'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

door
'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

Enzo Sternal wordt door sommigen al naar vogen geschoven als een fenomeen, maar dat zal de jonge Fransman toch vooral moeten bewijzen op het veld. RSC Anderlecht plukte hem weg bij Olympique Marseille. La Dernière Heure kwam met veel details naar buiten over de transfer.

Anderlecht betaalde 500.000 euro aan Marseille en met bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot ongeveer 1 miljoen euro. De 17-jarige aanvallende middenvelder kwam niet echt voor in de plannen van Roberto De Zerbi. "Er zijn momenteel betere spelers dan Enzo", verklaarde hij twee weken geleden.

LEES OOK: 'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Marseille dwong een hoog doorverkooppercentage af

Sternal zag geen uitzicht op speelkansen en Anderlecht zag zijn kans. Bij Marseille wilden ze geen risico nemen dat het jonge talent helemaal zou gaan ontbolsteren bij Anderlecht, waardoor ze mogelijk naast miljoenen zouden grijpen. Daarom werden er 'creatieve oplossingen' gevonden.

Marseille heeft een doorverkooppercentage van 50% op de meerwaarde van de transfer. Alleen zijn er clausulese opgenomen, waarbij dat percentage minder hoog wordt naarmate de som stijgt. Al zal Marseille bij een uitgaande transfer nog een serieus stuk van de koek krijgen. Zeker aangezien de transferprijs laag lag.

RSCA moet Marseille op de hoogte houden

Er werd ook gewag gemaakt van een terugkoopoptie, maar ook daar werd er creatief gehandeld. Marseille bedong dat Anderlecht hen op de hoogte moet houden als er aanbiedingen komen voor Sternal. Zo kunnen zij ook een voorstel doen aan de Brusselaars. Er is daar geen vast bedrag bepaald.

Marseille zou Sternal bovendien sowieso voordelig kunnen terugkopen, net omwille van het hoge doorverkooppercentage. Een opvallend dossier. Sternal kan dit weekend zijn debuut maken bij RSCA Futures.

Een goede deal van Renard?

Meest recent

Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

23
23
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

35
35
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

81
81
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

172
172
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

57
57
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

117
117
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

299
299
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

107
107
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

494
494
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

243
243
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

70
70
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

241
241
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

198
198
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

253
253
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

178
178
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

455
455
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

402
402
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

255
255
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

61
61
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

127
127
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

178
178
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

71
71
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

337
337
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237

Meer sportnieuws