'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

door
'Anderlecht en Marseille sloten opvallende akkoorden af'

Enzo Sternal wordt door sommigen al naar vogen geschoven als een fenomeen, maar dat zal de jonge Fransman toch vooral moeten bewijzen op het veld. RSC Anderlecht plukte hem weg bij Olympique Marseille. La Dernière Heure kwam met veel details naar buiten over de transfer.

Anderlecht betaalde 500.000 euro aan Marseille en met bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot ongeveer 1 miljoen euro. De 17-jarige aanvallende middenvelder kwam niet echt voor in de plannen van Roberto De Zerbi. "Er zijn momenteel betere spelers dan Enzo", verklaarde hij twee weken geleden.

LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Marseille dwong een hoog doorverkooppercentage af

Sternal zag geen uitzicht op speelkansen en Anderlecht zag zijn kans. Bij Marseille wilden ze geen risico nemen dat het jonge talent helemaal zou gaan ontbolsteren bij Anderlecht, waardoor ze mogelijk naast miljoenen zouden grijpen. Daarom werden er 'creatieve oplossingen' gevonden.

Marseille heeft een doorverkooppercentage van 50% op de meerwaarde van de transfer. Alleen zijn er clausulese opgenomen, waarbij dat percentage minder hoog wordt naarmate de som stijgt. Al zal Marseille bij een uitgaande transfer nog een serieus stuk van de koek krijgen. Zeker aangezien de transferprijs laag lag.

RSCA moet Marseille op de hoogte houden

Er werd ook gewag gemaakt van een terugkoopoptie, maar ook daar werd er creatief gehandeld. Marseille bedong dat Anderlecht hen op de hoogte moet houden als er aanbiedingen komen voor Sternal. Zo kunnen zij ook een voorstel doen aan de Brusselaars. Er is daar geen vast bedrag bepaald.

Marseille zou Sternal bovendien sowieso voordelig kunnen terugkopen, net omwille van het hoge doorverkooppercentage. Een opvallend dossier. Sternal kan dit weekend zijn debuut maken bij RSCA Futures.

Een goede deal van Renard?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

119
119
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

124
124
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

276
276
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

401
401
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

737
737
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

49
49
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

830
830
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

149
149
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

480
480
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

353
353
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

361
361
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

564
564
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

393
393
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

365
365
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

540
540
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

404
404
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

928
928
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

434
434
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

427
427
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

458
458
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1200
1200
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

447
447
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws