echter niet bereid om mee te werken aan een wintertransfer van de Zwitserse middenvelder.

En Jashari is niet de enige die in de kijker loopt. Joel Ordoñez lijkt ook onhoudbaar te worden volgende zomer, terwijl ook voor Chemsdine Talbi de buitenlandse interesse zou groeien. De 19-jarige flankaanvaller is dit seizoen ook helemaal aan het doorbreken.

Anderlecht rondde dan weer woensdag officieel de transfer van Anders Dreyer af. De Deense winger verkast zoals verwacht naar San Diego FC en zou nog 5,5 miljoen euro opleveren. Daarnaast zou er ook een nieuwe oplossing in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak. De Nigeriaanse flop zou op weg zijn naar het Zweedse IFK Värnamo.

Radja Nainggolan verraste woensdag vriend en vijand door zijn handtekening te zetten bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel onthult dat hij de voorbije maanden nochtans verschillende andere aanbiedingen kreeg. Hij kon bijvoorbeeld naar Turkije, Irak en Iran, terwijl hij ook even onderhandelde met Beerschot.

Bij Charleroi blijft het voorlopig stil. De Carolo's blijven speuren naar een scorende spits, maar die werd nog niet gevonden. Aan uitgaande zijde is er voorlopig geen sprake van een verkoop van Adem Zorgane of Daan Heymans, ondanks dat die eerste aan Trabzonspor gelinkt werd.

Buitenland

Vorige zomer liet Kasper Schmeichel tot het laatste moment Anderlecht in spanning, om uiteindelijk toch te tekenen bij Celtic. Deze keer heeft de Deense doelman de knoop over zijn toekomst sneller doorgehakt. De Schotse kampioen laat immers weten dat de optie in zijn aflopende contract gelicht werd, waardoor Schmeichel tot 2026 aan boord blijft.

Chelsea blijft zeer actief op de transfermarkt. De Blues zouden nu een schokkende binnenlandse transfer willen afronden door Alejandro Garnacho weg te halen bij Manchester United. Dat wil een directe concurrent wel niet zomaar versterken en zou daarom 70 miljoen euro eisen.

Zou De Mil een goede keuze zijn voor AA Gent?

Meest recent

Stankovic lyrisch over Bruggeling: "Hij is ronduit magisch"

Bij Club Brugge hebben ze er heel goede jaren opzitten. De club kende pakweg 15 jaar geleden donkere ...

26
26
Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

28
28
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

58
58
‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

128
128
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

69
69
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

369
369
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

192
192
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

114
114
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

91
91
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

258
258
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

350
350
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

28
28
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

68
68
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

28
28
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

26
26
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

70
70
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

26
26
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

24
24
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

34
34
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

51
51
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

42
42
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

43
43
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

18
18
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

360
360
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57

Meer sportnieuws