'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

door
'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

Enzo Sternal wordt door sommigen al naar vogen geschoven als een fenomeen, maar dat zal de jonge Fransman toch vooral moeten bewijzen op het veld. RSC Anderlecht plukte hem weg bij Olympique Marseille. La Dernière Heure kwam met veel details naar buiten over de transfer.

Anderlecht betaalde 500.000 euro aan Marseille en met bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot ongeveer 1 miljoen euro. De 17-jarige aanvallende middenvelder kwam niet echt voor in de plannen van Roberto De Zerbi. "Er zijn momenteel betere spelers dan Enzo", verklaarde hij twee weken geleden.

LEES OOK: 'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

Marseille dwong een hoog doorverkooppercentage af

Sternal zag geen uitzicht op speelkansen en Anderlecht zag zijn kans. Bij Marseille wilden ze geen risico nemen dat het jonge talent helemaal zou gaan ontbolsteren bij Anderlecht, waardoor ze mogelijk naast miljoenen zouden grijpen. Daarom werden er 'creatieve oplossingen' gevonden.

Marseille heeft een doorverkooppercentage van 50% op de meerwaarde van de transfer. Alleen zijn er clausulese opgenomen, waarbij dat percentage minder hoog wordt naarmate de som stijgt. Al zal Marseille bij een uitgaande transfer nog een serieus stuk van de koek krijgen. Zeker aangezien de transferprijs laag lag.

RSCA moet Marseille op de hoogte houden

Er werd ook gewag gemaakt van een terugkoopoptie, maar ook daar werd er creatief gehandeld. Marseille bedong dat Anderlecht hen op de hoogte moet houden als er aanbiedingen komen voor Sternal. Zo kunnen zij ook een voorstel doen aan de Brusselaars. Er is daar geen vast bedrag bepaald.

Marseille zou Sternal bovendien sowieso voordelig kunnen terugkopen, net omwille van het hoge doorverkooppercentage. Een opvallend dossier. Sternal kan dit weekend zijn debuut maken bij RSCA Futures.

Een goede deal van Renard?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

34
34
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

4
4
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

4
4
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

17
17
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

106
106
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

50
50
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

140
140
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

33
33
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

94
94
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

108
108
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

185
185
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

64
64
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

427
427
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

343
343
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

279
279
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

271
271
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

218
218
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

67
67
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

172
172
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

116
116
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

230
230
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

271
271

Meer sportnieuws