TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

1149
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Jupiler Pro League

AA Gent nam dinsdag afscheid van Wouter Vrancken en moet daardoor op zoek naar een nieuwe trainer. Een eerste naam die al valt als mogelijk opvolger is die van Karel Geraerts, al worden er wel vragen gesteld bij diens haalbaarheid. Het lijkt ook niet uitgesloten dat interimaris Danijel Milicevic zal aanblijven.

Daarnaast blijven de Buffalo's ook op zoek naar een spits. Rwan Cruz zou de prioriteit blijven, maar Ludogorets vraagt nog steeds te veel en wees ook een tweede Gentse bod af. Als alternatief houdt Gent nog steeds Dante Vanzeir warm. Die zou slechts 2 à 3 miljoen euro moeten kosten, maar is ook gegeerd door andere teams.

Bij Club Brugge moeten ze deze winter mogelijk nog afscheid nemen van Ferran Jutgla. De Spaanse spits was in de laatste matchen opnieuw titularis, maar in zijn thuisland blijft Sevilla aan zijn mouw trekken. In de laatste dagen van de mercato zouden ze in actie kunnen schieten.

Blauw-Zwart lijkt met Vince Osuji wel nog een talentvolle verdediger binnen te kunnen halen. Zijn komst leidt mogelijk een andere vertrekker in. Zo worden er daardoor opnieuw vraagtekens geplaatst achter de toekomst van Jorne Spileers, die dit seizoen maar weinig speelt. Al zou het ook kunnen dat ze bij Club met Osuji anticiperen op een vertrek van de gegeerde Joel Ordoñez of van Zaid Romero, die zich ook nog niet kon manifesteren.

Ondertussen zoekt Club ook nog naar een flankaanvaller om het vertrek van Andreas Skov Olsen op te vangen. Daarvoor zouden op Jan Breydel nu denken aan Ibrahim Adel, een 23-jarige international van Pyramids FC. Die leek de voorbije dagen dicht bij een overgang naar Getafe te staan, maar Club zou die transfer nog willen kapen.

Anderlecht wist dinsdagavond zijn derde aanwinst van de winter te strikken, want de jonge Deense verdediger Lucas Hey zette zijn handtekening tot 2029. Daarmee lijkt de defensie stevig versterkt en dat heeft ook gevolgen voor een aantal jongens. Voor Amando Lapage en Nunzio Engwanda lijken er weinig speelkansen in het verschiet te liggen en daardoor zou een al dan niet tijdelijk vertrek weleens in de maak kunnen zijn.

Bij Antwerp nemen ze nog eens afscheid van een smaakmaker. Ook Jacob Ondrejka verlaat nu de Bosuil, want de Zweedse flankaanvaller staat op het punt om zijn transfer naar Parma af te ronden. De Great Old zou 6,5 miljoen euro vangen en met bonussen zou die som nog kunnen oplopen tot 8 miljoen.

Buitenland

Met Hannes Delcroix staat een vergeten Belg op het punt om nog een verrassende transfer te maken. De verdediger zit op een zijspoor bij Burnley en werd nog even genoemd bij Standard, maar zou zijn carrière nu verder kunnen zetten in Frankrijk. FC Metz, dat deze winter ook al Arnaud Bodart haalde, zou hem willen huren met aankoopoptie.

Zal AA Gent snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

9
9
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

72
72
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

12
12
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

86
86
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

100
100
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

83
83
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

127
127
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

15
15
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

61
61
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

35
35
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

104
104
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

78
78
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

28
28
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

15
15
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

442
442
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

103
103
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

66
66
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

175
175
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

313
313
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

15
15
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

102
102

Meer sportnieuws