'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

door
'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

Enzo Sternal wordt door sommigen al naar vogen geschoven als een fenomeen, maar dat zal de jonge Fransman toch vooral moeten bewijzen op het veld. RSC Anderlecht plukte hem weg bij Olympique Marseille. La Dernière Heure kwam met veel details naar buiten over de transfer.

Anderlecht betaalde 500.000 euro aan Marseille en met bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot ongeveer 1 miljoen euro. De 17-jarige aanvallende middenvelder kwam niet echt voor in de plannen van Roberto De Zerbi. "Er zijn momenteel betere spelers dan Enzo", verklaarde hij twee weken geleden.

Marseille dwong een hoog doorverkooppercentage af

Sternal zag geen uitzicht op speelkansen en Anderlecht zag zijn kans. Bij Marseille wilden ze geen risico nemen dat het jonge talent helemaal zou gaan ontbolsteren bij Anderlecht, waardoor ze mogelijk naast miljoenen zouden grijpen. Daarom werden er 'creatieve oplossingen' gevonden.

Marseille heeft een doorverkooppercentage van 50% op de meerwaarde van de transfer. Alleen zijn er clausulese opgenomen, waarbij dat percentage minder hoog wordt naarmate de som stijgt. Al zal Marseille bij een uitgaande transfer nog een serieus stuk van de koek krijgen. Zeker aangezien de transferprijs laag lag.

RSCA moet Marseille op de hoogte houden

Er werd ook gewag gemaakt van een terugkoopoptie, maar ook daar werd er creatief gehandeld. Marseille bedong dat Anderlecht hen op de hoogte moet houden als er aanbiedingen komen voor Sternal. Zo kunnen zij ook een voorstel doen aan de Brusselaars. Er is daar geen vast bedrag bepaald.

Marseille zou Sternal bovendien sowieso voordelig kunnen terugkopen, net omwille van het hoge doorverkooppercentage. Een opvallend dossier. Sternal kan dit weekend zijn debuut maken bij RSCA Futures.

JOUW MENING TELT:
Een goede deal van Renard?

Meest recent

AS Monaco komt met nieuws na hartstilstand Belgisch talent

Vanuit Frankrijk kwam er woensdagavond schokkend nieuws. Tijdens een wedstrijd tussen de beloften ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook De Bruyne nabij, Bertaccini lonkt naar topclub'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
‘Strijd om Openda barst los: waanzinnig prijskaartje’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig. De aanvaller kon geen Europees voetbal ...

44
44
Club of Union: Eden Hazard geeft ontnuchterend antwoord

De titelontknoping van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge en Union SG strijden ...

93
93
Ronaldo vs Messi? ‘Ongelooflijk transferplan in werking’

Cristiano Ronaldo is één van de grootste sterren van het moderne voetbal. De Portugees ...

19
19
RWDM dreigt nu ook icoon te verliezen

Van stabiliteit is de voorbije jaren maar weinig sprake geweest bij RWDM. Sinds de overname door ...

33
33
'Genk pakt uit met opmerkelijke aanwinst'

In de play-offs gaf KRC Genk nog de titel uit handen na een stevige inzinking. Een één ...

141
141
Rijk maar simpel: zo leven Dries en Kat in Turkije

Dries Mertens vierde afgelopen speeldag de landstitel met Galatasaray. De Rode Duivel won dit ...

108
108
'Club Brugge onverbiddelijk: bankzitter moet vertrekken'

Club Brugge speelt zondag nog zijn laatste troeven uit in de strijd om de titel, maar de kans is ...

510
510
Na verloren finale dropt Amorim stevig bommetje bij Man Utd

Manchester United heeft woensdagavond de kans laten liggen om zijn seizoen nog een beetje te redden. ...

94
94
'AA Gent wil slag slaan met Standard-revelatie'

AA Gent sluit zondag zijn seizoen af met een trip naar Union, waar ze wellicht het titelfeest van ...

260
260
'De Bruyne vindt nieuwe thuis: witte rook nabij'

Dinsdagavond nam Kevin De Bruyne een emotioneel afscheid van het Etihad, waar hij zijn laatste ...

543
543
KBVB maakt aanduidingen scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag weten we eindelijk wie zich tot landskampioen kroont. Hoewel er op de overige velden minder ...

121
121
Antwerp leent miljoenen: mysterieuze investeerder onthuld

Een opvallend zicht bij de afscheidsmatch van Toby Alderweireld: de bouwwerf waar ooit Tribune 2 ...

396
396
Jan Mulder emotioneel: "Heb er niets mee te maken!"

Jan Mulder werd recent 80 jaar oud (of jong) maar is nog steeds rad van tong. De Nederlander doet ...

164
164
'Genk gaat all-in: De Condé zet zinnen op topdeal'

De play-offs leverden KRC Genk een kater van jewelste op, al focust Thorsten Fink liever op de ...

247
247
De Bruyne ziet viering brutaal verstoord: beschamend wat gebeurde

Voor Kevin De Bruyne kwam er een einde aan een lange reeks van successen met zijn team Manchester ...

233
233
'Club Brugge zoekt flankaanvaller: buitenkans in beeld'

Club Brugge mag dan wel met ruime voorsprong de meest productieve aanval in onze competitie hebben, ...

343
343
Toptrainer in beeld bij Anderlecht: held of risiconemer?

Na een moeilijk seizoen lonkt er een grote naam om het roer over te nemen bij RSC Anderlecht. ...

701
701
'Exit bij Anderlecht: Hasi naar andere JPL-topclub?'

Na de nederlaag tegen Club Brugge sleept RSC Anderlecht zich naar het einde van het seizoen. Al ...

490
490

Meer sportnieuws