Timmy Simons op de wip bij Westerlo?

door
Timmy Simons op de wip bij Westerlo?

Met nog acht speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League staat Westerlo er niet al te best voor. De Kemphanen stevenen af op de Relegation Play-Off, want ze staan momenteel pas dertiende.

De laatste competitiezege dateert bovendien al van 24 november, waarna een magere 2 op 21 volgde. Afgelopen weekend volgde een nieuwe pijnlijke uitschuiver, want op Antwerp werd door een penalty in de 95ste minuut nog met 3-2 verloren.

LEES OOK: Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

Simons zit voorlopig safe bij Westerlo

Daardoor komt uiteraard Timmy Simons in het vizier. De trainer zag zijn ploeg nog veelbelovend aan het seizoen beginnen, maar kon daarna het verval niet voorkomen. Maar volgens Het Nieuwsblad moet hij voorlopig niet voor zijn job vrezen.

Westerlo versleet vorig seizoen wel twee trainers, maar Jonas De Roeck mocht ondanks de tegenvallende resultaten lange tijd blijven zitten en Rik De Mil moest vertrekken door de commotie rond het einde van de slotmatch van de reguliere competitie tegen Genk.

Niet alles was de fout van Simons

Een trainerskerkhof is Het Kuipje dus niet en daardoor zal Simons wellicht nog minstens voor even het vertrouwen krijgen. Ook omdat de resultaten zeker niet alleen op zijn kap geschoven mogen worden. Het bestuur ging ook in de fout.

Simons verloor in augustus met Madsen en Stassin nog twee sleutelspelers en zij werden onvoldoende vervangen. Met Sakamoto en Slimani kwamen er nu wel twee nieuwe spitsen bij, terwijl er met Jungdal ook een broodnodige nieuwe doelman kwam. Simons krijgt dus nog minstens de kans om met hen het tij te keren.

Moet Simons nog langer de kans krijgen?

Meest recent

Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

20
20
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

156
156
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

46
46
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

571
571
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

985
985
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

231
231
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

234
234
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

213
213
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

406
406
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

418
418
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

213
213
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

310
310
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

94
94
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

212
212
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

945
945
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

215
215
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

53
53
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

340
340
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

306
306
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

179
179
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

405
405
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

359
359
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

242
242
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

73
73

Meer sportnieuws