TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

1149 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Jupiler Pro League

AA Gent nam dinsdag afscheid van Wouter Vrancken en moet daardoor op zoek naar een nieuwe trainer. Een eerste naam die al valt als mogelijk opvolger is die van Karel Geraerts, al worden er wel vragen gesteld bij diens haalbaarheid. Het lijkt ook niet uitgesloten dat interimaris Danijel Milicevic zal aanblijven.

Daarnaast blijven de Buffalo's ook op zoek naar een spits. Rwan Cruz zou de prioriteit blijven, maar Ludogorets vraagt nog steeds te veel en wees ook een tweede Gentse bod af. Als alternatief houdt Gent nog steeds Dante Vanzeir warm. Die zou slechts 2 à 3 miljoen euro moeten kosten, maar is ook gegeerd door andere teams.

Bij Club Brugge moeten ze deze winter mogelijk nog afscheid nemen van Ferran Jutgla. De Spaanse spits was in de laatste matchen opnieuw titularis, maar in zijn thuisland blijft Sevilla aan zijn mouw trekken. In de laatste dagen van de mercato zouden ze in actie kunnen schieten.

Blauw-Zwart lijkt met Vince Osuji wel nog een talentvolle verdediger binnen te kunnen halen. Zijn komst leidt mogelijk een andere vertrekker in. Zo worden er daardoor opnieuw vraagtekens geplaatst achter de toekomst van Jorne Spileers, die dit seizoen maar weinig speelt. Al zou het ook kunnen dat ze bij Club met Osuji anticiperen op een vertrek van de gegeerde Joel Ordoñez of van Zaid Romero, die zich ook nog niet kon manifesteren.

Ondertussen zoekt Club ook nog naar een flankaanvaller om het vertrek van Andreas Skov Olsen op te vangen. Daarvoor zouden op Jan Breydel nu denken aan Ibrahim Adel, een 23-jarige international van Pyramids FC. Die leek de voorbije dagen dicht bij een overgang naar Getafe te staan, maar Club zou die transfer nog willen kapen.

Anderlecht wist dinsdagavond zijn derde aanwinst van de winter te strikken, want de jonge Deense verdediger Lucas Hey zette zijn handtekening tot 2029. Daarmee lijkt de defensie stevig versterkt en dat heeft ook gevolgen voor een aantal jongens. Voor Amando Lapage en Nunzio Engwanda lijken er weinig speelkansen in het verschiet te liggen en daardoor zou een al dan niet tijdelijk vertrek weleens in de maak kunnen zijn.

Bij Antwerp nemen ze nog eens afscheid van een smaakmaker. Ook Jacob Ondrejka verlaat nu de Bosuil, want de Zweedse flankaanvaller staat op het punt om zijn transfer naar Parma af te ronden. De Great Old zou 6,5 miljoen euro vangen en met bonussen zou die som nog kunnen oplopen tot 8 miljoen.

Buitenland

Met Hannes Delcroix staat een vergeten Belg op het punt om nog een verrassende transfer te maken. De verdediger zit op een zijspoor bij Burnley en werd nog even genoemd bij Standard, maar zou zijn carrière nu verder kunnen zetten in Frankrijk. FC Metz, dat deze winter ook al Arnaud Bodart haalde, zou hem willen huren met aankoopoptie.

Zal AA Gent snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

73
73
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

21
21
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

113
113
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

74
74
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

167
167
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

125
125
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

851
851
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

61
61
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

355
355
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

176
176
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

565
565
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

647
647
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

77
77
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

145
145
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

759
759
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

90
90
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

68
68
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

163
163
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

122
122
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

114
114
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

98
98
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

147
147
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

49
49

Meer sportnieuws