TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

1149 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Jupiler Pro League

AA Gent nam dinsdag afscheid van Wouter Vrancken en moet daardoor op zoek naar een nieuwe trainer. Een eerste naam die al valt als mogelijk opvolger is die van Karel Geraerts, al worden er wel vragen gesteld bij diens haalbaarheid. Het lijkt ook niet uitgesloten dat interimaris Danijel Milicevic zal aanblijven.

Daarnaast blijven de Buffalo's ook op zoek naar een spits. Rwan Cruz zou de prioriteit blijven, maar Ludogorets vraagt nog steeds te veel en wees ook een tweede Gentse bod af. Als alternatief houdt Gent nog steeds Dante Vanzeir warm. Die zou slechts 2 à 3 miljoen euro moeten kosten, maar is ook gegeerd door andere teams.

Bij Club Brugge moeten ze deze winter mogelijk nog afscheid nemen van Ferran Jutgla. De Spaanse spits was in de laatste matchen opnieuw titularis, maar in zijn thuisland blijft Sevilla aan zijn mouw trekken. In de laatste dagen van de mercato zouden ze in actie kunnen schieten.

Blauw-Zwart lijkt met Vince Osuji wel nog een talentvolle verdediger binnen te kunnen halen. Zijn komst leidt mogelijk een andere vertrekker in. Zo worden er daardoor opnieuw vraagtekens geplaatst achter de toekomst van Jorne Spileers, die dit seizoen maar weinig speelt. Al zou het ook kunnen dat ze bij Club met Osuji anticiperen op een vertrek van de gegeerde Joel Ordoñez of van Zaid Romero, die zich ook nog niet kon manifesteren.

Ondertussen zoekt Club ook nog naar een flankaanvaller om het vertrek van Andreas Skov Olsen op te vangen. Daarvoor zouden op Jan Breydel nu denken aan Ibrahim Adel, een 23-jarige international van Pyramids FC. Die leek de voorbije dagen dicht bij een overgang naar Getafe te staan, maar Club zou die transfer nog willen kapen.

Anderlecht wist dinsdagavond zijn derde aanwinst van de winter te strikken, want de jonge Deense verdediger Lucas Hey zette zijn handtekening tot 2029. Daarmee lijkt de defensie stevig versterkt en dat heeft ook gevolgen voor een aantal jongens. Voor Amando Lapage en Nunzio Engwanda lijken er weinig speelkansen in het verschiet te liggen en daardoor zou een al dan niet tijdelijk vertrek weleens in de maak kunnen zijn.

Bij Antwerp nemen ze nog eens afscheid van een smaakmaker. Ook Jacob Ondrejka verlaat nu de Bosuil, want de Zweedse flankaanvaller staat op het punt om zijn transfer naar Parma af te ronden. De Great Old zou 6,5 miljoen euro vangen en met bonussen zou die som nog kunnen oplopen tot 8 miljoen.

Buitenland

Met Hannes Delcroix staat een vergeten Belg op het punt om nog een verrassende transfer te maken. De verdediger zit op een zijspoor bij Burnley en werd nog even genoemd bij Standard, maar zou zijn carrière nu verder kunnen zetten in Frankrijk. FC Metz, dat deze winter ook al Arnaud Bodart haalde, zou hem willen huren met aankoopoptie.

Zal AA Gent snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

5
5
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

72
72
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

20
20
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

59
59
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

24
24
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

44
44
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

104
104
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

121
121
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

140
140
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

464
464
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

215
215
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

877
877
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

98
98
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

197
197
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

385
385
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

96
96
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

67
67
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

916
916
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

317
317
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

486
486
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

785
785
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

333
333
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

497
497

Meer sportnieuws