Timmy Simons op de wip bij Westerlo?

door
Timmy Simons op de wip bij Westerlo?

Met nog acht speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League staat Westerlo er niet al te best voor. De Kemphanen stevenen af op de Relegation Play-Off, want ze staan momenteel pas dertiende.

De laatste competitiezege dateert bovendien al van 24 november, waarna een magere 2 op 21 volgde. Afgelopen weekend volgde een nieuwe pijnlijke uitschuiver, want op Antwerp werd door een penalty in de 95ste minuut nog met 3-2 verloren.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

Simons zit voorlopig safe bij Westerlo

Daardoor komt uiteraard Timmy Simons in het vizier. De trainer zag zijn ploeg nog veelbelovend aan het seizoen beginnen, maar kon daarna het verval niet voorkomen. Maar volgens Het Nieuwsblad moet hij voorlopig niet voor zijn job vrezen.

Westerlo versleet vorig seizoen wel twee trainers, maar Jonas De Roeck mocht ondanks de tegenvallende resultaten lange tijd blijven zitten en Rik De Mil moest vertrekken door de commotie rond het einde van de slotmatch van de reguliere competitie tegen Genk.

Niet alles was de fout van Simons

Een trainerskerkhof is Het Kuipje dus niet en daardoor zal Simons wellicht nog minstens voor even het vertrouwen krijgen. Ook omdat de resultaten zeker niet alleen op zijn kap geschoven mogen worden. Het bestuur ging ook in de fout.

Simons verloor in augustus met Madsen en Stassin nog twee sleutelspelers en zij werden onvoldoende vervangen. Met Sakamoto en Slimani kwamen er nu wel twee nieuwe spitsen bij, terwijl er met Jungdal ook een broodnodige nieuwe doelman kwam. Simons krijgt dus nog minstens de kans om met hen het tij te keren.

Moet Simons nog langer de kans krijgen?

Meest recent

Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

96
96
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

163
163
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

99
99
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

117
117
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

34
34
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

417
417
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

158
158
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

312
312
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

462
462
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

197
197
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

345
345
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

175
175
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

137
137
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

141
141
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

70
70
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

239
239
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

64
64
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

312
312
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

218
218
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

219
219
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

435
435
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

515
515
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

77
77
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

344
344

Meer sportnieuws