TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Jupiler Pro League

AA Gent nam dinsdag afscheid van Wouter Vrancken en moet daardoor op zoek naar een nieuwe trainer. Een eerste naam die al valt als mogelijk opvolger is die van Karel Geraerts, al worden er wel vragen gesteld bij diens haalbaarheid. Het lijkt ook niet uitgesloten dat interimaris Danijel Milicevic zal aanblijven.

Daarnaast blijven de Buffalo's ook op zoek naar een spits. Rwan Cruz zou de prioriteit blijven, maar Ludogorets vraagt nog steeds te veel en wees ook een tweede Gentse bod af. Als alternatief houdt Gent nog steeds Dante Vanzeir warm. Die zou slechts 2 à 3 miljoen euro moeten kosten, maar is ook gegeerd door andere teams.

Bij Club Brugge moeten ze deze winter mogelijk nog afscheid nemen van Ferran Jutgla. De Spaanse spits was in de laatste matchen opnieuw titularis, maar in zijn thuisland blijft Sevilla aan zijn mouw trekken. In de laatste dagen van de mercato zouden ze in actie kunnen schieten.

Blauw-Zwart lijkt met Vince Osuji wel nog een talentvolle verdediger binnen te kunnen halen. Zijn komst leidt mogelijk een andere vertrekker in. Zo worden er daardoor opnieuw vraagtekens geplaatst achter de toekomst van Jorne Spileers, die dit seizoen maar weinig speelt. Al zou het ook kunnen dat ze bij Club met Osuji anticiperen op een vertrek van de gegeerde Joel Ordoñez of van Zaid Romero, die zich ook nog niet kon manifesteren.

Ondertussen zoekt Club ook nog naar een flankaanvaller om het vertrek van Andreas Skov Olsen op te vangen. Daarvoor zouden op Jan Breydel nu denken aan Ibrahim Adel, een 23-jarige international van Pyramids FC. Die leek de voorbije dagen dicht bij een overgang naar Getafe te staan, maar Club zou die transfer nog willen kapen.

Anderlecht wist dinsdagavond zijn derde aanwinst van de winter te strikken, want de jonge Deense verdediger Lucas Hey zette zijn handtekening tot 2029. Daarmee lijkt de defensie stevig versterkt en dat heeft ook gevolgen voor een aantal jongens. Voor Amando Lapage en Nunzio Engwanda lijken er weinig speelkansen in het verschiet te liggen en daardoor zou een al dan niet tijdelijk vertrek weleens in de maak kunnen zijn.

Bij Antwerp nemen ze nog eens afscheid van een smaakmaker. Ook Jacob Ondrejka verlaat nu de Bosuil, want de Zweedse flankaanvaller staat op het punt om zijn transfer naar Parma af te ronden. De Great Old zou 6,5 miljoen euro vangen en met bonussen zou die som nog kunnen oplopen tot 8 miljoen.

Buitenland

Met Hannes Delcroix staat een vergeten Belg op het punt om nog een verrassende transfer te maken. De verdediger zit op een zijspoor bij Burnley en werd nog even genoemd bij Standard, maar zou zijn carrière nu verder kunnen zetten in Frankrijk. FC Metz, dat deze winter ook al Arnaud Bodart haalde, zou hem willen huren met aankoopoptie.

Zal AA Gent snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

21
21
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

70
70
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

36
36
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

38
38
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

66
66
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

79
79
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

364
364
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

129
129
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

204
204
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

88
88
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

540
540
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

507
507
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

265
265
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

594
594
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

82
82
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

70
70
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

71
71
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

244
244
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

76
76
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

158
158
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

223
223
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

443
443
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

189
189

Meer sportnieuws